پیشنهاد خریدلوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردینقد و بررسی

بهترین چراغ برای کمپینگ

پس از بررسی بیش از ۱۵ چراغ کمپینگ، بر این باوریم که چراغ گرد آهنربایی رونیکس مدل RH-4271 یکی از بهترین‌های بازار است. این چراغ را می‌توان بصورت آویز در چادر نصب کرد و همچنین بخاطر آهنربایی که در آن بکار رفته است، می‌توان آن را به دیگر وسایل فلزی چسپاند. این چراغ از عمر باتری بالایی برخوردار است و از برند معتبری به نام رونیکس می‌آید.


این چراغ‌ها برای چه کسانی مناسب است

مدلهایی که در این پست به شما معرفی می‌کنیم، بیشتر برای افرادی مناسب است که زیاد اهل کمپینگ هستند. این چراغ‌ها را می‌توان در چادر یا روی ماشین نصب کرد و از نور آنها در شب لذت برد. سبکی، عمر طولانی باتری و قدرت نور این چراغ‌ها، آنها را به گزینه‌ی مناسبی برای کمپینگ تبدیل کرده است.

مواردی که در زیر آنها را معرفی کرده‌ایم از قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای برخوردارند و در عین حال، کیفیت ساخت بالایی دارند. برای انتخاب یک چراغ مناسب باید چند معیار را در نظر داشت: نوع شارژ شدن باتری دستگاهها مهم است. اینکه چراغ را بتوان به راحتی شارژ کرد و با یکبار شارژ، بتواند برای مقدار ساعت مشخص و طولانی‌ای به ما نور دهد، فاکتور مهمی است. سبکی و کم حجم بودن چراغ‌ها هم عامل مهم دیگری است که هنگام خرید چراغ کمپینگ باید در نظر داشت. ما سعی کرده‌ایم مدلهایی را انتخاب کنیم که هم سبک هستند و هم فارغ از وزن کم، نور زیادی را به ما می‌دهند.

قابلیت نصب در همه جا، انعطاف پذیری آن برای استفاده در محل‌های مختلف و نور کافی، فاکتورهای مهمی در انتخاب یک چراغ کمپینگ خوب است. در زیر ما مدلهایی را انتخاب کرده‌ایم که با ساعت‌ها آزمایش و تست مدلهای مختلف دست چین کرده‌ایم.


انتخاب اول ما

چراغ گرد آهنربایی رونیکس

چراغ گرد آهنربایی رونیکس مدل RH-4271

مدل RH-4271

این محصول را می‌توانید با قیمت ۹۰ هزار تومان از دیجی کالا تهیه کنید.

این چراغ کوچک و خوش دست، بسیار سبک و جمع و جور است. استفاده از این چراغ هم برای انواع کمپینگ و هم در فضای باز و فضای سرپوشیده مناسب است. از آنجایی که نور چراغ دارای ۵ حالت است، میتوانید میزان روشنایی آنرا تغییر دهید، بنابراین در فضاهای محدود نیز مشکلی ندارید.

این چراغ دارای پرتو نور ۳۰، ۷۰ و ۱۰۰ درصدی است به علاوه دارای حالت چشمک زن و SOS است و تقریبا تمامی نیازهای شما را پوشش میدهد. این چراغ حدود ۶۵ گرم وزن دارد و سایز بسیار کوچک آن برای کمپ‌های آماتور بسیار مناسب است. از دیگر سو، جای کمی می‌گیرد و وزنی به شما تحمل نمی‌کند. از دیگر ویژگیهای این چراغ قابلیت آویز و خاصیت آهنربایی آن است که می‌توانید در داخل چادر، بیرون چادر و هر جایی تقریبا آن را آویزان کنید. بخاطر خاصیت آهنربایی می‌توانید این چراغ را به بدنه‌ی ماشین بچسپانید و از نور آن در هر زاویه‌ای استفاده کنید. منبع تغذیه این وسیله تنها سه باتری نیم قلم است که قابلیت شارژ ندارد، بنابراین برای حل مشکل تغذیه این چراغ شما دو راه دارید: یا اینکه باتری یدک به همراه داشته باشید و یا اینکه از دستگاه شارژر باتری یا پاور بانک استفاده کنید. البته شاید قابل شارژ نبودن این مدل در نگاه اول به عنوان یک امتیاز منفی در نظر گرفته شود اما با توجه به سایز و قیمت چراغ این مشکل می‌تواند قابل چشم پوشی باشد.

شما این چراغ را با قابلیت‌های ذکر شده میتوانید به عنوان یک چراغ کمکی همیشه به همراه داشته باشید و یا به عنوان چراغ اصلی در کمپ‌های غیر حرفه‌ایی ودورهمی‌های عادی مورد استفاده قرار دهید.

نور این وسیله را به راحتی می توانید تنظیم کنید و یا در حالت چشمک زن قرار دهید. برای قرار دادن چراغ قوه گرد آهن ربایی رونیکس روی سطوح فلزی، از مگنت و برای آویز کردن، از یک قلاب استفاده ‌شده است که موجب کارایی بهتر آن می شود. بدنه این محصول در برابر ضربات احتمالی، مقاومت بالایی دارد.

مدل مشابه با کیفیت خوب و قیمت کمتر

چراغ قوه کمپینگ 

چراغ قوه کمپینگ مدل GM-407

این محصول را می‌توانید با قیمت ۲۲ هزار تومان از دیجی کالا تهیه کنید.

این مدل هم خوب است. این مدل ساخته‌ی داخل کشور است ولی متاسفانه ما برند آن را پیدا نکردیم. رضایت بالای افرادی که آن را خریداری کرده بودند ما را بر آن داشت که این ابزار را آزمایش کنیم. اگر قیمت مورد بالایی برای شما بالا بود، چراغ قوه کمپینگ مدل GM-407 می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای خرید باشد.


انتخاب دوم ما

چراغ فانوسی

چراغ فانوسی مدل cl-902

مدل cl-902

این محصول را می‌توانید با قیمت ۲۹ هزار تومان از دیجی کالا تهیه کنید.

بعضی از کمپرها دوست دارند از چراغ‌های فانوسی برای روشنایی داخل چادر استفاده کند. این چراغ فانوسی با سه منبع تغذیه‌ی متفاوت قابل شارژ است و تقریبا در هرجایی می‌توان از آن استفاده کرد. این چراغ همچنین گزینه‌ی خوبی برای استفاده داخل خانه هم هست و در مواقع قطعی برق، نور خوبی را به استفاده کنندگان ارائه می‌دهد.

این چراغ به سه طریق شارژ می‌شود: چراغ در اصل باتری خور است و این باتری هم به وسیله‌ی اتصال مستقیم به برق و هم بخاطر داشتن پنل خورشیدی با قراردادن زیر نور آفتاب شارژ می‌شود. یا حتی می‌توان با همراه داشتن باتری اضافی، از بابت تمام شدن نور آن نگران نبود. باتری این چراغ لیتیومی است و به راحتی با کابل USB هم شارژ می‌شود. این مدل چراغ کمپینگ جزو معدود چراغهایی است که این خاصیت شارژ چندگانه را دارد.

کاربرانی که این مدل را در سایت‌های فروشگاهی آنلاین خریداری کرده‌اند، اغلب از این مدل و کارایی آن راضی بوده‌اند و استفاده از آن را توصیه کرده‌اند. هرچند که این چراغ بخاطر مدل فانوسی آن شاید نصب کردنش کمی با محدودیت روبرو باشد.


انتخاب سوم ما

چراغ قوه کمپینگ

چراغ قوه کمپینگ شعاع مدل KN-9210

شعاع مدل KN-9210

این محصول را می‌توانید با قیمت ۱۳۰ هزار تومان از دیجی کالا تهیه کنید.

این چراغ ساخته‌ی داخل ایران است و در دو حالت چراغ قوه‌ای و فانوسی قابل استفاده است. این چراغ حالت SOS‌ هم دارد که در مواقع ضرورت می‌توان از آن استفاده کرد. اغلب خریداران این کالا از کارایی آن راضی بودند اما وزن سنگین آن که حدود ۱٫۵ کیلو است، ممکن است سنگین باشد. و اینکه، این چراغ در عین کارایی و نور مناسب و پر قدرت، کمی جاگیر است و اینکه نمی‌توان آن را بطور آویز نصب کرد.

معمولا چادرهای قابل استفاده در کمپینگ، چادرهای سبک و قابل انعطافی هستند و از محافظ‌های مستحکم برخوردار نیستند. ازینرو آویزان کردن این چراغ در این چادرها می‌تواند چادر را بخواباند و نظم آن را بهم بزند. اما با وجود این موارد، این چراغ نور پر قدرتی دارد و عمر باتری آن ماندگار است. شاید بیشترین استفاده از این نوع چراغ برای افرادی باشد که در حال گشت هستند.

افرادی مانند کشاورزان یا شکارچیان که در شب و در محل‌های تاریک در حال جستجو هستند، این چراغ یکی از بهترین گزینه‌های بازار برای آنان است. برد نور این چراغ حدود ۱۲۰ متر است و بدنه‌ی مقاومی دارد که درم مقابل ضربات احتمالی دوام می‌آورد. این چراغ همچنین دارای یک پایه‌ی آهنربایی است که می‌توان آن را روی ماشین یا دیگر اماکن فلزی نصب کرد. قدرت پخش نور این چراغ بسیار قوی است و محدودی بزرگی را روشن می‌کند.

برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن