محصولات مراقبت از پوست

بهترین کرم روشن کننده و ضد لک مناسب بهار و تابستان

یکی از مهمترین دغدغه‌های پوستی مراجعان به داروخانه‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌های پوست، رفع لک و تیرگی پوست است. دلایل ایجاد لک و تیرگی برای همه یکسان نیست، ممکن است لک در اثر عدم استفاده‌ی مداوم و صحیح ضدآفتاب و در نتیجه‌ی اشعه خورشید باشد، یا تغییرات هورمونی و بارداری، و یا حتی خشکی شدید پوست. با توجه به فرمولاسیون و میزان شدت و ضعف یک محصول روشن‌کننده، روش استفاده از آن نیز متفاوت است. معمولا روشن‌کننده‌ها به چند روش ساخته می‌شوند. استفاده از ‌AHA، (آلفا هیدروکسی اسید)، استفاده از هیدروکینون، و استفاده از ویتامین سی، و یا با استفاده از ترکیبات گیاهی روشن‌کننده.

همه‌ی این ترکیبات در رفع لک و تیرگی کاملا موثرند، اما نکته‌ی بسیار مهمی که در روند استفاده از آنها باید رعایت کرد، توجه به فصل، و شدت آفتاب است. همانطور که ترکیبات حاوی AHA و هیدروکینون، تاثیر قوی‌تری  نسبت به ویتامین سی یا ترکیبات گیاهی دارند، میزان آسیب رساندن آنها به پوست نیز، در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد مصرف، بیشتر و شدیدتر است.

با توجه به اینکه در آستانه‌ی گرم شدن هوا، و درخشش شدیدتر خورشید قرار داریم، سعی کردیم در این مطلب، تعدادی از روشن‌کننده‌ها و ضدلک‌های ملایمی را که در این فصل با خیال راحت می‌توان استفاده کرد، بررسی کنیم.

نکته‌ای که در هنگام استفاده از این محصولات باید در نظر بگیرید، اثرگذاری بسیار آرام و ملایم آنهاست. صبور باشید و  به صورت منظم از کرم روشن‌کننده‌ای که دارید استفاده کنید.

کرم روشن کننده دوکری مدل Melascreen Legere

کرم روشن کننده دوکری مدل Melascreen Legere حجم 40 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

با توجه به عملكرد متقابل و مكمل ۲ ماده فعال، Ducray Melascreen Eclat Lighting Cream SPF15 از لكه هاي قهوه اي سطح پوست محافظت مي كند. ویتامین C، یا همان اسید آسکوربیک، در داخل ملانوسیت ها (سلول های تولید ملانین) با مسدود کردن آنزیمی که در ترکیب سنتز ملانین به چشم می خورد، عمل می کند. همچنین از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی آن، رنگ اکسیداسیون ملانین را کاهش می‌دهد.

ویتامین C به شکل Ascorbyl Glucoside، به تدریج  طی استفاده از پوست منتشر می شود که فعالیت پایدار را تضمین می کند. و نیاسینامید اجازه می دهد تا ملانین سنتز را قبل از ظاهر شدن به پوست متوقف کند.

ملااسکرین ایکلت، سبب روشن شدن پوست می‌شود و اثرات اشعه آفتاب را بازسازی می‌کند. بافت فلوئید و مرطوب کننده آن، با پودرهای جاذب چربی، یک پایه‌ی آرایش عالی است. و فیلتر محافظتی ضدآفتاب آن پوست را در مقابل لکه‌های قهوه‌ای محافظت می کند. این محصول دوکری، برای پوست نرمال و مختلط مناسب است، و برای پوست خشک، مدل RICH  آن موجود است. برای استفاده از این محصول، محدودیت زمانی روز و شب وجود ندارد و هر وقت شبانه روز می توانید از آن استفاده کنید.

بخوانید: معرفی چند محصول برای رفع تیرگی زانو و آرنج

فلویید روشن کننده آلسینا

فلویید روشن کننده آلسینا حجم 50 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فلوئید روشن کننده آلسینا، با استفاده از عصاره زرشک و بارهنگ و روی، یک آبرسان روشن کننده و ضد میکروبی، برای مراقبت از پوست می‌باشد. آلودگی‌های پوست را کاهش می‌دهد و به پاکسازی پوست کمک می‌کند. استفاده منظم از این محصول، در کنار پاکسازی پوست، رنگ پوست را شفاف‌تر و درخشان‌تر می کند.

از آنجا که این محصول برای پوستهای چرب طراحی شده است، چنانچه پوست خشکی دارید، مواد مغذی یا چرب این محصول برای شما بسیار کم است و می‌توانید در صورت نیاز در کنار آن از یک کرم مغذی مخصوص پوست خشک استفاده کنید.

همانطور که در ترکیبات این کرم ذکر شد، روشن‌کنندگی آن، با استفاده از عناصر گیاهی و روی است و به همین دلیل یک روشن کننده بسیار ملایم است و  حداقل ۲-۳ هفته به آن مهلت دهید تا تاثیر آن را روی پوستتان ببینید. برای استفاده از این محصول، محدودیت زمانی روز و شب وجود ندارد و هر وقت شبانه روز می توانید از آن استفاده کنید.

بخوانید: بهترین محصولات بهداشتی برای ترک های پوستی

کرم روشن کننده قوی درمالیفت مدل Melalift Cream 4

کرم روشن کننده قوی درمالیفت مدل Melalift Cream 4

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی از محصولات خوب ایرانی، در زمینه روشن‌کنندگی، محصولات درمالیفت می‌باشد. در فرمولاسیون این کرم، از بوتیل رزولسینول استفاده شده است.

این ماده با اتصال به گیرنده های آنزیم تیروزیناز به صورت برگشت ناپذیر مانع از تشکیل رنگدانه های پوستی میگردد، فعالیتی سریعتر و قوی تر از هیدروکینون دارد ولی عوارض مصرف آن را بر روی پوست ایجاد نمی کند.

پبوتیل رزورسینول با اثر روشن کنندگی قوی خود رفع کننده لکهای ناشی از نور خورشید ، بارداری،  افزایش سن و جای زخمها و جوشها می گردد.

همچنین استفاده از اسید آزلائیک و اسید آمینه گلایسین، لکها و تیرگی‌های سطح پوست را درمان می‌کند و باعث کاهش ترشحات اضافی سبوم و افزایش خاصیت کشسانی پوست می گردد. برای استفاده از این محصول، محدودیت زمانی روز و شب وجود ندارد و هر وقت شبانه روز می توانید از آن استفاده کنید.

بخوانید: معرفی چند نمونه کرم و ماسک خوب برای مراقبت از کف پا

سرم ضدلک آیسیس فارما مدل یونیتون ۴

سرم ضدلک آیسیس فارما مدل یونیتون 4 حجم 15 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

سرم یونیتون ۴ آیسیس فارما، با ترکیبات موثر برای پوست و خاصیت ضد لک قوی موجب از بین رفتن انواع لک های پوستی میشود.

کنترل پوست برای تشکیل لک: عصاره‌ی خالص شیرین بیان در ترکیب با آلفاآربوتین، ترشح آنزیم تیروزیناز را مهار می کند و ملانین پوست را کنترل می کند.

از بین بردن لک‌های تشکیل شده روی پوست: اسید سیتریک موجود در آن به آرامی ملانین تشکیل شده روی سطح پوست را لایه برداری می کند. در اثر این اتفاق، پوست برای مدت طولانی‌تری روشن می‌ماند.

کمک به شفافیت ودرخشش پوست: اسید اسکوربیک موجود درآن درخشش پوست را تقویت می کند.

سرم یونیتون ۴، برای همه‌ی افراد و سنین، حتی خانمهای باردار مناسب است و محدودیت زمانی برای مصرف ندارد. شما می‌توانید این سرم را هر ساعتی از روز یا شب استفاده کنید.

بخوانید: ۱۰ ضد آفتاب عالی مقاوم در برابر تعریق و آب

کرم روشن کننده سی گل مدل Herbal

کرم روشن کننده سی گل مدل Herbal حجم 40 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

درمیان کرم‌های گران قیمت خارجی، سیگل، کرم روشن کننده‌ی گیاهی‌ای تولید می‌کند که به گفته‌ی بسیاری از مصرف‌کننده‌گان آن، از نظر کیفیت از محصولات خارجی چیزی کم ندارد. این کرم، به تدریج لک‌های تیره پوست را کاهش می‌دهد. یک تریاد گیاهی روشن‌کننده و ضدلک به عنوان آلترناتیو هیدروکینون، در آن استفاده شده است تا ضمن روشن کردن پوست با خواص مشابه هیدروکینون، تاثیرات منفی استفاده از هیدروکینون را نداشته باشد.

پوست را در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می کند و در کنار رطوبت رسانی به پوست، بعد از مدتی استفاده، شفافیت و سفیدی پوست را شاهد خواهید بود. طبق توصیه مشاوران سیگل، اگر همزمان با این کرم، از کرم ویتامین سی سیگل نیز استفاده کنید، تاثیر روشن‌کنندگی آن بیشتر خواهد شد.

نکته‌ای که برای استفاده از این کرم باید در نظر بگیرید، بافت کرمی و تا حدی چرب آن است که استفاده از آن را برای پوستهای چرب جوشدار، کمی دشوار می‌کند.

مصرف این کرم، مثل بقیه ی کرمهای معرفی شده در این مطلب، محدودیت زمانی خاصی ندارد و هر ساعت از شبانه روز می توانید از آن استفاده کنید.

بخوانید: بهترین کرمهای ضد جوش صورت ایرانی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن