بازاریابی محصول با متد همکاری در فروش

سیستم بازاریابی همکاری در فروش «affiliate marketing» سالهاست که در غرب با شدت زیادی در حال تحول و گسترده‌تر شدن است. سیستمی که هم فروشنده و هم بازاریاب از آن متننع می‌شوند. متاسفانه این نوع بازاریابی در ایران بسیار ضعیف است و در حال حاضر، در بهمن ماه سال ۱۳۹۷، تنها سایت دیجی کالا است که پلت فرم جذاب و قدرتمندی از سیستم بازاریابی در فروش را راه‌اندازی کرده است.

همکاری در فروش
همکاری در فروش

بازاریابی همکاری در فروش چیست؟

فرض کنید شما یک محصول یا خدماتی را ارائه می‌کنید. سایتی را راه‌اندازی کرده‌اید و در آن مشغول به فروش جوراب هستید. جدا از تبلیغاتی که در حال حاضر ارائه می‌شوند، شامل تبلیغات بنری، رپورتاژ، همسان و دیگر موارد، شما همچنین می‌توانید با سیستم همکاری در فروش نیز محصولات خود را پروموت و تبلیغ کنید. در نقطه مقابل، فرد دیگری وجود دارد که یک وبلاگ، پیج اینستاگرام یا کانال تلگرامی با مخاطب زیادی دارد. شما از او درخواست می‌کنید که محصولات شما را بفروشد و به ازای هر فروش ۱۰ درصد (برای مثال) کمیسیون دریافت کند. به این شکل شما بابت تبلیغ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد و فرد مقابل نیز انگیزه پیدا می‌کند که با تبلیغ بیشتر محصول یا خدمات شما و فروش آنها، کمیسیون بیشتری دریافت کند. بدین صورت هر دو سمت ماجرا از این فروش منتفع می‌شوند.

پس سیستم همکاری در فروش بدین معنی است که شما کالای خود را برای فروش به شخصی می‌سپارید که از مخاطب و بازدید کننده برخوردار است و در ازای هر فروش، درصدی از مبلغ را به کمیسیون می‌دهید. در بسیاری از وب سایت‌ها و وبلاگهای دنیای غرب، این متد از بازاریابی بسیار رایج است و سالهاست که به انواع مختلف این روش را تکامل داده‌اند. بر فرض مثال، یک شرکت کوچک وب سایتی را برای حوزه‌ی مد و فشن راه‌اندازی کرده است و یک تیم نویسنده‌ی حرفه‌ای دارد و بازدید کننده‌ی خوبی را نیز جمع آوری کرده است. این تیم در کنار مطالبی که در سایت منتشر می‌کنند، محصولات یا خدمات مرتبط با حوزه‌ی کاری خود را نیز در لابلای پست‌های خود منتشر می‌کنند. برای مثال، این تیم که در حوزه‌ی مد فعالیت می‌کند، به سایت‌ها و برندهای فروش محصولات پوشاک و اکسسوری‌های مردانه و زنانه رجوع می‌کند و محصولات آنها را در وب سایت خود معرفی می‌کنند. در کنار توضیحی که برای محصول ارائه می‌دهند، به محصول لینک مستقیم می‌دهند تا بازدید کننده در صورت تمایل به سایت مراجعه و از آنجا خرید کند. بدین شکل هم نویسنده‌ی محتوا از فروش محصول معرفی شده منتفع می‌شود و هم فروشنده و سازنده‌ی محصول.

همکاری در فروش

فروشگاههای آنلاین معتبر دنیا، از جمله آمازون، ایبی، وال مارت، علی بابا و بسیاری دیگر،‌ پلت فرم «همکاری در فروش» را راه‌اندازی کرده‌اند تا به تولید کنندگان محتوا انگیزه دهند با فروش محصولات، کمیسیون دریافت کنند. در ایران کامل‌ترین نوع آن را دیجی کالا جدیدا ارائه کرده است که در این لینک قابل دسترسی است. شما به پلت فرم مراجعه می‌کنین، نوع کالایی که مرتبط با حوزه‌ی فعالیت شماست را انتخاب می‌کنید، و لینک‌های آن را به لینک‌های ویژه‌ای تبدیل می‌کنین که در آن ردی از شما وجود دارد. یعنی هرکسی از سایت شما از طریق لینکی که در سایت قرار داده‌اید، هر محصولی را تا ۱۵ روز در سایت دیجی کالا خریداری کند، کمیسیونی به حساب شما واریز می‌شود.

چگونه در کلاغه به رایگان محصولات خود را تبلیغ کنیم؟

وب‌سایت خبری سرگرمی کلاغه اولین وب سایتی است که بصورت حرفه‌ای به این موضوع می‌پردازد. ما در کنار تولید محتوایی که در حوزه‌های متنوع داریم، محصولات شما را نیز به رایگان در بخش‌های مختلف منتشر می‌کنیم. برای مثال، اگر در حوزه‌ی پوشاک فعالیت دارید، ما دوست داریم محصولات شما را در بین مطالب مد و سبک زندگی منشتر کنیم. اگر در حوزه‌ی فروش لوازم دیجیتال مشغول هستید، ما محصولات شما را در دسته بندی تکنولوژی و لوازم دیجیتال منتشر می‌کنیم. این مطالب منتشر شده حذف نمی‌شوند و همیشه در سایت ماندگار خواهند بود.

در مقابل ما از شما این درخواست را داریم که به جنبش نوپای «همکاری در فروش» در ایران بپیوندید و وب سایت‌های خود را به پلت فرم همکاری در فروش مجهز کنید. بدین صورت، برای ما هم انگیزه‌ای می‌شود که بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، محصولات شما را پروموت و اسم و برند شما را ماندگار کنیم و در مقابل، برای هر فروشی (نه هر کلیک!) که از سمت سایت کلاغه به سمت شما هدایت شد، ما درصدی از مبلغ را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنیم.

همکاری در فروش در کلاغه

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، پلاگین‌های متنوع و حرفه‌ای زیادی برای اینکار وجود دارند که می‌توانید از آنها بهره ببرید. این پلت فرمها به شما اجازه می‌دهند که سیستم همکاری در فروش را مدیریت کنید. مدیریت لینک‌ها، بازدیدکننده‌ها، میزان فروش از طریق لینک‌های همکاری در فروش، کمیسیون فروشندگان و دیگر موارد از ویژگی‌های این پلاگین‌هاست. همچنین تولید کنندگان محتوا می‌توانند در سایت شما ثبت نام کرده و محصولاتی که با نوع محتوای آنها مرتبط است را ثبت و لینک آنها را در وب سایت خود قرار دهند.

اگر از دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده می‌کنید، حتما به فکر راهکاری برای راه اندازی پلت فرم همکاری در فروش داشته باشید و هرچه سریعتر آن را راه‌اندازی کنید. این شیوه، راه جدیدی برای تبلیغات است که در ایران متاسفانه هنوز بسیار نوپاست و فراگیر نشده است. بعد از راه اندازی سیستم، کافی است ما را از آن مطلع کنید. ما محصولات شما را به هزاران بیننده معرفی می‌کنیم.

هرگونه سوال، پیشنهاد یا ایده‌ای داشتین، می‌توانین از طریق فرم تماس با ما آن را ارسال کنید. ما به سرعت به آن پاسخ می‌دهیم. شما می‌توانید پست‌های «همکاری در فروش» ما را در این لینک مشاهده کنید.

کلاغه در تلگرام
دکمه بازگشت به بالا
بستن