جهانکسب و کار

مردی ۳۰ ساله با خرید کالا از والمات و فروش آن در آمازون به ثروت میلیون دلاری رسید

یک کارآفرین ۳۰ ساله‌ی آمریکایی که شرکتش سال پیش حدود ۶ میلیون دلار سود کسب کرد، عمده‌ی سودش را از خرید کالا بصورت فیزیکی از فروشگاههای والمارت، و فروش ان در سایت آمازون کسب کرد.

او در مصاحبه‌ای با سایت یاهو عنوان کرد که :«هدف اولیه‌ی من این بود که از شغلم که حسابداری بود و در سال ۵۰ هزار دلار درآمد داشتم، استعفا دهم و شغل بهتر و پر درآمدتری پیدا کنم. قطعا از ابتدا فکرش را نمی‌کردم که می‌توانم به چنین سطحی از درآمد برسم».

رایان گرانت، این کارآفرین ۳۰ ساله، در ابتدا کالاهای خریداری شده از والمات را در سطح بسیار کوچکی در آمازون می‌فروخت. او در کالجی در دانشگاه Winona کتابهای دست دوم را در سایت می‌فروخت و به مرور دریافت که بعضی از کتابها و محصولات به شدت خواهان دارند. سالها بعد، پس از اینکه از کارش به عنوان حسابدار خسته شد، گرانت همین ایده‌ی فروش کتاب در آمازون را به ایده‌ی بزرگتری تبدیل کرد و سعی کرد محصولاتی را که در والمارت فروش خوبی داشتند را دوباره در آمازون بفروشد. تنوع محصولات بسیار بود؛ از اسباب بازی گرفته تا جاروبرقی، چاقوی آشپزخانه و بسیاری موارد دیگر که در آمازون با قیمت بسیار بالاتری به فروش می‌رساند.

گرانت می‌گوید:«در ابتدا این فقط من بودم که همچین کاری می‌کردم و هرچه می‌خواستم را می‌توانستم بدون ترس از اینکه رقیبی داشته باشم، بفروشم».

زمانی که دید فروشش در آمازون به حدی رسیده است که با حقوقش از کار حسابداری برابری می‌کند، از شغلش استعفا داد.

گرانت می‌گوید:«امروز این کار بسیار گسترده شده است. ما هنوز در حال آربیتراژ خرده فروشی هستیم و از فروشگاهای محلی محصولات را تامین می‌کنیم. از عمده فروشها گرفته تا سازندگان محصولات از دم در کارگاه یا کارخانه محصولات را می‌خریم و آنها را با اندک قیمتی بالاتر در آمازون می‌فروشیم».

فروش در آمازون

فروش در eBay و Jet

در حال حاضر، گرانت در یک دفتر ۳۸۰۰ متر مربعی ساکن است و حدود ۱۰ نفر پرسنل دارد که به او در ارسال محصولات به آمازون کمک می‌کنند. آمازون سالها پیش سیستمی را راه اندازی کرد که در آن افراد مستقل می‌توانستند کالاهای خود را بفروشند. این سیستم «fulfilled by amazon» نام دارد. گرانت همچنین به سراغ سایت‌های eBay و Jet نیز رفت و در آنجا فروشگاههای خود را در فضای آنلاین بنا کرد.

 

گرانت می‌گوید:«آمازون کار بازفروش محصولات را کمی پیچیده‌تر از پیش کرده است و ما آزادی قبل را نداریم». او این نکته را از این بابت بیان کرد که آمازون بر روی بعضی محصولات اخیرا حساس شده است و محدودیت‌های بیشتری اعمالک رده است.

گرانت در سال ۲۰۱۷ حدود ۳٫۵ میلیون دلار فروش خالص داشت که این رقم را در سال ۲۰۱۸ به ۶٫۱ میلیون دلار رساند. او در این کار حقوق سالیانه ۶۰ هزار دلار را برای خود تعیین کرده است و هرچند حقوق زیادی نیست اما اکثر کارهای این شرکت را کارکنان آن انجام می‌دهند. گرانت می‌گوید سود این کار را به توسعه‌ی کار اختصاص داده است و اینکه خودش الان آزاد است و می‌تواند از راه دور از هر کجای دنیا این کسب و کار را مدیریت کند.

 

منبع
yahoo
برچسب ها

فرید عباسی

فرید دانش آموخته‌ی رشته‌ی MBA است. سابقه‌ی 15 ساله‌ی او در حوزه‌ی کسب و کار و بخصوص دیجیتال مارکتینگ، اندوخته‌ی مهمی است که به یاری کلاغه آمده است. اینجا او بهترین‌ها را پوشش می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن