تکنولوژی

مقایسه‌ی Kindle Paperwhite و Kindle Oasis

زمانی که آمازون در سال ۲۰۱۸ Kindle Paperwhite را به عنوان جدیدترین کتابخوان خود معرفی کرد، شاهد آن بودیم که بسیاری از ویژگی‌های آن در Kindle Oasis هم یافت می‌شد.

از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ضدآب بودن و قابلیت گوش دادن به کتاب‌های صوتی اشاره کرد. اگرچه Kindle Oasis نسبت به Kindle Paperwhite دارای صفحه‌ی نمایشگر بزرگ‌تر ۷ اینچی است اما با این حال نمی‌توان تفاوت‌های بسیار زیادی در رابطه با ویژگی‌های این دو کتابخوان پیدا کرد. با این حال وقتی به قیمت آن‌ها نگاهی می‌اندازیم تفاوت بسیار زیادی را در قیمت آن‌ها می‌یابیم.

Kindle Oasis در امریکا با قیمت ۲۵۰ دلار فروخته می‌شود، این در حالی است که Kindle Paperwhite با قیمت ۱۳۰ دلار قابل خریداری شدن است. در ادامه قصد داریم این دو کتابخوان را به صورت کامل با یکدیگر مقایسه کرده و دلیل این اختلاف قیمت را بیابیم.

امتیازهای Kindle Oasis: بهترین دلایل خرید

  • صفحه‌ی نمایشگر بزرگ‌تر: یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها میان Kindle Oasis و Kindle Paperwhite مربوط به اندازه‌ی صفحه‌ی نمایشگر آن‌ها است. صفحه‌ی ۷ اینچی Kindle Oasis حدود ۳۰٪ بزرگ‌تر از صفحه‌ی نمایشگاه دیگر کتابخان آمازون است. اما با این حال کیفیت هر دو نمایشگر تقریبا همسان است و وضوح ۳۰۰ پیکسل نسبت به اینچ و کنتراست نور آن‌ها را کاملا مشابه می‌سازد.
  • طراحی بهتر: ضخامت ۳.۴ میلیمتری و وزن ۱۹۴ گرمی Kindle Oasis را به کتابخوانی سبک و خوش‌دست تبدیل می‌سازد. ضخامت Kindle Paperwhite نسبت به Kindle Oasis بیشتر بوده اما با این حال ۱۲ گرم نسبت به Kindle Oasis سبک‌تر است.
  • جنس مقاوم‌تر: بدنه‌ی Kindle Oasis از جنس آلومینیوم است و از این رو می‌توان انتظار مقاومت بالایی از آن داشت. این در حالی است که Kindle Paperwhite دارای بدنه‌ی پلاستیکی است.
  • نور بهتر: کتابخوان Kindle Oasis دارای ۱۲ صف نور LED است. این در حالی است که این مقدار برای Paperwhite تنها ۵ صف نور LED است. به این شکل Kindle Oasis دارای نور بسیار واضح‌تر و بهتر نسبت به دیگر نوع کتابخوان آمازون است.
  • دکمه‌ی فیزیکی تغییر صفحه: کتابخوان Kindle Oasis دارای دکمه‌ی فیزیکی برای تغییر صفحه است. این دکمه می‌تواند در کاربرد تجربه‌ی بسیار بهتری را ایجاد کند. با این حال Kindle Paperwhite این قابلیت را ندارد.

کتابخوان Kindle Paperwhite در طرف دیگر قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به Kindle Oasis دارد. همچنین وزن آن نیز کمتر است. Kindle Paperwhite علی‌رغم قیمت پایین‌تر دقیقا دارای قابلیت‌های مشابه ضد آب Kindle Oasis بوده و حافظه‌ی مشابه آن را نیز دارد.

منبع
cnet
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن