لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

بهترین شارژر فندکی خودرو

بعد از تست کردن حدود ۴۰ مدل شارژر فندکی در طول یکسال اخیر، ما بر این باوریم که بهترین شارژر فندکی بازار مدل RAVPower RP-VC006 است. این مدل بخاطر داشتن تراز مناسبی در تمامی ویژگیهایی که یک شارژر فندکی باید داشته باشد، و همچنین قیمت مناسب، به عنوان گزینه‌ی برتر ما انتخاب شد. این دستگاه کوچک می‌تواند بصورت همزمان دو گوشی هوشمند را با سرعت خوبی شارژ کند؛ بصورتی که در هر پورت USB آن ما شاهد آمپر خروجی ۲٫۴ آمپری هستیم که دو برابر بیشتر از بسیاری از پورت‌های USB تعبیه شده در خودروها است. این دستگاه همچنین قادر است خروجی مناسب هر دستگاه را مرتبط با نوع شارژردهی آن ارائه کند؛ چیزی که بسیاری از شارژرها فاقد آن هستند.

بهترین شارژر فندکی موجود در بازار – انتخاب اول ما

شارژر فندکی راو پاور مدل RP-VC006

شارژر فندکی راو پاور مدل RP-VC006

مشاهده این محصول در دیجی کالا

هرچند که این شارژر فندکی کوچک است ( و حدود ۶ سانتی متر است)، مدل RP-VC006 را می‌توان به راحتی از هاب فندک جدا کرد. همچنین پورت‌های سفید این شارژر در میان بدنه‌ی مشکی آن که همراه با یک چراغ LED است، باعث می‌شود در فضای تاریک بتوان به راحتی آن را پیدا کرد. حتی اگر در حال حاضر به یک شارژر فندکی دو پورته نیاز ندارید، قیمت RP-VC006 آنقدر پایین است که ارزش آن را دارد که جایگزین مدل قبلی خود کنید. و همچنین، برخلاف بسیاری از شارژرهای بی نام و نشان بازار، این شارژر از یک شرکت معتبر و خوشنام می‌آید.


انتخاب دوم

شارژر فندکی انکر مدل A2310 PowerDrive 2

شارژر فندکی انکر مدل A2310 PowerDrive 2

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شارژر فندکی Anker PowerDrive 2 در ابتدا گزینه ی اول ما بود، و هنوز هم گزینه‌ی مناسبی از نظر قیمت و کیفیت هست. این مدل نیز همان ظرفیت خروجی را به دستگاهها عرضه می‌کند، اما کمی درازتر از مدل قبلی است (هرچند که تفاوت آنچنانی را شاهد نیستیم). پورت‌های مشکی این مدل کمی دیدن آن را در فضای تاریک سخت می‌کند و بعضی افراد از رنگ قرمز روی این دستگاه چندان خوششان نمی‌آید.


انتخاب سوم ما

شارژر فندکی انکر مدل PowerDrive Plus 3

شارژر فندکی انکر مدل PowerDrive Plus 3

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شارژر فندکی Anker PowerDrive 3 بیشتر برای مواقعی مناسب است که در سفر هستیم و افراد زیادی در ماشین حضور دارند. این دستگاه توانایی شارژ همزمان ۳ دستگاه را بدون ضعیف شدن قدرت خروجی دارد. هرکدام از پورت‌های این شارژر ۲٫۴ آمپر خروجی دارند و ازینرو، چه یک دستگاه را به آن متصل کنید چه سه دستگاه، شما یک قدرت خروجی خواهید داشت.


انتخاب چهارم ما

شارژر فندکی راو پاور مدل RP-VC007 Quick Charge 3.0

شارژر فندکی راو پاور مدل RP-VC007 Quick Charge 3.0

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر گوشی شما از قابلیت شارژ سریع ( Quick Charge 2.0 or 3.0 ) برخوردار است و می‌خواهید از این قابلیت برای شارژر سریعتر گوشی استفاده کنید، مدل RAVPower RP-VC007 گزینه ی بسیاری مناسبی برای شماست. این مدل دو پورت دارد که هر کدام با ۳٫۰ آمپر خروجی گوشی یا تبلت شما را شارژ می‌کنند.


چرا باید این مدلها را تهیه کنیم ( یا اینکه جایگزین مدلی کنیم که از قبل داریم)؟

اغلب افراد همیشه با خود گجت‌هایی چون گوشی هوشمند، تبلت، دستگاههای GPS و دیگر دستگاههایی که به واسطه‌ی پورت USB قدرت می‌گیرند و در ماشین می‌توان آنها را شارژ کرد، همراه خود دارند؛ بدین منظور که اگر شما همیشه در حال رانندگی هستید، داشتن یک شارژر USB که بتوان آن را به ورودی ۱۲ ولتی شارژر فندک متصل کرد لازم است.

حتی اگر ماشین شما از یک پورت USB برای پخش موسیقی و برقراری تماس تلفنی از طریق سیستم استریوی ماشین برخوردار است، باز هم داشتن یک شارژر تخصصی فندکی ارزشش را دارد. بدان خاطر که پورت‌های پیش فرض USB که در ماشین‌های مدل جدید تعبیه شده‌اند، تنها یک آمپر از جریان خروجی ماشین را دریافت می‌کنند که برای شارژ یک تبلت یا گوشی‌های هوشمند جدید با قابلیت شارژ سریع مناسب نیست: اگر هنگام رانندگی از اپلیکیشن‌هایی چون Wase یا گوگل مپس استفاده می‌کنید، استفاده از پورت اختصاصی ماشین شاید نتواند گوشی را به سرعتی که در حال شارژ خالی کردن است، شارژ کند. پس هنگامی که از ماشین پیاده می‌شوید، می‌بینید که شارژ گوشی همان بوده که زمان سوار شدن به ماشین داشته‌اید. حتی اگر پورت USB ماشین شما از سرعت خوبی برای شارژ گجت شما برخوردار است، بسیاری از ماشین‌ها تنها از یک پورت شارژ USB برخوردارند. ازینرو با شارژری همچون مواردی که ما انتخاب کرده‌ایم می‌توانید همزمان دو یا چند دستگاه را به یک پورت متصل کنید و ازینرو دوستان و خانواده را از خود راضی نگه خواهید داشت.

به همین صورت، اگر شارژر فندکی خود را سالها پیش خریداری کرده‌اید، به احتمال زیاد تنها یک آمپر خروجی دارد، در حالی که انتخاب‌های ما تا ۲٫۴ آمپر هم خروجی جریان دارند؛ بدین منظور که با تعویض کردن آن با این مدلهای جدید باعث می‌شود دستگاه شما سریعتر شارژ شود و همزمان هم می‌توان چند دستگاه را سریع شارژ کرد. اگر هم شارژر قدیمی شما تنها یک پورت USB دارد: همانطورک ه می‌دانید ما الان در عصری زندگی می‌کنیم که همیشه چند گجت هوشمند با خود همراه داریم، پس داشتن چند پورت شارژ  USB لازم است. اگر هم شارژ فندکی خود را از پمپ بنزین‌ها یا دستفروشهای کنار خیابان خریده‌اید، به احتمال زیاد کیفیت آن بسیار پایین است و حتی ممکن است برای گوشی شما نا امن باشد.

بهرصورت، اگر جدیدا شارژ فندکی خریده‌اید و مطمئنید که حداقل ۲ آمپر جریان خروجی برای هرکدام از پورت‌ها دارد، نیازی نیست که آن را عوض کنید. انتخاب‌هایی که ما اینجا معرفی کرده‌ایم شما را قادر می‌سازد که چند دستگاه همزمان را با سرعت بالا شارژ کنید.

البته اگر دستگاهی دارید که با USB-C شارژ می‌شود، حتما به یک شارژر USB-C نیاز خواهید داشت. تمامی شارژرهای USB-A که ما اینجا معرفی کرده‌ایم تا ۱۲ وات را می‌توانند شارژ کنند، اما گوشی‌های USB-C از شارژدهی ۱۵ واتی پشتیبانی می‌کنند.


چگونه ما این مدلهای را انتخاب و تست کردیم

بهترین شارژر فندکی خودرو

صدها مدل مختلف شارژر فندکی در بازار موجود است که همگی به راحتی در جک شارژ فندکی ماشین شما جا می‌گیرند. با اینحال، از آنجایی که شارژرهای ماشینی USB دار نسبت به سالیان پیش بسیار کوچک‌تر، قدرتمند‌تر و ارزانتر شده‌اند. این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از شارژرهای فندکی بازار از کیفیت بسیار پایینی برخوردارند و مثلا نمی‌توان دو دستگاه را همزمان با یک قدرت خروجی شارژ کرد.

این روزها، یک شارژر فندکی خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • حداقل دو پورت USB خروجی داشته باشد که هرکدام از جریان خروجی ۲٫۴ آمپری بصورت همزمان برخوردار باشند (یعنی در جمع ۴٫۸ آمپر خروجی داشته باشد). این نوع شارژر شما را قادر می‌سازد که همزمان دو آیپد را با یک سرعت همزمان شارژ کنید.
  • یک شارژر فندکی خوب باید بدون کابل باشد. کابل محدود کننده است و اینکه نمی‌توانید چند دستگاه با رابط‌های کاربری مختلف را شارژ کنید. شارژر خوب باید فقط پورت USB داشته باشد که بتوان هر دستگاهی را با آن شارژ کرد.
  • قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشد. بعد از بررسی قیمت‌ها و گزینه‌های گارانتی مختلف برای شارژرهای دو پورته، شارژرهای ۴٫۸ آمپری دو پورته USB دار، ما تقریبا گزینه‌هایی که قیمت‌های گزافی داشتند را حذف کردیم. به یاد داشته باشیم که هر چیز گرانی لزوما بهترین نیست.
  • محصول مورد انتخاب حتما باید استانداردهای USB-IF را داشته باشد و شرکت سازنده آن را طبق این استانداردها تست کرده باشد.
    ما مدلهای انتخاب شده را در ماشین با مجموعه‌ای از آیپدها، مک بوک‌ها، و گوشی‌های شارژر سریع اندرویدی آزمایش کردیم. با آزمایش هر شارژر، ما آیپدی را که متصل به یک مانیتور قدرت بود را هزمان به دستگاه متصل کردیم تا ضعیف شدن قدرت را متوجه شویم. سپس از یک آیپد دوم (که همچنین به یک محاسبه گر قدرت متصل بود) استفاده کردیم تا بدانیم آیا دستگاه طبق آن چیزی که ادعا می‌کند، آمپر خروجی را به دستگاه می‌رساند یا خیر.

ما از فرآیند مشابهی برای شارژرهای سریع ( Quick Charge ) استفاده کردیم، اما این آزمایش را با گوشی‌های اندرویدی سازگار با این نوع شارژ آزمایش کردیم. برای شارژرهای USB-C، ما در ابتدا هر شارژر را به یک مک بوک ۱۳ اینچی مدل ۲۰۱۶ متصل کردیم سپس اپلیکیشن اطلاعاتی سیستم macOS را فعال کردیم. در قسمت اطلاعات قدرت وردی به سخت افزار، انرژی باتری را مشاهده می‌کنیم و آنجا اطلاعات خوبی درباره ولتاژ و دیگر موارد مرتبط با جریان ورودی را دریافت می‌کنید.

زمان انتخاب گزینه‌های برتر، سپس بر سر سایز این دستگاهها بحث کردیم. آیا دستگاهی با سایز کوچککتر بهتر است و یا اینکه آیا اصلا یک شارژر می‌تواند خیلی کوچک باشد؟ (برای مثال اگر دستگاهی زیاد کوچک باشد، وصل کردن و خارج کردن آن از هاب خودرو سخت خواهد شد).


مروری بر انتخاب اول ما

شارژر فندکی راو پاور مدل RP-VC006

بهترین شارژر فندکی خودرو

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شارژر فندکی مدل RP-VC006 بهترین شارژر USB دار ماشینی برای اغلب افراد است زیرا جدا از سایز کوچک آن، دارای دو پورت USB است، که هر پورت آن بصورت خودکار جریان خروجی ۲٫۴ آمپری را به دستگاه انتقال می‌دهند که بهترین نوع این شارژرها دارای همین خروجی هستند. مدل RP-VC006 ارزان است، از یک شرکت معتبر و خوشنام سازنده‌ی این دستگاهها است و دارای برگه ضمانت است. این مدل همچنین دارای یک چراغ LED است و دو پورت سفید است که به هنگام تاریکی نیز به راحتی قابل مشاهده و استفاده هستند.

بدنه شارژر RP-VC006 آلومینیومی است. هنگام اتصال گوشی یا تبلت خود به این پورت‌ها، عمل شارژ شدن بصورت خودکار شروع می‌شود و هر دستگاهی را که با این مدل شارژ کردیم، با سرعت قابل قبولی فرآیند شارژ شدن آنها طی شد. برای مثال، یک آیپد ایر را به خوبی با خروجی ۲٫۴ آمپری شارژ کردیم، و دستگاه دوم را با همین قدرت و سرعت از صفر تا صد شارز کردیم. همچون بهترین مدلهای بازار، این شارژر فندکی کوچک بهترین کارایی را به ما عرضه کرد.

بهترین شارژر فندکی خودرو

برخلاف سایز کوچک آن، خارج کردن دستگاه از هاب فندک سخت نیست (بعضی مدلها جای دست مناسبی ندارند و به سختی جدا می‌شوند) و در پایان کار به راحتی توانستیم آن را از هاب جدا کنیم.

مشکلات قابل چشم پوشی

برخلاف اغلب شارژرهای فندکی، پورت‌های شارژر RP-VC006 ، چراغ ندارند. چراغ LED تعبیه شده در بالای پورت‌ها نور کمی را به چشم نمایان می‌کند. این نور هنگامی که دستگاهی به شارژر متصل نیست چندان باعث حواس پرتی راننده نمی‌شود و پورت‌های سفید تعبیه شده در این دستگاه به خوبی در کنار بدنه‌ی سیاه آن نمایان هستند و در فضای تاریک به راحتی می‌توان آن را پیدا کرد.

شارژر RP-VC006 دارای فناوری شارژ سریع برای دستگاههای مرتبط نیست. این دستگاه با سرعت قابل قبولی تمامی دستگاهها را شارژ می‌کند، اما اگر از یک گوشی یا تبلتی برخوردارید که از تکنولوژی‌های جدید شارژی بهره می‌برند، شاید بهتر باشد مدلهای دیگری را امتحان کنید.


مروری بر انتخاب دوم ما

شارژر فندکی انکر مدل A2310 PowerDrive 2

بهترین شارژر فندکی خودرو

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شارژر فندکی PowerDrive 2 در جایگاه دوم آزمایش‌های ما قرار گرفت و از یک قدرت خروجی ۴٫۸ آمپری برخوردار است و دو پورت شارژ دارد. این مدل نیز همچون مدل PowerDrive 2 کارایی خوبی دارد و دستگاه را به سرعت شارژ می‌کند. مدل PowerDrive 2 در ابتدا گزینه‌ی اول ما بود اما بخاطر سایز کوچکتر و پورت‌های سفید مدل RP-VC006، این مدل در جایگاه دوم قرار گرفت.

شارژر PowerDrive 2 کمی بلندتر از شارژر اولی است که معرفی کردیم، اما در کل سایز کوچکی دارد. در انتهای این شارژر ما شاهد پورت‌های USB قرمز رنگی هستیم که اطراف پورت را احاطه کرده‌اند. چیزی که شاید کمی باعث حواس پرتی راننده شود. این دستگاه نیز از یک چراغ LED با نور کم برخوردار است و به راحتی می‌توان آن را در فضای تاریک رویت کرد. کمپانی انکر شهرت خوبی در کیفیت محصولاتش دارد و بسیاری از محصولاتش را تا دو سه سال گارانتی می‌کند.

برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن