شگفت انگیز دیجی کالا
تکنولوژی

چت رومی که در آن باید برای تایپ ۱۰۰ حرف ۱ دلار بپردازید

کارآفرینی به نام Marc Köhlbrugge به تازگی یک سرویس چت به نام Expensive Chat (چت گران‌قیمت) راه‌اندازی کرده است که در آن کاربران باید برای تایپ کردن هر حرف یک سنت بپردازند. این یعنی تایپ ۱۰۰ حرف برای شما ۱ دلار خرج برمی‌دارد.

به گزارش وب‌سایت Verge، موسس این چت روم آغاز به کار آن را در یک توییت اعلام کرد و آن را یک «تجربه اجتماعی» خواند.

او قصد دارد از طریق این سرویس جدید مشاهده کند وقتی چت‌ رومی رایگان نیست و باید هزینه زیادی برای هر کلمه پرداخت شود، کاربران چه واکنشی را از خود نشان خواهند داد.

تمام مبلغی هم که کاربران پرداخت می‌کنند مستقیماً به حساب Köhlbrugge واریز می‌شود.

وقتی وارد این سایت شوید، با بخشی مواجه می‌شوید که لیست افرادی که بیشتر از همه در این چت روم هزینه کرده‌اند را نشان می‌دهد. فضای خود چت روم هم در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

در مدت کوتاهی که از راه‌اندازی این پلتفرم می‌گذرد، چندین پیام دوستانه در آن منتشر شده است اما بیشتر پیام‌ها مربوط به تبلیغات خدمات و محصولات شرکت‌ها هستند. این سایت انواع مختلف کارت‌های اعتباری را برای پرداخت می‌پذیرد.

Köhlbrugge در مصاحبه‌ای با Motherboard گفت که چت‌ روم‌های عمومی و رایگان سریعاً به یک محیط شلوغ و بی‌سروته تبدیل می‌شوند و او مایل است بداند که پرداخت هزینه برای هر حرف چطور بر تصمیمات افراد در یک گفتگوی آنلاین تاثیر می‌گذارد.

البته او اعتراف کرد که دلیل واقعی او برای آغاز چنین پروژه‌ای این بود که می‌خواست از یک راه سرگرم‌کننده پول دربیاورد.

Köhlbrugge معتقد است این سایت قابلیت این را دارد که در آینده به محلی برای صحبت با اشخاص مهم و سلبریتی‌ها تبدیل شود.

او می‌گوید: «مثلا شما می‌توانید با پرداخت ۱۰ دلار بابت هر پیام با کانیه وست صحبت کنید.» به گفته این کارآفرین، این پول می‌تواند بعداً صرف امور خیریه شود.

اگر فکر می‌کنید کسی حاضر نیست برای پست کردن یک پیغام در چنین چت رومی پول پرداخت کند سخت در اشتباه هستید چرا که این سایت در همین چند روزی که راه‌اندازی شده است، ۱۵۰ دلار از پیام‌های کاربران درآمد داشته است!

منبع
msn
برچسب ها
کادوهای صد هزار تومانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن