کالاهای جانبی

بهترین کابل‌های لایتنینگ برای شارژ آیفون و آیپد

کابلهای برند انکر را می‌توان بهترین کابل برای شارژ محصولات اپل دانست

پورت لایتنینگ در سپتامبر سال ۲۰۱۲ توسط اپل معرفی و جایگزین کانکتور ۳۰ پین شد. در هنگام معرفی لایتنینگ اپل وعده ی بهبود دوام کابلها را داد ولی کاربران در ادامه شاهد هیچ گونه بهبودی نبودند.

کابل شارژ آیفون

اکثر کاربران آی دیوایس‌های اپل پس از مدتی استفاده از کابلهای اورجینالی که اپل در بسته بندی محصولات خود قرار داده است، با مشکلات متداول آنها مواجه می‌شوند که این مشکلات اغلب به صورت قطع شدن محل اتصال کابل به دو انتها، پاره شدن روکش کابل، قطع شدن ارتباط در هنگام استفاده از آیتونز یا شارژ پدید می‌آید. فراوانی این مشکلات به حدی است که اگر از کاربران آیفون، آیپد و آیپاد هستید و تا کنون کابل لایتنینگ اورجینال شما دچار مشکل نشده باید بگوییم که به شدت خوش شانس هستید.

ممکن است در ابتدا خرید کابل مساله ساده‌ای به نظر برسد ولی اینگونه نیست و نکات و دقت خاص خود را نیاز دارد. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه شوید تا به بررسی آن‌ها بپردازیم. در هنگام خرید کابل لایتنینگ شما باید به ویژگی‌های متعددی شامل: طول کابل، ساختار داخلی کابل، پوشش خارجی کابل، سرعت شارژ و انتقال اطلاعات، کیفیت کانکتورها، کیفیت اتصال دو سر کابل به بدنه ی کابل، سازگاری با نسخه‌های مختلف iOS و داشتن تاییدیه MFi، سازگاری با کیس و قاب‌های مختلف و… دقت کنید.

اگر ما مجبور شویم که کابل لایتنینگ خرابمان رو تعویض بکنیم یا اینکه یک کابل لایتنینگ اضافه برای شارژ کردن آیفون یا آیپدمان خریداری کنیم، انتخاب اول ما کابل لایتنینگ انکر ۱٫۸ متری است، چرا که تمامی خصوصیات و ویژگیهای طراحی، عملکردی و قیمتی را دارد. این غیر ممکن است برای ما که همگی کابل‌های لایتنینگ را تست و بررسی بکنیم اما صدها مورد از آن ها را از سال ۲۰۱۲ که اپل لایتنینگ را جایگزین کابل های ۳۰ پین کرد، تست و بررسی کردیم و پس از مقایسه کابل انکر پاورلاین در برابر بهترین گزینه های قبلی به این نتیجه رسیدیم که کابل انکر از آن ها بسیار بالاتر و بهتر است.

بخوانید: بهترین کابل‌های شارژ برای دستگاههای اندرویدی

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8122 PowerLine Plus طول ۱٫۸ متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8122 PowerLine Plus طول 1.8 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کابلهای انکر پاورلاین آیپدها، آیفون‌ها ، آیپادها و بسیاری دیگر از لوازم جانبی ای که اپل در سال های گذشته معرفی کرده را با حداکثر سرعت شارژ می‌کنند (به استثنای آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی که میتواند با یک کابل مخصوص سریعتر هم شارژ شود). کابل‌های انکر مهمترین خواسته و نیاز کاربران که «دوام و استحکام» است را به خوبی برآورده می‌کنند. کمپانی انکر کابل‌های سری پاورلاین خود را از فیبر کولار (نوعی فیبر سنتزی بسیار قوی و مقاوم در برابر گرما) و رشته‌های پی وی سی کاهنده‌ی فشار می‌سازد که این ساختار موجب پیشگیری از فرسودگی و خرابی آنها در استفاده‌ی معمول می‌شود. علاوه بر این کابل های انکر قیمت مناسب و معقولی دارند به طوری که کابل ۱٫۸ متری انکر نصف کابل اورجینال یک متری اپل قیمت دارد. به این موارد اعتبار برند انکر برای سخت افزارهای بی بدیل، پشتیبانی عالی از مشتریان و گارانتی ۱۸ ماهه ی فوق العاده را اضافه کنید تا دریابید چرا این کابل منتخب ما و بسیاری از کاربران است.

اگر شما کابل های طویل‌تر یا کوتاهتر را ترجیح می دهید، شما میتوانید کابل های پاورلاین انکر در طول های مختلف را برگزینید. کابل های پاورلاین انکردارای تاییدیه MFi هر چیزی که ما در جستجوی آنیم رو در یک سطح قیمت مناسب به ما عرضه می کنند.

تاییدیه MFi برنامه ی شرکت اپل برای ارائه ی گواهی تاییدیه به تولیدکنندگان سخت افزار و نرم افزار سازگار برای محصولات اپل است.

اغلب کابل های لایتنینگ مشابه یکدیگر به نظر می‌رسند ولی وقتی که به دقت و از نزدیک به کابلهای انکر نگاه کنید، مزایای آن مشخص می‌شود. بارزترین تفاوت قرارگرفتن محکم دو سر کابل در اطراف کانکتورهای USB و لایتنینگ است. هر دو انتهای کابل از پوشش پلاستیک سخت که دو انتهای USB و لایتنینگ را نگه می‌دارد ساخته شده است که در محل پیوستن بدنه ی کابل به دو انتها پلاستیک قابل انعطاف‌تری استفاده شده است. طبق اظهارات شرکت انکر این کابل طوری طراحی شده است که تا بیش از ۵۰۰۰ بار خم شدن را تحمل می‌کند. اگرچه ما خودمان این تعداد خمش را به طور مستقل تست نکردیم، اما این یکی از بهترین ساختارهایی است که ما در کابل‌های با قیمت توجیه پذیر دیده‌ایم (مدل های با مهندسی بیشتر و پیشرفته تر وجود دارند اما ما آن ها را زیاده روی و افراط می دانیم و قیمت آن ها بیشتر از قیمتی که اغلب مردم میخواهند برای یک کابل هزینه کنند، است).

انکر همچنین اظهار می‌دارد که کابل‌های پاورلاین با استفاده از فیبر کولار ضدگلوله مقاوم و تقویت شده‌اند. چیزی که ما میتوانیم بیان کنیم این است که کابل‌های پاورلاین انکر بخصوص در نقاط اتصالشان نسبت به کابل‌های دیگری که ما بررسی کردیم محکم‌تر و مقاوم‌تر به نظر می‌رسند (من به شخصه حدود ۴ ماه است که از این کابل استفاده میکنم و بسیار راضی بوده ام). به دلیل طراحی خوب، با کیفیت و دقیق کابل‌های انکر هیچ مشکلی هنگام استفاده و قرار دادن آن در کیس آی دیوایس خود نخواهید داشت. وقتی که به سازگاری با کیس‌ها می‌رسیم همیشه کابلهای انکر یکی از بهترینها هستند. گاهی سر لایتنینگ برخی کابل‌ها بزرگ است و هنگام استفاده از بعضی کیس و کاورها قابل استفاده نیست. ما این کابل را روی کیس و کاورهایی که شکاف لایتنینگ شان تنگ است تست کردیم و با هیچ مشکلی روبرو نشدیم. در انتها ما کابل‌های انکر پاورلاین که تاییدیه MFi دارند را با تقریبا ۱۲ آیفون و آیپد که نسخه های مختلفی از iOS داشتند، برای شارژ کردن و سینک کردن (همگام سازی) آزمایش کردیم و همانطور که انکر تبلیغ می کند به خوبی با همگی آنها سازگار بود و کار کرد.

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8121 PowerLine Plus طول ۰٫۹ متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8121 PowerLine Plus طول 0.9 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کابلهای کوتاهتر اگر چه نیازهای کمتری را جوابگو هستند ولی جا به جایی آنها راحت تر است. هنگامی که شما روی میز کابل های طویل بی نظم و شلوغ نمی خواهید یا در مسافرت زمانی که فضا و وزن موارد مهمی هستند، کابل های کوتاهتر انتخاب بهتری هستند. کابل لایتنینگ انکر پاورلاین نسخه ی ۰٫۹ متری تمام این نیازها را بخ خوبی پوشش میدهد.

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8434 طول ۳ متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8434 طول 3 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کابل های طویل زمانی که شما می خواهید از آیفون وآیپد خود در حالی که شارژ می شوند استفاده کنید اما نزدیکترین پریز دور از شما قرار گرفته است، بسیار مفید هستند. کابل های لایتنینگ انکر در نسخه های ۱٫۸ و ۳ متر هم ارائه می شوند. در تست های ما سرعت شارژ و انتقال اطلاعات این کابل های طویل انکر با کابل ۰٫۹ متری آن برابر بود.

کابل های استاندارد انکر، کابل مناسبی برای اغلب مردم هستند اما اگر شما همچنان خواهان سطح بالاتری از کیفیت هستید، ما کابل های لایتنینگ انکر پاورلاین دو را توصیه میکنیم.

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8452 PowerLine II Plus طول ۰٫۹ متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ انکر مدل A8452 PowerLine II Plus طول 0.9 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این کابل ها طراحی کمی متفاوت با نسخه ی یک دارند و علاوه بر این طبق ادعای شرکت انکر کابل های پاورلاین دو در برابر ۱۲۰۰۰ بار خم شدن مقاومت میکنند. ساختار داخلی کابل های انکر سری پاورلاین ، پاورلاین پلاس و پاورلاین دو تفاوتی ندارد و تفاوت آن ها در وجود کیف نگهدارنده کابل،طراحی و جنس پوشش خارجی و دو انتهای کابل است.

افزایش طول عمر کابلهای شما:

شما میتوانید با انجام چند کار ساده بدون هیچ گونه حساسیت نابجا، طول عمر هر کابلی را افزایش دهید. هنگام خارج کردن کابل از یک درگاه یا پریز همیشه به جای کابل ،پلاگ را بگیرید. این کار از فشار به محل اتصال کابل و پلاگ (محلی که اغلب در برابر آسیب حساس است) جلوگیری می‌کند.

محافظت از کابل آیفون

همچنین ما توصیه می‌کنیم کابلها را هنگامی که از آنها استفاده نمی‌کنید به صورت شل بچرخانید و حلقه کنید (به جای خشن خم کردن). نوار چسب همراه با هر کابل پاورلاین برای این کار مناسب است و کمک می‌کند که کابل شکل خود را حفظ نماید.

کابل منتخب ما پاورلاین برند انکر است با این حال در ادامه چند مورد از دیگر کابل های پرفروش و با کیفیت این روزهای بازار را با هم مرور میکنیم.

کابل تبدیل USB به لایتنینگ آیفون زیکو مدل Sc500 به طول ۱٫۵ متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ آیفون زیکو مدل Sc500 به طول 1.5 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برند زیکو یک برند از آسیای شرقی و کشور هنگ کنگ است که مدت کوتاهیست که وارد کشور ما شده است ولی در این مدت کوتاه در جلب رضایت مشتریان خود نسبتا موفق بوده است. این کابل اندکی از کابل اورجینال طویل‌تر است و در دسته‌ی کابل های با طول متوسط جای میگیرد. زیکو استاندارد MFi رو برای این کابل کسب کرده است. در نگاه اول به سطح خارجی این کابل پوشش دوبار بافته از جنس نایلون رو میبینیم. دو انتهای کابل هم از فلز باکیفیت و بادوامی ساخته شده است.

کابل تبدیل USB به لایتنینگ آیفون آیماس مدل Cotton به طول ۱٫۸ متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ آیفون آیماس مدل Cotton به طول 1.8 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این کابل لایتنینگ ۱٫۸ متر طول دارد و جزو کابل‌های نسبتا طویل است. در انتهای لایتنینگ این کابل یک LED کوچک تعبیه شده که به پیدا کردن این کابل در تاریکی شب کمک می کند. پوشش خارجی این کابل از نخ درجه یک تشکیل شده و این پوشش موجب پیشگیری از گره خوردن کابل می‌شود. آیماس اعلام داشته که این کابل در برابر بیش از ۷۰۰۰ بار خمش مقاومت میکند. علاوه بر این شرکت آیماس این کابل را سازگار با نسخه های مختلف iOS ساخته است. این مدل کابل از یک چیپ هوشمند بهره میبرد که از آسیب به باتری پیشگیری می‌کند. این کابل در دو رنگ قرمز و مشکی به بازار عرضه شده است.

برچسب ها

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن