محصولات آرایشی

بهترین هایلایترهای صورت و بررسی ۸ ناحیه از صورت برای هایلایت حرفه‌ای

با نحوه استفاده از برنز کننده ها و هایلایترها و بهترین های آنها در بازار محصولات آرایشی آشنا شویم

درخشیدن چهره یکی از جذابیت های آرایش حرفه‌ای صورت است. هایلایترها از محصولات حرفه ای آرایش صورت هستند که به همراه کانتورینگ برای برجسته کردن برخی نواحی صورت استفاده می شوند و علاوه بر آن درخشش خاصی را در این نواحی ایجاد می کنند. هر کدام از شما نیز ممکن است یکی از این هایلایترها را داخل کیف لوازم آرایشی تان داشته باشید و علاقمند باشید که بتوانید از آن به صورت حرفه ای استفاده کنید. نحوه صحیح استفاده از هایلایترها نه تنها به کانتورینگ چهره کمک می کند و برجستگی ها و تقارن چهره را نمایان می سازد، بلکه با انعکاس نور باعث درخشش چهره می شود و جذابیت آرایش را دو چندان می کند. اگر در جستجوی درخشان کردن آرایش صورتتان هستید به جای درستی آمده اید. با ما همراه باشید تا با نحوه هایلایت کردن چهره آشنا شوید و انواع هایلایترهای خوب را بشناسید.

بخوانید: چگونه بدون تست کردن ریمل، مناسب ترین ریمل را انتخاب کنیم؟

با وجود تعداد زیادی از هایلایترها که در بازار محصولات آرایشی وجود دارد، انتخاب یک محصول خوب کار سختی است. هایلایترها بسته به نوع آنها می توانند در مراحل مختلف آرایش به کار روند و تاثیر متفاوتی در نتیجه آرایش بگذارند.

روش های مختلف هایلایت کردن آرایش و معرفی بهترین محصولات هایلایتر

۱- از پرایمر براق استفاده کنید.

پرایمر صورت گلدن رز مدل براق

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر می خواهید ضمن آرایش شفافیت پوستتان حفظ شود می توانید با یک پرایمر براق شروع کنید. همانطور که میدانید پرایمرها بافت بسیار سبکی دارند و برای زیرسازی آرایش ضروری هستند. استفاده از یک پرایمر براق باعث می شود ضمن آماده شدن پوست صورت برای آرایش، نتیجه آن با درخشش طبیعی پوست همراه باشد.  یکی از محصولات خوب برای این کار پرایمر براق گلدن رز است که بسیار سبک است و برای زیرسازی آرایش مناسب است. پرایمر براق باعث براق و یکدست شدن آرایش می شود و حتی اگر بعد از استفاده از پرایمر براق از کرم پودر مات استفاده می کنید، پوست شما شفافیت طبیعی خود را حفظ می کند و باعث متعادل شدن ماتی پوست می شود.

۲- از کرم پودر براق استفاده کنید.

هایلایتر بورژوآ مدل Sculpt Light حجم 30 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای ایجاد درخشندگی در مرحله دوم آرایش می توانید از کرم پودر براق استفاده کنید. میتوانید یکی از این رو روش را به کار گیرید؛۱- از کرم پودرهای مایع براق استفاده کنید که براقیت بسیار ملایمی دارند و یکی از بهترین انواع آنها كرم پودر براق كننده مايع ساتين میبلین است، ۲- هایلایتر مایع را با کرم پودر خودتان ترکیب کنید و در قسمت هایی که می خواهید هایلایت شوند استفاده کنید. نواحی بالای گونه، لب بالایی، قسمت بالای شکستگی ابرو بر روی پیشانی، قسمت برجستگی چانه نواحی ای هستند که به این طریق می توانید هایلایت کنید. به این روش می توانید با مخلوط کردن هایلایتر با کرم پودر، یک هایلایت ملایم به رنگ کرم پودر خودتان ایجاد کنید که باعث درخشندگی آرایش شما بشود.

برای این کار می توانید از محصول هایلایتر بورژوا مدل Sculpt light استفاده کنید. این محصول  ضمن رطوبت رسانی به پوست برای ایجاد درخشندگی بسیار ملایم مناسب است.

۳- از پنکیک براق استفاده کنید.

رژ گونه فلورمار مدل تراکوتا شماره 48

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بعد از استفاده از کرم پودر، برای فیکس کردن آرایش می توانید از پنکک استفاده کنید. برای ایجاد درخشندگی در این مرحله یکی از بهترین محصولات پنکک براق است. برای نتیجه بهتر و ملایم کردن براقیت آرایش بهتر است پودرهای پنکک براق و مات را با همدیگر ترکیب کنید. یکی از بهترین پنکک های هایلایت کننده پنکک تراکوتا فلورمار و همچنین پنکک نوت سری تراکوتا است. می توانید از این دو پنکک به تنهایی و یا در ترکیب با پنکک های مات این برندها استفاده کنید.

۴- از برنزر استفاده کنید.

کرم پودر برنز کننده نوت سری Sunglow شماره ۱۰

کرم پودر برنز کننده نوت سری Sunglow شماره 10

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پنکیک برنزه کننده پرستیژ مدل Sunflower

پنکیک برنزه کننده پرستیژ مدل Sunflower

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای اینکه آرایش شما یکنواخت و تک رنگ نباشد برنزر و رژ گونه متناسب با چهره خود انتخاب کنید. یک برنزر مناسب و یک رژ گونه براق کافی ست که ضمن اینکه رنگی متفاوتی به چهره شما ببخشد، درخشندگی دلخواه شما را ایجاد کند. اگر می خواهید قسمت های برنز آرایش شما درخشنده باشد از برنزرهای براق استفاده کنید. برنزرهای براق یا به صورت کرم پودر هستند که یکی از بهترین آنها کرم پودر برنز برند نوت سری sunglow است. و یا به صورت پودر هستند. یکی از این پنکک ها که ترکیبی از هایلایت و برنزر است پنکیک برنزه کننده پرستیژ مدل sunflower است. برای ایجاد رنگ برنز در آرایش جرکت براش باید به شکل ۳ (عدد ۳ انگلیسی) در کناره های صورت باشد (از گوشه بالایی پیشانی تا گودی گونه و سپس حرکت براش تا چانه).

هایلایت صورت

۵- از پودر هایلایت استفاده کنید.

اکنون بهترین زمان برای استفاده از پودر هایلایت است. مقدار مناسب از پودر هایلایت را بر روی براش یا اپلیکاتور ابری آغشته کنید و با ضربات آهسته بر روی قسمت های برجسته صورت که شامل ۷ ناحیه از صورت می شود با ضربات آهسته پخش کنید.

اگر به دنبال یک هایلایتر پودری با تنوع رنگی خوب هستید برند دوسه یکی از بهترین انتخاب هاست. هایلایتر Doucce با ۴ رنگ مختلف شاین بالا و ماندگاری خوبی دارد.

هایلایتر دوسه مدل پودری شماره 106

مشاهده این محصول در دیجی کالا

حالا که با انواع هایلایتر ها آشنا شدید آماده هستید که ۷ ناحیه از صورت را که با هایلایت شدن جذابیت و درخشندگی خیره کننده ای به آرایش شما می دهد بشناسید.

راهنمای چگونگی هایتلایت کردن صورت

۱- هایلایت ناحیه برجستگی روی بینی

هایلایتر انتخابی خود را بر روی بینی خود و فقط به صورت یک نوار باریک از وسط ابروها تا نوک بینی بکشید و با براش با اپلیکاتور مخصوص به آرامی ضربه بزنید تا پودر هایلایت به طور یکنواخت پخش شود.

۲- هایلایت ناحیه وسط لب بالایی

هایلایتر انتخابی خود را در قسمت وسط لب بالایی با ضربات آهسته به طور یکنواخت پخش کنید.

بخوانید: ۷ نوع رژ لب مایع براق که همه خانم‌ها باید داشته باشند

۳- هایلایت ناحیه زیر شکستگی ابرو

یک براش باریک را با هایلایتر آغشته کنید و درست در زیر شکستگی خط ابرو به صورت یک نوار باریک بکشید و با ضربات آهسته به طور یکنواخت منشر کنید.

۴- هایلایت ناحیه بالای شکستگی ابروها

یک براش باریک را با هایلایتر آغشته کنید و درست در بالای شکستگی خط ابرو به صورت یک نوار باریک بکشید و با ضربات آهسته به طور یکنواخت منشر کنید.

۵- هایلایت ناحیه فاصله چشم و بینی

براش سایه چشم را با هایلایتر آغشته کنید و با ضربات آهسته فاصله بین گوشه چشم تا بینی را به آهستگی هایلایت کنید.

۶- هایلایت ناحیه استخوان گونه

هایلایت استخوان گونه برای کانتورینگ صورت بسیار پر کابرد است. ناحیه گونه به سه قسمت مهم برای کانتورینگ در آرایش تقسیم می شود که نقش مهمی در نتیجه آرایش دارد. ۱- ناحیه استخوان گونه، ۲- ناحیه گودی گونه و ۳ –ناحیه بین استخوان و گودی گونه. ناحیه گودی گونه برای ایجاد جلوه گودی از رنگ برنز استفاده می شود و ناحیه بین استخوان و گودی گونه با رژ گونه آرایش می شود. مهمترین قسمت از صورت برای ایجاد هایلایت ناحیه استخوان گونه است که باعث می شود علاوه بر درخشندگی چهره، باعث جوان تر شدن چهره شود.

۷- هایلایت ناحیه وسط پیشانی

هایلایت کردن وسط پیشانی جلوه ویژه ای به آرایش می دهد، به ویژه زمانی که دو سمت پیشانی را کانتورینگ کرده اید.

۸- هایلایت ناحیه وسط چانه

یکی از قسمت های دیگر از صورت که تاثیر چشمگیری در آرایش صورت دارد، گودی چانه است. هر چند این ناحیه معمولا نادیده گرفته می شود، اما شما با مطالعه این مقاله، از اهمیت آن در زیباتر شدن آرایش غافل نشوید.

راهنمای چگونگی هایلایت صورت

اگر فکر میکنید که هایلایت ایجاد شده کافی نیست، دفعه آینده مقداری از مایع هایلایت کننده را با کرم پودر خود ترکیب کنید و بر روی تمام قسمت های صورت استفاده کنید. سپس برای ایجاد درخشش بیشتر به طور جداگانه نیز در قسمت هایی که در ادامه توضیح داده شده است از هایلایتر استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن