گجت‌های الکترونیکی

بررسی کارکیت Jabra Drive

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

کارکیت Jabra Drive یکی از ساده‌ترین، ابتدایی‌ترین و تمیزترین طراحی‌ها را برای یک کارکیت بلوتوثی دارد. این محصول از یک اسپیکر، یک میکروفون مخصوص صحبت کردن و تنها سه کلید تشکیل شده‌است که دوتا از آن‌ها وظیفه‌ی کم و زیاد کردن صدا را بر عهده دارند و کلید سوم برای فعال‌سازی فرامین صوتی به کار می‌رود.

نکات مثبت:

  • امکان اتصال همزمان به دو دستگاه

نکات منفی:

  • کیفیت صدای نه‌چندان مناسب

جمع‌بندی

کیت‌های خودروی Jabra Drive را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای افرادی دانست که مایلند با صرف حداقل هزینه، به یک محصول با قابلیت‌های حداقلی دسترسی داشته‌باشند. با این حال، اگر به دنبال یک کارکیت با بهترین کیفیت صوت یا قابلیت‌های متنوع هستید، شاید این محصول، گزینه‌ی چندان مناسبی برای شما نباشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا


کارکیت جبرا مدل Drive

کارکیت جبرا مدل Drive

مشاهده این محصول در دیجی کالا

مزیت این طراحی ساده این است که کاربر نیاز کمتری به نگاه کردن به کنسول برای پیدا کردن کلیدهای مختلف خواهد داشت و از این طریق تمرکز بیشتری را بر روی جاده خواهد نمود. از سوی دیگر، این تعداد کم دکمه‌ها، باعث سادگی بیش از اندازه‌ی Jabra Drive شده‌است، به طوریکه این محصول از تعدادی از برتری ویژگی‌های موجود در کارکیت‌های بلوتوثی برگزیده‌ی بازار محروم خواهدبود.

بزرگترین ایرادی که می‌توان به کارکیت Jabra Drive وارد کرد، کیفیت پایین تماس و مکالمه در آن است. این کارکیت از محدوده‌ی باریک فرکانسی ۱۵۰ هرتز تا ۳٫۴ کیلوهرتز استفاده می‌کند که برای تماس‌های تلفنی استاندارد به شمار می‌روند. با این حال با توجه به این‌که تنها بخشی از فرکانس‌های تولیدشده توسط طرف مقابل، به گوش کاربر می‌رسد، کیفیت صدای این محصول بعضاً نامتعادل بوده و بالا و پایین‌های زیادی خواهدداشت که در پاره‌ای اوقات به قطعی ارتباط منجر می‌شود. در حال حاضر بهترین کارکیت‌های بلوتوثی بازار از محدوده‌ی فرکانسی بین ۵۰ هرتز تا ۷ کیلوهرتز استفاده می‌کنند که کیفیت ارتباطات را ارتقا داده و صدای بهتری را منتقل می‌کند.

کارکیت جبرا مدل Drive

مشاهده این محصول در دیجی کالا

همچنین، دیگر ایرادی که می‌توان به کارکیت Jabra Drive وارد کرد، نبود سیستمی مؤثر و قدرتمند برای حذف اکو است که بدون آن، میکروفون پس از گرفتن صدای کاربر، با یک اکو آن را به گوش وی باز می‌گرداند. این بازگشت صدا، با بلندتر کردن صدا افزایش یافته و آزاردهنده‌تر می‌شود. همچنین از آن‌جا که Jabra Drive تنها به یک میکروفون مجهز است، سیستم نویز کنسلینگ آن نیز عملکردی چندان مناسبی ندارد و علیرغم اینکه تا حدودی در حذف صداهای مزاحم محیط اطراف مؤثر عمل می‌کند، به هیچ عنوان نمی‌تواند در برابر کارکیت‌های بلوتوثی که میکروفون‌های چندگانه دارند، عرض اندام کند.

در عین حال، یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین قابلیت‌های این کیت خودرو، توانایی اتصال بلوتوثی همزمان آن به چندین دستگاه است. به واسطه‌ی این قابلیت می‌توانید Jabra Drive را به طور همزمان به دو دستگاه تلفن متصل کنید. به عنوان مثال، اگر یکی از این تلفن‌ها، موبایل شخصی و دیگری موبایل کاریتان باشد و در حال صحبت با دوستتان از طریق این کارکیت باشید، در صورتی که تماسی بر روی شماره‌ی کاریتان گرفته‌شود، دوستتان به مد انتظار خواهدرفت.

کارکیت جبرا مدل Drive

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دیگر قابلیت بسیار مفید و کلیدی Jabra Drive که عملکرد بسیار خوبی هم در این محصول دارد، فرامین صوتی آن است که شامل دستورهای نوشتار به گفتار (Text-to-Speech) و گفتار به نوشتار (Speech-to-Text) است و از طریق اپلیکیشن Jabra انجام می‌پذیرد. به واسطه‌ی این قابلیت‌ها، می‌توانید متن موردنظر خود را به زبان انگلیسی به نوشته تبدیل کنید و یا برعکس، از Jabra Drive بخواهید که مسج‌های نوشتاری را برایتان قرائت کند تا تمرکزتان بر روی جاده را هرگز از دست ندهید.

کارکیت Jabra Drive در مجموع طراحی مفید و مختصری دارد و از تنها یک میکروفون و یک اسپیکر بهره می‌برد. هرچند، نبود کیفیت صدای HD در تماس‌ها و عملکرد نه‌چندان خوب سیستم حذف اکو، مانع از تبدیل شدن آن به یک کیت خودروی فوق‌العاده شده‌است. بنابراین در نظر داشته باشید که هرچند فرامین صوتی و طراحی سرراست این محصول باعث جلوگیری از پرت شدن حواستان در حین رانندگی می‌شوند، نبود کیفیت تماس چندان مناسب باعث می‌شود که بین این محصول و بهترین کیت‌های خودروی بازار، فاصله‌ای نسبی ایجاد شود.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا