گجت‌های الکترونیکی

نقد و بررسی اسکوتر Ninebot by Segway MiniPro

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکات مثبت: یکی از نکات مثبت این اسکوتر ، کیفیت ساخت بالای آن است. همچنین ثبات خوب در زمان راندن و حرکت نرم آن حس خوشایندی به کاربر القا می‌کند.

نکات منفی: یکی از نکات منفی این دستگاه غیر قابل استفاده بودن آن برای کودکان است. این موضوع دایره افرادی که از آن استفاده می‌کنند را محدود می‌کند. کیفیت اتصال بلوتوث دستگاه و خدمات پس از فروش این اسکوتر ضعیف است. یکی از نقاط ضعف اصلی هاوربرد Ninebot این است که برای مسافت‌های طولانی نیاز است تا فرمانی برای کنترل دستگاه به صورت فیزیکی نصب شود.

جمع‌بندی: هاوربرد Ninebot که توسط شرکت Segway MiniPro با کیفیت‌ترین دستگاه در این حوزه است که می‌توانید تهیه کنید. اما در زمینه طراحی نقاط ضعفی وجود دارد که محدودیت‌هایی برای کاربر ایجاد می‌کند.

مشاهده این محصول در دیجی کالا


اسکوتر برقی ناین بات مدل Mini Pro

اسکوتر برقی ناین بات مدل Mini Pro

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اسکوتر Ninebot by Segway MiniPro دستگاهی برای بزرگ‌سالان است. این دستگاه نسبت به مدل قبلی خود راحتی و ثبات بیشتری دارد و کاربرد آن تغییرات و پیشرفت زیادی داشته است. البته مهم‌تر از همه این است که در کنار این تغییرات، قیمت دستگاه نیز بالا رفته است و بیشتر از اسکوترهای دو چرخی است که توسط شرکت Segway  و Razor فروخته می‌شوند. استفاده از هاوربردها در حال تبدیل شدن به یک روش اصلی برای حمل و نقل است. اما این روش تا حد زیادی عجیب است و هیچکس مطمئن نیست که برای چه افرای مناسب است.

طراحی

اسکوتر MiniPro چیزی بین یک اسکوتر شبیه به Swagway Swagtron T3 و یک دستگاه Segway سنتی است. این پلتفرم حالت ایستاده دارد و صندلی آن که قابل تنظیم است بین دو پا قرار می‌‌گیرد. کنترل این وسیله توسط زانوها انجام می‌شود. چراغ‌های جلو و عقب این دستگاه زمان پیچیدن و زمان ترمز کردن را به دیگران اعلام می‌کند. طراحی شیک و حرفه‌ای است و به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد تا بیشتر به عنوان یک شرکت حمل و نقل شخصی شناخته شود تا تنها یک وسیله برای تفریح. البته استفاده از هاوربردها در بسیاری شهرها قانونی نیست ولی می‌توان امید داشت که در آینده تغییراتی در این قوانین ایجاد شود.

این دستگاه ۲۱.۵ اینچ عرض دارد و ارتفاع آن تا حدود ۳۴ اینچ بلند می‌شود و وزن آن  تقریبا ۱۲ کیلوگرم است. نکته خوشحال‌کننده اینجاست که نیازی نیست در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید آن را روی شانه یا در کیف مخصوص حمل کنید. کافی‌ست ارتفاع صندلی را تا بیشترین حد بالا ببرید و سپس با کمک دستیار موتوری این هاوربرد، آن را جلوی خود حرکت دهید. به گفته شرکت تولیدکننده، این دستگاه می‌تواند افرادی که وزنشان بین ۳۸ الی ۱۰۰ کیلو است را حمل کنید. به صورت تجربی می‌توان گفت که افرادی که بین ۱۵۰ الی ۱۸۰ سانتی‌متر قد دارند بهترین تجربه را با این دستگاه خواهند داشت. افرادی که قدی کوتاه‌تر یا بلندتر دارند احتمالا در قرارگیری جای زانو دچار مشکل خواهند شد. یکی از دلایل این که این دستگاه برای استفاده کودکان مناسب نیست همین موضوع است.

بخوانید: بررسی اسکوتر برقی Ninebot Mini

نکات مثبت

اسکوتر برقی ناین بات مدل Mini Pro

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کنترل این دستگاه توسط زانوها انجام می‌شود و این یک نکته بسیار مثبت است. هاوربردهای دیگر توسط پدهایی که در زیر پا قرار دارند کنترل می‌شوند و این باعث می‌شود که در زمان سوار شدن بر دستگاه ثابت نگه داشتن آن سخت خواهد بود. اما در زمان استفاده از MiniPro سوار شدن بر دستگاه ساده‌تر است؛ چرا که اسکوتر ثابت می‌ایستد و تمام وقت منتظر شما است تا سوار آن شوید. کنترل این دستگاه در زمانی که سرعت آن بالا است آسان‌تر است و کاربر احساس امنیت بیشتری می‌کند. اما در زمان کاهش سرعت باید احتیاط کنید چرا که اگر ترمز محکم و ناگهانی باشد، ممکن است از روی هاوربرد سقوط کنید.

نرم‌افزار جزو حیاتی در تجربه استفاده از MiniPro است. در ابتدا دستگاه به یک اپلیکیشن موبایلی iOS یا اندروید متصل می‌شود. از طریق این ا\لیکیشن می‌توانید میزان باطری و سرعت دستگاه را ببینید و از شرایط اگاهی داشته باشید. همچنین می‌توانید از قابلیت ترمز پارکینگ استفاده کنید. این قابلیت باعث می‌شود زمانی که در کنار دستگاه نیستید و کسی سعی کرد ان را جابجا کند، شروع به آژیر کشیدن کند و شما از طریق موبایل آگاه شوید. قابلیت کنترل از راه دور نیز از طرق این اپلیکیشن فعال می‌شود و می‌توانید اسکوتر را از جایی که نزدیک به شما است بدون سرنشین کنترل کنید. ویژگی‌های بازی‌گونه‌سازی شده در شبکه‌های اجتماعی در این اپلیکیشن موجود است.

موتور این دستگاه قدرتمند است و در کار چرخ‌های ۱۰ اینچی باعث شده است که کاربر در شیب‌ها و سطوح مختلف مشکلی در حرکت نداشته باشد و به راحتی و در حالتی باثبات بتواند به حرکت ادامه دهد. باطری این اسکوتر در عرض ۴ ساعت کاملا شارژ می‌شود و می‌تواند ۲۵ کیلومتر را با این میزان باطری طی کند.

این هاوردبورد دارای استاندارد UL 2272 است و احتمال انفجار در آن وجود ندارد.

نکات منفی

اسکوتر برقی ناین بات مدل Mini Pro

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شرکت Segway قبل از معرفی این محصول قول داده بود که دستگاهی قابل اتکا، تا حدودی اتوماتیک به همراه یک اپلیکیشن خوب راهی بازار کند. اما بعد از معرفی و با استفاده از آن مشخص شد که اینطور نیست. نقطه ضعف اصلی در بخش اپلیکیشن است؛ جایی که باگ‌های زیادی وجود دارد و باعث می‌شود تجربه کاربری بسیار افت داشته باشد. در کنار این موضوع، اتصال بلوتوثی ضعیف نیز باعث می‌شود که توانایی کنترل دستگاه را به سادگی نداشته باشید. برای مثال در یکی از تجربیات کاربران ذکر شده است که در زمان غیر فعال کردن ترمز پارک، مشکلاتی وجود داشته است چرا که دستگاه مجددا با موبایل از طریق بلوتوث اتصال برقرار نمی‌کرده و همین امر موجب شده که مدت زمانی تقریبا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه‌ای درگیری برای فعال کردن دستگاه وجود داشته باشد.

با وجود این که یکی از مزیت‌های شرکت Segway سیستم پشتیبانی آن است اما ممکن است در میانه روز با این شرکت تماس بگیرید و بخواهید در خصوص مشکلی صحبت کنید و با تنها چیزی که روبرو شوید یک پیام ضبط شده باشد که شرکت برای تعطیلات بسته است! در حالی که در آن زمان اصلا نعطیلاتی در کار نباشد.

مقایسه و نتیجه‌گیری

در رنج قیمتی ۱۰۰۰ دلار دستگاه MiniPro بیشتر با اسکوترهای برقی و دوچرخه‌ها رقابت می‌کند تا هاوربردهای و اسکوترهای کوچک ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلاری. اسکتورهای ارزان‌تر مثل Swagtron T3 بیشتر شبیه به اسباب بازی هستند و استفاده از آن‌ها بیشتر لذت دارد. دستگاه MiniPro برای کودکان قابل استفاده نیست؛ چرا که اندازه بزرگی دارد و قیمت آن مناسب رنج سنی کودکان نیست. همچنین طراحی به صورت است که احتمالا هیچ کودکی نتواند آن را به خوبی کنترل کند.

اسکوترهای Segway تقریبا ۱۰ سال است که معرفی شده‌اند و بر خلاف قول‌های اولیه مسئولان این شرکت مبنی بر تغییر شهرها، امروزه همچنان شاهد نبود زیرساخت برای استفاده از این نوع وسیله‌ها هستیم.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۸
کیفیت ساخت - ۹
امنیت - ۹
ارزش خرید - ۸٫۵

۸٫۶

نمره نهایی

اسکوتر Ninebot که توسط شرکت Segway MiniPro با کیفیت‌ترین دستگاه در این حوزه است که می‌توانید تهیه کنید. اما در زمینه طراحی نقاط ضعفی وجود دارد که محدودیت‌هایی برای کاربر ایجاد می‌کند.

مشاهده در دیجی کالا
User Rating: ۴٫۶۵ ( ۱ votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا