پوشاک و اکسسوری زنانهپوشاک و اکسسوری مردانه

راهنمای خرید عینک آفتابی زنانه و مردانه

در این مقاله نحوه انتخاب عینک با توجه به فرم صورت را برایتان توضیح خواهم داد. این توضیحات هم برای مردان و هم برای زنان قابل استفاده است و نکاتی که توضیح خواهم داد هم در عینک‌های طبی و هم در عینک‌های آفتابی قابل اجرا است.

برای خرید عینک هم مانند بقیه‌ی پوشیدنی‌ها باید توجه کرد که قاب عینک به فرم صورتمان بیاید و زیبایی‌ها را توی چشم و ایرادات احتمالی را بپوشاند و به طور کلی صورت ما را به تعادل برساند. برای این هدف اولین قدم شناخت فرم صورتتان است. ۵ فرم صورت کلی داریم که همه افراد تقریبا در یکی از این پنج گروه جای می‌گیرند: فرم صورت گرد، فرم صورت بیضی، فرم صورت مستطیلی، فرم صورت قلبی، فرم صورت الماسی

برای تشخیص فرم صورت تمام موها را از چهره کنار زده و جلوی آینه قرار بگیرید. با ماژیکی که مطمئن هستید پاک می‌شود (ماژیک وایت برد برای این کار فوق‌العاده است) مرکز پیشانی از جایی که مو روییده است را با یک نقطه علامت‌گذاری کنید. نقطه‌ی دیگری را در پایین و در مرکز چانه ثبت کنید. دو نقطه روبروی هم در محل استخوان گونه، دو نقطه در کنار ابروها از جایی که مو روییده و دو نقطه در زاویه‌ی استخوان فک بگذارید. حالا این نقاط را ابتدا از پیشانی تا چانه، دو نقطه‌ی گونه به هم‌دیگر، دو نقطه‌ی فک به هم‌دیگر، دو نقطه ابرو به‌هم دیگر و سپس تمام نقاط را دورتادور به هم وصل کنید و فرم صورت خود را با توجه به توضیحات تشخیص دهید.

راهنمای خرید عینک آفتابی

فرم صورت بیضی: نرمال‌ترین و شایع‌ترین فرم صورت، بیضی است و بقیه‌ی فرم‌های صورت با رعایت نکاتی سعی می‌کنند به تعادل این فرم صورت برسند. در این فرم طول صورت از عرض آن بیشتر است و فاصله‌ی میان گونه‌ها از فاصله‌ی میان ابروها و فک‌ها بیشتر، و فک‌ها و ابروها تقریبا هم اندازه هستند.

این فرم صورت از هر عینکی می‌تواند استفاده کند و تقریبا همه چیز به آن‌ها می‌آید. بنابراین اگر دوست دارید می‌توانید انواع فریم‌های فانتزی و روی مد را بخرید.

عینک آفتابی زنانه سرتینو

عینک آفتابی زنانه سرتینو

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت گرد: در این فرم طول و عرض صورت تقریبا اندازه هم است. یعنی خط پیشانی تا چانه با خط گونه برابری می‌کند و خط فک از خط گونه کوچکتر و تقریبا پایین صورت نیم‌دایره‌ای کامل را تشکیل می‌دهد.

این فرم صورت به دلیل نداشتن زاویه در صورت بهتر است از عینک‌های زاویه‌دار استفاده کنند تا انحناهای صورت کمی متعادل تر شود. توجه کنید که عینک از صورتتان بزرگ‌تر نباشد.

عینک آفتابی زنانه مدل Transparent Brown Bee Collection

عینک آفتابی زنانه مدل Transparent Brown Bee Collection 

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی پلاریزه

عینک آفتابی پلاریزه 

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت مستطیلی: در این فرم صورت هم خط پیشانی تا چانه از نظر اندازه با خط گونه برابر است و خط فک نیز هم‌اندازه خطوط گونه است. این فرم صورت در آقایان به دلیل داشتن فک‌های زاویه‌دار و پهن بیشتر از خانم‌ها است اما به‌طور کلی پس از فرم بیضی شایع ترین نوع صورت همین فرم مستطیلی است.

برای شکستن زاویه‌های صورت و رسیدن به تعادل از عینک‌های گرد استفاده کنید و اگر طرفدار عینک‌های گرد نیستید، عینک‌های بیضی شکل را امتحان کنید. اما از نظر من هر چه گردتر و هری‌پاتری‌تر بهتر. هدف این است که زاویه‌ی دیگری به صورتتان اضافه نکنید تا نگاه روی استخوان فک متمرکز نشود.

عینک آفتابی مردانه سرتینو

عینک آفتابی مردانه سرتینو

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی زنانه توئنتی

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت قلبی: در این فرم صورت خط ابروها از خطوط گونه‌ها و فک‌ها بزرگتر است و چانه‌ی افرادی که صورت قلبی دارند اکثرا تیز است.

ایده‌آل‌ترین نوع عینک برای این فرم صورت، عینک‌های خلبانی است.چراکه باید حجمی را پایین چشم‌ها ایجاد کنند تا خط ابروی پهن متعادل سازی شود. جنیفر آنیستون که یکی از کسانی است که این فرم صورت را دارد، همیشه عینک‌هایی با فریم خلبانی به چشم می‌زند حتی در عینک‌های طبی. اما اگر فریم خلبانی را نمی‌پسندید، سعی کنید از عینک‌هایی که بالای ابروهایتان را می‌گیرند دوری کنید و در عوض عینک‌هایی که گودی بیشتری در پایین دارند را به چشم بزنید.

عینک آفتابی زنانه مدل Rb

عینک آفتابی زنانه مدل Rb

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی مردانه مدل bn1064

عینک آفتابی مردانه مدل bn1064

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت الماسی: در این نوع صورت خط عمودی مرکزی(از پیشانی تا چانه) کمی کوچکتر از خط مرکزی افقی (خط گونه‌ها است) و بنابراین پهن‌ترین جای صورت، خط گونه ها است. خطوط ابروها و فک‌ها تقریبا هم اندازه ولی به‌طور قابل‌توجهی کوچکتر از خط گونه است.

این افراد برای رسیدن به تعادل در فرم صورت باید حجمی به پالای صورتشان اضافه کنند و بهترین گزینه، عینک‌های گربه‌ای است. اما اگر سلیقه‌ی شما با عینک‌های گربه‌ای جور در نمی‌آید، عینک‌هایی درشت‌تر را انتخاب کنید که به قسمت بالای چهره‌تان حجمی را اضافه می‌کند.

عینک آفتابی مدل TmdF

عینک آفتابی مدل TmdF

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی پلیس

عینک آفتابی پلیس

مشاهده در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن