هدفون

بررسی هدفون بی سیم بیتس مدل Beats Powerbeats Pro

نکات مثبت: هدفون Beats Powerbeats Pro کیفیت صدا و طول عمر باطری بهتری نسبت به هدفون Apple Airpods دارد. شیوه قرارگیری آن روز گوش بهتر است و می‌توانید مطمئن باشید که از گوش شما بیرون نمی‌افتد. در مقایسه با هدفون شرکت اپل، هدفون Beats تمام قابلیت‌های پایه‌ای و مهم را دارد؛ برقراری اتصال قوی با دستگاه، ارتباط پایدار و با کیفیت از طریق امواج بی‌سیم و قابلیت تشخیص صدای سیری برای کاربران iOS. کیفیت صدا در زمان مکالمه تلفنی نیز خوب است و میکروفونی که در این دستگاه استفاده شده توانایی انتقال صدا حتی در محیط‌های شلوغ را به بهترین شکل دارد. دکمه‌های فیزیکی برای کنترل صدا و تغییر موسیقی وجود دارد و به کاربر کمک می‌کند.

نکات منفی: قیمت powerbeats Pro از هدفون‌های شرکت اپل بیشتر است. قاب شارژ این هدفون‌ها نیز مناسب قرارگیری راحت در جیب نیستند و همچنین قابلیت شارژ بی‌سیم ندارند. شیوه قرارگیری این هدفون‌ها در گوش نیز گاها دچار مشکل می‌شود؛ این هدفون‌ها فشار کمی به گوش وارد می‌کند و همچنین ممکن است در همه گوش‌ها به خوبی قرار نگیرد.

نتیجه‌گیری: اگر می‌توانید کمی فشار را تحمل کنید و قیمت بالا برایتان اهمیت ندارد، پس Powerbeats Pro را انتخاب کندی. این هدفون در چند مورد کلیدی از هدفون شرکت اپل بهتر است.

مشاهده این محصول در دیجی کالا


هدفون بی سیم بیتس مدل Powerbeats Pro

هدفون بی سیم بیتس مدل Powerbeats Pro

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در ابتدای  به آن اشاره کرد این است که میزان علاقه شما به هدفون جدید شرکت Beats که به عنوان اولین و بهترین هدفون بی‌سیم این شرکت شناخته می‌شود به این بستگی دارد که چطور در گوش شما قرار می‌گیرد. اگر بتوانید سایز و گوشی سیلیکونی مناسب گوش خود را در این هدفون پیدا کنید و در گوش‌تان آن را راحت بدانید مطمئنا از این هدفون خوشتان خواهد آمد. پس قبل از پرداخت ۲۵۰ لار برای خرید این دستگاه حتما از این موضوع اطمینان خاطر پیدا کنید.

اگر این هدفون به خوبی در گوشی شما قرار بگیرد، می‌توانید مطمئن باشید که تحت هیچ شرایطی (شرایط قابل تصور و امکان‌پذیر) از گوش شما خارج نمی‌شود. به بهترین شکل در گوش شما قرار می‌گیرد و احتمالا بهترین تجربه شنیداری ممکن را با این هدفون خواهید داشت.

بر اساس همین موضوع، یکی از افرادی که از این هدفون استفاده کرده است اینطور می‌گوید که حتی بزرگ‌ترین سایز سیلیکونی گوشی در این هدفون هم توانایی پر کردن کانال گوش‌اش را نداشته است. همچنین افرادی هم بوده‌اند که اصلا از این موضوع شکایتی نداشته‌اند و هدفون به راحتی در گوش‌شان قرار گرفته است.

قرارگیری این هدفون‌ها در گوش از مدل قبلی‌شان یعنی Powerbeats3 Wireless که بین گوشی سمت چپ و سمت راست یک سیم داشت بهتر است. دلیل این موضوع این است که شرکت بیتس برای طراحی Powerbeats Pro از مهندسین جدیدی استفاده کرده است تا هدفون را برای مدل گوش‌های بیشتری مناسب کند. مسئولان شرکت Beats که به عنوان زیرمجموعه شرکت Apple محسوب می‌شود درباره محصول جدید می‌گویند که این هدفون‌ها ۲۳% کوچک‌تر هستند و تقریبا ۱۷٪ سبک‌تر. Powerbeats Pro در مقابل عرق و آب مقاوم استِ البته در حالت‌هایی مثل اسپری مستقیم آسیب‌پذیر می‌شود.

یکی از چیزهایی که در این دستگاه ظاهر و وضعیت خیلی خوبی ندارد، قاب شارژ و نگهداری از هدفون است. با این که این قاب سنگین نیست ولی اندازه ان تقریبا دو برابر سایز قاب شارژ Airpods شرکت اپل است. این قاب شارژ در جیب به خوبی قرار نمی‌گیرد و احتمالا بعد از مدتی استفاده بخواهید که آن‌ها را در کیف و یا صندوق باشگاه قرار دهید. با توجه به قیمت زیادی که این هدفون‌ها دارند انتظار می‌رفت که Beats قاب شارژی با طراحی بهتر و مقاوم‌تر برای این هدفون می‌ساخت. پیش‌بینی می‌شود به زودی شرکت‌هایی شروع به طراحی قاب‌هایی برای این هدفون‌ها کنند. درباره این قاب همچنین می‌توان گفت که عدم وجود قابلیت شارژ بی‌سیم یکی از نکات منفی به حساب می‌آید. البته کابل Lightning در این دستگاه قرار دارد که سرعت و کیفیت شارژ با آن بهتر از Micro USB است.

کیفیت صدای بهتر نسبت به Airpods

هدفون بی سیم بیتس مدل Powerbeats Pro

مشاهده این محصول در دیجی کالا

مسئولان شرکت Beats می‌گویند که در تولید این هدفون از قطعاتی استفاده شده که به تازگی تولید شده‌اند و توانایی بهبود صدا را دارند. هدفون Powerbeats Pro نسبت به Airpods شرکت اپل صدای واضح‌تر و شفاف‌تری دارد و قدرت صدای آن بیشتر است. البته همانطور که گفته شد نیاز است تا هدفون به خوبی در گوش شما قرار بگیرد تا بتوانید به تمامی از این صدا بهره ببرید.

در مقایسه صدای این هدفون می‌تواند گفت که هدفون شرکت اپل به دلیل شکل قرارگیری‌اش در گوش صدای بیشتری از محیط را به گوش شما می‌رساند ولی هدفون Powerbeats این مورد را ندارد. به همین دلیل تجربه شنیداری در محیطی مثل هواپیما با هدفون شرکت بیتس بهتر خواهد بود.

صدای Powerbeats Pro با بسیاری از هدفون‌های بی‌سیم موجود در بازار قابل مقایسه است. در مقایسه‌‌هایی که صورت گرفته می‌توان گفت صدای Sennheiser Momentum با قیمتی بالاتر از هدفون بیتس بهتر است. االبته نباید فراموش کرد که هدفون Powerbeats ویژگی‌ها و مزایایی مثل طول عمر باطری بالا دارد که آن را بر باقی هدفون‌ها برتر می‌کند.

با وجود اندازه بزرگ‌تر هدفون Powerbeats Pr مهندسین شرکت اپل و بیست توانسته‌‌اند باطری بزرگتر و قوی‌تری در این دستگاه قرار دهند. هدفون شرکت بیتس می‌تواند ۹ ساعت پخش موسیقی داشته باشد و هدفون شرکت اپل فقط ۵ ساعت پخش موسیقی دارد. قاب شارژ هدفون Powerbeats توانایی اضافه کردن ۱۵ ساعت شارژ بیشتر را دارد. قابلیت شارژ سریعی که در این دستگاه قرار دارد نیز بسیار کاربردی است. می‌تواند با ۵ دقیقه شارژ کردن هدفون به مدت یک ساعت و نیم از آن استفاده کنید. همچنین ۱۵ دقیقه شارژ برابر است با چهار ساعت و نیم استفاده. هدفون Powerbeats Pro به محض قرار گرفتن در قاب شارژ خاموش می‌شود و اگر بر روی میز قرار بگیرد و از آن استفاده نشود به طور خودکار خاموش می‌شود.

چیپست H1 اپل

هدفون بی سیم بیتس مدل Powerbeats Pro

مشاهده این محصول در دیجی کالا

مثل هدفون Airpods شرکت اپل، هدفون powerbeats Pro هم چیپست H1 دارد. به این معنا که توانایی استفاده از بلوتوث نسخه ۵ را دارد و سریعا ارتباط برقرار می‌کند. این چیپست هم همچنین قابلیت همیشه فعال بودن Siri را نیز دارد و فقط با گفتن Hey Siri می‌توانید دستیار صوتی Ios را فعال کنید و از آن بخواهید صدا را کم و زیاد کند و یا موسیقی را عوض کند.

بر روی گوشی‌های این هدفون سنسورهای چشمی وجود دارد که می‌تواند تشخیص دهد که آیا هدفون شما در گوشی قرار دارد یا خیر. به همین دلیل زمانی که هدفون را از گوش بیرون بیاوردی، موسیقی به طور خودکار قطع می‌شود.

آیا Powerbeats Pro ارزش خرید دارد؟

مردم به قیمت‌های ۳۰۰ الی ۳۵۰ دلار برای هدفون‌های بزرگ رو گوشی عادت دارند ولی پرداخت ۲۵۰ دلار برای دو هدفون کوچک بی‌سیم کمی زیاد به نظر می‌رسد. با وجود این که نسل دوم هدفون شرکت اپل با حدود ۱۶۰ دلار قابل خریداری است. البته همانطور که قبلا گفته شد اگر این هدفون در گوش شما به خوبی قرار می‌گیرد، بهترین گزینه برای خرید است.

درست است که قاب شارژ بزرگ کمی ناراحت‌کننده است ولی صدای خوب و باطری قوی Powerbeats می‌تواند آن نقطه ضعف را به طور کامل پوشش دهد.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۸
قابلیت‌ها - ۹
صدا - ۸
ارزش خرید - ۷٫۱

۸

نمره نهایی

البته همانطور که قبلا گفته شد اگر این هدفون در گوش شما به خوبی قرار می‌گیرد، بهترین گزینه برای خرید است. درست است که قاب شارژ بزرگ کمی ناراحت‌کننده است ولی صدای خوب و باطری قوی Powerbeats می‌تواند آن نقطه ضعف را به طور کامل پوشش دهد.

مشاهده در دیجی کالا
User Rating: Be the first one !
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن