اینستاگرام کلاغه
بازار

بهترین آلبوم های موسیقی بی کلام برای آرامش ذهن و روح

یک جمله‌ی معروف وجود دارد که می‌گوید گوش دادن به موسیقی روح را جلا می‌دهد. اما تحقیقات جدید این را اثبات کرده است که موسیقی علاوه بر خوب کردن حال روحی بر روی مغز انسان هم تاثیر می‌گذارد.

یافته‌های محققان در مجله PeerJ می‌گوید گوش دادن به ۲۰ دقیقه موسیقی کلاسیک، ژن‌ را در عملکرد مغز تنظیم می‌کند.

«نوزادان هم درک موسیقی دارند.» – شاید برای بسیاری از افراد این جمله باورپذیر نباشد، اما این یک حقیقت است. موسیقی از همان کودکی تاثیر عمیقی بر روان و بدن ما می‌گذارد. موسیقی‌ انرژی بخش باعث تمرکز و توجه بیشتر در درون ذهن می‌شود. موسیقی شاد، انرژی مثبت و حال خوب را ترزیق می‌کند. موسیقی‌ آرامش‌بخش استرس ذهن را کمتر می‌کند و باعث می‌شود عضله‌های گرفته‌ی ناشی از فشار کار روزانه رها و آزاد شود. به طور کلی موسیقی برای حفظ و مدیریت آرامش ذهن به شکل‌های گوناگون تاثیرگذار است.

گوش دادن به موسیقی بی‌کلام یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش تنش و استرس زندگی روزانه است. گوش دادن به این سبک از موسیقی توصیه‌ی همیشگی روانشناسان می‌باشد. در این نوع موسیقی، آواز و یا کلامی وجود ندارد و تنها صدای ساز در آن به گوش می‌رسد. شما اگر عصبی، هیجانی، استرسی و یا مضطرب باشید، موسیقی بی‌کلام براساس حال روحی‌تان این کمک را می‌دهد تا به یک آرامش و تعادل در ذهن خود دست پیدا کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موسیقی بی‌کلام این است که برداشت در آن آزاد است. ذهن شما به سمت کلمه و یا موضوع خاصی هدایت نمی‌شود. با خیال آسوده می‌توانید بر روی موضوعات موردعلاقه خود در هنگام گوش دادن به موسیقی تمرکز کنید.

همچنین موسیقی بی‌کلام ایده‌ی «موسیقی برای موسیقی» را تقویت می‌کند. بدین معنا که وقتی کلمه وجود نداشته باشد، شما فرصت لذت بردن از خود موسیقی را دارید. به ریزترین جزییات از آکوردها، ملودی‌ها و ریتم و طراحی کلی قطعه توجه می‌کنید و از ساختار کلی آن لذت می‌برید.

با وجود آنکه موسیقی بی کلام و باکلام هر کدام در جایگاه خود، زیبایی‌های منحصر به فرد هنری دارند، اما واقعیت این است در موسیقی باکلام، ذات خود موسیقی در اولویت‌های بعد از کلمه و شعر قرار می‌گیرد؛ همین امر موجب می‌شود بسیاری از اوقات هدف اصلی سازنده موسیقی به گوش افراد کمتر حرفه‌ای، شنیده نشود.
همچنین در شلوغی‌ها و روزمره‌گی زندگی، گوش دادن به موسیقی بی‌کلام احساسات شما را تقویت کرده و موجب می‌شود تا از آن به عنوان یک منبع ذهنی موثر استفاده کنید.در این مقاله به معرفی چند اثر موسیقی بی‌کلام در سبک‌های مختلف می‌پردازیم تا در زمان نیاز به گزینه‌های مطلوب دسترسی داشته باشید:

مجموعه موسیقی بی کلام آثار ونجلیس نشر فرهنگ

مجموعه موسیقی بی کلام آثار ونجلیز نشر فرهنگ

تهیه این آلبوم از دیجی کالا

ونجلیس از معروف‌ترین موسیقی‌دانان یونانی است. او آثار بسیاری را ساخته و تنظیم کرده است. بسیاری از آهنگ‌های ونجلیز موسیقی فیلم بوده است. از مهمترین‌ویژگی‌ حرفه‌ای ونجلیز این است که در انظار عمومی کمتر ظاهر شده و بی‌توجه به حواشی به زندگی و کار هنری خود می‌پردازد.

سبک موسیقی این هنرمند بسیار متنوع بوده، به طوری که در تمامی سبک‌های پاپ، راک، کلاسیک و جاز آثاری خلق کرده است. این موسیقی‌دان بر این باور است هر آهنگ برای مخاطب دارای تفکری است. پس تلاش ونجلیز این بوده تا موسیقی را به مخاطب برساند و درک و استنباط شخصی را بر عهده آنان بگذارد. مجموعه موسیقی بی کلام اثر ونجلیز(۱۴ساعت)که نشر فرهنگ آن را منتشر کرده یکی از گزینه‌های مناسب در موسیقی بی‌کلام و ماورایی است.

آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن 

آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن نشر فرهنگ

تهیه این آلبوم از دیجی کالا

بسیاری از پدر و مادرها به دنبال راه‌حلی هستند تا کودکانشان به راحتی به خواب بروند. تحقیقات نشان داده که موسیقی به اندازه افراد بزرگسال بر روی کودکان هم تاثیر می‌گذارد.

کودکان مثل ما با شنیدن موسیقی آرامش‌بخش، از لحاظ ذهنی آرام شده و خواب باکیفیتی را تجربه می‌کنند. پیشنهاد می‌شود بدین منظور آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن را که نشر فرهنگ منتشر کرده است امتحان کنید. ابتدا اتاق را تاریک کرده و سپس موسیقی را پلی کنید. از ترک کردن کودک در حین پخش موسیقی خودداری کنید. وقتی از به خواب رفتن کودک مطمئن شدید، ابتدابه آرامی موسیقی را کم کرده و سپس قطع کنید.

آلبوم موسیقی نجومی جاذبه اثر بیژن نوروز

آلبوم موسیقی نجومی جاذبه اثر بیژن نوروز

تهیه این آلبوم از دیجی کالا

آلبوم جاذبه، اثری از کمپانی موسیقی بیژن نوروز شامل پنج قطعه موسیقی است که با هنرمندی، پیوندی جذاب بین آسمان و زمین ایجاد کرده و به ارزشهای این اثر ماندگار افزوده است. سبک این موسیقی Space Rock و Art Rock است که هر قطعه آن، موضوعی خاص را دنبال میکند و به زیباترین شکل ممکن آهنگسازی و نوازندگی شده اند. کافیست چشمان خود را ببندید و با یک سیستم صوتی با کیفیت به این آلبوم گوش دهید، بدون شک خود را در اعماق فضا احساس خواهید کرد.  بیژن نوروز مهندس صدا، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده ایرانی است. او فارغ التحصیل و دانش آموخته مهندسی صدا و دارای مدرک بین المللی از wmf و دارای مدارک بین المللی گیتار الکتریک، لپ استیل گیتار موسیقی الکترونیک، موسیقی سیستماتیک و موسیقی سایکو و تکنولوژی موسیقی است. او سالها به نوازندگی در سبک هارد راک مشغول بوده و پس از آن شروع به فعالیت در زمینه موسیقی اسپیس راک (موسیقی های که با مفاهیم علمی و مفهومی باشد) کرده است .

مجموعه آثار موزارت نشر فرهنگ

مجموعه آثار موزارت نشر فرهنگ

تهیه این آلبوم از دیجی کالا

شاید باورتان نشود که موتزارت تنها در ۳۰ دقیقه توانست اولین قطعه موسیقی را یاد بگیرد و سپس بنوازد. او هنوز پنج ساله نشده بود.
این نابغه موسیقی جهان در سنین بزرگسالی بسیاری از قطعات موسیقی را در ذهن خود هنگام فعالیت‌های روزانه می‌ساخت و ذخیره می‌کرد تا سر فرصت نت‌های آن‌ها را بر روی کاغذ پیاده کند.

اگر تا به حال به اثری از موتزارت گوش نکرده‌اید، اولین قدم برای شناختن آثار این هنرمند بزرگ گوش دادن به مجموعه آثار موزارت نشر فرهنگ باشد.

مجموعه موسیقی بی کلام تپش- تند و ورزشی

مجموعه موسیقی بی کلام تپش- تند و ورزشی نشر فرهنگ

تهیه این آلبوم از دیجی کالا

نتیجه‌گیری محققان نشان می‌دهد موسیقی به انجام ورزش و تمرینات ورزشی کمک فراوانی می‌کند. در انجام فعالیت‌هایی مثل دویدن موسیقی توجه را محدود به ورزش کرده و نسبت به احساس خستگی منحرف می‌کند. بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای ورزش سه‌گانه از موسیقی به عنوان ابزار بسیار مهمی در انجام تمرینات یاد می‌کنند. موسیقی همچنین باعث می‌شود تا با انرژی بیشتری فعالیت ورزشی خود را انجام دهید و یا از آن به عنوان کم کردن اضطراب استفاده کنید. بسیاری ازموسیقی های ترکیبی محرک به همراه آثار کلامی به ایجاد اعتماد به نفس در انجام ورزش کمک می‌دهد. در نهایت پس از انجام فعالیت های سنگین ورزشی، نیاز بدن شما موسیقی آرامش‌بخش است تا بتوانید بوسیله آن به ضربان قلب نرمال برسید. یکی دیگر از نکات مهم تاثیرگذاری موسیقی در ورزش تشابه ریتم و حرکات بدن است. به دلیل علاقه فراوان بسیاری از افراد به ریتم، راندمان فعالیت ورزشی با موسیقی بالا می‌برد.

پس پیشنهاد می‌شود بدین منظور مجموعه موسیقی بی‌کلام تپش-تند و ورزشی نشر فرهنگ را گوش دهید.

آلبوم موسیقی نشو نوین کتاب اثر رامین وطن نیا

آلبوم موسیقی نشو نوین کتاب اثر رامین وطن نیا

تهیه این آلبوم از دیجی کالا

این مجموعه شامل هفت آهنگ بی‌کلام است. رامین وطن‌نیا درباره اثر خود می‌گوید : «بیشتر قطعه‌های این آلبوم ارکستراسیونی بر اساس کوارتت دارند. سازها مانند چهار درخت در کنار هم قرار می‌گیرند که البته سازبندی‌ها در قطعه‌های مختلف عوض می‌شود». از نوازندگان این اثر می‌توان به هومن نامداری، ارسلان کامکار، بابک کوهستانی، آتنا اشتیاقی، نگار نوراد، جاوید ارجمندی و بیتا قاسمی اشاره کرد.

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن