مرورگرها

نحوه غیرفعال کردن افزونه‎ها در گوگل کروم

افزونه‎ها شما را به مشکل انداخته‌اند؟ از شر آنها رها شوید!

افزونه‌‌ها برنامه‎های غیر بومی هستند که عملکرد اضافی در گوگل کروم ایجاد می‌کنند. آنها دلیلی بزرگ در محبوبیت کلی مرورگر هستند. کروم از پلاگین برای پردازش محتوای اینترنتی نظیر فلش و جاوا استفاده می‌کند.

با اینکه دانلود آنها رایگان و نصب آنها آسان است شما نیاز خواهید داشت تغییر وضعیت روشن و خاموش این افزونه را از زمانی به زمان دیگر تعیین کنید تا یا امنیت را بالا ببرید یا یک مشکل کروم را حل کنید.

چگونگی حذف یا غیرفعال کردن افزونههای کروم

برای رفتن به پنجره درست برای حذف یا غیرفعال کردن افزونه‎های کروم دو راه وجود دارد: یکی از طریق فهرست کروم است و دیگری از طریق وارد کردن URL خاص در ستون جهت‌یابی کروم.

۱٫ chrome://extensions را در ستون وارد کنید و از فهرست پایین (سه نقطه عمودی) در بالا گوشه سمت راست کروم برای رسیدن به گزینه tools > Extensions  استفاده کنید.

غیرفعال کردن پلاگین کروم

۲٫ در کنار برنامه افزونه‌ای که می‎خواهید مدیریت کنید تیک مربع Enabled را بردارید تا افزونه کروم را غیرفعال کنید یا روی دکمه سطل زباله بزنید تا آن را حذف کنید. این آیکون برای افزونه‎های غیرفعال است که هنوز نصب هستند و به صورت سیاه و سفید در می‌آیند تا در آینده مجدد فعال شوند. عنوان کنار مربع از Enabled  به Enable تغییر می‎یابد. وقتی قصد می‎کنید که افزونه کروم را حذف کنید با یک جعبه تایید مواجه می‎شوید و بعد از آن افزونه حذف یا uninstalled می‎شود.

غیرفعال کردن پلاگین کروم

اگر یک افزونه کروم را حذف می‎کنید که خودتان نصب نکرده‏اید و فکر می‎کنید توسط یک برنامه مخرب نصب شده است تیک مربع گزارش سواستفاده را پیش از تایید حذف بزنید تا کروم مطلع شود که آن افزونه ممکن است قابل اعتماد نباشد.

فعال کردن مجدد افزونه‎ها در کروم به سادگی رفتن به صفحه افزونه‎ها و چک کردن مربع کنار Enable است.

چگونگی غیرفعال کردن یک پلاگین کروم

پلاگین کروم مثل Adobe Flash در تنظیمات محتوای کروم در ویندوز مدیریت می‎شود.

۱٫ از chrome://settings/content URL استفاده کنید یا فهرست کروم را باز کنید و مسیر زیر را بروید: Settings > Show advanced settings > Content Settings

غیرفعال کردن پلاگین کروم

۲٫ به پلاگینی که می‌خواهید آن را کنترل یا بر آن کلیک کنید بروید. برای تغییر وضعیت روشن یا خاموش روی slider بزنید. ممکن است بخش های Block و Allow را ببینید که می‎توانید وبسایت هایی خاص را برای فعال یا غیرفعال کردن plug-in وارد کنید.

برای مثال شما فلش را با کلیک کردن روی  سمت راست آن غیرفعال می‎کنید و slider را به سمت Ask First (recommended) حرکت می‎دهید تا خاموش کنید. سایت‎های شخصی بلاک شده یا سایت‎های مجاز می‎توانند به این صفحه اضافه شوند. در برخی  پلاگین کلمه کنارslider، Allow است.

غیرفعال کردن پلاگین کروم

برای متوقف کردن وبسایت ها از پلاگین، فلش کنار Unsandboxed plug-in access را درصفحه تنظیمات محتوا بزنید و slider کنار Ask when a site wants to use a plug-in to access your computer را فعال کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن