پوشاک و اکسسوری مردانه

ساده‌ترین راهنمای انتخاب کمربند

کمربند یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌های مردانه است و با وجود این اهمیت، کمتر به آن توجه شده است. اکثر مردان کمربند را وسیله‌ای برای نگه داشتن شلوار می‌بینند و بله فلسفه‌ی وجود کمربند همین است اما در طی سال‌ها و قرن‌ها، کمربند نیز مانند هر کالای دیگری در دنیای مد و لباس، تغییر کرده است و دیگر فقط یک کالای کاربردی نیست. بلکه به بهتر و جداب‌تر دیده شدن ما کمک می‌کند. برای انتخاب یک کمربند برای میانگین مردان جهان چند قانون ساده وجود دارد. با پیروی از این قوانین می‌توانید تیپ خود را راحت‌تر بسازید و هنگام لباس پوشیدن تصمیمات سریع‌تر و با اعتماد به نفس‌تری بگیرید.

با توجه به اینکه کمربند مانند پیراهن یا شلوار نیست و یک اکسسوری است، پیشنهاد می‌کنم هزینه‌ی بیشتری برای آن بپردازید و بهترین جنسی که می‌توانید را تهیه کنید. زیرا یک کمربند خوب مانند یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت است. شما می‌توانید سال‌ها از یک کمربند با لباس‌های مختلف استفاده کنید. به طور کلی یکی از نقاط قوت لباس‌های مردانه همین است که با چند لباس اساسی می‌توان تیپ‌های مختلف و استایل‌های گوناگون را تجربه کرد. حال که این نکته‌ی مهم را از سر راه برداشتیم، با هم به سراغ قوانین ساده‌ی انتخاب کمربند برویم.

راهنمای خرید کمربند مردانه

تفاوت میان لباس رسمی و غیر رسمی: اگر از این مطلب هیچ چیز دیگری را برداشت نمی‌کنید و بقیه‌ی مطالب را دور می‌ریزید، این نکته‌ی مهم را فراموش نکنید. اصلا همین حالا قلم و کاغذی بردارید و آن را یادداشت کنید. چه تفاوتی میان کمربند رسمی و غیر رسمی وجود دارد؟ مانند هر چیز دیگری، همخوانی و هماهنگی کمربند و لباس و موقعیت شما بسیار مهم است. اگر لباس رسمی پوشیده‌اید باید کمربند رسمی ببندید و اگر لباستان غیر رسمی و به اصطلاح کژوآل است، باید از کمربندهای غیر رسمی استفاده کنید.

تفاوت میان این دو بسیار ساده است. کمربندهای رسمی نازک‌تر از کمربندهای غیر رسمی هستند. در واقع هنگام خرید اگر در فروشگاه یا بوتیک هستید از انگشت شست دستتان کمک بگیرید. کمربند رسمی نباید از بند اول انگشت شست شما پهن‌تر باشد. اگر پهن‌تر از این اندازه بود آن کمربند مناسب لباس‌های غیر رسمی است. برای کسانی که حس می‌کنند انگشت شستشان مقیاس مناسبی برای کمربند نیست، این اندازه برای کمربندهای رسمی نباید عریض تر از سه و نیم تا چهار سانتی متر باشد. یکی دیگر از معیارهای کمربندهای رسمی، داشتن دوخت دور تا دور کمربند است. اگر کمربند بدون دوخت رو بود، بنابراین آن را برای موقعیت‌های غیررسمی و کژوآل استفاده کنید.

کمربند مردانه مدیر چرم مدل MKM2

تهیه این محصول از دیجی کالا

هماهنگی کمربند با کفش و ساعت: از قدیم یک قانون کلی هنگام پوشیدن کمربند وجود داشته است و آن هم هماهنگی رنگ بدنه‌ی کمربند با کفش و هماهنگی رنگ سگک کمربند با ساعت یا هر اکسسوری فلزی دیگر است. حال همراه با این قانون، نکته‌ بالایی را هم رعایت کنید. یعنی اگر کفش شما مشکی و رسمی است و می‌خواهید آن را با شلوار جین ست کنید، باید از کمربند رسمی (یعنی نازکتر از چهار سانتی متری) به رنگ مشکی استفاده کنید. با اینکه جین یک لباس غیررسمی است، اما کمربندتان تابع کفشی است که انتخاب می‌کنید و بالعکس. سگک کمربند هم باید با رنگ فلز ساعتتان هماهنگ باشد. اگر از ساعت بند چرمی استفاده می‌کنید این قانون شامل شما نمی‌شود. اما توجه کنید، در صورت استفاده از دستبند فلزی و دکمه سردست هم باید رنگ‌های آن‌ها با یکدیگر و رنگ سکگ کمربند هماهنگی داشته باشد.

کمربند مردانه مدیر چرم مدل MKM4

تهیه این محصول از دیجی کالا

سگک: مشخص‌ترین و توی چشم‌ترین قسمت کمربند، سگک آن است و پیشنهاد می‌کنم اگر کابوی یا راک استار و یا عضو کلوپ موتور سواری نیستید، به سگک‌های ساده و سنگین روی آورید. این نوع سگک‌ها همیشه مد هستند و با هر لباسی می‌توان آن‌ها را ست کرد و دل شما را پس از مدتی نمی‌زند. به من اعتماد کنید و ساده‌ و سنگین‌ترین سگک موجود را انتخاب کنید.

کمربند چرم طبیعی مردانه پارینه مدل Bp1

تهیه این محصول از دیجی کالا

رنگ کمربند: بالاتر گفتیم که رنگ کمربند باید با رنگ کفشی که می‌پوشید هماهنگ باشد و با توجه به اینکه اکثر کفش‌های مردانه، مشکی، قهوه‌ای و عسلی هستند، پیشنهاد می‌کنم به همین سه رنگ بسنده کنید و بهترین کیفیتی که می‌توانید را خریداری کنید. اما در ست کردن رنگ کفش و کمربند، به این نکته توجه کنید اکثر کفش‌ها سایه روشن‌هایی دارند. شما می‌توانید کمربند خود را با طیف روشن‌تر کفش و یا طیف تیره‌تر آن هماهنگ کنید. سلیقه‌ی شخصی در این مورد بسیار تاثیرگذار است اما به نظر من رنگ تیره‌تر همیشه سنگین‌تر است و چه در مواقع رسمی و چه در مواقع غیر رسمی، کاربردی‌تر است. همچنین هنگام ست کردن رنگ کمربند و کفش در موقعیت‌ها غیررسمی، می‌توانید رنگ کمربند را با رنگ بند کفش یا تخته‌ی زیرین کفش نیز هماهنگ کنید.

کمربند مردانه مدل tiksat 2

تهیه این محصول از دیجی کالا

جنس کمربند: کمربند چرم یکی از انتخاب‌های همیشگی است و هیچ‌گاه قدیمی و رنگ و رو رفته نمی‌شود، برای همه‌ی سن‌ها مناسب است و ظاهر شما را جذاب‌تر می‌کند. البته کمربندهایی از جنس‌های دیگر مانند پارچه هم در بازار هست اما کمربند چرم بهترین انتخاب است.

کمربند مردانه چرم طبیعی گامارو مدل G1009

تهیه این محصول از دیجی کالا

سایز کمربند: ممکن است بگویید کمربند که سایز ندارد اگر تنگ یا گشاد بود یک سوراخ به آن اضافه می‌کنیم و مشکلمان حل می‌شود. اما کمربندها هم سایز دارند و باید حتما به آن توجه شود. قانون کلی این است که سایز کمربند را یک سایز بزرگتر از سایز شلوارتان انتخاب کنید. معمولا کمربندها پنج سوراخ دارند و بهتر است وقتی بسته می‌شوند، توی یکی از سه سوراخ میانی قفل شوند. ایده‌آل است که دقیقا در مرکز بسته شوند. محل قرارگیری به این دلیل مهم است که کوتاه یا بلند بودن زبانه وقتی از سگک رد می‌شود و روی شلوار شما قرار می‌گیرد، ممکن است تعادل اندام شما را به هم بریزد و برای تعادل مناسب میان بالاتنه و پایین‌تنه، بهتر است سایز کمربند را درست انتخاب کنید.

در حال حاضر کمربندهای ریلی موجود در بازار، مشکل این سوراخ‌ها و محل قرار گیری آن‌ها را حل کرده است. این نوع از کمربند، هر نیم سانت یک برآمدگی دارند و روی سگک آن‌ها اهرمی برای باز و بسته کردن وجود دارند و مانند انواع قدمی و کلاسیک نیستند.اما توجه کنید که هنگام تنظیم این نوع کمربندها، طوری آن را قرار دهید که زبانه‌ی کمربند نه زیادی جلو باشد و نه زیادی از حد عقب.

کمربند چرم طبیعی مردانه گامارو مدل 40003801

تهیه این محصول در دیجی کالا

فصل: یکی از چیزهایی که بسیاری از افراد به آن فکر نمی‌کنند هماهنگی اکسسوری‌هایشان با فصول سال است. در فصل‌های گرم سال، به دلیل تیپ‌های غیر رسمی‌تر و پوشیدن تی‌شرت و جین، باید از کمربندهای غیر رسمی استفاده شود و حتی می‌توانید از کمربند پارچه‌ای استفاده کنید. اما در فصل‌های سرد، به دلیل پوشیدن پالتو و کت‌های رسمی‌تر، کمربند نیز باید تغییر کند.

کمربند مردانه رویال چرم کدM46/1-Black

تهیه این محصول در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن