مادر و کودک
روزهای تقویمی

روز جهانی کباب و معرفی چند محصول برای تهیه کباب در منزل

دومین جمعه‌ی ماه جولای که امسال ۱۲م جولای است روز جهانی کباب نامگذاری شده است. شاید برایتان عجیب باشد که در تقویم جهانی روزی به نام روز کباب وجود دارد اما اگر بدانید کوفی عنان جایی گفته: تا وقتی دسترسی جهانی به کباب وجود نداشته باشد صلح میسر نیست، شاید دیگر اختصاص روزی برای کباب چندان هم عجیب بنظر نیاید.

هرچند کباب در ذهن ما بیشتر به کباب کوبیده و جوجه کباب برمیگردد اما کبابها گستره وسیعی از هر نوع گوشت پخته شده روی حرارت را شامل میشوند مثل دونر کباب، ماهی کبابی و … .

شاید در غرب کباب خیلی غذای فراگیر و مهمی نباشد اما اینجا در خاورمیانه کباب بخش مهمی از سلیقه غذایی، مهمانی‌ها و پیک نیک‌های ما را تشکیل میدهد.

بهترین روش جشن گرفتن این روز مهم چیست؟ خب معلوم است با خوردن یک کباب خوشمزه و کامل در کنار دوستان و خانواده. فراموش نکنید روز کباب بهترین فرصت است تا عذر موجهی داشته باشید که هرچقدر میخواهید کباب بخورید.

منقل تاشو

منقل تاشو مدل 01

مشاهده این محصول در دیجی کالا

خب اولین و سنتی‌ترین وسیله برای پختن یک کباب خوشمزه که به ذهن همهی ما میرسد یک منقل است. میتوانید یک منقل تاشو بخرید تا همیشه در صندوق عقب ماشینتان برای یک کباب فوری مجهز باشید.

منقل صحرایی

منقل صحرایی سفری مدل 01

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر از این هم بیشتر به کم‌جا بودن و سفری بودن منقل اهمیت میدهید یک منقل سفری جوابگوی شماست. در واقع این منقل چیزی نیست جز چند میله که میتوانید درون یک کیف کوچک با خود حمل کنید و هرجا که خواستید میله ها را روی هم سوار کرده و یک منقل داشته باشید.

کباب پز

کباب پز مدلk001

مشاهده این محصول در دیجی کالا

درست کردن کباب در منزل در آپارتمان و منازل شخصی به دلیل داشتن دود زیاد دردسر زیادی دارد اما این کباب پز این مشکل را برای همیشه حل کرده است. کباب پز بجای ذغال از گاز استفاده میکند که همین کار شما را راحت میکند. میتوانید از این کباب پز در بالکن آپارتمانتان استفاده کنید. نگران کثیف کاری هم نباشید زیرا یک سینی زیر آن وجود دارد که روغن و ضایعات روی آن جمع میشود و میتوانید بعدا تمیزش کنید.

باربیکیو

باربیکیو مدل MD-8027

مشاهده این محصول در دیجی کالا

با این باربیکیو دیگر نگران سوخته شدن یا خام بودن کباب خود نباشید. زیرا مهمترین عامل در پخت کباب و مداد غذایی کنترل هوا میباشد و شما میتوانید هوا را در این باربیکیو بدلیل داشت در به راحتی کنترل کنید .

این باربیکیو بدلیل بسته بودن درب, از دود حاصله از سوخت چربی و شعله ور شدن آتش جلوگیری میکند و گوشت را با حرارت یکنواخت میپزد. همچنین با داشتن ابعادی مناسب وسیله بسیار مفیدی برای سفر،کمپینگ و پیک نیک است.

بخوانید: راهنمای خرید باربیکیو

توری کباب‌پز

توری کباب پز بارک مدل DS-20035

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر بالکن منزلتان کوچک است و جایی برای کباب پختن ندارید یا به سادگی حوصلهی دردسر های منقل و … را ندارید نگران نباشید. با استفاده از این توری حتی روی گاز هم می‌توانید هر نوع ماده غذایی را کباب کنید.

کباب ساز خانگی

کباب ساز خانگی شاندرمن کد Nr01007

مشاهده این محصول در دیجی کالا

سیخ کردن کباب کوبیده و کباب کردن آن بدون اینکه از روی سیخ پایین بریزد یکی از سخت‌ترین قسمتهای درست کردن کباب است و خیلی‌ها بخاطر همین کلا از خیر درست کردنش میگذرند. داشتن دستگاهی که اینکار را برایتان انجام دهد کمک بسیار بزرگی است.

بادبزن باربیکیو ایزی فایر

بادبزن باربیکیو ایزی فایر مدل AF

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در آماده کردن زغال همیشه یک مشکل وجود داشته و آن هم زمان بر بودن شعله ور کردن و همچنین یک دست نبودن آتش زغال است. بجای بادبزن های حصیری و معمولی و خسته کردن دست خود میتوانید از یک فن باتری دار استفاده کنید.

سیخ و جاسیخ

جاسیخ چیران مد 005 به همراه مجموعه سیخ جوجه کباب

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نیازی به توضیح است که چرا برای پختن کباب در درجه اول به چند سیخ نیاز دارید؟

ست باربیکیو

ست باربیکیو کد 3017

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای کباب کردن انواع گوشت یا مواد غذایی گوناگون بر روی باربیکیو باید به ابزار و وسایلی مناسب دسترسی داشت. ست باربیکیو با جنس استیل یکی از این‌گونه وسایل است که با دارا بودن انبر، چاقو، قلم مو ،کفگیر و چنگال در یک مجموعه وسیله ای بسیار مناسب برای استفاده از باربیکیو می باشد.

جوجه گردان

جوجه گردان آسانگرد مدل bbq-01

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر برایتان مهم است همهی جوجه کبابها به یک اندازه و هماهنگ کباب شوند از یک جوجه‌گردان استفاده کنید. درین صورت با چرخاندن یک سیخ همه‌ی سیخ‌ها شروع به چرخیدن میکنند.

چاشنی کباب و استیک

چاشنی کباب و استیک گلها مقدار 80 گرم

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این خیلی مهم است که گوشت را با چه موادی مزه‌دار می‌کنید. چاشنی کباب از فلفل سیاه، نمک، سماق، تخم گشنیز، نشاسته ذرت، پیاز، شکر و سیر تهیه شده است. ترکیب فلفل سیاه و تخم گشنیز، کباب را حسابی مزه‌دار می‌کند و در کنار آن، پودر سیر عطری اشتها برانگیز و دلخواه به آن می‌دهد.

درنهایت اگر تنبل‌تر از آنید که خودتان دست بهکار شوید وسراغ درست کردن کباب بروید میتوانید از کبابهای آماده استفاده کنید.

کباب کوبیده آماده

کباب کوبیده پمینا مقدار 470 گرم

مشاهده این محصول در دیجی کالا

جوجه کباب زعفرانی منجمد 

جوجه کباب زعفرانی منجمد پمینا کاله مقدار 800 گرم

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن