تجهیزات دوربیندوربین‌

۸ مورد از بهترین لنزهای مناسب برای عکاسی پرتره در سال ۲۰۱۹

اگر دنبال خرید بهترین لنزهای عکاسی پرتره هستید، ما در این پست بهترین‌های بازار را برای سطوح مختلف مهارت گردآوری کرده‌ایم. شما می‌توانید در زیر لنز پرتره مناسب خود را پیدا کرده و مشخصات هر کدام را مطالعه نمایید.

بهترین انتخاب: لنز کانن EF 85mm F/1.8 USM

لنز کانن EF 85mm F/1.8 USM

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی از اولین چیزهایی که باید در خرید یک لنز برای دوربین‌های DSLR در نظر بگیرید، اندازه کانونی لنز است که خود مشخص می‌کند چه مقدار زوم در عکس‌های شما دیده خواهد شد. در مهم‌ترین وجه و وقتی صحبت از عکاسی پرتره مطرح می‌شود، اندازه صحیح کانونی بسته به سبک عکاسی شما و محیط عکسبرداری دارد. بسیاری از عکاسان این اندازه کانونی ۸۵ میلی‌متری لنز کانن را بسیار ایده‌آل می‌دانند. لنز Canon EF 85mm f/1.8 USM انتخابی عالی برای دوربین‌های DSLR فول فریم کانن است. وقتی از آن در سنسورهای کراپ دوربین‌های APS-C استفاده شود، این اندازه تا ۱۳۶ میلی‌متر نیز می‌رسد. این باعث می‌شود تا عکس‌ها بسیار شارپ و عالی در فواصل معین به نظر برسند. با اندازه f/1.8 دیافراگم، عمق مناظر نیز تا حد خوبی پایین است. دیافراگم واید، مسئله‌ای کلیدی برای عکاسی پرتره است.

یک لنز سریع با عمق محدود و متمرکز بر روی اشیا را خواهید داشت که با تار کردن بکگراند، کیفیت بسیار خوبی را نیز ارائه می‌دهد. عبارت USM در نام آن، اشاره به موتور اولتراسونیک دارد که اجازه فوکوس خودکار سریع را به آن می‌دهد. این لنز کیفیت بالا، اندازه کوچک و وزن سبک با قیمتی معقول را به شما پیشنهاد می‌دهد.

بخوانید: ۷ مورد از بهترین لنزها برای دوربین‌های DSLR کانن در سال ۲۰۱۹

جایگاه دوم بهترین انتخاب: لنز سیگما مدل ۸۵mm f/1.4 DG HSM Art for Nikon Cameras Lens

لنز سیگما مدل 85mm f/1.4 DG HSM Art for Nikon Cameras Lens

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در حالی که کانن، نیکون و سونی به عنوان تولیدکنندگان برتر دوربین شناخته می‌شوند، سیگما لنزهایی را برای موارد هنری پیشنهاد می‌دهد که چیزی کمتر از رقبا ندارد. با وزن ۹۰۰ گرمی خود، در مقایسه با دیگر لنزها بسیار حجیم است و قیمت بیش‌تری نیز دارد. برای کیفیت بالا در عکس‌ها، برای پولی که پرداخت کرده‌اید، ناامید نمی‌شوید. اندازه کانونی ۵۰ میلی‌متری آن در دوربین‌های APS-C با سنسورهای کراپ تا ۷۵ میلی‌متر نیز می‌رسد و آن را برای عکاسی پرتره به انتخاب مثال‌زدنی تبدیل می‌کند. در کنار بسیاری از قابلیت‌های فوق‌العاده‌اش در شارپ به نظر رسیدن عکس‌ها، به لطف دیافگرام واید f/1.4 در سرعت و کیفیت نیز چیزی از شما دریغ نمی‌شود. تمام این‌ها به لطف تکنولوژی پیشرفته در کمتر کردن عناصر پراکندگی و روکش سوپر مولتی به کار رفته بر روی شیشه آن است. تیغه نه‌تایی و گرد دیافگرام آن نیز، بوکه لذت‌بخشی را در کنار عکس‌های شما ایجاد می‌کند.

بخوانید: بهترین دوربین های بدون آینه کانن در سال ۲۰۱۹

بهترین مورد برای بودجه کم: لنز کانن مدل EF 50mm f/1.8 STM

لنز کانن مدل EF 50mm f/1.8 STM

مشاهده این محصول در دیجی کالا

لنز EF 50mm f/1.8 STM کانن، با اندازه کانونی ۵۰ میلی‌متری و دیافراگم باز تا ماکسیمم f/1.8، برای کیفیت ساخت فوق‌العاده، تطبیق پذیری و قیمت بسیار مناسب خود شناخته می‌شود. با اندازه کوچک و سبک خود، لنز بسیار مناسبی برای مسافرت است و باید گفت که انتخاب پرطرفداری نیز هست.

اندازه کانونی ۵۰ میلی متری که در دوربین‌های APS-C تا ۸۰ میلی‌متر نیز افزایش می‌یابد، آن انعطافی که از زوم برای شما فراهم می‌کند را دریافت نخواهید کرد. چیزی که با آن روبه رو هستید، کیفیت نسبتا مناسب با دیافراگم بزرگ‌تر آن است. به طبع آن می‌توانید یک عمق باریک و بوکه خوب را از آن انتظار داشته باشید. به اضافه این که در محیط‌های کم نور نیز بسیار خوب است، برای کاربردهای ورزشی مناسب است و می‌توان از آن در محیط‌های داخلی یا خارجی استفاده کرد. در حالی که کانن لنزهای سریع‌تری نیز با دیافراگم f/1.4 و f/1.2 ساخته است، افزایش قیمت زیاد آن برای همه کاربران مناسب نیست. مخصوصا وقتی که این بهبودهای کوچک، با قیمت بیش‌تری نیز همراه می‌شوند.

بخوانید: بهترین دوربین‌های ورزشی ۴K در سال ۲۰۱۹

برای علاقه‌مندان به ولخرجی: Canon EF 85mm f/1.2L II USM Lens

Canon EF 85mm f/1.2L II USM Lens

لنزهای سریع‌تر با پیشرفت‌های کوچکی در قابلیت‌های خود، با پرش قیمت فوق‌العاده بالایی همراه شده‌اند؛ اما گذر از دیافراگم‌های معمول به f/1.2، بدین معناست که اساسا شما با درخشان‌ترین و سریع‌ترین لنزهای ممکن سر و کار دارید. وقتی هدفتان این است که بهترین مورد بازار را نشانه بروید، انتخابی بهتر از Canon EF 85mm f1.2L II در روبه‌روی شما نیست.

دیافگرام  f/1.2 با عمق کم خود در مناظر، با اندازه کانونی ۸۵ میلی‌متری آن همراه شده است که باعث می‌شود موردی که از آن عکس می‌گیرید با تمام چیزهای اطرافش، در هنری‌ترین و رویایی‌ترین حالت بلور خود باشد. موتور اولتراسونیک آن نیز زوم خودکار را شامل می‌شود که در خصوص اشیای متحرک کمی کند است. این لنز در نوع خود بسیار بزرگ و سنگین نیز هست که می‌توانید از آن برای عکاسی استودیویی استفاده کنید. اگر نگران جیب خود نیستید، لنز EF 85mm f1.2L بهترین مدل در بازار است.

بخوانید: بهترین دوربین های کامپکت کانن در ۲۰۱۹

بهترین لنز نیکون: لنز نیکون ۵۰mm f/1.8G AF-S

لنز نیکون 50mm f/1.8G AF-S

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دارندگان دوربین‌های نیکون، چند لنز با کیفیت برای انتخاب از میانشان دارند و برای عکاسی پرتره، لنزی بهتر از AF-S Nikkor 85mm f/1.8G نیست. سازگار با دوربین‌های فول فریم نیکون، می‌توانید از آن در دوربین‌های DSLR نیکون دارای کراپ سنسور استفاده کنید تا فاصله کانونی به بیش‌ترین حد خود در ۱۲۷٫۵ میلی‌متر برسد. فاصله متوسط تلفوتو به اشیا شما، فضای بیش‌تری نسبت به دوربین‌هایی با اندازه کانونی ۳۵ یا ۵۰ میلی‌متری می‌دهد که برای بسیاری از افراد، یکی از بهترین ویژگی‌های عکاسی در کنار هم است.

فشرده و با قیمتی معقول، AF-S Nikkor 85mm f/1.8G عملکردی بسیار خوب دارد. با تیغه نه‌تایی اوپتیک، نیکون دیافراگم بسیار خوب f/1.4 را در ماکسیمم حالت پیشنهاد می‌دهد. با این حال همه این‌ها با تگ قیمت بیش‌تری گرد هم آمده است. در دیافراگم معمول  f/1.8، همچنان عملکرد بسیار سریع است و در محیط‌هایی با نور کم، عکس‌های بسیار خوبی گرفته می‌شود و به اندازه کافی از بوکه مناسبی برخوردار است که آن را برای خرید در نظر بگیرید.

بخوانید: بهترین دوربین‌های مخصوص ویدیو بلاگینگ در سال ۲۰۱۹

بهترین لنز نیکون با بودجه کم: Nikon AF-S FX Nikkor 50mm f/1.8G Lens

لنز نیکون مدل 50mm f/1.4G AF-S

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کانن تنها برند دوربین نیست که لنزهایی با قیمت مناسب پیشنهاد می‌دهد. Nikon’s AF-S FX Nikkor 50mm f/1.8G فقط به کاربردی بودن محدود نمی‌شود؛ بلکه از قیمت بسیار پایین و تطبیق‌پذیری بالایی نیز برخوردار است. عکاسی پرتره، منظره یا خیابان. می‌توانید تمام این‌ها را با خروج از خانه از این لنز انتظار داشته باشید. با وزن ۱۸۰ گرم و اندازه ۲ اینچی، برای جابه‌جایی اصلا دست و پای شما را نمی‌بندد.

اندازه کانونی ۵۰ میلی‌متری که در صورت استفاده از دوربین APS-S با سنسور کراپ تا ۷۵ میلی‌متر نیز امکان افزایش دارد، برای هر کاربرد عکاسی، چشم‌انداز طبیعی را مانند چشمان انسان پیش روی چشمان شما می‌گذارد. دیافراگم f/1.8، نور زیادی را برای شما ایجاد می‌کند و بکگراند را تا حد خوبی برای عکاسی شما محو می‌کند. با روکش متحد در استاندارد‌های نیکون برای ثبات رنگ بیش‌تر، فاکتور‌های کروی لنز برای دوری از تاریکی در عکس‌ها و یک موتور بی‌صدا، همه برای زوم خودکار طراحی شده‌اند. بسیار راحت می‌توانید بین زوم خودکار و دستی نیز سوئیچ کنید.

بخوانید: بهترین دوربین‌های نیکون در سال ۲۰۱۹

بهترین لنز برای زوم: لنز کانن مدل EF 70-200mm f/2.8L IS III USM

لنز کانن مدل EF 70-200mm f/2.8L IS III USM

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در حالی که بیش‌تر عکاسان پرتره، لنزهای پرایم را ترجیح می‌دهند، بازار لنزهای زوم نیز پیشنهادات خود را در بازار ارائه می‌کنند. لنز Canon’s EF 70-200mm f/2.8L IS III USM، از زوم معمول کانن در بالاترین سطح خود استفاده می‌کند. این کیفیتی فوق‌العاده، شارپ و بالاترین تکنولوژی را در دستان شما قرار می‌دهد. کیفیت بالای عکس‌ها در کنتراست مناسب که در محیط‌های کم نور نیز کاربرد دارند.

برای استفاده از موارد متحرک در فراهم آوردن دیافراگم و فاصله کانونی حداکثری، این لنزها اندازه‌ای بزرگ، سنگین و قیمتی بالا دارند. با این حال انعطاف و راحتی آن‌ها، این لنزها را برای عکاسان حرفه‌ای به مواردی معقول تبدیل می‌کنند. برای هر کاربردی چون مراسم عروسی، مسابقات ورزشی یا پرتره می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

با دیافراگمی به اندازه f/2.8، همچنان عمق باریکی از اشیا را نشان می‌دهند. همراه با اندازه کانونی بالا که بکگراند را فشرده می‌کند، می‌توانید بوکه فوق‌العاده‌ای را نیز از این لنزها انتظار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا