مادر و کودک
پوشاک و اکسسوری زنانه

چگونه بدون درد، کفش پاشنه بلند بپوشیم؟

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

همه‌ی کسانی که تجربه پوشیدن کفش پاشنه بلند را دارند می‌دانند که پوشیدن کفش پاشنه بلند همیشه زیباست اما هیچ وقت لذت‌بخش نیست و برای راحت‌تر شدن آن باید از پا و کفش مراقبت کرد. منظورم از مراقبت فقط چسب زخم زدن به پا بعد از زخم شدن و تاول زدن نیست بلکه در این موارد باید پیشگیری کرد تا پا درون کفش اذیت نشود. خوشبختانه کالاهای زیادی برای مراقبت از پا حین پوشیدن کفش پاشنه بلند در بازار موجود است و ما می‌توانیم از آن‌ها بیشترین بهره را ببریم. گام اول انتخاب درست و عاقلانه‌ی کفش است. پیشتر درباره‌ی اینکه چه کفشی را و بر اساس چه معیارهایی بخریم و بپوشیم صحبت کرده‌ایم و اگر آن مقاله را نخوانده‌اید، همین حالا سراغ آن بروید تا بتوانید بهترین کفش را بر اساس موقعیت و تجربه پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند انتخاب کنید.

کفی کفش ژله ای

کفی کفش ژله ای مدل 1002

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پس از انتخاب درست کفش، باید کفی مناسب برای آن تهیه کرد، بنابراین همیشه بهتر است یا کفش را یک شماره بزرگتر بخرید و یا عصرها که پای شما در بیشترین حد خود ورم دارد برای خرید کفش اقدام کنید تا جا برای کفی گذاشتن باشد. اینکه چه نوع کفی کفش را انتخاب کنیم، به آناتومی پای شما و نقاط حساس آن بستگی دارد. اما بهتر است از کفی‌ای استفاده شود که قوس‌های پا را پر می‌کند و بیشترین ساپورت را برای پای شما فراهم می‌آورد.

کفی طبی

کفی کفش ژله ای مدل 1002

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر از آن دسته افراد هستید که به پر کردن قوس‌های پا نیاز ندارید، از کفی‌های ژله‌ای ماساژ دهنده استفاده کنید. یکی از بهترین نقاط قوت این کفی، بی رنگ بودن آن است. بنابراین انگار که کفی ندارید و ظاهر کفش شما کاملا حفظ می‌شود. این دسته از کفی‌ها به خصوص برای صندل‌های پاشنه بلند مناسب است زیرا نازک است و از طرفین بیرون نمی‌زند و بی رنگی آن ظاهری زشت و زننده به کفش‌هایی که باز هستند نمی‌دهد.

کفی طبی طرح دار

کفی طبی فوت کر مدلI-0411 سایز 41-35

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اما اگر کف کفش شما ظاهری زیبا ندارد و یا ظاهر اصلی کفش برای شما مهم نیست می‌توانید از کفی‌های طرح دار استفاده کنید و اینگونه نه تنها پاهای شما در کفش راحت خواهد بود، بلکه ظاهری زیبا و جذاب به قسمت داخلی کفش خود داده‌اید.

پد قوس پا

پد قوس پا فوت کر مدل A-033

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اما نیاز اکثر افراد با انداختن کفی، کف کفش‌ها حل نمی‌شود و همچنان دردهایی را در قسمت‌های مختلف پا احساس می‌کنند. اگر از این دسته افراد هستید پاراگراف‌های بعدی را به دقت بخوانید.
کف پای انسان سالم صاف نیست و حین راه رفتن به ساپورت احتیاج دارد و باید تمام قوس‌های آن در راحتی کامل باشند. اکثر افراد بعد از پوشیدن کفش پاشنه بلند دردی را در قسمت میانی پای خود، چایی که گودی قرار دارد حس می‌کنند. برای کاهش درد و پیشگیری از تغییر شکل پا، باید از پدهایی از جنس سیلیکون یا پلی یوتان استفاده کرد تا فاصله میان کف کفش و پا پر شود و بتوان به راحتی و بدون درد راه رفت.

کفی کفش پاشنه بلند

کفی کفش پاشنه بلند پریم مدل CC257 بسته 4 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی دیگر از مناطق آسیب‌پذیر پا هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند، قسمت پنجه پا است. هنگامی که کفش پاشنه دار می‌پوشیم، بیشتر وزنمان روی قسمت جلویی پا یعنی انگشتان و پنجه‌ی پا می‌افتد. بنابراین برای کاهش ناراحتی‌ها و درد در پا باید از نیم کفی‌ها و زیرپنجه‌ها استفاده کرد. انواع مختلفی از این نوع کفی‌ها با نام‌های متفاوت در بازار موجود است اما هنگام خرید دقت کنید جنس آن‌ها سیلیکونی باشد. انواع فومی آن به سرعت خراب می‌شوند و مدام باید در حال خرید کفی کفش باشید.

زیر پنجه متاتارسال

زیر پنجه متاتارسال فوت کر مدل B-023

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی دیگر از انواع این نیم‌کفی‌ها و زیر پنجه‌ها، نوعی است که به انگشت پا وصل می‌شود و استقامت بیشتری دارند و حین راه رفتن جابجا نمی‌شوند. اینکه کدام را انتخاب کنید بسته به سلیقه شخصی و تجربه خودتان است. به شخصه با نوعی که به انگشت وصل می‌شود احساس راحتی نمی‌کنم اما بسیاری افراد از آن نتیجه دیده‌اند.

چسب محافظ پشت پا

چسب محافظ پشت پا کامفورسیل مدل CC213 بسته 2 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گاهی پشت پا هنگام راه رفتن در کفش‌های پاشنه بلند زخم می‌شود و این به دلیل اصطکاک پا با پارچه یا چرم کفش است. اگر دوخت کفش زیادی زمخت باشد و یا چرم کفش کمی نامرغوب باشد این مساله شدت می‌یابد و پشت پا بسیار سریع زخم می‌شود. این مشکل حتی ممکن است در کفش‌های تخت هم اتفاق بیفتد. برای حل این مساله می‌توان از چسب‌های محافظ پشت پا استفاده کرد. این چسب‌ها به راحتی در قسمت پشت کفش می‌چسبند و فاصله میان پا و کفش را پر می‌کنند و مانع بروز اصطکاک می‌شوند. قبل از خرید این محصول همیشه یک بسته چسب زخم برای پشت پاهایم به همراه داشتم و حالا بدون درد و با خیال راحت‌تری راه می‌روم.

چسب پریم مناسب برای قوزک

https://www.digikala.com/product/dkp-592657/چسب-پریم-مناسب-برای-قوزک-پا-مدلcc330

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی دیگر از انواع چسب برای حافظت از پا، چسب‌های محافظ قوزک و کناره‌های پا است. کمتر کسی را دیده‌ام که در این قسمت‌های پا دچار درد شده باشد اما اگر احیانا از این دسته از افراد هستید، می‌توانید از چسب‌های مناسب قوزک پا استفاده کنید.

فاصله دهنده سیلیکونی انگشت شست پا

فاصله دهنده سیلیکونی انگشت شست پا مدل Hallux Valgus کد MHS01

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی دیگر از نقاط پا که با پوشیدن کفش پاشنه بلند به سرعت آسیب می‌بیند، انگشت‌های پا است. به خصوص اگر کفش شما سرپنجه‌های نوک تیز داشته باشد و برای پوشیدن آن انگشتانتان جمع شود، این درد و آسیب بیشتر می‌شود. چاره‌ی این کار استفاده از محافظ‌ها و جدا کننده‌های انگشتان پا است. مشکل اکثر افراد با یک جداکننده‌ی انگشت شست از باقی انگشتان حل می‌شود. این جدا کننده، از انحراف انگشت شست شما هنگام پوشیدن کفش‌های نوک تیز جلوگیری می‌کند و اگر از انحراف شست پا رنج می‌برید می‌تواند به مرور زمان آن را اصلاح کند.

محافظ انگشت شست پا

محافظ انگشت شست پا فوت کر مدل S-014

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اما اگر می‌دانید تنها با جدا کردن شست و دیگر انگشتان مشکل شما حل نخواهد شد، از محافظ‌های دیگر انگشتان پا استفاده کنید. این نوع محافظ‌ها کاربردی‌تر هستند و در افراد مختلف می‌تواند به انواع گوناگون استفاده شوند. یکی از بهترین کارها، چسباندن و محافظت از دو انگشت سوم و چهارم پا است. زیرا حین پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند نوک تیز، بیشترین فشار روی این انگشتان می‌آید.

نوار محافظ پا 

نوار محافظ پا فوت کر مدل A035 بسته 4 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گاهی اوقات در کفش‌های پاشنه بلند، مشکل افتادن وزن روی پنجه‌ها یا قوس پا نیست. بلکه بندهای کفش است که پا را اذیت می‌کند و باعث بروز ناراحتی و درد در پا می‌شود. اکثر اوقات این اذیت و ایجاد درد به دلیل کشیدگی زیاد بند و یا قفل‌های فلزی کوچکی است که بسیار زیبا است اما روی پوست حرکت می‌کند. برای حل این مشکل، می‌توان از نوارهای محافظ سیلیکونی استفاده کرد. این نوارها به سادگی در قسمت داخلی بند می‌چسبند و باعث ایجاد لایه‌ای محافظ میان بند و قفل کفش و پا می‌شوند.

قالب کفش زنانه

قالب کفش زنانه آکو مدل M85 به همراه یک عدد پاشنه کش

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بسیاری از مواقع، مشکل کفش‌های پاشنه بلند صرفا نو بودن آن‌ها است و به مرور زمان و با پوشیدن مداوم کفش، مشکلات آن حل می‌شود. چرم آن‌ها به مرور زمان نرم‌تر می‌شود و پا به پاشنه کفش و راه رفتن در آن عادت می‌کند. اما بهترین راه برای کم‌تر شدن هرچه بیشتر این زمان استفاده از قالب‌های کفش است. برای این کار قالب کفش را درون کفش قرار دهید و اجازه دهید به مرور الیاف آن بازتر شود و به اصطلاح کفش جا باز کند. این محصول برای مراقبت از کفش هم بسیار مناسب است و باعث می‌شود کفشتان درون جاکفشی یا حین مسافرت و قرار گرفتن در چمدان دفرمه نشود و ظاهر و شکل خود را حفظ کند.

توجه کنید که لازم نیست شما به تمام این پیشنهادها عمل کنید. برای بهره بردن از این مقاله باید مشکل خود را بشناسید و سپس با توجه به مشکل و موقعیت خود، چند کالا را انتخاب و امتحان کنید.
برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

یک نظر

  1. سلام ممنون بابت مقالتون.
    من یه تایمی هست دارم دنبال یه سری معیار برای خرید کفش چرم زنانه می‌گردم که بتونم با این معیار ها یه کفش چرم مناسب تهیه کنم. مقاله شما رو خوندم عالی بود میخواستم ببینم معیارهایی که چرم سورنا برای خرید کفش چرم مشخص کرده رو تائید می‌کنید شما یا خیر؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن