لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

راهنمای انتخاب بهترین چاقوی سوییسی ویکتورینوکس برای شما

چاقوهای سوییسی ویکتورینوکس معروفترین و پرتعداد ترین چاقوی جیبی در جهان هستند. هیچ چاقوی جیبی دیگری در دنیا به اندازه چاقوهای ویکتورینوکس تولید نشده و در دسترس قرار ندارد. این چاقوها بیشتر از یک چاقوی ساه هستند، این ست ابزار میتواند به یک درب باز کن کنسرو، پیچ گوشتی، انبر دست، سوزن خیاطی و هزاران ابزار کاربردی دیگر تبدیل شود.

وقتی تصمیم دارید یک چاقوی سوییسی ویکتورینوکس برای خود تهیه کنید، اول از همه باید به شرایطی که قرار است در آن از این چاقوها استفاده کنید فکر کنید. علت آن هم وجود هزاران نوع چاقوی مختلف با قابیت های گوناگون است. اگر میخواهید زمان زیادی در طبیعت بگذرانید، حتما به آنهایی که به اره ی چوب مجهزند نیاز خواهید داشت، یا اگر فردی هستید که در کارگاه برش و تولید لباس فعالیت دارید قطعا به انهایی نیاز پیدا خواهید کرد که انبردست و قیچی فلزی داشته باشند.

بهترین چاقوهای سوئیسی

تفاوت یک چاقوی سوییسی با یک چاقوی تاشوی ساده جیبی

چاقوهای ویکتورینوکس با چاقوهای سنتی جیبی تفاوت بسیار زیادی دارند، در حالی که یک چاقوی سنتی فقط یک یا دو تیغه چاقو دارد، یک چاقوی سوییسی ممکن است بیش از ۱۰ ابزار مختلف از جمله چاقوهای متفاوت را در خود جای داده باشد.

مزایا و معایب زیادی میان یک چاقوی سنتی و یک چاقوی سوییسی وجود دارد، مزیت اصلی ویکتورینوکس ها مجهز بودن به بیش از چند ابزار متفاوت است، بسته به نوع چاقوی شما اگر گاهی نیاز به اره کردن داشته باشید، به راحتی اره خواهید کرد، اگر گاهی نیاز به پیچ کردن داشته باشید، به راحتی و با یک اشاره پیچ‌گوشتی شما در دسترس است، اما در نقطه مقابل، یک چاقوی سنتی ممکن است تیغه ای بزرگتر و محکم تر از چاقوهای سوییسی داشته باشد، همچنین چاقوهای تکی معمولا از آلیاژ محکمتری ساخته شده اند، این به معنای کند بودن چاقوهای سوییسی نیست، اما آنها معمول زودتر از چاقوهای متداول کند میشوند و شما نیاز خواهید داشت در فاصله های زمانی کوتاه تری چاقوی خود را تیز کنید.

بهترین چاقوهای سوئیسی

چگونه یک انتخاب درست از میان انواع چاقوها داشته باشیم؟

برای انتخاب یک چاقوی مناسب شما فقط کافی است دو چیز را مد نظر قرار دهید، علت کم بودن و راحت بودن کار شما انواع بسیار زیاد و متفاوت تولیدی این نوع چاقو میباشد، شما تقریبا برای هر کاری چاقوی مورد نظر خودرا پیدا خواهید کرد!

  1. شرایطی که میخواهید در آن از چاقوی سوییسی خود استفاده کنید
  2. اندازه و وزن مناسب چاقو برای جیب و یا محلی که میخواهید آنرا حمل کنید

شرایطی که میخواهید در آن از چاقوی خود استفاده کنید، علت اصلی خرید شما خواهد بود. اگر زیاد به کمپینگ میروید و در طبیعت به سر میبرید، همراه داشتن اره و سنباده و سوزن، در کنار چاقوی جیبی به کمک شما خواهد آمد، اما اگر سفرهای شما با وسیله مانند دوچرخه میباشد، قطعا یک چاقو با انواع آچار و پیچ‌گوشتی‌ها و همچنین انبردست بیشتر به کار شما خواهد آمد، یا اگر برای استفاده در خودروی شهری خود میخواهید از آن استفاده کنید، داشتن چراغ قوه در کناری قیچی و انبردست و پیچ‌گوشتی های سایز بزرگ به کار شما می‌آید. همه این کاربردها چیزهایی است که ویکتورینکوس قبلا راجع به آن فکر کرده، اگر برق کار هستید برای شما یک چاقو با ابزار مورد نیاز مثل سیم لخت کن و آچار آماده شده تا بیشترین استفاده را برای شما داشته باشد.

در مورد اندازه و وزن چاقو که مهمترین فاکتور خرید شما بعد از کاربرد آن است باید به توانایی حمل خود و راحتی آن برای شما دقت کنید. شما قرار است یک چاقوی جیبی داشته باشید که همه جا در دسترس و همراه شما باشد، اگر لباس شما نمیتواند بیشتر از چهار ابزار را حمل کند باید که چاقویی کمتر از چهار ابزار تهیه کنید یا اگر قصد دارید چاقوی خود را در صندوق خودروی خود قرار دهید میتوانید یک چاقو با کارایی بیشتر داشته باشید.

اگر بدنبال چاقوی قابل حمل کوچک هستید

چاقوی ویکتورینوکس مدل Midnite Man

چاقوی ویکتورینوکس مدل Midnite Man کد 06366

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این چاقو برای استفاده روزمره طراحی شده، دارای چهار ابزار متفاوت است، چاقو دو پیچ گوشتی، درب باز کن نوشابه و یک قیچی فلزی از ابزارهای آن میباشد. جمعا دارای ۶ کارکرد متفاوت است و رنگ آن کلاسیک میباشد. با وزن ۳۳ گرم و قطر ۱٫۸ سانتی متر یکی از چاقوهای مناسب برای استفاده روزمره به حساب می آید

چاقوی ویکتورینوکس مدل Tourist 0.3603

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر در طول روز فعالیت شما به کارهای عادی محدود نمیشود، و گاهی فعالیت فنی مانند تعمیرات ماشین یا استفاده از لوازم متفاوت دارید، این چاقو برای شما طراحی شده، علاوه بر چهار ابزار قبلی یک درب باز کن شامپاین و یک سوزن نیز به آن اضافه شده است، همچنین برای بازکردن نامه ها نیز یک ابزار بخصوص درآن گنجانده شده. تعداد کاربری های آن ۱۲ عدد میباشد و وزن آن به ۵۱ گرم میرسد.

چاقوی ویکتورینوکس مدل Evo Wood 17 کد 2391163

مشاهده این محصول در دیجی کالا

افرادی که اهل سفر در طبیعت هستند یا سر و بیشتر اوقات خارج از خانه به سر میبرند، این چاقو گزینه مناسبی خواهد بود. علاوه بر ابزارهای گفته شده در چاقوهای قبلی در این چاقو یک سوهان ناخن که عمل بازکردن نامه را هم به عهده دارد به همراه یک اره ی چوب قرار داده شده. همچنین یک پیچ گوشتی دوسوی کوچک که همزمان کار باز کردن درب کنسرو را هم انجام میدهد راه میتوانید در میان ابزارهای آن بیابید. این چاقو جمعا ۱۳ کاربری متفاوت دارد و وزن آن ۸۸ گرم است. با قطر ۲٫۵ سانتیمتر جزو چاقوهای جیبی و کوچک به حساب می آید. همچنین جنس بدنه آن از چوب میباشد و جزو دسته چاقوهای Evo wood ویکتورینوکس است.

اگر بدنبال چاقوهای تخصصی با ابزار بیشتر هستید

چاقوی ویکتورینوکس مدل Mountaineer 13743

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این چاقو با ۱۸ ابزار متفاوت، یکی از چاقوهای همه کاره ویکتورینوکس به حساب می آید، روی آن علاوه بر ابزارهای متداول یک قلاب برای استفاده های گوناگون و یک سوهان بزرگ فلزی با دو زبری متفاوت قرار داده شده است. عرض آن ۲٫۷ سانتی متر و از معمول چاقوهیا جیبی کمی پهن تر است.

چاقوی ویکتورینوکس مدل Mini Champ 06385

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر فعالیت شما در کارگاه های آهنگری یا تولید است، یا که در دفاتر مهندسی فعالیت دارید، این چاقو برای شما طراحی شده، انواع ابزارهای اندازه گیری و نشانه گزاری، به همراه چندین پیچ گوشتی روی آن قرار داده شده تا کار شما را راحت کند. جمعا دارای ۱۲ ابزار متفاوت است و ۱۷ کار متفاوت را ببرای شما انجام میدهد.

چاقوی ویکتورینوکس مدل Locksmith کد 084933

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک چاقو مناسب نجارها و طبیعت گردانی که به کار با چوب علاقه دارند، استفاده از یک تیغه اره ظریف و سوهان نرم روی آن موجب شده تا این ابزار مناسب برای دوستداران چوب باشد. همچنین یک پیچ گوشتی چهار سو روی آن تعبیه شده تا بتوانید به راحتی پیچ های مخصوص چوب را ببندید، و یک ابزار سوزنی شکل برای ظریف کاری روی چوب در آن قرار دارد.

چاقوی ویکتورینوکس مدل Work Champ XL کد 09064XL

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر کمی پارا فرا تر بگذارید و قصد داشته باشید که ابزار بیشتری همراهتان در کوله یا جیب یا کنار کمبرندتان قرار دهید، این چاقو با ۱۸ ابزار متفاوت، مناسب برای فعالیت های طبیعت گردی و کمپینگ چیزی است که برای شما تهیه شده. انبردست، دو نوع اره و چاقی متفاوت، انواع پیچ‌گوشتی ها در سایزهای متفاوت، همچنین یک پیچ گوشتی سایز ریز عینک به همراه درب بازکن های مختلف همگی ابزارهایی هستند که برای فعالیت های متفاوت شما و شرایط متفاوت طراحی شده اند. با این حال وزن آن ۳۵۰ گرم است و با قطر ۴ سانیتمتر میتواند چاقوی همراه خوبی برای شما باشد.

چاقوهای همه کاره برای همه شرایط

چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Champ 16795XLT

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شما یک کارگاه آموزشی یا یک کارگاه حرفه ای فنی دارید و میخواهید یک ابزار همه کاره در کشوی میز خود برای استفاده های گوناگون داشته باشید. این ابزار با ۵۰ عملکرد متفاوت در خدمت شما است تا بهترین سرویس را ارائه دهد. انواع ابزارهای فنی مانند پیچ گوشتی های قابل تعویض و بکسی، خط کش و گونیا، ذره بین و قلاب های متفاوتی که در آن تعبیه شده اند همگی وظیفه دارند تا در شزایط متفاوت کار شمارا راه بیاندازند.

وزن فوق العاده سبک آن با ۲۵۰ گرم از ویژگی های اصلی این محصول به حساب می آید.

چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Tool 30338N

مشاهده این محصول در دیجی کالا

به جای یک کشوی ابزار در منزل داشتن همچنین چاقویی خیال شما را از بابت تمام کارهای فنی خانه و حتی دفتر شرکت و سایر محل ها راحت میکند. یک ابزار حرفه ای برای ساتفاده روزمره در زندگی، با آچار و پیچ گوشتی های متفاوت و انبردست و خط کش صنعتی، در کنار چاقو چیزهایی است که همه ما به آن نیاز داریم. اگر تمام آنها را با کبفیت سوییسی بسازید و با طراحی مهندسی ویکتورینوکس در هم آمیزید این چاقوی فوق العاده بر می آید، بهترین انتخاب برای آنها که صرفا قصد انجام کارهای روزمره دارند، این چاقو میباشد. این چاقو به همراه کیف مخصوصی ارائه میشود، و از ویژگی های ان داشتن ضامن فعال برای تمامی ابزارهای مورد استفاده است.

برچسب ها

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن