هدفون

بررسی هدفون بلوتوثی جی بی ال مدل EVEREST 110

هدفون JBL مدل اورست ۱۱۰، هدفون پشت گردنی و توی گوش است که برخلاف اکثر هدفون‌هایی که ما در این محدوده‌ی قیمت امتحان کرده‌ایم برای ورزش در نظر گرفته نشده‌اند. امتیاز فروش در اینجا ظاهراً عملکرد صوتی، تناسب راحت دستگاه و میکروفون بدون اکو است. درازای ۹۹٫۹۵ دلار عملکرد صوتی خیلی خوب است، اما با این قیمت، محصولات رقیب زیادی وجود دارند که کیفیت صوتی قابل قیاس و مجموعه ویژگی‌های قانع‌کننده‌تری هم دارند.

نکات مثبت:

  • عمق باس قدرتمند
  • عملکرد کلی تمیز، راحت، ایمن.
  • استفاده‌ی راحت

نکات منفی:

  • کیف حمل ندارد.
  • برای طرفداران صدای خالص و کسانی به دنبال علائم صوتی موجدار هستند گزینه‌ی مناسبی نیست.

حرف آخر: هدفون بی‌سیم اورست ۱۱۰ JBL عمق باس قدرتمندی را منتقل می‌کند اما هیچ‌چیز دیگری ندارد.

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا


هدفون بلوتوثی جی بی ال مدل EVEREST 110

EVEREST 110

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این هدفون در رنگ‌های آبی، خاکستری، و سفید موجود است. یک کابل گرد کوچک، یک ریموت کنترل داخل خطی را نزدیک به گوشی سمت راست قرار داده است. گوشی‌ها نسبتاً بزرگ هستند و باله‌های گوشی یا پدها برای ثبات تناسب آن در داخل گوش به کار می‌روند. یک کمربند کابلی داخلی این امکان را به شما می‌دهد تا شل شدن سیم دستگاه در پشت گردن را مدیریت کنید. تناسب دستگاه مطمئن و راحت است و با وجود سه جفت لاستیک‌های سر گوشی در سایزهای مختلف و همچنین سه جفت پدگوشی برای ثبات بیشتر، آن هم در سایزهای مختلف، تنظیم کردن دستگاه روی گردن کار بسیار آسانی است. هر گوشی در داخل یک درایور ۵٫۸ میلی‌متری دارد که صداهای ۱۰-۲۲ کیلوهرتز را تولید می‌کند.

طراحی

EVEREST 110

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

ریموت کنترل درون‌خطی یک پنل جانبی پوشیده برای اتصال کابل شارژ میکرو USB دارد، همچنین دو دکمه‌ی اختصاص داده‌شده به بلندی صدا و یک دکمه‌ی چندمنظوره‌ی مرکزی دارد که پلی‌بک و مدیریت تماس را کنترل می‌کند و با چند ضربه روی آن موزیک به جلو یا عقب می‌رود. این دکمه چه کاری انجام نمی‌دهد؟ اکثر هدفون‌های بی‌سیم وایرلسی که ما امتحان کرده‌ایم با نگه‌داشتن دکمه‌ی مرکزی برای چند ثانیه از Google Assistant یا Siri درخواست کمک می‌کند. در Everest 110، این حرکت فقط هدفون را خاموش می‌کند. دکمه‌ی کنار ریموت کنترل امکان جفت شدن و متصل شدن دستگاه‌ها را فراهم می‌کند. اگر مدل Everest 110 GA را در ازای همان قیمت خریداری کنید، حرکتی که توضیح داده شد همان Google Assistant را باز می‌کند. همراهی صرف با برندینگ گوگل عجیب است، زیرا بسیاری از مدل‌های رقیب هم Google Assistant را باز می‌کنند و هم Siri را.

میکروفون داخل خطی از بین‌برنده‌ی اکو، قابلیت فهم متوسطی را ارائه می‌دهد. با استفاده از اپ Voice Memo در آیفون ۶s، تمامی کلماتی که ضبط کردیم را شنیدیم، اما سطح مصنوعات صدا بالا بود و صدا نسبتاً غیرطبیعی بود. میکروفون سطوح قدرتمندی را تولیدمی کند و صدایش دور از دهان به نظر نمی‌رسد.

جدای از پدها و لاستیک‌ها گوشی، تنها متعلقاتی که با هدفون ارسال می‌شود یک کابل شارژ میکرو USB دراز است. کیف حملی در کار نیست که از نقاط ناامیدکننده است. همچنین دستگاه نسبت به آب و رطوبت هم مقاوم نیست.

شرکت JBL عمر باطری را حدود ۸ ساعت تخمین زده است اما نتایج شما به میزان بلندی صدایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

عملکرد

EVEREST 110

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

در موزیک‌هایی با محتوای ساب-باس شدید مثل «Silent Shout» از The Knife هدفون ضربه‌های محکمی را تولید می‌کند که در صدای بلند هم غیرعادی نمی‌شوند. اگر سری‌های لاستیکی گوشی‌تان را به‌صورت ایمن داخل گوشتان کنید به وجود باس شدید توجه خواهید کرد، اما باید ایمنی گوش‌ها را در این جریان مدنظر داشت و خیلی سفت آن را وارد مجرای گوش نکنید. سپس باس را به‌طور قابل توجهی دریافت خواهید کرد. پس اگر به دنبال یک صدای غرش انتهایی پایین در اینجا هستید و آن را نمی‌شنوید، احتمالاً باید کمی با سری‌های هدفونتان کار کنید تا در جای خود محکم شوند. باس بزرگ در اینجا با وضوح فرکانسی بالا و بالا-متوسط و قدرت کافی متعادل می‌شود.

در موزیک «Drover» از بیل کالاهان، باس‌ها عمق کمتری در میکس دارند، و حس بهتری از علائم صوتی کلی Everest 110 به ما می‌دهند. درام در این موزیک باس قوی اضافه‌تری را تولید می‌کند و حضور باس را کاملاً پررنگ می‌کند اما آن را به شکل کاملاً رعدآسایی درنمی‌آورد. آوازهای باریتونِ کالاهان فرکانس‌های غنی پایین-متوسط خوبی را دریافت می‌کند و با فرکانس‌های بالا و بالا-متوسط تعادل برقرار می‌کند. پس آوازها و مضراب‌های گیتار آکوستیک به خوبی تولید می‌شوند. تربل های موج‌داری مطمئناً در اینجا وجود دارند اما هیچ‌یک از صداهای دیگر را از بین نمی‌برند.

در موزیک «No Church in the Wild» از Jay-Z and Kanye ضربه‌های کیک درام فرکانس بالا-متوسطی را دریافت می کند تا حمله‌ی قوی‌اش را داشته باشد، بااین‌حال کمی فرکانس بالا-متوسط بیشتر می‌تواند معنی بیشتری به این موزیک بدهد. فرکانس‌های بالا را کمی با فشار در میکس می‌شنویم، که صدای وینیل پس‌زمینه و صدای هیس را کمی جلو می‌آورد، و ترکیب ساب-باس به نقطه‌ای ضربه می‌زند که با بیت‌ها تولید می‌شوند.

موزیک‌های ارکستری مانند صحنه‌ی آغازین «The Gospel According to the Other Mary» از جان آدامز، باس بیشتری نسبت به آنچه پیوریست ها می‌خواهند تولید می‌کنند، اما تعداد زیادی از شنوندگان از عمق باسی که با ظرافت اضافه‌شده است لذت می‌برند. تنظیم آهنگ با رجیستر بالا هرگز حضور پررنگش را از دست نمی‌دهد، اما با این حال بازهم صداها کمی موج‌دار می‌شوند.

بخوانید: بهترین هدفون‌های سال ۲۰۱۹ برای عاشقان موسیقی

نتیجه‌گیری

EVEREST 110

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

اشاره کردن به مشکلات Everest 110 100 دلاری کار سختی است، درواقع مشکلی وجود ندارد. اما اکثر نمونه‌های مشابه (یا ارزان‌تر) در مقابل عرق و رطوبت مقاوم‌اند و درواقع ضد آب هستند. عملکرد صوتی در این دستگاه قدرتمند است اما در سطح آدیوفایل نیست، که البته در این محدوده‌ی قیمت موارد کمی این ویژگی را دارند. این‌ها باعث شده Everest 110 نتواند در بین موارد مشابه جایگاه ویژه‌ای را از آن خود کند. Jaybird Tarah، JLab Epic Sport وایرلس، Jaybird X4 و JBL Reflect Mini 2 همگی مدل‌های قدرتمندی هستند که برای زمان ورزش هم قابل استفاده‌اند، عملکرد صوتی مشابه دارند و قیمتی نسبتاً مشابه به Everest 110 دارند. هر کدام از این‌ها در ازازی قیمتی که برای Everest 110 پرداخت می‌کنید خدمات بیشتری را ارائه می‌دهند.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۸
قابلیت‌ها - ۷٫۱
صدا - ۸
ارزش خرید - ۷

۷٫۵

نمره نهایی

اشاره کردن به مشکلات Everest 110 100 دلاری کار سختی است، درواقع مشکلی وجود ندارد. اما اکثر نمونه‌های مشابه (یا ارزان‌تر) در مقابل عرق و رطوبت مقاوم‌اند و درواقع ضد آب هستند. عملکرد صوتی در این دستگاه قدرتمند است اما در سطح آدیوفایل نیست، که البته در این محدوده‌ی قیمت موارد کمی این ویژگی را دارند. این‌ها باعث شده Everest 110 نتواند در بین موارد مشابه جایگاه ویژه‌ای را از آن خود کند.

قیمت در دیجی کالا
User Rating: ۳٫۲۵ ( ۱ votes)
برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن