بهترین‌های بازار

راهنمای خرید بهترین مچ بند هوشمند

بهترین برندهای مچ بند سلامت در سال ۲۰۱۹

مچ بندهای سلامت بیشتر تمرکز را بر ثبت فعالیت‌های ورزشی گذاشته‌اند و همین ویژگی آنها را از ساعت‌های هوشمند متمایز می‌کند. مچ بند هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که بهتر بخوابید، بهتر ورزش کنید و تناسب اندام درست‌تری داشته باشید.

برای دیدن جزئیات و مقایسه محصولات این صفحه را در کامپیوتر مشاهده کنید.

بهترین مچ بند هوشمند به انتخاب کلاغه

۵/۵
۳٫۹/۵
۴٫۵/۵

مناسب برای

فعالیت‌های آرام، مقرون به صرفه، کاربران تازه کار

اعلانات عالی در گوشی

ورزش بدون گوشی

کاربران تازه کار

مونیتور کردن خواب

تمرینات ورزشی

ساعت هیبریدی / فعالیت‌های ورزشی

ثبت فعالیت‌های سنگین

ساعت حرفه‌ای ثبت فعالیت‌های ورزشی

نوع دستگاه

مچ بند

مچ بند

مچ بند

مچ بند

مچ بند

ساعت ورزشی

مچ بند

ساعت ورزشی

ساعت ورزشی

نوع نمایشگر

AMOLED
 

AMOLED

Color LCD

OLED

OLED

OLED

AMOLED

Color LCD

OLED

سازگاری با

Android, iOS

Android, iOS

Windows, Mac, Android, iOS, Web

Android, iOS

Android, iOS

Windows, Mac, Android, iOS

Android, iOS

Windows, Mac, Android, iOS, Web

iOS

مانیتور ضربان قلب

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

ثبت دوره‌ی خواب

ندارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

دارد

ندارد

عمر باتری

۲۰ روز

۷ روز

۴ روز؛ ۱۰ ساعت با GPS

۵ روز

۷ روز

۴ روز

۵ روز

۷ روز؛ ۵ ساعت با GPS

۱۸ ساعت

انتخاب اول کلاغه: مچ بند هوشمند فیت بیت مدل Charge 3

فیت بیت charge 3

یک مچ بند فوق العاده

مچ بند هوشمند فیت بیت مدل Charge 3 دارای قیمت مناسبی است و شارژ آن نیز می‌تواند در طول یک هفته دوام آورد. شما همچنین می‌توانید این گجت را در هنگام شنا روی دست خود داشته باشید. این گجت اکنون نمایشگر بزرگ‌تری دارد و ویژگی‌های جدیدی نیز به آن افزوده شده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به نوتیفیکیشن‌ها، کنترل شرایط آب و هوا، زمان گرفتن و… اشاره کرد. Charge 3 با دو سیستم عامل اندروید و iOS می‌تواند همگام‌سازی شود.

شاید بتوان گفت که Fitbit Charge 3 بهترین دست‌بند دنبال کننده‌ی فعالیت‌های ورزشی (صرفا همین کار و نه به عنوان یک ساعت هوشمند) است که می‌تواند بسیاری از موضوعات روزانه‌ی زندگی را پوشش دهد. به این شکل شما قادر خواهید بود فعالیت‌های ورزشی روزانه‌ی خود را به بهترین شکل کنترل و مدیریت کنید.

شمارش فعالیت‌ها

مچ بند ها فقط برای شمردن تعداد قدم هایی که برداشته اید ساخته نشده اند و کارایی بیشتر از اینها دارند. برای خریدن مچ بند ورزشی گزینه های زیادی پیش روی خود خواهید داشت و همین باعث شده است که خریدار دچار سردرگمی شود. مچ بند مناسب برای شما و نیازهایی که دارید چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در این قسمت ما به این سوال پاسخ خواهیم داد و به شما در خرید یک مچ بند ورزشی ایده آل کمک خواهیم کرد.

می بند ۴

اگر فقط به دنبال این هستید که بفهمید در روز چند قدم برداشته اید اول با نصب کردن برنامه های گام شمار  روی گوشی خودتان این کار را انجام دهید. سپس اگر دوست داشتید که مچ بندی برای اینکار داشته باشید نسبت به خرید اقدام کنید. این کار برای کسی که تازه میخواهد از این ساعت ها استفاده کند بسیار مهم است چون شخص را با ساختار کار کردن چنین ساعت هایی آشنا میکند.

اگر به دویدن و دوچرخه سواری علاقه دارید ما پیشنهاد میکنیم که قبل  از خریدن مچ بند اول برنامه های مرتبط با آنها را نصب کنید تا با نحوه کار کردن این ساعت ها آشنا شوید. دلیلش هم این است که بعضی از مچ بند ها برای محاسبه کردن سرعت و فاصله و دنبال کردن فعالیت های شما احتیاج به این دارند که شما گوشی خودتان را به همراه داشته باشید. بنابراین قبل از اینکه اقدام به خرید کنید اول به این مسئله فکر کنید و ببینید میتواند در حین دویدن یا ورزش کردن گوشی همراه خود داشته باشید یا نه. البته قابل ذکر است که مچ بند های ورزشی هم وجود دارند که خودشان مجهز به جی پی اس هستند. ما برای دویدن برنامه Runtastic PRO و برای دوچرخه سواری برنامه Cyclemeter را پیشنهاد میکنیم. برنامه Strava نیز هم برای دویدن خوب هست و هم برای دوچرخه سواری.

برای خرید یک مچ بند ورزشی چقدر هزینه کنیم؟

به طور کلی قیمت بیشتر مچ بند های ورزشی بین ۵۰ تا ۲۵۰ دلار است. البته مچ بند هایی با قیمت زیر پنجاه دلار هم پیدا میشود ولی خب انتظار این را نداشته باشید که چنین مچ بندی کیفیت ساخت بالا و عملکرد خوبی داشته باشد. تازه مچ بند های ارزان قیمت اصلا صفحه نمایش ندارند و برای این اینکه بفهمید چند قدم برداشته اید باید مدام گوشی خود را چک کنید. مچ بند های ورزشی گران تر معمولا سنسور ضربان قلب دارند و جی پی اس هم به صورت پیش فرض برای آنها در نظر گرفته شده است البته این ویژگی ها به درد ورزشکاران حرفه ای میخورد. اگر اوج فعالیت شما قدم زدن است مطمئن باشید که به سنسور ضربان قلب احتیاج پیدا نخواهید کرد بنابراین احتیاجی نیست که برای داشتن این ویژگی الکی هزینه کنید.

مچ بند سلامت

مدل مورد علاقه خودتان را مشخص کنید

شما قبل از اینکه اقدام به خریدن کنید باید ببینید که از چه مدلی خوشتان میاید و چه نوع ساعتی مد نظر شما است. مچ بند های ورزشی انواع مختلفی دارند و به صورت دستبندی، ساعتی و گیره ای روانه بازار میشوند. دستگاه های گیره ای به مچ دست هم وصل میشوند ولی خب کسی این کار را نمیکند. مدل های دستبندی و ساعتی به ندرت گم میشوند ولی دستگاه های گیره ای به راحتی ممکن است گم شوند.

همچنین مدل های دستبندی و ساعتی موقع تایپ کردن یا حتی ظرف شستن دست و پا گیر خواهند بود. علاوه بر این بسیاری از افراد هم دوست ندارند که در طول روز چیزی به مچ دستشان بسته باشد. بنابراین تنها راهی که دارند استفاده از مچ بند های گیره ای است ولی خب این مدل هم خیلی وقت است که از مد افتاده است.

دستگاه های گیره ای کوچک تر از بقیه مدل ها هستند و به چشم نمی آیند بنابراین آنها را همه جا میتوان وصل کرد. بسیاری از این دستگاه ها هم صفحه نمایش ندارند و شما باید برای دیدن میزان فعالیت خود باید گوشی خود را چک کنید.

سنسور ضربان قلب به درد شما میخورد یا نه؟

این ویژگی بسیار کاربردی است و برای بعضی از افراد حتی ضروری هم هست ولی خب انواع مختلفی دارد و برای هر کسی مناسب نیست. پشتیبانی کردن از ویژگی نظارت بر ضربان قلب قیمت مچ بند ورزشی را چند برابر میکند. این نوع سنسور ها که وظیفه نظارت بر میزان ضربان قلب را دارند به صورت پیش فرض روی خود دستگاه هستند. شما برای اینکه میزان ضربان قلب خود را هنگام استراحت کردن بدانید، احتیاجی نیست که یک مچ بند که سنسور ضربان قلب دارد خریداری کنید. برنامه های زیادی وجود دارند که این کار را به راحتی و طی ۱۵ ثانیه انجام میدهند. شما میتوانید روی یک یا دو بار این کار را انجام دهید و خیال خودتان را راحت کنید.

مچ بند سلامت

ویژگی ردیابی خواب به درد شما میخورد یا نه؟

بسیاری از مچ بند های ورزشی نحوه خوابیدن شما را رصد میکنند. آنها این کار را از طریق نظارت کردن بر حرکات شما هنگام خوابیدن انجام میدهند. سنسور شتاب سنجی که در مچ بند به کار رفته سه محور دارد و بر اساس تغییراتی که در این محور ها ایجاد میشود خواب شما ارزیابی خواهد شد. بعضی از مچ بند ها نموداری متشکل از سطوح مختلف خواب را برای شما به نمایش میگذارند. از این طریق شما میتوانید بفهمید که در چه مقطعی از شب خوابتان سنگین یا سبک بوده است. البته دستگاه هایی هم وجود دارند که به تشکی که روی آن میخوابید وصل میشوند و نحوه خوابیدن شما را رصد میکنند ولی خب از لحاظ عملکرد تفاوتی با مچ بند ها ندارند و در اصل همان کار را میکنند.

انواع ورزش ها و مچ بند های مناسب آنها

قطعا شناگران باید یک مچ بند ضد آب داشته باشند. در عین حال توجه داشته باشید که هر مچ بندی از ویژگی ردیابی نحوه شنا کردن بهره نمیبرد. دوندگان باید مچ بندی داشته باشند که ساعت را هم نشان دهد. علاوه بر این سرعت و مسافت را نیز باید نشان دهند. اگر میخواهید دقت اطلاعات جمع آوری شده توسط مچ بند بالا باشد باید مدلی را بگیرید که خودش جی پی اس داشته باشد. ما در این قسمت بهترین مچ بند های مخصوص دویدن را برای شما دسته بندی کردیم.

صفحه نمایش هم نقش مهمی در عملکرد مچ بند ها دارد. اگر میخواهید همیشه اطلاعات مربوط به سلامت خود را در دسترس داشته باشید باید مدلی را بخرید که صفحه نمایش آن ویژگی همیشه روشن ماندن را داشته باشد. نحوه تعامل شما با دستگاه نیز مهم است. به عنوان مثال بعضی از دستگاه ها فقط لمسی هستند و تا وقتی انگشت شما به صفحه نمایش نخورد عمل نمیکنند بنابراین اگر موقع دویدن دستکش به دست داشته باشید این مچ بند ها کارایی خود را از دست میدهند.

دوچرخه سواران باید حواسشان به این باشد که مسئله ردیابی مسیر طی شده و کالری های سوزانده شده با رصد کردن قدرت و آهنگ حرکت کردن شما تفاوت دارد. اگر شما به دنبال این هستید که فقط ببینید چند کیلومتر را طی کردید و چه مقدار کالری سوزانده اید باید مدلی را پیدا کنید که مخصوص دوچرخه سواری باشد.

Apple Watch 5

نرم افزار مچ بند ورزشی

خوب بودن نرم افزار مچ بند از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است نرم افزار مچ بند روی گوشی شما باشد یا فقط تحت وب قرار گرفته باشد در هر حال مهم این است که شما به آن دسترسی داشته باشید چون داده هایی که مچ بند جمع آوری میکند در این نرم افزار ذخیره میشود. یک نرم افزار خوب باعث میشود که شما بتوانید از این داده ها سر در بیاورید و ان ها را مطالعه کنید. فیت بیت برنامه خوبی دارد و وب سایت آن هم یکی از بهترین ها به حساب می آید. شما از طریق این نرم افزار میتوانید اطلاعاتی را به دست بیاورید که دیگر مچ بند ها رصد نمیکنند به عنوان مثال میزان کالری مصرف شده، درجه حساسیت و آلرژی و حتی میزان استرس از قبیل اندازه گیری هایی هستند که این نرم افزار انجام میدهد.

ساعت هوشمند یا مچ بند ورزشی

بعضی از ساعت های هوشمند ویژگی های مچ بند ورزشی را نیز دارند. بر عکس این هم صدق میکند. مدل Fitbit Versa 2 ترکیبی از این دو نوع دستگاه است ولی خب مشکلات زیادی دارد و در مقایسه با ساعت هوشمند اپل در زمینه پشتیبانی از توسعه دهندگان سوم شخص هنوز پیشرفتی نداشته است.

سری پنجم ساعت هوشمند اپل ویژگی های زیادی را در زمینه سلامتی و تندرستی به یدک میکشد و در این مسئله از بقیه ساعت های هوشمندی که ما تست کردیم چند قدم جلوتر است. این ساعت ویژگی دارد که از طریق آن شما میتوانید نوار قلب خود را به صورت PDF با دکتر خود به اشتراک بگذارید. این ویژگی منحصر به فرد است و در هیچ ساعت دیگری وجود ندارد. ولی خب در آخر این دستگاه هم یک ساعت هوشمند ساده است. لطفاً از لیست بهترین ساعت های هوشمند که توسط ما بررسی شده اند دیدن فرمایید.

گزینه های دیگر

مچ بند های ورزشی زیادی در بازار وجود دارد. این دستگاه ها در انواع و اشکال مختلفی روانه بازار میشوند و روز به روز هم به تعداد آنها افزوده میشود بنابراین محدود کردن آنها به یک لیست کوتاه بسیار سخت است. ما در اینجا فقط مچ بند هایی را که بیشتر از چهار ستاره دریافت کرده اند قرار داده ایم ولی خب این را در نظر داشته باشید که گزینه های خوب دیگری نیز در بازار وجود دارند که اینجا به آنها اشاره نشده است. بنابراین شما باید مچ بندی را انتخاب کنید که مناسب نیاز های روزمره تان باشد.

برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن