اسپیکر و سایر تجهیزات صوتی

بررسی ضبط‌ کننده‌ی صدای زوم مدل H6

بهترین ضبط‌کننده‌ی صدای دیجیتالی برای افراد حرفه‌ای و خلاق

این ضبط‌کننده‌ی دیجیتالی بهترین انتخاب برای افراد حرفه‌ای و خلاق است که توانایی ضبط شش تِرک را دارد و میکروفون‌های باکیفیت و عالی بر روی آن تعبیه شده است. دستگاه زوم H6 دارای چهار ورودی XLR است که آن را به یک دستگاه چندکاره‌ و انتخابی خوب برای ضبط صداهای باکیفیت و قابل شنیدن تبدیل می‌کند. سایز و وزن این دستگاه مانند آجر است ولی بدنه‌ی محکم آن سبب شده است تا گزینه‌ی مناسبی برای حمل در سفر و مکان‌های مختلف باشد. این دستگاه برای افراد حرفه‌ای در صنعت صدا –مانند موسیقیدان‌ها، هنرمندان صداساز، مهندسین صدا، تولیدکنندگان پادکست و غیره- که صدا را برای مخاطبین خاصی ضبط می‌کنند انتخاب بی‌نظیری محسوب می‌شود.

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا


ضبط کننده حرفه ای صدا زوم مدل H6

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دستگاه زوم H6 و ضبط‌کننده‌ی Roland R-26 هر دو در یک آزمایش توانستند دو ساعت صدای باکیفیت عالی را ضبط کنند و همین موضوع سبب شده است تا انتخاب بین این دو کار دشواری باشد. به طور کلی، هر دو ضبط‌کننده‌های باکیفیت بالایی هستند و تفاوت چندانی هم بین این دو دستگاه و دستگاه‌های دیگر در همین محدوده‌ی قیمت مشاهده نخواهید کرد (وقتی مبلغی بیش از ۳۰۰ دلار برای یک ضبط‌کننده‌ی صوتی پرداخت می‌کنید توقع کیفیت ضبط بالایی را هم خواهید داشت). تنها نکته‌ای که باید گفت اینست که ضبط کردن صدا با دستگاه زوم H6 آسان‌تر است و استفاده از میکروفون و بررسی تنظیمات آن هم ساده‌تر انجام می‌شود.

بهترین ویژگی این دستگاه میکروفون‌های قابل تعویض آن است: این دستگاه دارای دو میکروفون XY و MS است. شما می‌توانید چهار میکروفون دیگر هم به این دستگاه اضافه کنید که هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. این ویژگی سبب شده است تا دستگاه زوم H6  بهترین ضبط‌کننده‌ی قابل حمل موجود در بازار باشد که حتی قابلیت ترکیب صدا با فیلم را هم دارد.

ضبط کننده حرفه ای صدا زوم مدل H6

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

حافظه‌ی داخلی مسئله‌ی مهمی برای ضبط‌ کننده‌های دیجیتال به حساب نمی‌آید زیرا حافظه‌ی ۴ گیگابایتی و ۸ گیگابایتی این دستگاه‌ها برای سال‌ها استفاده‌‌ی یک دانش‌آموز یا تاجر حرفه‌ای کفایت می‌کند. ولی، این مورد درباره‌ی افراد حرفه‌ای و خلاق صدق نمی‌کند زیرا آن‌‌ها در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از فایل‌های صوتی را ضبط می‌کنند و به چندین گیگابایت حافظه نیاز دارند. یکی از نقاط ضعف دستگاه زوم H6 حافظه‌ی داخلی آن است زیرا تنها ۲ گیگابایت حافظه دارد. این دستگاه یکی از معدود دستگاه‌های موجود در بازار است که تنها از دستگاه‌های SDXC پشتیبانی می‌کند ولی با اینکه دستگاه‌های SDXC تا ۲ ترابایت حافظه را پشتیبانی می‌کنند این مدل تنها حافظه‌های ۱۲۸ گیگابایتی را پشتیبانی می‌کند.

یکی از نقاط ضعف این دستگاه کنترل و دکمه‌های متعدد آن است و ممکن است افراد تازه‌کار با دیدن این همه دکمه و ویژگی گیج شوند. دفترچه‌ی راهنمای ۱۰۰ صفحه‌ای این دستگاه را می‌توان تنها در چند ورق خلاصه کرد. البته، تعداد زیاد دکمه‌ها و کنترل‌ها بدین معناست که این دستگاه قابلیت‌های زیادی دارد و از هر ضبط‌کننده‌ی دیگری کارآیی بیش‌تری دارد. اگر کار کردن با دیگر دستگاه‌های ضبط‌کننده را به رانندگی با ماشین اتوماتیک تشبیه کنیم کار کردن با دستگاه زوم H6 مانند نشستن در اتاق خلبان یک هواپیمای جت است؛ شما در یک زمان تنوع عملکرد و پیچیدگی را به دست می‌آورید.

ضبط کننده حرفه ای صدا زوم مدل H6

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

ضبط‌کننده‌ی دیجیتال زوم H6 یکی از بهترین ضبط‌کننده‌های موجود در بازار است زیرا تنوع عملکرد و ویژگی‌های متعددی دارد. شما می‌توانید با تغییر دادن میکروفون‌های دستگاه به شرایط مناسب با توجه به محیط ضبط صدا دست پیدا کنید. بعلاوه، این دستگاه دارای قابلیت‌های پیش ضبط، ضبط کردن خودکار و ذخیره‌سازی خودکار نسخه‌های پشتیبان است. از دیگر ویژگی‌های این مدل دارا بودن قابلیت تنظیم صدا، ضبط تا شش ترک و چهار ورودی XLR/TRS  است. با درنظر گرفتن تمام این ویژگی‌ها شما یک استدیوی ضبط خانگی را خریداری خواهید کرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن