هدفون

بررسی هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro

مادر و کودک
بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نقاط قوت:

  • کیفیت بالای صدا
  • کیفیت بالا و عملکرد بسیار عالی در زمینه کاهش نویز
  • راحت قرار گرفتن داخل گوش
  • پشتیبانی از دستیار شخصی هوشمند سیری
  • محفظه شارژ بی سیم
  • بدنه ضد آب

نقاط ضعف:

  • قیمت بسیار بالا
  • نبود دکمه فیزیکی
  • ویژگی های اکولایزر و کاهش نویز قابل تنظیم نیستند.

نتیجه گیری: هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro در مقایسه با مدل معمولی آن کیفیت ساخت بسیار بالاتری دارد و از ویژگی هایی همچون کاهش نویز، عملکرد بی نقص و طراحی راحت و زیبا کمال بهره را می‌برد.

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا


هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro همراه با محفظه شارژ

بررسی هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

شرکت اپل با معرفی ایر پاد به بازار برای اولین بار رنگ و بوی تازه ای به این حوزه داد و توانست این نوع از هدفون های بی سیم را به محبوبیتی جهانی برساند ولی در عین حال اولین شرکتی هم نیست که دست به چنین اقدامی زده باشد. اوایل این نوع هدفون ها مشکلات متعددی داشتند ولی به نظر می‌رسد که در حال حاظر به این مشکلات رسیدگی شده است. مدل پرو این هدفون بر خلاف مدل معمولی آن کامل وارد گوش می‌شود و همین باعث می‌شود که راحت تر در گوش قرار بگیرد و صدای با کیفیت آن با تمام جزئیات شنیده شود. همچنین این هدفون از ویژگی کاهش نویز نیز بهره می‌برد و در برابر آب نیز تا حدودی مقاوم است. در کل مدل پرو یک سر و گردن از مدل معمولی این هدفون بالاتر است و همین باعث می‌شود که ارزش خرید آن هم چند برابر باشد.

طراحی

بررسی هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این مدل هم مانند مدل معمولی هدفون سفید رنگ است ولی از لحاظ ظاهری تفاوت هایی دارند. به عنوان مثال در این مدل از توری های سیاه رنگی برای پخش کردن و کاهش دادن فشار بین داخل و بیرون گوش کاربر استفاده شده است. همچنین در قسمت پایه هر کدام از هدفون ها یک نوار نیز تعبیه شده است که با استفاده از آن می‌توانید هدفون را کنترل کنید. این هدفون در برابر آب مقاوم هست ولی نه به صورت کامل، به عنوان مثال هدفون های ورزشی کاملا ضد آب هستند ولی این هدفون فقط در برابر پخش شدن آب روی آن یا به نوعی خیس شدن مقاوم است. این میزان از مقاومت هم به نوبه خودش قابل تحسین است چون مدل معمولی این هدفون همین میزان از مقاوم ترا نیز دارا نیست. در عین حال قابل ذکر است که تحت هیچ شرایطی این هدفون یا محفظه شارژ آن را در تماس مستقیم با آب قرار ندهید.

با خرید این هدفون شما سه عدد سر گوشی با سایز های کوچک، متوسط و بزرگ نیز دریافت خواهید کرد. این سر گوشی ها برای قرار گرفتن هدفون داخل گوش بسیار مهم هستند. در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از هدفون کانال گوش شما باید کاملا بسته باشد یا به عبارتی هدفون نباید داخل گوش شما جا به جا شود.

محفظه شارژ این هدفون را از طریق کابل USB-C فراهم شده یا پد Qi می‌توانید شارژ کنید. با خرید این هدفون پد ذکر شده به شما تعلق نمی‌گیرد و برای خرید آن باید به صورت جداگانه اقدام کنید. با باز کردن محفظه شارژ برای اولین بار باعث می‌شود که پیامی روی صفحه نمایش دستگاه IOS شما که در مجاورت این محفظه قرار دارد نمایش داده شود. اگر احتیاجی به بروزرسانی نرم افزار هدفون باشد این پیام به شما داده خواهد شد.

شما بعد از بروزرسانی نرم افزار هدفون میتوانید از طریق همان پیام نمایش داده شده هدفون را فعال کنید، بنابراین احتیاجی نیست که حتما به صورت دستی بلوتوث را فعال کنید. برای پخش کردن یا متوقف کردن موسیقی شما می‌توانید با یک بار فشار دادن هر کدام از هدفون ها این کار ها را انجام دهید. برای عوض کردن موسیقی در حال پخش و رفتن به ترک بعدی شما باید هدفون را دو بار فشار دهید و برای رفتن به ترک قبلی نیز شما این کار را سه بار باید تکرار کنید. اگر می‌خواهید ویژگی کاهش نویز را فعال یا غیر فعال کنید باید نواری که در قسمت پایه هدفون ها تعبیه شده است را فشار دهید. طراحی این هدفون فقط یکی مشکل دارد و آن هم نبود دکمه برای کنترل کردن هدفون است.

‌این هدفون ها هوشمند هستند و هنگامی که شما آن ها را داخل گوش خود قرار می‌دهید فعال می‌شوند و از طرفی هم هنگامی که آنها را خارج می‌کنید خاموش خواهند شد. شما می‌توانید این ویژگی را از طریق تنظیمات بلوتوث گوشی خود فعال یا غیر فعال کنید.

ویژگی ها و قابلیت ها

بررسی هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro

این هدفون از دستیار شخصی هوشمند سیری هم پشتیبانی میکند، شما میتوانید از طریق دستور صوتی “Hey Siri” این برنامه را فعال کنید. همچنین این برنامه توانایی خواندن پیامک های شما را هم دارد. برای غیر فعال کردن قابلیت کاهش نویز به صورت کامل باید از طریق قسمت تنظیمات بلوتوث گوشی اقدام کنید. سپس گزینه هدفون را پیدا کنید و آن را انتخاب نمایید.

بعد از آن از طریق فشار دادن پایه هدفون ها میتوانید بین فعال کردن یا غیر فعال کردن سیری و قابلیت کاهش نویز یکی را انتخاب کنید. در عین حال میتوانید یکی از هدفون ها را برای فعال کردن/ خاموش کردن سیری در نظر بگیرید و دیگری را موظف به فعال کردن / خاموش کردن قابلیت کاهش نویز کنید. قابل ذکر است که شرکت اپل می‌توانست با طراحی کردن یک نرم افزار برای این هدفون این سردرگمی های موجود در زمینه تنظیمات هدفون را کاهش دهد.

ویژگی اکولایزر این هدفون شکل گوش شما را برآورد میکند و بر اساس آن صدای در حال پخش را شخصی سازی می‌کند. البته مشخص نیست که این تکنولوژی چگونه کار می‌کند و راهی هم برای تشخیص خاص بودن صدای پخش شده وجود ندارد. بنابراین اگر تنظیمات معمولی مانند کم و زیاد کردن باس هدفون دست کاربر بود نتیجه بهتری به دست می‌آمد.

به گفته شرکت اپل باتری این هدفون با هر بار شارژ شدن بین ۴ تا ۵ ساعت بازدهی دارد. در عین حال فعال بودن قابلیت کاهش نویز و کم یا زیاد بودن صدای خود هدفون نیز در این میزان بازدهی تاثیر گذار هستند. محفظه شارژ این هدفون نیز بین ۱۹ تا ۲۰ ساعت بازدهی دارد.

عملکرد هدفون

بررسی هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

اگر موسیقی در حال پخش باس زیادی داشته باشد، هدفون نیز عمق باس خود را افزایش می‌دهد و در عین حال شفافیت صدا را نیز حفظ می‌کند. اگر صدای هدفون را تا آخر زیاد کنید، درایور ها دچار نویز نمی‌شوند و کیفیت صدا کاهش پیدا نمی‌کند، اگر هم صدا را تا آخر کم کنید باز هم صدای موسیقی را به صورت رسایی دریافت خواهید کرد.

اگر موسیقی در حال پخش باس زیادی نداشته باشد صدای پخش شده از شفافیت بسیار بیشتری برخوردار خواهد شد. اگر فقط به دنبال این هستید که هر موسیقی را با باس بسیار بالا گوشی دهید و صدای هدفون را تا آخر زیاد کنید بهتر است سراغ مدل دیگری بروید چون این هدفون در راستای این ساخته شده است که کیفیت صدای پخش شده بالا باشد و به خاطر همین تنظیمات آن به گونه ای برنامه ریزی شده اند که از حد مجاز عبور نکنند.

مقایسه و نتیجه گیری

بررسی هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

اگر از هدفون های شرکت اپل خسته شده اید و به دنبال هدفون بی سیمی هستید که کیفیت ساخت بالایی داشته باشد ما مدل JBL UA True Wireless Flash یا  RHA True Connect را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این دو مدل از قابلیت کاهش نویز پشتیبانی نمیکنند ولی در عین حال قیمت بسیار پایین تری نسبت به هدفون های شرکت اپل دارند. این هدفون ها طراحی ورزشی دارند و کاملا هم ضد آب هستند. از لحاظ عملکرد و کیفیت صدا این دو مدل از هدفون های اپل چیزی کم ندارند ولی خب فقط هدفون های شرکت اپل هستند که میتوانند به صورت کامل با گوشی و تمامی دستگاه های IOS متصل شوند و از تمامی قابلیت های آنها بهره ببرند.

هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro از لحاظ ظاهری با مدل معمولی آن تفاوت های زیادی دارد. همچنین از لحاظ نحوه قرار گرفتن داخل گوش گرفته تا سر گوشی هایی که سه سایز مختلف دارند. کیفیت صدای این مدل هم بسیار بهتر شده است. علاوه بر این ضد آب بودن هدفون و قابلیت کاهش نویز نیست از دیگر ویژگی های این هدفون هستند. تمامی این ویژگی ها و قابلیت ها گواهی هستند بر این که کیفیت این هدفون بسیار بالا است و به خاطر همین قیمت بسیار بالایی هم دارد.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۱۰
عملکرد - ۹
صدا - ۱۰
ارزش خرید - ۹

۹٫۵

نمره نهایی

هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPods Pro از لحاظ ظاهری با مدل معمولی آن تفاوت های زیادی دارد. همچنین از لحاظ نحوه قرار گرفتن داخل گوش گرفته تا سر گوشی هایی که سه سایز مختلف دارند. کیفیت صدای این مدل هم بسیار بهتر شده است.

مشاهده قیمت در دیجی کالا
User Rating: ۴٫۷ ( ۱ votes)
برچسب ها

سعید پورراشد

سعید همیشه و تا جایی که به یاد میاره به زبان انگلیسی علاقه داشته و به خاطر همین هدف اصلی سعید در ارتباط بودن با زبان انگلیسی به صورت روزمره است و در کنار این علاقه اش به حوزه تکنولوژی هم باعث شده که در این زمینه فعالیت داشته باشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن