هدفون

بررسی هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل Redmi AirDots

مادر و کودک
بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

محصولات شرکت شیائومی به صورت کلی از لحاظ طراحی منحصر به فرد هستند، به گونه‌ای که در نگاه اول متوجه سازنده محصول نخواهید شد و باید برای تشخیص دادن این مهم نگاهی دقیق تر به محصول مورد نظر داشته باشید. در رابطه با هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل  Redmi AirDots نیز این مسئله صدق می‌کند. شما برای متوجه شدن سازنده هدفون باید به جعبه ای که همراه هدفون دریافت می‌کنید رجوع کنید، در غیر این صوت حل کردن این معما امکان پذیر نیست. روی این جعبه لوگو Redmi حک شده است.

هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل Redmi AirDots

هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل Redmi AirDots

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در اصل از این جعبه برای نگهداری و شارژ هدفون ها استفاده می‌شود. طراحی این جعبه بسیار ساده و زیبا است. خود هدفون ها بسیار سبک و کوچک هستند، به گونه ای که احساس می‌کنید تو خالی هستند و جنس بی کیفیتی را خریداری کرده اید ولی در واقع هدف شرکت سبک بودن این هدفون ها بوده است و ربطی به کیفیت ساخت آن ها ندارد. با خرید این محصول دو نوع سر گوشی مختلف به همراه این هدفون دریافت خواهید کرد، با سایز های بزرگ و کوچک. هر دو نوع برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند و گوش را اذیت نمی‌کنند. همچنین هنگام استفاده نیز صدای بیرون به ندرت شنیده می‌شود بنابراین از این لحاظ می‌توان گفت که کم و کاستی در این زمینه وجود نداشته است.

هدفون های بی سیم زیادی در بازار موجود است که از کیفیت لازم برخوردار نیستند، یا حداقل مشکلاتی دارند که کیفیت آنها را زیر سوال می‌برد. به عنوان مثال ممکن است صدای محیط بیرون را هنگام گوش دادن به موسقی بشنوید یا صدای موسیقی که به آن گوش میکنید بیرون نیز به راحتی شنیده شود. هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل  Redmi AirDots در این زمینه سنگ تمام گذاشته و شما حداقل در این زمینه با مشکلی رو به رو نخواهید شد. پلاستیکی بودن آنها نکته مثبتی محسوب می‌شود، همچنین سبک بودن آنها نیز به راحتی استفاده کردن از هدفون منجر می‌شود ولی در کل به دلیل طراحی خاص این هدفون پس از سه تا چهار ساعت گوش شما خسته خواهد شد. در این رابطه سر گوشی مناسب و نحوه قرار گرفتن آنها نیز عوامل تاثیر گذاری هستند.

این هدفون ضد آب هم هست ولی نه به صورت کامل، فقط در حد اینکه اگر خیس شود مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد. در حین حال همین میزان آب هم ممکن است دردسر ساز شود بنابراین محض اطمینان اصلا سعی نکنید که ضد آب بودن آن را امتحان کنید چون به احتمال زیاد خراب خواهد شد و پول شما به باد خواهد رفت.

هر کدام از هدفون ها یک ال ای دی کوچک مخصوص خودشان دارند که میزان شارژ آنها را نمایش می‌دهد. هنگامی که این هدفون ها در حال اتصال هستند و یا متصل شده اند نور ال ای دی آنها به رنگ سفید و آبی تغییر پیدا خواهد کرد. وقتی هم که داخل جعبه قرار گیرند نور ال ای دی آنها به رنگ قرمز تغییر پیدا خواهد کرد که به معنای شارژ شدن آنها است.

نحوه اتصال هدفون ها

هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل Redmi AirDots

مشاهده این محصول در دیجی کالا

متصل کردن این هدفون به دستگاه مورد نظر به صورت کلی کار آسانی است، چون احتیاجی به هیچ برنامه جانبی نیست و شما فقط باید از طریق بلوتوث به آن متصل شوید. نکته مهم این است که با متصل شدن به یکی از هدفون ها دیگری هم به صورت اتوماتیک متصل خواهد شد. در عین حال موقع وصل شدن ممکن است به این عبارت برخورد کنید که دستگاه شما به هدفون سمت چپ متصل شده است، در این صورت اصلا نگران نباشید چون ان مسئله اصلا مهم نیست و در هر صورت هدفون ها به صورت اتوماتیک یکدیگر را پیدا خواهند کرد.

به صورت کلی با بیرون آوردن آنها از جعبه هدفون به صورت اتوماتیک روشن خواهد شد و به دستگاه مورد نظر وصل خواهد شد. بسیاری از هدفون های بی سیم به سرعت دستگاه مورد نظر را پیدا میکنند و به آن متصل می‌شوند. فرآیند پیدا کردن دستگاه و متصل شدن به آن در رابطه با این هدفون خیلی سریع نیست ولی در عین حال به اندازه کافی با سرعت و به راحتی صورت می‌گیرد و شما اصلا متوجه تفاوت آن با دیگر هدفون های بی سیم نخواهید شد.

کیفیت صدا و دکمه های هدفون

هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل Redmi AirDots

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دکمه های این هدفون نقطه ضعف اصلی آن به شمار می آیند. هر کدام از هدفون ها یک دکمه برای شروع و متوقف کردن موسیقی دارند، از این دکمه همچنین برای اجرا کردن برنامه Google Assistant روی گوشی های اندرویدی و Siri روی گوشی های آیفون هم استفاده می‌شود. با یک بار فشار دادن این دکمه فقط موسیقی در حال پخش شروع یا متوقف می‌شود ولی با دو بار فشار دادن آن می‌توانید از برنامه های ذکر شده استفاده کنید.

استفاده کردن از این دکمه ها باعث می‌شود که هدفون ها داخل گوش شما جا به جا شوند و مشکل اصلی نیز همین است. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از طریق دیگری کار خود را انجام دهند و سراغ این دکمه ها نروند.

کیفیت صدای این هدفون به صورت معمول با در نظر گرفتن قیمت آن باید پایین باشد ولی خب مسئله این است که این هدفون به صورت خاص در این زمینه هم عملکرد نسبتا خوبی دارد. صدای خروجی در حد یک هدفون رده بالا نیست ولی در عین حال به اندازه کافی کیفیت دارد که شما بتوانید آن را یک محصول میان رده حساب کنید. به صورت کلی در این بازه قیمتی امکان ندارد هدفونی وجود داشته باشد که کیفیت صدای آن بهتر از این مدل باشد.

درایور های این هدفون ۷٫۲ میلی متری هستند و اگر فرم فاکتور آنها را در نظر بگیریم به این نتیجه می‌رسیم که با این شرایط صدای خروجی مناسب و با کیفیت است. باس این هدفون به اندازه کافی قدرتمند نیست ولی خب این ویژگی هم مانند دیگر قسمت های این هدفون نه خیلی خوب است و نه خیلی بد؛ بنابراین این مدل در هر زمینه حد متوسط را رعایت میکند. شما اگر صدای هدفون را نیز زیاد کنید و تا آخر ببرید باز هم مشکلی پیش نخواهد آمد و کیفیت صدای خروجی کاهش پیدا نخواهد کرد.

البته قابل ذکر است که تماس تلفنی گرفتن با این هدفون اصلا پیشنهاد داده نمی‌شود چون کیفیت آن بسیار پایین است. میکروفون این هدفون به دلیل طراحی منحصر به فرد آن جایی قرار گرفته که صدای شما را به راحتی دریافت نمیکند و همین باعث می‌شود که صدای شما انتقال داده نشود و یا کیفیت آن کاهش پیدا کند. این مسئله برای صدای شنیداری هم صدق می‌کند.

ظرفیت باتری

هدفون بی‌ سیم شیائومی مدل Redmi AirDots

مشاهده این محصول در دیجی کالا

باتری این هدفون با یک شارژ کامل فقط چهار ساعت روشن خواهد ماند و این برای یک هدفون بی سیم اصلا ایده آل نیست. جعبه ای که هدفون ها را شارژ می‌کند میتواند با سرعت بیشتری و در زمان کمتری آنها را شارژ کند ولی در عین حال این بازه زمانی برای کسانی که می‌خواهند از هدفون استفاده طولانی مدتی داشته باشند اصلا مناسب نیست چون دیگر هدفون های بی سیم موجود در بازار ظرفیت باتری شان حداقل دو برابر این میزان است.

البته این را هم در نظر داشته باشید که جعبه میتواند این هدفون ها را دو تا سه بار به صورت کامل شارژ کند. بنابراین اگر با این قضیه مشکلی ندارید و می‌توانید چندین بار آنها را شارژ کنید در نهایت باتری این هدفون ۱۴ تا ۱۵ ساعت دوام خواهد آورد و شما دیگر نگرانی در این رابطه نخواهید داشت.

جعبه هدفون از طریق درگاه میکرو USB شارژ می‌شود و خبری از USB-C نیست. هر بار شارژ کردن این جعبه حداقل ۲۰ دقیق طول می‌کشد، البته باید شارژر خوبی هم داشته باشید.

نتیجه گیری

در این بازه قیمتی هدفون هایی وجود دارند که کیفیت آنها بسیار پایین است، چه از لحاظ کیفیت ساخت و چه از نظر کیفیت صدا ولی این مدل در زمره چنین هدفون هایی قرار نمیگیرد. کیفیت صدای این مدل خارق العاده نیست ولی خب در حدی هم نیست که آن را بی کیفیت قلمداد کنید. اگر شما به دنبال هدفون بی سیمی هستید که کیفیت داشته باشد و با دیگر هدفون های بی سیم گران قیمت رقابت کند این مدل را از دست ندهید.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۸٫۵
عملکرد - ۷
صدا - ۷٫۵
ارزش خرید - ۱۰

۸٫۳

نمره نهایی

در این بازه قیمتی هدفون هایی وجود دارند که کیفیت آنها بسیار پایین است، چه از لحاظ کیفیت ساخت و چه از نظر کیفیت صدا ولی این مدل در زمره چنین هدفون هایی قرار نمیگیرد. کیفیت صدای این مدل خارق العاده نیست ولی خب در حدی هم نیست که آن را بی کیفیت قلمداد کنید.

مشاهده قیمت در دیجی کالا
User Rating: ۴٫۶ ( ۱ votes)
برچسب ها

سعید پورراشد

سعید همیشه و تا جایی که به یاد میاره به زبان انگلیسی علاقه داشته و به خاطر همین هدف اصلی سعید در ارتباط بودن با زبان انگلیسی به صورت روزمره است و در کنار این علاقه اش به حوزه تکنولوژی هم باعث شده که در این زمینه فعالیت داشته باشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن