هدایای نوروزی
لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

برای سنگنوردی به چه لوازمی نیاز داریم؟

میل به صعود و میل به فتح سخت‌ترین‌ها، عطشِ نا تمام انجام کارهایی که عموم از انجام آن عاجزند. حرکت به سمت قله از سخت‌ترین راه‌های ممکن، همه و همه ما را با ورزشی متفاوت آشنا می‌کند به نام سنگنوردی. به یقین کسانی که علاقه‌مند به این ورزش هستند انسان های متفاوتی هستند. اراده و تلاش از طرفی و بی باکی و جسارت از طرف دیگر لازمه ورزشکار حرفه ای شدن در این ورزش می‌باشد.

اگر خودتان تا به حال تجربه صعود در سنگنوردی را داشته اید و یک سنگ نورد هستین، حتما به یاد دارید وقتی اول بار تصمیم به دنبال کردن این ورزش را گرفتید، بودند اطرافیانی که سعی در تغییر نظر شما داشته باشند و شما را از انجام این کار منصرف بکنند، حتما به خاطر خواهید آورد که برای انجام این ورزش چه سعی ها کرده اید تا نظر نزدیکانتان را جلب کنید و حتی گاه پیش آمده که دل به دریا زده باشید و فقط به اوج و صعود فکر کنید بی آنکه نظر آن‌ها برای شما اهمیتی داشته باشد. اما اگر تازه کار هستین و صرفا علاقه مند، باید بگوییم که راه سختی در متقاعد کردن اطرافیانتان خواهید داشت.

سنگنوردی شاخه ای از رشته کوهنوردی است و جزو ورزش های هیجان انگیز و سخت محسوب می شود و به دو حالت طبیعی و سالنی انجام می‌شود. دیواره های سالنی شبیه سازی شده بر اساس صخره های طبیعی موجود می باشند و برای تمرین سنگنوردان استفاده می شود. اگر از یک خبره ی این ورزش سوال کنید که  چه تمرین بدنسازی را مناسب این ورزش میداند جوابش این خواهد بود که هیچ تمرینی! چرا که آماده سازی برای این ورزش صرفا روی سنگ و صخره قابل انجام است و برای حرفه ای شدن در این ورزش نیازی به باشگاه بدنسازی نیست.

برای این ورزش باید وزنتان از حالت نرمال پایین تر باشد، چرا که در صعود های سخت و شیب های منفی، افرادی که وزن بیشتری دارند به سختی می توانند بر نیروی وزن خود در حالت منفی غلبه کنند. انگشتان توانمند و ماهیچه‌های عرضی شکم و پهلوها و ساعد جزو اندام های درگیری است که با ممارست در این ورزش، رفته رفته قوی تر خواهد شد.

اما برای این ورزش لازم است ابتدایی ترین مقدمات را فراهم کنید:

کفش سنگنوردی لاوان مدل روولوشن

کفش سنگنوردی لاوان مدل روولوشن

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

 با توجه به استفاده از زیره ایکس اس گریپ ۲ میلی متری، سنگنورد به راحتی کوچکترین گیره ها را حس خواهد کرد. در طراحی این کفش دو قوس در نظر گرفته شده: قوس کف پا و قوس به سمت داخل. این قوس ها سبب بهینه سازی اعمال نیرو بر روی گیره های بسیار ریز و ایده آل شدن این محصول برای بولدرینگ و مسیرهای پرشیب می گردد. ضمناً این کفش از تکنولوژی No-Edge برخوردار می باشد که علاوه بر اینکه سبب دوام بسیار بیشتر نوک و لبه جلویی کفش نسبت نمونه های مشابه می گردد، موجب تمرکز نوک کفش برروی گیره و حفظ نقطه تماس در حالت گشتاوری به طرفین می شود.

سیمولاتور سنگنوردی مدل simulator board

سیمولاتور سنگنوردی مدل 01 simulator board

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

سیمولاتور چوبی سنگ نوردی the_cliff simulator board وسیله ای است که سنگنوردان از آن به عنوان بارفیکس استفاده می کنند، البته بسیار پیشرفته تر از بارفیکس های ورزشی می باشد، این وسیله با دارا بودن جایگاه های متفاوت بر روی خود برای سنگنوردان این امکان را مهیا می سازد که با قرار دادن انگشتان خود در جایگاه های تعیین شده قدرت انگشتان خود را بسیار افزایش دهند.

این وسیله دارای سوراخ های متفاوتی در زوایای مختلف می باشد که سنگنوردان از آنها برای افزایش قدرت انگشتان، مچ، ساعد و بازو ها استفاده می کنند، و نیز محیط دیواره های مصنوعی و طبیعی را نیز برای سنگنوردان مهیا می کند.این وسیله خوب برای تقویت عضلات محور شانه ، دستان و انگشتان دست بسیار مناسب می باشد از این وسیله تمامی سنگ نوردهای جهان در سالن های سنگ نوردی از انواع مختلف آن استفاده می کنند.

کلاه سنگنوردی پتزل مدل BOREO

کلاه سنگنوردی پتزل مدل BOREO

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کارابین سی تی مدل SNAPPY STEEL TG

کارابین سی تی مدل SNAPPY STEEL TG

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کارابین SNAPPY STEEL TG  از نوع قفل شونده می باشد که با این وجود ایمنی بالای را برای کاربر هنگام استفاده فراهم می کند و مانع از خروج احتمالی طناب از داخل کارابین می شود. در واقع این نوع کارابین برای حمایت طراحی شده است . قسمت عریض این کارابین به طناب اجازه می دهد با داشتن فضایی بیشتر حرکتی نرم و روان داشته باشیدو ایمنی را برای مدت زمان زیادی در مسیر های اصلی و فرعی برقرار میکند. جنس این کارابین از فولاد گالوانیزه می باشد که مانع از زنگ زدگی کارابین در محیط های مرطوب می شود.

طناب سنگ نوردی ۵۰ متری به آل مدل جوکر

طناب سنگ نوردی 50 متری به آل مدل جوکر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کیسه پودر سنگ نوردی چیتا

کیسه پودر سنگ نوردی چیتا کد 002

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کیسه پودر چیتا داری حجم کافی و مناسب برای تمرین در سالن، طبیعت، صعودهای بلند و بولدر با این کیسه نگران ریختن پودر نباشید ، درب این کیسه بسیار محکم و بدون منفذی برای خروج پودر می‌باشد. سایز : متوسط

پودر سنگ نوردی دکلیف مدل POWER CRUNCH

پودر سنگ نوردی دکلیف مدل POWER CRUNCH وزن 200 گرم

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

در تولید این پودر سنگنوردی از نقطه نظرات سنگنوردان برجسته کشور استفاده شده و نقاط ضعف آن در چند مرحله اصلاح گردیده است. از جمله خصوصیات پودر the cliff میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چسبندگی بالا، ایجاد اصطکاک بیشتر بر روی گیره های اصطکاکی
  • حفظ خواص در دماهای مختلف محیط
  • در صد خلوص بالا که موجب ماندگاری بیشتر پودر بر روی دست سنگنورد می‌شود.

هارنس سایمند مدل E66Y

هارنس سایمند مدل E66Y

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن