محصولات مراقبت از پوست

بهترین شامپوهای ضد ریزش مو

شامپو ها برای شستشوی مو ها و رفع چربی و آلودگی هایی که طی روز بر سطح مو ها و پوست سر می‌نشینند، استفاده می‌شوند. شامپو ها دارای PH و قدرت پاک کنندگی مختلفی می‌باشند که انواع مو و جنس مو ها این قدرت شستشو و پاک کنندگی را تعیین می کند تا شامپو آسیبی به مو ها نرساند و برعکس، موردی برای تقویت مو ها محسوب شود.

ترکیبات موجود در شامپو ها تار های مو و سطح خارجی پوست سر را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برخی از شامپو ها حاوی نرم کننده و سایر ترکیبات شیمیایی و یا گیاهی بوده که کمک به نرمی و لطافت تارهای مو و پوست سر می‌کنند و یا حاوی موادی می باشند که موجب بهبود حالت گیری موها می‌شوند. شامپو ها با توجه به ترکیباتی که دارند، تاثیری متفاوت بر تار های مو از نظر نرمی و حالت گیری و همچنین کاهش چربی سر دارند.

در انتخاب و خرید شامپو های ضد ریزش مو توجه داشته باشید که در مواد تشکیل دهنده آن، ماده کتوکونازول (ketoconazole) وجود داشته باشد. حقیقت امر این است که اگر محصولی با عنوان شامپو ی ضد ریزش مو حاوی این ماده نباشد، تاثیر چندانی نخواهد داشت.

یکی از دلایلی که باعث ریزش مو به خصوص در مردان می‌شود، حساسیت فولیکول های مو به DHT می باشد که ثابت شده است که کتوکنازول با این موضوع مقابله می‌کند.

به طور کلی در هر شامپوی ضد ریزش مویی که استفاده می‌کنید، باید به دنبال چهار عنصر اصلی تشکیل دهنده این شامپو ها باشید. تمامی تحقیقات انجام شده در زمینه علت ریزش مو و جلوگیری از آن، ثابت کرده اند که ترکیب این چهار عنصر، نه تنها باعث کاهش ریزش مو شده است، بلکه در بسیاری از موارد باعث رشد دوباره ی مو نیز خواهد شد.

این چهار عنصر عبارتند از: کتوکونازول (Ketoconazole)، کافئین (Caffeine)، بیوتین (Biotin)، ساپالمیتو (Saw Palmetto)

در اینجا تعدادی از بهترین شامپو های ضد ریزش مو را برای شما آورده‌ایم:

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش فولیکا

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش فولیکا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بهترین شامپو همیشه گران‌ترین شامپو نیست. چیزی به‌عنوان بهترین شامپو وجود ندارد؛ بلکه هر فرد باید شامپوی مناسب خود را انتخاب کند. بهترین و مناسب‌ترین شامپو محصولی است که بعد از استفاده از آن موها دچار خشکی و زبری نشوند. باید توجه داشته باشید که شامپوی نامناسب یا استفاده‌ی نامناسب از شامپو ممکن است سبب آسیب‌دیدگی بافت مو شود؛ مثلا نمی‌توان از تمام شامپوها هر روز استفاده کرد یا اگر موی بلندی دارید، تمام آن به یک نسبت چرب یا کثیف نخواهد شد.

بخوانید: ۸ ماسک موی با کیفیت و ارزان زیر ۵۰ هزار تومان

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش سینره

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش سینره

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شامپو ضد ریزش موی سینره با استفاده از آخرین مطالعات علمی بدست آمده در دنیا عرضه شده است. این شامپو به عنوان شوینده در افرادی که تحت درمان با محلول ضد ریزش موی سینره یا سایر درمانهای ریزش مو می باشند عرضه شده است و در جهت تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد موهای جدید به کار می رود. این شامپو حاوی عصاره Saw Palmetto (نوعی نخل) است که بومی آمریکا است.

بخوانید: بهترین شامپوهای ضد شوره که در بازار می‌توان پیدا کرد

شامپو ضد ریزش درمالیفت

شامپو ضد ریزش درمالیفت

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شامپو تقویت کننده ضد ریزش پریم

شامپو تقویت کننده ضد ریزش پریم

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش سریتا

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش سریتا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شامپو ضد ریزش لورآل

شامپو ضد ریزش لورآل

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شامپو «لورآل» مدل «Elseve Arginine Resist X3» در سری شامپوهای ضدریزش مو قرار می‌گیرد و دارای آرژنین و پروتئین است. این نوع ترکیبات به افزایش رشد مو کمک کرده و ریزش مو را قطع می‌کنند. همه‌ی شامپوها دارای ترکیباتی مشترک مانند سورفاکتانت (نوعی اسید چرب)، فوم بوستر، رنگ و اسانس‌ها هستند. سورفاکتانت‌ها بخشی از شامپو هستند که عمل نظافت و زدودن مواد زاید را از روی مو انجام می‌دهند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن