لوازم بهداشتی شخصی

راهنمای خرید بهترین نخ دندان برای بهداشت دندانها

به گفته بسیاری از دندانپزشکان نخ دندان می‌تواند به حذف پس مانده غذاها از فاصله بین دندانی و هم چنین از بین پلاک دندان کمک کند. عده ای از متخصصان معتقدند که استفاده از نخ دندان بسیار موثر تر از مسواک در حفظ سلامت دندان هاست زیرا باقی ماندن غذا در میان دندان ها و جایی که مسواک به آنها دسترسی ندارد می‌تواند نقطه شروع پوسیدگی دندان باشد. بخصوص اگر فضای بین دندان های شما تنگ است و هر چه می خورید بین دندانهایتان گیر می‌کند استفاده از نخ دندان برایتان واجب و ضروری است.

مزایای استفاده از نخ دندان از همان روز اول استفاده آغاز می‌شود و امتیازات بسیاری برای لثه و دندانهای شما دربردارد، پس هر چه زودتر آغاز کنید بهتر است! با استفاده از نخ دندان، لثه ودندان‌های شما تمیزتر می‌شوند، زیرا نخ دندان قسمت‌هایی از دهان را که با مسواک قابل دسترسی نیست تمیز می‌کند. حتی اگر در آغاز استفاده احساس ناخوشایندی داشته باشید به این کار ادامه دهید زیرا به زودی تفاوت را احساس خواهید کرد. استفاده از نخ دندان را بخشی از عادات روزمره خود قرار دهید.

دقت کنید که هر چقدر نخ دندان برای سلامت دندانها مفید باشد استفاده غلط از آن می‌تواند به لثه ها و دندانهای شما آسیب برساند. پس سعی کنید به نرمی و با روش اصولی نخ دندان بکشید تا لثه هایتان دچار آسیب و خونریزی نشود.

در ادامه به معرفی نمونه هایی از بهترین نخ دندان های با کیفیت از برندهای معتبر می‌پردازیم:

نخ دندان بنسر مدل زغالی

نخ دندان بنسر مدل زغالی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فرم خاص نخ دندان زغالی بنسر موجب می شود آسیبی به لثه های شما در اثر استفاده وارد نشود و همچنین بره موم در این محصول سبب جلوگیری از انباشت پلاک دندانی شده، سلامت دو چندان دندان ها و لثه های شما را تضمین می کند.

بخوانید: بهترین دهان شویه ها برای سلامت دهان و دندان

نخ دندان اورال-بی مدل Satin

نخ دندان اورال-بی مدل Satin

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نخ دندان Satin  شرکت اورال-بی یکی از محصولات باکیفیت و کاربردی این برند مشهور است. این نخ دندان دارای طولی برابر ۲۵ متر است و تا مدت‌ها شما را از تهیه‌ی نخ دندان جدید بی‌نیاز می‌سازد. این محصول دارای عصاره نعنا است که طعم و بوی بسیار خوبی را به کاربر منتقل می‌کند. این نخ دندان برای مصرف روزانه انتخاب ایدئالی به‌شمار می‌آید. همچنین از مقاومت خوبی در برابر ریش شدن و ساییدگی برخوردار است و به راحتی پاره نمی‌شود.

نخ دندان یک نخ چند رشته‌ای از جنس نایلون یا گاهی تک‌ رشته‌ای از جنس تفلون است که برای برداشتن پلاک دندانی و خارج کردن موادغذائی باقیمانده در سطوح مجاور دندانها (فاصله بین دندانها) بکار می‌رود. مزایای استفاده از نخ دندان از همان روز اول استفاده آغاز می‌شود و امتیازات بسیاری برای لثه و دندانهای شما دربردارد. با استفاده از نخ دندان، لثه و دندان‌های شما تمیزتر می‌شوند، زیرا نخ دندان قسمت‌هایی از دهان را که با مسواک قابل دسترسی نیست تمیز می‌کند.

بخوانید: معرفی چند مسواک برقی برای حداکثر مراقبت از دندان‌ها

نخ دندان نازک تر ارکید مدل کلاسیک سبز

نخ دندان نازک تر ارکید مدل کلاسیک سبز

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نخ دندان ارکید، نسبت به نخ دندان های دیگر، بیش از ۵۰% آسانتر و راحت تر از لابلای فضاهای تنگ دندان ها عبور کرده و تا زیر لثه ها می لغزد. از آنجا که مسواک نمی تواند به شکاف دو دندان به خوبی وارد شود، استفاده از نخ دندان به سبب برداشتن ریزه و پسماند غذاها حتی تا زیر خط لثه، در کنار مسواک بسیار ضروری است. همچنین نخ دندان مانع تشکیل تدریجی جرم در دندان ها شده و از ایجاد پلاک های میکروبی، بوی بد دهان و پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

کشیدن نخ دندان را بعد از هربار استفاده از مواد غذایی فراموش نکنید، تا علاوه بر داشتن لثه و دندان هایی زیبا و سالم، از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله، قلبی عروقی، آلزایمر، سقط جنین و … جلوگیری کرده باشید. مواد تشکیل دهنده: نخ نایلون، موم طبیعی زنبور و اسانس مجاز نعنا کیفیت: نخ دندان با ضخامت نازک و پوشش موم طبیعی زنبور، تهیه شده با بهترین مواد اولیه توسط مدرن ترین ماشین آلات تولید و تحت استانداردهای بین المللی، مدل کلاسیک با نخ نازکتر نسبت به نخ معمولی، خاص دندانهای بسیار نزدیک به هم تولید شده تا تمیز کردن مناطق تنگ بین دندانها را بسیار آسانتر کند.

بخوانید: ۷ محصول سفید کننده دندان در بازار

نخ دندان مینا مدل Mint

نخ دندان مینا مدل Mint

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نخ دندان کانفیدنت مدل Classic

نخ دندان کانفیدنت مدل Classic

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نخ دندان دسته دار مینا مدل ویسل اکالیپتوس

نخ دندان دسته دار مینا مدل ویسل اکالیپتوس

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک وسیله U شکل دارای بدنه ای ارگونومیک و بازوی جدا که در یک سمت بدنه قرار دارند و انتهای هر ۲ بازوها آزاد است. بدنه دارای یک محفظه است که محتوی قرقره نخ دندان است و دارای درب شفاف سبز رنگی است. همچنین نخ دندانی منطبق بر این وسیله بطوری که از میان مجراها عبور کند و میان ۲ بازو کشیده شود. شکل بازوها در این وسیله طوری طراحی شده است که نسبت به بدنه خم می باشند به نحوی که در انتهای بازوها تقریبا زاویه ۹۰ درجه با بدنه تشکیل می دهند که در هنگام نخ دندان کشیدن، کاملا مناسب و کاربردی است.

بدنه ی این وسیله طوری طراحی شده است که به انگشتان اجازه می دهد در کنار یکدیگر در وضعیتی راحت و مناسب قرار بگیرند بطوری که فرایند نخ دندان کشیدن بدون اینکه انگشتان با دندان ها تماس بگیرند انجام شود. طراحی و اندازه بدنه و بازوها، برای کابر، امکان فعالیت بین دندانی انعطاف پذیری را فراهم می کند و همچنین اجازه می دهد که این وسیله را به شکل های مختلف در دست بگیرد تا دندان های بالا یا پایین را نخ دندان بکشد و این کار را برای تمام دندان ها، حتی دندان های دور از دسترس انجام دهد.

بخوانید: ۹ رژ لب مدادی از بهترین های بازار

نخ دندان ارکید مدل Crt D04

نخ دندان ارکید مدل Crt D04

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نخ دندان ارکید، به آسانی از لابلای فضاهای تنگ دندان ها عبور کرده و تا زیر لثه ها می لغزد. از آنجا که مسواک نمی تواند به شکاف دو دندان به خوبی وارد شود، استفاده از نخ دندان به سبب برداشتن ریزه و پسماند غذاها حتی تا زیر خط لثه، در کنار مسواک بسیار ضروری است. همچنین نخ دندان مانع تشکیل تدریجی جرم در دندان ها شده و از ایجاد پلاک های میکروبی، بوی بد دهان و پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند. کشیدن نخ دندان را بعد از هربار استفاده از مواد غذایی فراموش نکنید، تا علاوه بر داشتن لثه و دندان هایی زیبا و سالم، از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله، قلبی عروقی، آلزایمر، سقط جنین و … جلوگیری کرده باشید.

مواد تشکیل دهنده نخ نایلون، موم طبیعی زنبور و اسانس مجاز نعنا است کیفیت نخ دندان با ضخامت نازک و پوشش موم طبیعی زنبور، تهیه شده با بهترین مواد اولیه توسط مدرن ترین ماشین آلات تولید و تحت استانداردهای بین المللی است، مدل کارتی با نخ نازکتر نسبت به نخ معمولی، خاص دندانهای بسیار نزدیک به هم تولید شده تا تمیز کردن مناطق تنگ بین دندانها را بسیار آسانتر کند.

بخوانید: ۸ رنگ رژ لب پر طرفدار در بین خانم‌ها

نخ دندان فورامن مدل Super Seda

نخ دندان فورامن مدل Super Seda

مشاهده این محصول در دیجی کالا

از بین برنده پلاک و باکتری های بین دندان و لثه، مقاوم در برابر ریش شدن، ساییدگی و پاره شدن، قرار گیری آسان در بین دندان ها، جلوگیری از پوسیدگی دندان ها، استفاده آسان، طول ۲۵ متر، حاوی میکروفیلامان، مناسب مصرف روزانه، حاوی فلوراید

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن