لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

۴ فلاسک غذای مناسب انواع سفرهای طبیعت گردی و کوهنوردی

اگر برای حمل مواد غذایی خود برای تهیه فلاسک غذا به بازار سر زده باشید، حتما متوجه تفاوت‌های بسیار زیاد در کیفیت و مشخصات این محصولات شده‌اید. مهمترین ویژگی فلاسک‌های غذا نگهداری دمای مواد شما در حالت سکون است. اگر قصد حمل غذای گرم مثلا برای یک برنامه کوهنوردی داشته باشید، یک فلاسک غذای خوب باید بتواند حداقل به مدت ۵ ساعت غذای شمارا گرم و مطلوب نگهداری کند تا در زمان فرا رسیدن زمان صرف وعده غذایی آن را مصرف کنید.

یا حتی برای حمل مواد اولیه خود مانند گوشت یا انواع سایر مواد غذایی که برای پخت و پز نیاز است، بازهم شما به فلاسک غذا نیازمند خواهید بود، فلاسک‌های غذا می‌توانند مواد غذایی شما را تا ۵ ساعت سرد نگه داشته یا در صورت انجماد آنها را به مدت طولانی تری، حداقل برای ۱۱ ساعت در دمای صفر درجه حفظ کنند.

فلاسک‌های غذای امروزی برخلاف فلاسک‌های غذای قدیمی، از حجم و ابعاد کمتری برخوردار است. علت این موضوع می‌تواند به تغییر عادات مردم و پیشرفت تکنولوژی صنعتی ساخت فلاسک‌ها باز گردد. امروزه مردم ترجیح می‌دهند تا از فلاسک‌های یک نفره یا نهایت دو نفره استفاده کنند. در گذشته هم امکان برش و فرم دهی ورق‌های فلزی برای فلاسک‌ها با ظراف وجود نداشت، حتی کمی قبل تر از حضور استنلی در بازار فلاسک‌های عایق استیل، اصلا امکان تولید فلاسک‌های دوجداره استیل وجود نداشت. فلاسک‌ها عموما با یک لایه شیشه یا عایق سیلیس و یک لایه استیل یا پوشش چرم ساخته می‌شدند.

ما ۴ تا از بهترین فلاسک‌های موجود دربازار، در بازه‌های قیمتی متفاوت و با کارایی مشابه هم انتخاب کرده‌ایم تا برای سفرهای کمپینگ، طبیعت گردی و حتی سفرهای خانوادگی خود استفاده کنید. به دلیل عدم وجود فلاسک‌های چند نفره حرفه‌ای دربازار، فلاسک‌های معرفی شده در احجام کم و مناسب تعداد کمی از افراد بسته به کاربری شما است، و یک فلاسک هم برای دوستداران فلاسک‌های غذای حجیم معرفی کرده ایم تا در صورت نیاز برای استفاده در موارد سفر گروهی یا وعده‌های غذایی حجیم در طول روز تهیه شود.

فلاسک غذا استنلی مدل ادونچر ۴۰۰ میلی لیتر

فلاسک غذا استنلی مدل ادونچر 400 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یکی از جمع و جور ترین فلاسک‌های موجود در بازار، که در عین حجم ظاهری کم آن، دارای ظرفیت مناسبی برای حمل است. این فلاسک ۴۰۰ میلی‌لیتری از برند خوشنام استنلی، مناسب حمل انواع غذاها، مواد اولیه و مایعات برای شما خواهد بود. استنلی با تکنولوژی عایق خلا خود، می‌تواند دمای مواد شما را تا ۱۲ ساعت گرم یا سرد نگاه دارد. اگر در داخل فلاسک‌های استنلی از مواد منجمد استفاده کنید این حفظ دمایی افزایش یافته و به بالای ۲۰ ساعت خواهد رسید.

این فلاسک یک محصول ساده است، برخلاف سایر فلاسک‌های استنلی دارای ظرف غذا، لیوان و یا حتی درب خاصی نیست. طراحی این فلاسک به گونه ای بوده تا با اشغال کمترین فضا توانایی حمل و نگهداری بیشتری حجم را داشته باشد. حجم ۴۰۰ میلی‌لیتر مناسب حمل یک وعده غذایی کامل برای یک نفر، یا دو وعده غذایی فشرده برای دو نفر است. همچنین با این حجم قادر خواهید بود گوشت مورد نیزا ۲ الی ۴ نفر را بسته به نوع مصرف خود حمل کنید.

قیمت این محصول با توجه به ویژگی‌های بارز آن مناسب بوده، اما در مقایسه با سایر فلاسک‌های موجود در بازار بیشتر است.

بخوانید: بهترین سرشعله های کوهنوردی موجود در بازار

فلاسک غذا دوجداره استنلی مدل کلاسیک

فلاسک غذا دوجداره استنلی مدل کلاسیک

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر از طرفداران سری کلاسیک استنلی هستید، بدون شک این فلاسک انتخاب اول و آخر برای شما خواهد بود. طراحی زیبا و خیره کننده این فلاسک غذا اولین ویژگی مثبت آن خواهد بود که شما را به خود جذب می‌کند، حجم این فلاسک بسیار مناسب بوده و توانایی حمل یک وعده کامل غذایی با مخلفات را برای شما خواهد داشت. شما با حجم ۵۰۰ میلی‌لیتری این فلاسک می‌توانید انواع مواد اولیه را بدون نگرانی و براحتی برای وعده غذایی ۲ الی ۴ نفر حمل کنید.

از دیگر ویژگی‌های این فلاسک می‌توان به درب قابل تبدیل آن اشاره کرد، درب این فلاسک طوری طراحی شده تا بتوان از آن به عنوان ظرف غذای جانبی یا حتی لیوان استفاده کرد. عایق گرمایی این فلاسک نیز مانند همه محصولات استنلی از طریق خلا استیل دوبل ایجاد شده، و می‌تواند غذا و مواد شما را به راحتی برای مدت ۱۲ ساعت گرم یا سرد نگه دارد.

بخوانید: بهترین ابزار های کاربردی برند کووآ برای کمپینگ و کوهنوردی

ظرف نگهداری غذای سرد و گرم پریموس مدل Lunch Jug ظرفیت ۰٫۳۵ لیتر

ظرف نگهداری غذای سرد و گرم پریموس مدل Lunch Jug ظرفیت 0.35 لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال فلاسک جمع و جور و یکنفره، خصوصا برای مصارف ویژه برای مثال کوهنوردی هستید، پیشنهاد ما به شما ظرف غذای پریموس خواهد بود. این محصول با حجم ۳۵۰ میلی‌لیتری خود قادر است غذای مورد نیاز یک وعده شمارا به راحتی حمل کند. همچنین وزن بسیار پایین آن یکی از دلایل انتخاب این محصول برای سفرهای بکپکی، طبیعت گردی و کوهنوردی خواهد بود.

پریموس از اسکیل متفاوتی برای سنجش قدر عایق بندی دمایی ظروف خود استفاده می‌کند، و برای این محصول عدد ۲۴ ساعت گرم و سرد را عنوان کرده، اما در اسکیل مشابه و استاندارد بین المللی، ظرف غذای پریموس قادر خواهد بود همانند استنلی غذای شمارا در محدوده دمایی مناسب تا ۱۲ ساعت نگه داری کند.

وزن ۲۹۰ گرمی، حجم کوچک و طراحی زیبای بدنه با روکش مات مشکی از جمله مواردی است که ما را به این ظرف غذا جذب کرده. همچنین قیمت این ظرف غذا با توجه به کارایی بسیار مناسب بوده و جزو محصولات اقتصادی و قابل توجیه برای خرید قرار می‌گیرد.

بخوانید: بهترین کوله‌های کوهنوردی زنانه برای مصارف چندروزه

ظرف غذای سفری بارک مدل ۱۷۱۴۰ ظرفیت ۱٫۹ لیتر

ظرف غذای سفری بارک مدل 17140 ظرفیت 1.9 لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر با تفاسیر بالا، و مزیت‌های اعلام شده برای فلاسک‌های کوچک و تک نفره، همچنان علاقه‌مند به تهیه فلاسک‌های حجیم و بزرگ هستید، این محصول از برند بارک مناسب شما خواهد بود. همانند فلاسک‌های قدیمی غذا، این محصول دارای یک محفظه اصلی بوده، که برای گرم یا سرد نگاه داشتن غذا تعبیه شده. همچنین این محفظه یک شیر تخلیه بخار دارد تا در صورت نیاز با بازکردن آن بخار یا هوای داخل محفظه را خارج کنید. روی محفظه اصلی و زیر درب، محلی با یک ظرف غذای کوچک ۳۰۰ میلی‌لیتر در نظر گرفته شده تا سایر مواد غذایی خود را در آن نگه داری کنید، برای مثال از این محفظه می‌توانید برای حمل سالاد یا مخلفات دورچین غذا مانند ماست استفاده کنید.

حجم این فلاسک حدود ۲ لیتر بوده و وزن آن نزدیک به ۱ کیلوگرم است. از این فلاسک نباید انتظار زیادی برای گرم یا سرد نگه داشتن مواد داشته باشید، در صورت استفاده صحیح و حمل مناسب این فلاسک قادر خواهد بود تا ۴ ساعت غذای شمارا سرد یا گرم نگه داری کند. قیمت و کیفیت مطلوب ساخت آن این فلاسک را در دسته فلاسک‌های خوب غذا در بازار قرار داده است.

بخوانید: بهترین فلاسک‌های استنلی برای سفرها و استفاده روزمره

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا