کادوی ولنتاین
لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

۵ چادر ارزان قیمت برای طبیعت گردی و کمپینگ گروهی

چادرهای طبیعت گردی و کمپینگ رنج بسیار متفاوتی از نظر قیمت و کارایی دارند. برای تهیه این چادرها شما باید به متغیرهای زیادی که بیشتر آنها به سلیقه شخصی شما وانتظارتان از راحتی است باز می‌گردد. اگر قصد شبمانی در طبیعت را داشته باشید حتما یکی از لوازم ضروری انواع این چادرها خواهد بود. وظیفه اصلی این چادرها ایجاد فضای خصوصی و امن شما در طبیعت است.

از این سو داشتن بعضی از ویژگی‌ها موجب راحت تر بودن شما و آسایش بیشترتان می‌شود و بعضی دیگر از ویژگی‌ها برای استفاده از چادر در طبیعت واجب و ضروری خواهد بود.

وزِگی‌های ضروری که یک چادر باید داشته باشد، در وحله اول شامل ایجاد فضایی امن و جدا از محیط بیرون است. این فضا موجب می‌شود شما از گزند حشرات در امان باشید، وسایل شما خصوصا خوراکی‌ها از دسترس حیوانات دور باشد و همچنین فضای امنی برای استراحت شما بدون دخالت عوامل بیرونی محیا شود.

در مرحله دوم یک چادر باید بتواند در شرایط جوی متفاوت شما را یاری دهد، مقاومت در برابر نفوذ آب، مقاومت در برابر باد و گرما شامل این مورد است. چادرهای طبیعت گردی استاندارد معمولا سطحی از این مقاومت را دارا هستند، این چادرها شما را در برابر شرایط جوی خارجی محافظت کرده و از بروز مشکل در زمان استراحت شما جلوگیری می‌کنند.

انواع ویژگی‌هایی که روی چادرها ممکن است مشاهده کنید ولی ضروری نیستند شامل این موارد خواهد بود. داشتن پنجره دو حالته برای استفاده به صورت توری و یا به صورت کاملا باز، کفی با مقاومت بالا در برابر آب، محل‌های دسترسی داخلی برای قرار دادن لازم ضروری و بسیار ویژگی‌های دیگر. این ویژگی‌ها را عموما در چادرهای حرفه ای و گران قیمت بازار مشاهده خواهید کرد، هرچند بهره گیری از آن در چادرهای ارزان قیمت هم ممکن خواهد بود.

ما ۵ نمونه از چادرهای ارزان قیمت ولی کارای بازار را انتخاب و بررسی کرده ایم. در ادامه شما می‌توانید با ویزگی‌های این چادرها آشنا شده و نقاط قوت و ضعف هریک را مشاهده کنید. اگر قصد چادر طبیعت گردی دارید ولی بودجه شما محدود است، انتخاب از بین گزینه‌های معرفی شده منطقی و معقول خواهد بود، این چادرها همگی در موقعیت خود کارا و قابل اطمینان بوده و برای شما تجربه خوبی از سفر را فراهم خواهند آورد.

چادر مسافرتی ۲ نفره مدل YH1060

چادر مسافرتی 2 نفره مدل YH1060

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال یک چادر جمع و جور و کارا برای سفرهای بهاری و تابستانه خود هستید، این محصول برای شما مناسب خواهد بود. ظرفیت این چاد دو نفر بوده و قادر خواهد بود به راحتی شما و همسفرتان را در داخل خود اسکان دهد. بدنه چادر از جنس پلی استر است که در برابر نفوذ آب مقاومت قابل قبولی دارد.

یکی از ویژگی‌های مثبت این چادر استفاده از کفی آکسفورد است که با توجه به قیمت آن یک مزیت به حساب می‌آید. کفی‌های آکسفورد در برابر نفوذ آب مقاوم تر از انواع کفی پلی‌استری بوده و همچنین دیر تر فرسوده می‌شوند.

ساختار چادر به صورت تیرک‌های فایبر گلاس است و تهویه آن از طریق پنجره سقفی انجام می‌پذیرد. برای پوشش پنجره سازنده یک عدد پوش دوم در روی چادر در نظر گرفته که از ورود رطوبت به چادر جلوگیری کند.

از جمله ویژگی‌های دیگر این چادر که می‌توان به آن اشاره کرد وجود درب دو حالته، برای حالت بسته و حالت پشه بند است که موجب افزایش گردش هوای داخل چادر و راحتی شما خواهد بود.

بخوانید: بهترین فلاسک‌های استنلی برای سفرها و استفاده روزمره

چادر مسافرتی ۲ نفره کد ۰۲

چادر مسافرتی 2 نفره کد 02

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال یک چادر پیک‌نیکی بی دردسر هستید، این چادر گزینه مناسبی برای شما است. چادر مسافرتی معرفی شده همانند چادرهای کلاسیک دارای ساختار فنری بوده و به راحتی باز و بسته می‌شود. از معایب این چادر به حجیم بودن آن در حالت بسته می‌توان اشاره کرد. اما وزن چادر بر عکس حجم آن بسیار مناسب بوده و برای فعالیت‌های معمولی کمپینگ و پیک نیک گزینه مناسبی برای دو نفر خواهد بود.

یک پنجره که از بیرون باز و بسته می‌شود در کنار درب ک کاره این چادر محل‌های تهویه هوای تعبیه شده در این محصول هستند.

شاید استفاده از این چادر در زمان‌های بارندگی چندان مناسب نباشد، اما بدلیل استفاده از پارچه پلی‌استر در ساخت بدنه آن در برابر رطوبت‌های معمولی قطعا مقاوم خواهد بود.

بخوانید: ۴ مدل عصای کوهنوردی ارزان قیمت و کارا

چادر مسافرتی ۴ نفره کد HY1100

چادر مسافرتی 4 نفره کد HY1100

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال یک چادر ۴ نفره با قیمت مناسب هستید، این گزینه یکی از محصولات قابل قبول بازار است. این چادر که می‌واند همراه شما در طبیعت، کوه و سایر برنامه‌های کمپینگ باشد وزنی کمتر از ۱۵۰۰ گرم داشته و در ابعاد کوچک قابلیت حمل بالایی دارد.

کفی آکسفورد و رویه پلی‌استر نوید مقاومت خوب دربرابر رطوبت و باران را می‌دهند از این روز استفاده از این محصول در شرایط آب و هوای مرطوب مناسب خواهد بود. رنگ بندی جذاب، طراحی زیبای چادر و درب‌های دو حالته از دیگر ویژگی‌هایی هستند که خرید این چادر طبیعت گردی را برای مقاصد متفاوت مقرون بصرفه و مناسب می‌کنند.

بخوانید: ۴ مدل کفش کوهنوردی ارزان زنانه که میتوانید آنلاین تهیه کنید

چادر ۶ نفره اف آی تی تنت مدل Double Roof AT4

چادر 6 نفره اف آی تی تنت مدل Double Roof AT4

مشاهده این محصول در دیجی کالا

انتخاب یک چادر برای گروه‌های پر جنعیت کار سختی است. این چادر‌ها معمولا وزن و حجم بالایی داشته و در نقطه مقابل کارایی کمتری نسبت به انواع دیگر چادر‌ها خواهند داشت. اما چادر معرفی شده از برند FIT یک محصول مناسب و کارا است. این چادر می‌تواند میزبان ۴ الی ۶ نفر برای شب مانی باشد و همچنین قادر خواهد بود تا ۸ نفر به راحتی در خود جای دهد.

استفاده از پلی‌استر ۲۱۰ آن را در برابر آب مقاوم کرده همچنین FIT در دوخت این چادر از چسب‌های درزبندی کننده استفاده کرده تا بیشترین مقاومت در برابر نفوذ آب حاصل شود. یکی از ویژگی‌های اساسی این چادر باز و بسته شدن آن به صورت اتوماتیک است و شما برای استفاده از این چادر نیازی به راه اندازی ساختار آن به صورت جداگانه نخواهید داشت.

همچنین مکانیزم اتوماتیک در کنار تیرک‌های فایبرگلاس، این چادر را در برابر باد مقاوم کرده است. بزرگ بودن چادر موجب سستی آن دربرابر باد و فشار بیرونی می‌شود که در چادرهای فنری به وفور شاهد آن خواهید بود. به لطف تیرک‌های فایبر گلاس این چادر مشکل دیرینه چادر‌های بزرگ سنتی را نخواهد داشت.

درب جلویی چادر توانایی تبدیل شدن به سایبان را دارد که مزیت اساسی خصوصا در فصول گرم سال به حساب می‌آید. همچنین گردش هوای داخل چادر از طریق دو عدد پنجره جانبی و درب بزرگ بیرونی تامین میشود.

بخوانید: ۴ ست ظروف پخت و پز مناسب کمپینگ و کوهنوردی

چادر ۲ نفره ایزی کمپ مدل Funster

چادر 2 نفره ایزی کمپ مدل Funster

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در میان چادر‌های معرفی شده، نمونه ای که بتوان از آن در برنامه‌های کمپینگ استفاده کرد و حجم کمی داشته باشد نبود. اگر قصد انجام برنامه کوله کشی و پیمایشی دارید، استفاده از یک چادر مطمئن با حجم و وزن کم بسیار ضروری خواهد بود. اگر پارامتر قیمت هم برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد، این مدل از برند ایزی کمپ محصول مورد نظر شما خواهد بود.

برای گروه‌های پر جمعیت تر استفاده از چند چادر طبیعت گردی مناسب تر از یک چادر حجیم است، علت آن کم شدن بار وارده متمرکز در محموله‌های بار سفر است.

ایزی کمپ در ساخت و طراحی این چادر خلاقیت به خرج داده و ساختار آن را به صورت مخروطی و لوله ای ساخته است. این ساختار موجب افزایش کارایی چادر، کاهش وزن آن و افزایش استحکامم می‌شود. رویه پلی استر چادر در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم بوده و درب‌های چادر به همراه پنجره کوچک آن گردش هوای داخلی چادر را تامین می‌کنند.

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا