آیفون و آیپداندروید

چگونه بفهمیم یک نفر ما را بلاک کرده است؟

اگر هنگام تماس با آن‌ها یک پیام عجیب و غریب دریافت می‌کنید، احتمال دارد بلاک شده باشید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

چند روش برای اینکه بفهمید یک نفر شماره شما را بلاک کرده وجود دارد. این روش‌ها شامل پیام‌های عجیب هنگام تماس و یا هدایت سریع تماس‌ها به پست صوتی یا  voice mail است. حال بیایید سرنخ‌هایی که به شما نشان می‌دهد یک نفر بلاکتان کرده را با هم بررسی کنیم.

از آن‌جا که یقین پیدا کردن به اینکه یک نفر شما را بلاک کرده هیچ‌وقت ممکن نیست، بهترین کار این است که مستقیما از خود شخص سوال کنید. اما اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید این کار را انجام دهید، می‌توانید از این سرنخ‌ها به جواب خود نزدیک شوید.

نکته: این سرنخ‌ها برای تمامی تلفن‌ها و همه‌ی شرکت‌های سرویس دهنده مخابراتی یکی است. مگر اینکه به طور اختصاصی خلاف آن ذکر شود.

چگونه بفهمیم یک نفر ما را بلاک کرده است؟

نکاتی که برای فهمیدن بلاک شدن ذکر می‌کنیم بسته به اینکه فرد شماره شما را از گوشی خود یا با استفاده از شرکت مخابرات بی‌سیم بلاک کرده ، تفاوت دارد. همچنین عوامل دیگر نیز ممکن است نتایج مشابهی را به وجود آورند. این عوامل شامل خاموش بودن تلفن همراه آن‌ها، آنتن ندادن، تمام شدن شارژ و یا روشن بودن حالت Do not disturb است. پس با دقت و موشکافی این نشانه‌ها را بررسی کنید.

سرنخ شماره ۱: هنگامی که به آن‌ها زنگ می‌زنید، اپراتور جملات عجیبی می‌گوید.

هیچ پیام یا جمله‌ی یکسانی برای آنکه بلاک شده‌اید وجود ندارد و اکثر افراد دوست ندارند بدانید که بلاکتان کرده‌اند. اما اگر اپراتور هنگام زنگ زدن به آن‌ها جمله‌ای غیرمعمول پخش کند، احتمال اینکه فرد از طرف شرکت مخابراتی بلاک‌تان کرده باشد، وجود دارد. این پیام‌ها در شرکت‎های مخابراتی مختلف متفاوت است. اما این موارد ممکن است به گوشتان بخورد:

  1. شماره‌ای که با آن تماس گرفته‌اید وجود ندارد.
  2. شماره‌ای که با آن تماس گرفته‌اید در حال حاضر قادر به پاسخگویی نمی‌باشد.
  3. شماره‌ای که با آن تماس گرفته‌اید در شبکه موجود نمی‌باشد.

اگر روزانه دو یا سه بار به یک نفر زنگ بزنید و هربار یک پیام مشخص و تکراری از اپراتور برای شما پخش شود، احتمالا بلاک شده‌اید.

موارد استثنا: این قانون در مواردی استثنا نیز دارد. مثلا اگر فردی که با اوتماس گرفته‌اید غالبا به سفر خارجی می‌رود و یا بلایای طبیعی به زیرساخت‌های شبکه آسیب رسانده‌اند و یا یک رویداد مهم یا یک مراسم باعث شده‌ است افراد زیادی به‌طور همزمان باهم تماس بگیرند. البته پیام اپراتور در این مواقع بیشتر:” شبکه اشغال می‌باشد” است.

چگونه بفهمیم کسی ما را بلاک کرده است

سرنخ شماره ۲: تعداد دفعاتی که زنگ می‌خورد.

اگر هنگامی که به فرد زنگ می‌زنید فقط یکی دوبار زنگ می‌خورد و یا بدون زنگ خوردن به پست صوتی می‌رود، نشانه‌ای برای بلاک شدن شما است. در این موارد فرد اغلب از قابلیت بلاک در تلفن همراه خود استفاده کرده است. اگر هر روز به یک شماره زنگ بزنید و هر بار یک نتیجه داشته باشد، احتمالا از طرف آن فرد بلاک شده‌اید. اگر هنگامی که با فرد تماس می‌گیرید سه تا پنج زنگ بخورد و سپس به سرویس پست صوتی برود، احتمال خیلی زیاد بلاک نشده‌اید. فرد در این مواقع صرفا تماس شما را نادیده گرفته است.

موارد استثنا: اگر فردی که با او تماس می‌گیرید گزینه “Do not disturb” را در گوشی خود فعال کرده باشد، همه‌ی تماس‌هایش بدون زنگ خوردن به سرویس پست صوتی می‌رود. اگر تلفن همراه فرد خاموش باشد یا شارژ باتری آن تمام شده باشد نیز همین نتایج را به همراه دارد. بنابراین قبلا از اینکه دوباره به آن‌ها زنگ بزنید این نکات را در نظر داشته باشیبد.

سرنخ شماره ۳: بوق اشغال و یا بوق اشغال سریع و همراهی آن با قطع ارتباط

اگر به فردی زنگ می‌زنید و مدام بوق اشغال و یا بوق اشغال سریع می‌خورد احتمالا فرد شما را توسط شرکت مخابراتی بلاک کرده‌ است. اگر چند روز پشت سر هم زنگ زدید و نتیجه مشترک بود پس به احتمال زیاد بلاک شده‌اید. از میان همه‌ی سرنخ‌ها این کمترین میزان احتمال را دارد اما هنوز هم برخی شرکت‌های مخابراتی از بوق اشغال در مقابل تماس‌های بلاک شده، استفاده می‌کنند.

یک نتیجه بسیار محتمل برای بوق اشغال سریع این است که شبکه مخابراتی با مشکلات فنی روبرو شده است. برای اطمینان بیشتر با یک فرد دیگر که از همان اپراتور مخابراتی استفاده می‌کند تماس بگیرید و ببینید آیا نتیجه یکسان است یا خیر.

سرنخ دیگر برای شناسایی اینکه بلاک شده‌اید یا نه فرستادن پیامک به فرد است. مثلا اگر هر دوی شما از سرویس iMessage در آیفون استفاده می‌کنید و شک دارید که بلاک شده‌اید، متنی را به او ارسال کنید و ببینید رابط iMessage یکسان است یا خیر. همچنین بررسی کنید که پیام شما به آن‌ها رسیده باشد و پیام delivered برای شما نمایش داده شود. اگر نمی‌توانید پیام تحویل را ببینید احتمال دارد بلاک شده باشید.

اگرچه احتمال دارد آن فرد برنامه iMessage خود را بسته باشد و یا گوشی‌ای استفاده کند که از این برنامه پشتیبانی نمی‌کند.

وقتی یک نفر شما را بلاک می‌کند چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

وقتی یک نفر شما را در تلفن همراه و یا از طریق شرکت مخابراتی بلاک می‌کند، شما نمی‌توانید این تنظیمات را تغییر دهید. اگرچه راه‌هایی برای برقراری تماس وجود دارد. اگر کارهای زیر را انجام دادید و نتیجه‌ای مخالف سرنخ‌ها گرفتید، باز هم دلیل دیگری برای این است که بدانید بلاک شده‌اید.

  1. قبل از گرفتن شماره تماس فرد، از کد *۶۷ استفاده کنید تا شماره شما برای فرد مخفی نشان داده شود.
  2. از قسمت تنظیمات نمایش شماره یا caller ID خود را مخفی کنید و سپس به فرد زنگ بزنید.
  3. از یک شماره دیگر برای تماس با آن‌ها استفاده کنید.
  4. از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا ایمیل و یا به طور مستقیم از آن‌ها بپرسید که آیا شما را بلاک کرده‌اند یا خیر.
اخطار: اگر کسی شما را بلاک کرده است یعنی نمی‌خواهد با شما ارتباط برقرار کند و تماس‌های مکرر با چنین فردی مصداق مزاحمت برای او است و ایشان می‌توانند از طرق قانونی شما را پیگیری کنند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا