دیجی کالا جت
اپلیکیشن

۵ اپلیکیشن برتر برای تنظیم گیتار (اندروید و iOS)

با این برنامه‌های جذاب آیفون و آندروید، گیتار خود را راحت‌تر از همیشه تنظیم کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نواختن گیتار حس فرار از دنیا را به وجود می‌آورد، فرصتی است برای تمرکز روی موسیقی و لذت بردن از وقت با ساز مورد علاقه خود. با این حال، تنظیم گیتار می‌تواند یک دردسر واقعی به ویژه برای مبتدیان باشد و شما را از نواختن باز دارد.

خوشبختانه برنامه‌هایی وجود دارند که برای تنظیم گیتار به شما کمک می‌کنند. این برنامه‌ها کار را برای شما راحت‌تر کرده و اطمینان حاصل می‌کنند که بتتوانید هرچه سریع‌تر به نواختن بپردازید!

 ۱٫ اپلیکیشن Fender Tune Digital

 1. اپلیکیشن Fender Tune Digital

اپلیکیشن Fender Tune Digital یک برنامه‌ی زیبا و کاربردی است که به شما امکان می‌دهد گیتار خود را با سهولت تنظیم کنید، چه گیتار برقی باشد، چه آکوستیک باشد، چه باس و چه یوکللی.

این برنامه برای تنظیم خودکار و دستی ساز‌های فوق رایگان است و ایجاد یک حساب کاربری به شما امکان دسترسی به ویژگی Pro Tuner ، بیش از ۵۰۰۰ نمودار آکورد، بیش از ۲۰۰۰ الگو در مقیاس، مترونوم و آهنگ‌های درام را فراهم می‌کند و همچنین به شما امکان می‌دهد موسیقی‌های خود ساخته را ذخیره کنید.

تنظیم کننده‌ی خودکار (Auto Tuner) منتظر خواهد ماند تا بشنود که شما چه نت‌هایی را روی ساز خود می‌زنید و به شما می‌گوید که آیا لازم است نت به بالا یا پایین تنظیم شود یا خیر. تنظیم کننده‌ی دستی (Manual Tuner) به شما امکان می‌دهد تار‌هایی را در برنامه پخش کنید، سپس همان تار را روی ساز خود بنوازید تا گوشتان تشخیص دهد که سازتان چگونه تنظیم شده است.

این تفاوت در نحوه‌ی تنظیم بین خودکار و دستی کنترل کاملی به شما می‌دهد و برنامه را متناسب با نوازندگان از هر سطح مهارت تضمین می‌کند.

این برنامه دارای هشت فیلم سریع برای کمک به شما در تنظیم است، و دارای نکات تنظیم آهنگ گیتار یوکللی، نکات سطح متوسط ​​و نکاتی در مورد استفاده از Fender Tune است. سرانجام، در تب Fender Play ، هزاران درس آسان برای دنبال کردن وجود دارد که به شما کمک می‌کند گیتار بزنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۲٫ اپلیکیشن GuitarTuna

 2. اپلیکیشن GuitarTuna

اپلیکیشن GuitarTuna به شما اجازه می‌دهد ده‌ها گزینه‌ی تنظیم در طیف گسترده‌ای از سازها را داشته باشید. این برنامه گزینه‌های زیادی برای تنظیمات دارد و متناسب با نوازندگان با مهارت‌های مختلف است.

بخش Tuner در آن به شما این امکان را می‌دهد تا با نواختن تارهایی بر روی ساز خود که برنامه انتخاب می‌کند، یا با تنظیم دستس تارها و با استفاده از گوش خود، ساز خود را به طور صحیح تنظیم کنید. شما می‌توانید نوع سازهای مورد استفاده و همچنین تعداد تار‌های موجود در آن را انتخاب کنید.

این برنامه دارای یک مترونوم است، بنابراین شما می‌توانید دقت و سرعت خود را آموزش دهید، و یک کتابخانه‌ی آکورد که دارای مجموعه‌ای از آکوردهای گیتار و یوکللی و همچنین انواع آن‌ها است.

بخش Games با فعالیت‌هایی پر شده است که به شما در یادگیری آکورد، نمودار آکورد و مربیان گوش آکورد کمک می‌کند.

بخش Settings بسیار توانمند است، به شما امکان می‌دهد به حالت چپ دستی بروید، SFX را غیرفعال کنید و در آستانه‌ی خاصی از هرتز کالیبره کنید.

سرانجام، بخش‌های Yousician و Songs در GuitarTuna شما را به دانلود Yousician که برنامه‌ی والدین خود است وا می‌دارد که دارای هزاران آهنگ است، پیشرفت تمرین شما را ردیابی می‌کند و به شما امکان می‌دهد برای کسب امتیازات بالاتر در مقایسه با سایر موسیقی‌دانان با استفاده از برنامه، رقابت کنید.

استفاده از برنامه‌هایی مانند این و همچنین برنامه‌ای برای کمک به شما در یادگیری نواختن گیتار می‌تواند راهی عالی برای برداشتن سریع ساز باشد، به شما آموزش عادت‌های خوب نواختن و همچنین نحوه‌ی تنظیم بصری می‌دهد تا در نهایت نیازی به  برنامه نداشته باشید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۳٫ اپلیکیشن Guitar Tuner Easy

 3. اپلیکیشن Guitar Tuner Easy

اپلیکیشن Guitar Tuner Easy در کنار کمک به آکورد، تنظیم گیتار، باس و یوکللی را تنظیم می‌کند و حتی به شما امکان می‌دهد تا با آهنگ‌های بی‌کلام بنوازید.

هنگام استفاده از بخش Tuner، می‌توانید قطعه‌های باز را با استفاده از ساز خود بنوازید، سپس برنامه به شما توصیه می‌کند که تنظیم کنید یا نه، یا اینکه اشکال در نت است. همچنین می‌توانید تار‌ها را از طریق برنامه به صورت دستی وارد کنید و از گوش خود برای تنظیم ساز استفاده کنید.

بخش Chords آن تقریباً به همین روش کار می‌کند، به شما امکان می‌دهد با استفاده از برنامه به عنوان راهنما، تنظیم خودکار یا تنظیم دستی انجام دهید.

بخش Jam دارای بی‌کلام‌هایی در ژانرهای مختلف (راک ، پاپ ، فولک و غیره) و همچنین نمایش BPM و کلیدی است که آهنگ در آن قرار دارد. این می‌تواند یک روش عالی برای تمرین مهارت‌های گیتار، باس یا یوکللی شما باشد، و کاملاً رایگان باشد.

نسخه‌ی پریمیوم آن به نام CoachTuner Gold ، فرهنگ لغت آکورد تصویری، بدون تبلیغات و تنظیمات جایگزین را ارائه می‌دهد.

دانلود برنامه: نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۴٫ اپلیکیشن Guitar Tuner – Ukulele & Bass

 4. اپلیکیشن Guitar Tuner - Ukulele & Bass

اپلیکیشن Guitar Tuner – Ukulele & Bass ، ساخته شده توسط Gismart ، تمرکز خود را بر روی آموزش نوازندگان قرار می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا سازهای خود را بی‌نقص تنظیم کنید و در واقع به نواختن و پیشرفت بپردازید.

مانند سایر برنامه‌های برجسته، این برنامه دارای یک بخش Tuner است که می‌تواند به عنوان تنظیم کننده دستی یا تنظیم خودکار مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه همچنین از یک زبانه تنظیم کننده‌ی Chromatic برخوردار است که با نمایش میزان صدای نت‌های پخش شده به شما کمک می‌کند.

بخش Games بازی‌های گیتار، مترونوم و فعالیت‌های یادگیری آکورد را ارائه می‌دهد تا مهارت‌های نوازندگی شما را به سطح بالاتری برساند.

همچنین می‌توانید تنظیمات را از طریق بخش Guitars انجام دهید، نوع تنظیمی که می‌خواهید را انتخاب کنید. به عنوان مثال، استاندارد ، drop D ،  A به A (باریتون) ، و غیره.

این برنامه با یک دوره‌ی آزمایشی سه روزه شروع می‌شود، سپس به نسخه‌ی پریمیوم تبدیل می‌شود که در هر زمان قابل لغو است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۵٫ اپلیکیشن Pro Tuner

 5. اپلیکیشن Pro Tuner

اپلیکیشن Pro Tuner ساخته شده توسط Karaoke Music Coach App امکان تنظیم سازهای زهی، مانند گیتار، یوکللی، ویولن، ویولا و ویولن سل را فراهم می‌کند.

جالب توجه است که این برنامه عملکردی را با اپل‌واچ و همچنین آیفون فراهم می‌کند، نت‌های تنظیم شما را تشخیص می‌دهد، تن‌های صدا را ایجاد می‌کند و فرکانس‌های دقیق را با هرتز اندازه‌گیری می‌کند.

این برنامه دارای ساده‌ترین رابط کاربری در بین تمام برنامه‌های ذکر شده است و به تنهایی دارای تنظیم کننده‌ کروماتیک برای ساز‌های ذکر شده در بالا است. مانند سایر برنامه‌ها، می‌توانید با پخش قطعه‌هایی توسط ساز خود که برنامه از طریق میکروفون شما انتخاب می‌کند، تنظیم خودکار انجام دهید یا می‌توانید تارهای برنامه را به صورت دستی وارد کنید و از گوش خود استفاده کنید تا با ساز خود همسان کنید.

برنامه‌ی Pro Tuner در حال حاضر رایگان است، اما اعلام کرده است که این فقط برای مدت زمان محدودی است. در حال حاضر یک نسخه‌ی جدید برای حذف کامل تبلیغات از برنامه ارائه می‌شود.

دانلود برنامه: نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

برای قسمت بعدی داستان با ما باشید

این اپلیکیشن‌ها تنظیم کردن سازهای زهی شما را با دردسر کمتری روبرو می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که روی نواختن و پیشرفت تمرکز کنید. این که آیا شما یک نوازنده‌ی مبتدی هستید، پس از مدت‌ها به نواختن باز می‌گردید، یا فقط از تنظیم کردن متنفر هستید، این برنامه‌ها مطمئناً به شما کمک می‌کنند.

و اگر دوست دارید موسیقی بسازید اما سازهایی مانند طبل یا باس ندارید، می‌توانید از برنامه‌های ساخت موسیقی برای آیفون و آیپد خود استفاده کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا