اپلیکیشن

۷ اپلیکیشن ورزشی برای حفظ تناسب اندام خود در محل کار

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

یک تمرین یک ساعته ممکن است اثرات کل روز نشستن در دفتر کار را جبران نکند، اما برنامه ریزی منظم ورزشی می‌تواند! در اینجا چند برنامه برای کمک به شما معرفی شده است.

ممکن است تمام روز پشت میز نشستن بی‌ضرر به نظر برسد، اما سلامت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نشستن طولانی مدت با “بیماری‌های ناشی از نشستن” ارتباط دارد. این بیماری‌ها شامل چاقی، درد مزمن مفاصل، گرفتگی گردن، درد شانه، اضطراب، افسردگی، واریس، دیابت و بیماری‌های قلبی می‌شود.

به منظور پیشگیری از هر یک از این بیماری‌ها، باید در دفتر کار فعالیت بدنی داشته باشید. در این مقاله، ما درباره‌ی اپلیکیشن‌های ورزشی اداری صحبت می‌کنیم که می‌توانند به شما در حفظ فعالیت هنگام کار کمک کند.

 ۱) اپلیکیشن Office Workout—Exercises at Your Office Desk

 1) اپلیکیشن Office Workout—Exercises at Your Office Desk

اپلیکیشن Office Workout به شما کمک می‌کند وزن و سلامتی خود را هنگام کار اداری مدیریت کنید. در دنیای ایده‌آل، این برنامه تمرینات کششی یک روز کاری را در چرخه‌ی ۸ ساعته پوشش می‌دهد. تمرینات نیازی به تجهیزات خاصی ندارند. فقط شما، یک صندلی و یک میز.

علاوه بر این، این برنامه نکاتی را در مورد نحوه‌ی مراقبت از چشم‌ها، کمر، حالت بدن، چربی شکم و استرس هنگام کار را ارائه می‌دهد. به عنوان یک تایمر پومودورو، می‌توانید زمان شمارش معکوس را روی ۲۵ دقیقه (هنگام کار) تنظیم کرده و پنج دقیقه استراحت کنید (هنگام ورزش). تایمر شما خاموش می‌شود تا به شما یادآوری کند که استراحت کنید و تمرینات خود را انجام دهید. حتی یادآوری‌هایی برای نوشیدن آب هم دریافت می‌کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۲) اپلیکیشن ۱۰۰ Office Workouts

 2) اپلیکیشن 100 Office Workouts

این اپلیکیشن دارای بیش از ۱۰۰ تمرین اداری است که برای انجام آن‌ها نیازی به تجهیزات خاصی نیست. تمرینات به خوبی نشان داده شده‌اند و می‌توانید به راحتی آن‌ها را دنبال کنید. در زیر تمرینات، یک تایمر وجود دارد که می‌توانید آن را به تعداد دقیقه‌هایی که می‌خواهید تمرین کنید، تنظیم کنید.

تمرینات موجود در برنامه شامل روتین‌های روی صندلی، چرخه‌های ۶۰ ثانیه‌ای تمرینات هیت، تمرینات استراحت ناهار، هوازی بدون عرق، کاهش درد و تنش، تمرینات میکروسیکل، کاهش استرس، تمرینات بالاتنه، کشش برای مشاغل پشت میز و یوگای اداری می‌باشد.

نکته‌ی منفی برنامه این است که مانند تایمر پومودرو یادآوری ندارد. بنابراین باید زمان سنجی را برای زمان کار و زمان انجام تمرینات برای خود تعیین کنید. همچنین، اگر رعایت تمرینات از طریق تصاویر متحرک برای شما آسان‌تر است، تصاویر این برنامه ممکن است چنان انگیزه بخش نباشند. در نهایت، شما خودتان باید تمرینات را برای خود انتخاب کنید. بنابراین، اگر ساختار و آموزش‌های واضح را ترجیح می‌دهید، ممکن است آنچنان تحت تأثیر برنامه قرار نگیرید

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۳) اپلیکیشن ۵ Quick Office Exercises

 3) اپلیکیشن 5 Quick Office Exercises

همانطور که از نامش پیداست، اپلیکیشن ۵ Quick Office Exercises ، دارای ۵ نوع تمرین اداری است. این موارد شامل کشش گردن، بالا آوردن شانه، خم شدن به طرفین، چرخش چشم و خم شدن به جلو است.  تمرینات به صورت تصاویر متحرک هستند، به راحتی قابل پیگیری هستند و زمان انجام آن‌ها یادآوری می‌شود.

تمرینات همچنین در سه سطح آسان، عادی و سخت گروه بندی می‌شوند. بنابراین، بسته به سطح آمادگی جسمانی خود می‌توانید شدت مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید میزان تمرینات خود را ثبت کنید، زیرا برنامه دارای یک بخش گزارش تمرین است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۴) اپلیکیشن Office Yoga

 4) اپلیکیشن Office Yoga

نظرتان راجع به انجام یوگا در دفتر کار چیست؟  اپلیکیشن Office Yoga این کار را انجام می‌دهد. این ورزش دارای تمرینات یوگا است که می‌توانید از پشت میز کار خود انجام دهید که به راحتی انجام می‌شود و برای سطوح مختلف تناسب اندام به طور خاص ساخته می‌شود. آن‌ها از آسان، متوسط ​​و دشوار شروع می‌شوند. بنابراین نگران نباشید، نمی‌توانید سرپیچی کنید.

این برنامه همچنین دارای یک ماشین حساب BMI است که می‌توانید از آن برای محاسبه‌ی BMI خود استفاده کنید و ببینید آیا باید روی وزن خود کار کنید یا نه. همچنین یک سیستم تناسب اندام دارد که در آن تمریناتی که برای یک روز انجام داده‌اید را ثبت می‌کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۵) اپلیکیشن Easy Workout Exercises on Your Office Chair

 5) اپلیکیشن Easy Workout Exercises on Your Office Chair

این برنامه دارای ۱۳ نوع ورزش روی صندلی برای محل کار شما است. این‌ ورزش‌ها شامل بازو صندلی، دوچرخه صندلی، دایره صندلی، شیب صندلی، کشش صندلی، زانو تا آرنج صندلی، فشار صندلی، بغل “بزرگ” ، بغل “پا” ، توپ ورزشی، ایستادن و نشستن، چرخاندن تنه و  کشش بازو است.

برنامه این تمرینات را از مبتدی تا متوسط ​​تا پیشرفته تنظیم می‌کند. بنابراین، می‌توانید شدت مورد نظر خود را انتخاب کنید. این برنامه همچنین دارای نکات رژیم غذایی روزانه است که می‌توانید برای بهبود تغذیه‌ی خود در دفتر کار آن‌ها را رعایت کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۶) اپلیکیشن ۷ Minute Workout

آیا روزانه ۷ دقیقه وقت آزاد دارید؟ به احتمال زیاد داشته باشید. اپلیکیشن تمرین ۷ دقیقه‌ای بر این فرض استوار است که هرکسی می‌تواند ۷ دقیقه در روز وقت بگذارد و ورزش کند. این برنامه به شما کمک می‌کند از هر دقیقه تمرین خود بیشترین بهره را ببرید و برای انجام تمرینات به هیچ وسیله‌ای احتیاج ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید وزن بدن، صندلی و دیوار است.

برخی از تمرینات شامل پروانه، صندلی دیوار، شنا، کرانچ شکمی، استپ روی صندلی، اسکات، پشت بازو دیپ، پلانک، زانو بلند، لانج، چرخش و پلانک پهلو است. این تمرینات روی بالاتنه، پایین تنه و قسمت مرکزی بدن کار می‌کنند.

شما می توانید پشت میز کار خود یک تمرین ۷ دقیقه‌ای انجام دهید و سریعاً فعالیت بدنی دریافت کنید. با این حال، توجه داشته باشید که این برنامه, تمرینات ۷ دقیقه‌ای متراکم را ارائه می‌دهد. بنابراین، بسیار شدید خواهد بود.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۷) اپلیکیشن StretchIt

 7) اپلیکیشن StretchIt

اپلیکیشن StretchIt یک برنامه‌ی اختصاصی است که به شما در کشش و بهبود انعطاف پذیری کمک می‌کند. این برنامه دارای کلاس‌هایی (نمایش‌های ویدئویی) است که به هر سطح مهارت پاسخ می‌دهد و می‌توانید آن‌ها را به راحتی در دفتر کار خود انجام دهید. فیلم ها ۱۵، ۳۰ و ۴۵ دقیقه هستند، بنابراین می‌توانید آنچه که مناسب زمان شما است را انتخاب کنید.

StretchIt دارای یادآوری‌هایی در برنامه است که برنامه ریزی و کار بر روی اهداف کششی را برای شما آسان می‌کند. همچنین دارای ویژگی است که می‌توانید قبل و بعد آن عکس بگیرید و پیشرفت خود را مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توانید کلاس‌های تمرینات کششی را دانلود کرده و هنگامی که اتصال اینترنت ندارید آن‌ها را انجام دهید. این برنامه به صورت آزمایشی ۷ روزه رایگان ارائه می‌شود و برنامه‌های ماهانه‌ی آن از ۱۳٫۳۳ دلار در ماه شروع می‌شود.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

حفظ تناسب اندام خود در دفتر کار

فعالیت بدنی و سالم ماندن در دوران مدرن به طور فزاینده‌ای دشوار شده است. امروزه بخش اعظم نیروی کار متشکل از کارکنان دانش است که بیشتر روز کاری خود را در پشت میزهای اداری خود می‌گذرانند.

در نتیجه بیماری‌های ناشی از نشستن افزایش می‌یابند، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، اگر برخی فعالیت‌ها بخشی از برنامه‌ی روزمره باشند، می‌توان از آن بیماری‌ها اجتناب کرد. بنابراین، در حالی که از یکی از این برنامه‌ها استفاده می.کنید، در دفتر کار خود ورزش کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا