اپلیکیشن

۶ اپلیکیشن اندرویدی که با استفاده از آنها به سیاره زمین کمک می‌کنید

با استفاده از این اپ‌های اندرویدی که به طبیعت کمک می‌کنند رابطه سالم‌تری با طبیعت داشته باشید

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

همه ما راه‌های اساسی کمک به طبیعت را می‌دانیم: صرفه‌جویی در مصرف برق، بازیافت، پیاده‌روی بجای استفاده از وسایل نقلیه و غیره. اما اگر به شما بگوییم می‌توانید با تلفن همراه خود به طبیعت هم کمک کنید چطور؟ در زیر شش اپی را به شما معرفی خواهیم کرد که دقیقا چنین کارکردی دارند.

۱٫ اپلیکیشن Environment Challenge

1. اپلیکیشن Environment Challenge

این اپ با ارائه چندین چالش مختلف که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید، به شما در دوستی بیشتر به محیط زیست کمک می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید در چالش کاهش مصرف انرژی، چالش آموزش درباره آلودگی یا چالشی به سادگی ارسال یک گیاه به عنوان هدیه به یک دوست شرکت کنید.

همچنین اخبار محیط زیست در این اپ قابل دسترسی هستند تا بتوانید هر هفته در جریان اتفاقات مرتبط با محیط زیست قرار بگیرید. در کنار آن می‌توانید مقالاتی درباره موضوعات مهم محیط زیستی همچون آلودگی صوتی و کیفیت هوا مطالعه کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۲٫ اپلیکیشن Environment News

2. اپلیکیشن Environment News

این اپ منبع بسیار خوبی برای دسترسی به تازه‌ترین اخبار محیط زیستی در چندین نشریه بین‌المللی همچون نیویورک تایمز و گاردین است. در این اپ می‌توانید مطالعاتی درباره موضوعاتی متنوع همچون کشاورزی، یخچال‌های طبیعی، جنگل‌زدایی، فاضلاب و پسماندها و بسیاری موارد دیگر داشته باشید.

استفاده از این اپ نیز آسان است. کافی‌ست در صفحه اصلی آن میان اخبار مختلف گشت و گذار کنید یا اخباری را که به دنبال آن هستید جست‌وجو کنید. امکان ذخیره مقالات برای مطالعه در آینده نیز وجود دارد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۳٫ اپلیکیشن EatMorePlants

3. اپلیکیشن EatMorePlants

این اپ برای آنکه رژیم غذایی خود را کمی به گیاه‌خواری کنید بسیار کاربردی است. این اپ چندین دستور پخت غذای گیاه‌خواران را در اختیار شما می‌گذارد که از تنوع بالایی برخوردار هستند.

در کنار دستورهای پخت غذا، امکان استفاده از نمایه لیست خرید نیز در این اپ وجود دارد که کمک می‌کند لیست خرید مواد غذایی خود را فراموش نکنید.

انواع وعده‌ها و دستورهای غذایی در این اپ در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. گرچه برای دسترسی به همه آن‌ها لازم است نسخه پولی اپ را خریداری کنید که حدود دو دلار در ماه است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۴. اپلیکیشن Brightly

۴. اپلیکیشن Brightly

اگر دوست دارید به گروهی از طرفداران محیط زیست بپیوندید که دغدغه‌هایی مثل خود شما دارند، این اپ مخصوص شماست. با استفاده از این اپ می‌توانید با هزاران نفر ارتباط برقرار کنید و درباره راه‌های پایدارسازی طبیعت با یکدیگر گفت‌وگو کنید.

این اپ همچنین منابع متعددی را برای کمک به شما در پیشروی در مسیرتان معرفی می‌کند. در این اپ می‌توانید مقالاتی درباره راه‌های کاهش ایجاد زباله و پسماند، استفاده چندباره از اجناس، مسافرت سازگار با محیط زیست و بسیاری موارد دیگر بخوانید.

همچنین می‌توانید با شرکت در چالش‌های مختلف میزان حفاظت خود از محیط زیست را بسنجید و رتبه کاربران دیگر را در این چاش‌ها مشاهده کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۵. اپلیکیشن Ecosia

۵. اپلیکیشن Ecosia

این اپ در بین تمامی اپ‌های معرفی شده ساده‌ترین رابط کاربری را دارد. این اپ مثل یک جایگزین برای موتور جست‌وجوگر همیشگی شما یعنی گوگل یا بینگ (Bing) است که در هر بار استفاده از آن وضعیت کره زمین کمی بهتر می‌شود.

هر زمان که شما از این موتور جست‌وجوگر استفاده کنید یک امتیاز دریافت می‌کنید که در بالای اپ در سمت راست قابل مشاهده است. شما با هر بار جست‌وجو در این اپ مقدار کمی پول جمع‌آوری می‌کنید که صرف کاشت درخت می‌شود.

در نتیجه اگر این اپ را جایگزین موتور جست‌وجوگر فعلی خود کنید می‌توانید در سالم‌تر ساختن و سبز کردن هرچه بیشتر سیاره زمین سهمی داشته باشید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

کمک به سیاره زمین از آنچه تصور می‌کنید آسان‌تر است

با استفاده از این اپ‌ها، مشارکت در کاهش اثرات سوء گرمایش کره زمین آسان‌تر از همیشه شده است. با اقداماتی کوچک اما پرمعنا می‌توانید سلامت کره زمین را بهبود بخشید. این اپ‌ها به شما در برداشتن قدم‌هایی کوچک برای بهتر کردن دنیایمان کمک می‌کنند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا