اپلیکیشن

۶ اپلیکیشن اندرویدی برای یادگیری نواختن پیانو

این اپ‌های اندرویدی برای آموزش پیانو به مبتدیان یا تقویت مهارت حرفه‌ای‌ها مناسب هستند

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اگر قصد دارید به کودکان خود پیانو یاد دهید یا خودتان برای سرگرمی آن را امتحان کنید، اپ‌هایی باکیفیت در این خصوص شما را کمک خواهند کرد. پیانو ساز آسانی برای یاد گرفتن نیست، اما گوشی هوشمند شما می‌تواند در شناخت کلیدهای این ساز و نت‌خوانی کمک‌تان کند.

این اپ‌ها جایگزینی برای آموزش دیدن توسط یک استاد حرفه‌ای به شمار نمی‌روند، اما مزایای خاص خود را دارند. در این اپ‌ها نکات آموزشی، جلسات درس و نمونه‌هایی ضبط شده در دسترس شما هستند که می‌توانید برای تقویت مهارت خود از آن‌ها استفاده کنید.

در زیر با شش اپ کمک آموزشی پیانو آشنا می‌شوید.

۱٫ اپلیکیشن Piano Academy

این اپ هم مناسب مبتدیانی است که در آغاز راه یادگیری هستند و هم پیانیست‌های حرفه‌ای که می‌خواهند قطعات محبوب خود را تمرین کنند. این اپ دارای درس‌های آموزشی از زبان نوازندگان حرفه‌ای است که به شما هر چیزی که لازم است راجع به پیانو بدانید یاد می‌دهد و در نواختن اولین قطعه کمک‌تان می‌کند.

رابط کاربری این اپ ساده است، و نکات آموزشی آن با جزئیات کامل شما را در نواختن قدم به قدم کمک می‌کنند. این اپ با داشتن کیبوردی که با تاچ کار می‌کند یادگیری نت‌های پیانو را برای شما راحت‌تر می‌کند. همچنین با پخش صدای تشویق و دست زدن به شما برای تمرین بیشتر انگیزه می‌دهد.

شما می‌توانید از بین تنظیم دیجیتال یا آکوستیک یکی را انتخاب کنید یا اگر خودتان پیانو دارید از تنظیمات کابلی MIDI استفاده کنید. این اپ بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای دارد که تمرین را برای شما جذاب‌تر کرده و درک شما از ریتم را عمیق‌تر می‌کند. نسخه پولی این اپ به شما اجازه دسترسی به تمام درس‌ها و قطعات اختصاصی را می‌دهد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۲٫ اپلیکیشن flowkey

2. اپلیکیشن flowkey

این اپ بهترین انتخاب برای شروع یادگیری پیانو است. درس‌ها و دوره‌های متنوعی برای مبتدیان در این اپ وجود دارد که به نوازنده در خوانش موسیقی و کسب مهارت در نواختن آکوردها کمک می‌کنند. این درس‌ها شامل ویدیوهایی کامل و دقیق برای پیشرفت بهتر شما در هر قدم هستند.

می‌توانید از بین قطعات مختلف یکی را برای تمرین انتخاب کنید تا با گذشت زمان در نواختن آن به مهارت برسید. نت‌های هر قطعه با کلیدهای آن در پیانو قابل مشاهده هستند تا به تدریج یاد بگیرید چگونه نت‌خوانی کرده و تکنیک خود را بی‌اشکال کنید.

با این اپ لازم است برای تمرین یک پیانوی واقعی داشته باشید. نسخه رایگان این اپ برای شروع مناسب است اما برای دسترسی به بیش از ۱۵۰۰ قطعه و ترانه و آموزش قدم به قدم برای ورود به سطح حرفه‌ای می‌بایست نسخه پولی آن را تهیه کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۳٫ اپلیکیشن Real Piano Teacher

این اپ تمام چیزهایی را که برای پیانو نواختن به آن نیاز دارید به شما یاد می‌دهد. درس‌ها، بازی‌ها و تابلوهای راهنما شما را برای تمرین بیشتر تشویق می‌کنند. همچنین می‌توانید تمرینات خود را ضبط کنید تا پیشرفت خود را در طول زمان بسنجید.

در این اپ می‌توانید با اتصال کابل USB MIDI با یک پیانوی واقعی تمرین کنید. اگر پیانو ندارید می‌توانید از کیبورد مجازی این اپ استفاده کنید.

حالت‌های مختلف یادگیری در این اپ به شیوه‌ای تعاملی‌تر به شما آموزش پیانو می‌دهند. همچنین درس‌های آن به صورت آفلاین نیز قابل دسترسی هستند. در این اپ یک راهنمای قدم به قدم شما را با شیوه قراردهی صحیح دست‌ها و کلیدهای مهمی که باید بشناسید آشنا می‌کند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۴٫ اپلیکیشن Piano by Yousician

شرکت سازنده این اپ بسترهای متنوعی را برای یادگیری سازهای گیتار، پیانو و یوکه‌لیلی ایجاد کرده است. اپ آموزش گیتار Yousician جزء محبوب‌ترین اپ‌های رایگان برای یادگیری گیتار به شمار می‌رود. اپ آموزش پیانوی آن نیز با ارائه درس‌های تعاملی همراه خوبی برای شما خواهد بود.

این اپ با یک پیانوی واقعی یا کیبورد مجازی درون اپ قابل استفاده است. دروس این اپ شما را در یادگیری تدریجی ساز کمک می‌کنند. رابط کاربری جذاب و چشم‌نواز این اپ، به خاطر سپردن درس‌ها را برای شما آسان‌تر می‌کند. همچنین یک راهنمای صوتی با صدایی دلنشین شما را در حین یادگیری دروس همراهی می‌کند.

این اپ همچنین به طور هفتگی چالش‌هایی را به هنرجویان در تمامی سطوح پیشنهاد می‌دهد. به علاوه وجود امتیازها و جوایز درون-برنامه‌ای مختلف شما را به تمرین و یادگیری بیشتر تشویق می‌کند. برای دسترسی نامحدود به درس‌ها و ترانه‌ها می‌بایست نسخه پولی اپ را خریداری کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۵٫ اپلیکیشن Perfect Piano

5. اپلیکیشن Perfect Piano

این اپ رابط کاربری ساده‌ای دارد که علاوه بر آموزش پیانو با ارائه بازی‌های مختلف اوقات سرگرم‌کننده‌ای را برای شما در ارتباط با دیگر کاربران رقم می‌زند. شما می‌توانید از بین ترانه‌های از پیش موجود در اپ انتخاب کنید یا ترانه‌های محبوب‌ خود را از اینترنت دانلود کنید.

این اپ دارای یک کیبورد مجازی است که برای یادگیری پیانو راهنمای صوتی باکیفیتی دارد. شما می‌توانید تنظیماتی را بر حالت آکوردها و تعداد ردیف‌ها اعمال کنید و حتی با استفاده از حالت دو کاربره آن با دوستان خود پیانو یاد بگیرید.

تمرینات شما در بخش Records Manager ذخیره می‎‌شوند تا در آینده دوباره به آن‌ها برگردید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۶٫ اپلیکیشن Simply Piano

این اپ با ارائه صدها ترانه و تمرین متناسب با سطح و اولویت‌های شما در یادگیری پیانو یاری‌تان می‌دهد. پس از ایجاد پروفایل می‌توانید اهداف خود را نیز مشخص کنید که از جمله یادگیری نت‌خوانی، نواختن آکورد یا یادگیری اصول اولیه هستند.

دوره‌های ارائه شده در این اپ جالب هستند و امکان تمرین روزانه با استفاده از کیبورد مجازی را به شما می‌دهند. بیشتر دوره‌های مبتدی این اپ رایگان هستند، اما برای دسترسی به آکوردهای ترانه‌های پاپ و دریافت بازخورد در زمان واقعی باید نسخه پولی آن را داشته باشید. در این صورت می‌توانید چندین حساب کاربری ایجاد کرده و به ترانه‎‌های زیادی دسترسی داشته باشید. برخی از این ویژگی‌ها به صورت رایگان در دیگر اپ‌های معرفی شده در این مقاله وجود دارند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

با گوشی هوشمند خود پیانو بیاموزید

چه در یادگیری پیانو جدی باشید یا صرفاً به عنوان یک سرگرمی به آن نگاه کنید، این اپ‌‎های اندرویدی می‌توانند شما را کمک کنند. این اپ‎‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که استفاده از آن‎‌ها به یک اندازه برای نوازندگان مبتدی و حرفه‌ای آسان است.

این اپ‌‎ها دارای کیبوردهای مجازی یا امکان اتصال به کابل USB MIDI هستند تا در یک پیانوی واقعی قابل استفاده باشند. رابط کاربری اپ‌های Piano by Yousician، Flowkey و Piano Academy جذاب‌تر هستند تا برای تمرین مستمر به شما انگیزه و هیجان بیشتری دهند.

اگر به دنبال بازی‌های تعاملی با دوستان خود هستید، اپ Perfect Piano گزینه خوبی برای شماست. این اپ‌ها با دوره‌های آموزشی خود به شما چیزهای بسیار زیادی درباره پیانو می‌آموزند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا