هدفون

مشخصات و بررسی ایرفون پلنترونیکس Plantronics BackBeat Fit 3200

مدل قبلی سری ایرفون‌های ساخت کمپانی  Plantronics  یعنی BackBeat Fit 3100 یک نقطه ضعف بزرگ داشت که بی‎‌کیفیت بودن صدای باس بود. قدرت صدای باس حالا در مدل BackBeat Fit 3200 به مهم‌ترین نقطه قوت آن تبدیل شده است. این ایرفون جاگیری بسیار خوبی در گوش داشته و به دلیل ضد آب/تعریق بودن بسیار مناسب استفاده در هنگام ورزش است. این ایرفون در بین ایرفون‌های بی‌سیم مخصوص ورزش جزء بهترین‌ها به شمار می‌رود.

نقاط قوت

  • صدای قدرتمند با باس قوی
  • جاگیری عالی در گوش
  • ساختار ضد آب و مقاوم به گرد و خاک

نقاط قوت

  • توزیع نه چندان عالی کنترل در ایربادها
  • عدم امکان شخصی‌سازی تنظیمات اکولایزر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

طراحی

ایرفون BackBeat Fit 3200 موجود در رنگ‌های مشکی یا سبز-آبی ساختاری قلاب‌گونه دارد که آن را برای استفاده در هنگام ورزش ایدئال می‌سازد؛ ایربادها حتی در زمان تحرک شدید نیز از جای خود تکان نمی‌خورند. سه جفت سری همراه این محصول وجود دارد که دو جفت آن‌ها دارای باله نیز هستند که به ثابت ماندن هرچه بیشتر ایربادها در گوش کمک می‌کند.

Plantronics BackBeat Fit 3200

یک جفت دیگر دارای اندازه کوچک‌تری است که یک قسمت آن دارای بیرون‌زدگی بوده و ظاهر کمتر باله‌گونه‌ای دارد. البته این سری نیز موجب ثبات بیشتر ایربادها در گوش می‌شود. این ایرفون دارای رتبه ضد آب IP57 بوده که به معنای مقاومت آن در برابر آب و شست‌وشو می‌باشد. لازم است به خاطر داشته باشید که کیس شارژ ایرفون به هیچ وجه ضد آب نبوده و باید از قرار دادن ایربادهای خیس داخل آن خودداری کنید.

بدنه خارجی ایربادها از جنس فلز و سبز رنگ است که با فشردن قابل کنترل هستند. با یک بار فشردن ایرباد گوش راست می‌توانید پخش موسیقی را کنترل کنید، با دو بار فشردن آن یک آهنگ جلوتر بروید و با سه بار فشردن یک آهنگ به عقب برگردید. با فشردن ایرباد و سپس نگه داشتن انگشت خود برای چند لحظه می‌توانید دستیار صوتی گوشی موبایل خود را فرابخوانید. ایرباد گوش چپ تنها قابلیت کنترل بلندی صدا را دارد. با یک ضربه روی آن می‌توانید صدا را بلندتر کرده، و با یک ضربه و نگه داشتن انگشت خود برای چند لحظه صدای موسیقی را کم کنید. این شیوه کنترل ایربادها کاملاً متفاوت از شکل استاندارد کنترل در دیگر ایرفون‌هاست که به نظر کمی غیرمعقول می‌آید.

ایربادها به محض بیرون آمدن از کیس شارژ روشن می‌شوند. همچنین می‌توانید به طور دستی آن‌ها را روشن یا خاموش کنید. برای این کار لازم است بدنه خارجی هر دو ایرباد را همزمان فشار داده و دو ثانیه برای روشن شدن و چهار ثانیه برای خاموش شدن نگه دارید.

کیس شارژ ظاهری شبیه به یک کیف کوچک دارد و بوسیله زیپ بسته می‌شود. یک کابل شارژ بسیار کوتاه به پورت micro USB پشت کیس متصل می‌شود. داخل کیس یک جیب کوچک برای کابل شارژ و محل قرارگیری ایربادها وجود دارد. همچنین یک کلید پاور بر روی کیس وجود دارد که از روشن شدن خودکار و اتلاف شارژ در آن جلوگیری می‌کند.

Plantronics BackBeat Fit 3200

شما می‌توانید با استفاده از اپ BackBeat به برخی تنظیمات ایرفون دسترسی داشته باشید. مثلاً در این اپ می‌توانید برای کنترل ایربادها تعیین وظیفه کنید (از جمله افزودن کارکرد زمان‌‌سنج یا پخش یک پلی‌لیست اسپاتیفای). البته این کارکرد افزوده امکان تنظیم بلندی صدا توسط ایرباد گوش چپ را از بین می‌برد. همچنین در این اپ امکان انتخاب از سه حالت اکولایزر را دارید که شامل Balanced، Bass Boost و Bright می‌شوند. در ادامه هر یک از این حالات را توضیح خواهیم داد.

متأسفانه امکان تنظیم دستی اکولایزر وجود ندارد. در این اپ همچنین می‌توانید حالت Awareness را فعال کنید که به شما اجازه می‌دهد بدون درآوردن ایربادها از گوش با کم شدن صدای موسیقی صدای محیط اطراف خود را بشنوید. داشتن این اپ برای دانلود بروزرسانی‌های ثابت‌افزارها نیز ضروری می‌باشد.

عمر باتری ایرفون BackBeat Fit 3200 به گفته شرکت سازنده‌اش حدود ۸ ساعت و ۱۶ ساعت اضافه در کیس شارژ می‌باشد. این مقدار بسته به بلندی صدای موسیقی متغیر خواهد بود.

عملکرد

هر ایرباد دارای یک بلندگوی ۱۳٫۵ میلی‌متری است که محدوده فرکانس ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز را پوشش می‌دهد. در حالت Bass تنظیمات اکولایزر که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، صدای باس در موسیقی به شکل قابل‌توجهی عمقی‌تر و قدرتمند می‎‌شود. در حالت Bright اصوات زیر شدت بیشتری پیدا می‌کنند، اما در همه حالات عمق صدای باس بالا بوده و حتی در حالت Balanced (متعادل) کوبندگی مطلوبی وجود دارد. صدا حتی در بلندترین حالت نیز دچار دیستورشن نمی‌شود و در بلندی متوسط فرکانس‌هایی پایین کماکان با قدرت زیادی شنیده می‌شوند. کلام خواننده نیز در همه حالات واضح و روشن به گوش می‌رسد.

Plantronics BackBeat Fit 3200

صدای خروجی این ایرفون مورد پسند دوستداران باس قوی قرار خواهد گرفت. افرادی که ترجیح می‌دهند موسیقی‌شان را به شکلی دقیق و ناب‌تر بشنوند، حتی در حالت Bright تنظیمات اکولایزر که بر فرکانس‌های بالا تأکید دارد به جنس صدای مطلوب خود نمی‌رسند. در نتیجه موسیقی ارکسترال نیز در این ایرفون به شکل طبیعی و واقعی خود شنیده نمی‌شود. البته کیفیت صدا به قدری افت نمی‌کند که ناخوشایند شود، اما از آن جایی که صدای بم سازها بر دیگر صداها در زمان پخش این نوع موسیقی غلبه می‌کنند، صدای خروجی در نهایت چندان به واقعیت نزدیک نیست.

میکروفون BackBeat Fit 3200 نیز از عملکرد قابل قبولی برخوردار است و در حین کار با آن در اپ  Voice Memos آیفون ۸ مشکل خاصی وجود ندارد. گرچه طبق معمول بلوتوث کمی در کیفیت صدا اختلال ایجاد می‌کند و به نظر ما سیگنال‌دهی میکروفون می‎توانست کمی قوی‌تر باشد.

نتیجه‌گیری

ایرفون‌های بی‌سیم دیگری در بازار وجود دارند که به تعادل و دقت صدا در آن‌ها به نسبت ایرفون‌های مخصوص ورزش توجه بیشتری شده است. اما اگر مهم‌ترین چیز در یک ایرفون برای شما عمق صدای باس آن است و عدم امکان شخصی‌سازی تنظیمات اکولایزر چدنان ناراحت‌تان نمی‌کند، ایرفون BackBeat Fit 3200 یک گزینه قدرتمند برای همراهی شما در هنگام ورزش است که حتی در انجام ورزش‌های سنگین ناامیدتان نمی‌کند؛ چراکه علاوه بر جاگیری عالی در گوش، برخوردار از ساختاری کاملاً ضد آب/تعریق است.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۱۰
باس - ۹٫۵
ضدآب/عرق - ۱۰
ارزش خرید - ۸٫۷

۹٫۶

نمره نهایی

اگر مهم‌ترین چیز در یک ایرفون برای شما عمق صدای باس آن است و عدم امکان شخصی‌سازی تنظیمات اکولایزر چدنان ناراحت‌تان نمی‌کند، ایرفون BackBeat Fit 3200 یک گزینه قدرتمند برای همراهی شما در هنگام ورزش است که حتی در انجام ورزش‌های سنگین ناامیدتان نمی‌کند.

قیمت در دیجی کالا
User Rating: ۵ ( ۱ votes)

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا