اپلیکیشن

۶ اپلیکیشن برتر اندروید برای ترک سیگار

برای ترک کردن سیگار هیچ زمانی بهتر از همین الان نیست. این شش برنامه‌ی اندرویدی در این راه شما را یاری خواهند کرد.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

سیگار کشیدن تاثیرات شدیدی بر سلامتی بدن انسان دارد، اما به دلیل اعتیاد‌آور بودن نیکوتین، ترک این عادت دشوار است.

این برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا سیگار کشیدن و هزینه‌ای که به دلیل آن از دست داده‌اید را ردیابی کنید و مراحلی را ارائه می‌دهد که می‌توانید بدون نیکوتین باقی بمانید. در اینجا لیستی از بهترین برنامه‌های اندروید برای کمک به شما در ترک سیگار ارائه داده شده است.

۱٫ اپلیکیشن Flamy

1. اپلیکیشن Flamy

اپلیکیشن Flamy چندین ویژگی دارد که به شما انگیزه می‌دهد دیگر هرگز سیگار نکشید. پس از تنظیم پروفایل و اهداف خود برای ترک، می‌توانید استفاده از برنامه را شروع کنید. می‌توانید خصوصیات شخصی مانند تعداد سیگارهایی که در روز می‌کشید، هزینه‌ی یک بسته، سن شما و چند سالی که سیگار می‌کشید را درج کنید.

این برنامه طیف گسترده‌ای از نکات را برای کمک به شما در زمینه‌ی کاهش وابستگی ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید با دوستان خود این چالش را بپذیرید، آنها می‌توانند علیه شما شرط‌ بندی کنند تا ببینند چه کسی بیشتر از همه بدون سیگار کشیدن دوام می‌آورد.

به راحتی می‌توانید عادت‌های روزمره‌ی سیگار کشیدن و هزینه‌ای که با رابط کاربری دوستانه پس انداز می‌کنید را پیگیری کنید. همچنین می‌توانید احساسات و فعالیت‌های جایگزینی که برای ترک سیگار انجام می‌دهید را اضافه کنید. این یک برنامه‌ی کاربردی ساده است که به شما کمک می‌کند میل خود به سیگار را کنترل کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۲٫ اپلیکیشن Smokeless

2. اپلیکیشن Smokeless

استفاده از اپلیکیشن Smokeless ساده است. این برنامه به شما امکان می‌دهد هر سیگاری که روشن می‌کنید را ردیابی کنید.

هنگام راه‌اندازی آن، می‌توانید برنامه‌ی خود را با انتخاب تعداد سیگاری که می‌کشید، تعدادی که هدف می‌گذارید و مدت زمانی که قصد دارید بدون دخانیات باقی بمانید ایجاد کنید. شما می‌توانید برنامه را هر زمان که بخواهید به پایان برسانید و وقتی آمادگی ادامه دادن داشتید، ترک عادت را شروع کنید.

اگر می‌خواهید فقط سیگار کشیدن روزانه‌ی خود را پیگیری کنید، این برنامه یک رابط کاربری ساده برای استفاده‌ی روزمره شما دارد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۳٫ اپلیکیشن Smoke Free

3. اپلیکیشن Smoke Free

ویژگی اصلی Smoke Free تایمر است که به شما نشان می‌دهد چه مدت بدون سیگار کشیدن گذرانده‌اید. همچنین دارای ویژگی‌های سلامتی است که پیشرفت شما در مواردی مانند سطح اکسیژن، نفس، بافت لثه و گردش خون را تخمین می‌زند.

با استفاده از این برنامه می‌توانید حساب کنید که چه مقدار از پول شما در سال برای خرید سیگار صرف می‌شود. این برنامه همچنین دارای دیواری از شهرت است که کاربران را بر اساس چند روز بدون سیگار کشیدن رتبه بندی می‌کند. این کار، پیشرفتی که به دست می‌آورید و هدف خود برای ترک یادآوری را می‌کند.

این برنامه همچنین دارای یک مربی ترک است که می‌توانید هر روز با او صحبت کنید. اگرچه پشتیبانی برای ترک شما ضروری است، اما برای دسترسی به آن باید هزینه پرداخت کنید. با این حال، می‌توانید در بخش دفتر خاطرات یادداشت کنید تا ببینید که چگونه اعتیاد شما در طول زمان کاهش می‌یابد. برای مشاهده‌ی نمودار تجزیه و تحلیل، باید دو یا چند بخش خاطرات را پر کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۴٫ اپلیکیشن Quit Tracker: Stop Smoking

4. اپلیکیشن Quit Tracker: Stop Smoking

در برنامه‌ی Quit Tracker برای اندروید، با اهداف خود در جریان باشید. این برنامه پولی که برای سیگار خرج می‌کنید و روزهایی که بدون سیگار می‌مانید را ردیابی می‌کند. هرچه بیشتر بدون سیگار می‌گذرانید، این برنامه اطلاعاتی را در مورد چگونگی بهبود سلامتی کلی جسمی شما ارائه می‌دهد.

این برنامه را با یک برنامه‌ی مانیتور ضربان قلب ترکیب کنید تا سلامت قلب شما را به مرور کنترل کند.  Quit Tracker بیشتر سرگرم‌کننده است زیرا تنها برنامه‌ی موجود در این لیست است که بازی‌ای را برای منحرف کردن توجه شما هنگام مصرف سیگار ارائه می‌دهد.

همچنین هرچه به ترک اعتیاد نزدیک‌ شوید پاداش خواهید گرفت. این انگیزه کمک زیادی به شما می‌کند تا شما را در مسیر رسیدن به اهداف خود در هر دوره قرار دهد. با آماری که از پیشرفت شما به راحتی در دسترس است، می‌توانید به سرعت نمای کلی از رشد خود را بدست آورید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۵٫ اپلیکیشن Quit Smoking

5. اپلیکیشن Quit Smoking

پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود مانند سن و جنسیت در اپلیکیشن Quit Smoking ، می‌توانید استفاده از آن را شروع کنید. اطلاعات اضافی که شما باید وارد کنید شامل تعداد سیگار در روز و پول مصرفی شما برای سیگار کشیدن است.

مانند سایر برنامه‌های موجود در این لیست، هر روز که تصمیم می‌گیرید سیگار نکشید، می‌توانید سلامتی و نحوه‌ی بهبودی بدن را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین می‌توانید برای رسیدن به اهداف خود با جامعه‌‌ای از حامیان ارتباط برقرار کنید. پست کردن وضعیت ترک خود در انجمن ساده است، اما فقط اعضای برتر می‌توانند در چت پست بگذارند.

همچنین می‌توانید هشدارهای به موقع را تنظیم کنید تا پیشرفت خود را نشان دهید، و آزمایشاتی انجام دهید تا تعیین کنید که برای گذراندن روز خود چقدر به سیگار وابسته‌اید. هدایت انرژی به سمت عادات سالم می‌تواند راهی عالی برای کمک به شما در ترک دخانیات باشد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

۶٫ اپلیکیشن Chantix

6. اپلیکیشن Chantix

اگرچه اپلیکیشن Chantix نظرات زیادی ندارد، اما یک برنامه‌ی قابل اعتماد برای کمک به شما در کاهش مصرف سیگار است. طبق معمول، با پر کردن اطلاعات شخصی و آمار مربوط به عادت‌های سیگار کشیدن شروع کنید.

این برنامه با یک رابط کاربری سفید کلاسیک برای نظر چشم آسان و قابل فهم است. ویژگی “finding doctors” به شما امکان می‌دهد در نزدیکی محل زندگی خود یک متخصص پیدا کنید، در حالی که بخش تجزیه و تحلیل به شما امکان می‌دهد مقدار پولی که هزینه می‌کنید را ردیابی کنید و پیشرفت خود در ترک همیشگی سیگار را دنبال کنید.

این برنامه همچنین با هر بار سیگار کشیدن، میزان عمر از دست رفته را محاسبه می‌کند تا دلایل بیشتری برای ترک این عادت بد به شما ارائه دهد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

با این برنامه‌های اندرویدی، از نیکوتین پاک بمانید

کنار گذاشتن عادت‌هایی مانند سیگار کشیدن حتی پس از دانستن تأثیرات منفی بر سلامت و مال کار آسانی نیست.  با استفاده از این برنامه‌های اندرویدی، می‌توانید سفر خود را به دست خود بگیرید و مسئول آن باشید.

این برنامه‌ها تعداد سیگاری که می کشید، تأثیرات آن بر سلامتی و هزینه‌هایی که متحمل می‌شوید را حساب می‌کنند. انگیزه، نکات و پشتیبانی این برنامه‌ها به شما در یادآوری اهداف خود در ترک سیگار و تمرکز کردن کمک می‌کنند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا