اپلیکیشن

۱۰ اپلیکیشن برتر یادگیری زبان خارجی (اندروید و iOS)

 آیا می‌خواهید یک زبان یاد بگیرید؟ در اینجا بهترین برنامه‌های یادگیری زبان هستند که به شما امکان می‌دهد در کمترین زمان به زبانی جدید صحبت کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

چه در حال آمادگی برای رفتن به مسافرت باشید، چه در حال مطالعه برای امتحان، چه فقط می‌خواهید ذهن خود را گسترش دهید، همیشه وقت خوبی برای یادگیری یک زبان جدید است.

در گذشته می‌توانستید به کتاب‌ها مراجعه کنید، ساعت ها به سی‌دی گوش دهید، در یک کلاس آنلاین شرکت کنید یا هنگام گشتن در اینترنت، یادگیری را امتحان کنید. امروزه، برنامه‌های تلفن همراه یکی از کارآمدترین روش‌ها برای یادگیری یک زبان جدید است.

در اینجا بهترین برنامه‌های یادگیری زبان وجود دارد که به شما امکان می‌دهد روش‌های ساده‌ای برای ادغام یادگیری در برنامه‌ی روزانه خود بدون توجه به مکان مورد‌نظر خود داشته باشید.

 ۱٫ اپلیکیشن Rosetta Stone

 1. اپلیکیشن Rosetta Stone

برنامه‌ی Rosetta Stone ، بیست و پنج سال در زمینه‌ی آموزش زبان پیشرو بوده است. روش‌های تمرین آن استاندارد است. به کلمات گوش دهید و آنها را تکرار کنید، سپس عکس‌ها را با عبارات مطابقت دهید.

به‌راحتی می‌توانید با پاسخ‌های صحیح در تلفظ، واژگان و دستور زبان، پیشرفت خود را ارزیابی کنید. Rosetta Stone یک ابزار یادگیری اشتراکی است، اما شما می‌توانید اولین درس را به صورت رایگان امتحان کنید تا ببینید آیا آن را دوست دارید یا خیر. در صورت علاقه بیشتر درباره‌ی چگونگی استفاده از Rosetta Stone بدانید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۲٫ اپلیکیشن Duolingo

 2. اپلیکیشن Duolingo

برنامه‌ی Duolingo با داشتن یک رابط کاربری روشن و بصری به شما امکان می‌دهد به طور طبیعی با سرعت استعداد خود پیشرفت کنید. شما با عبارات ساده شروع می‌کنید و کم‌کم به سراغ جملات پیچیده‌تری می‌روید.

برنامه‌ی Duolingo با به چالش کشیدن شما در یک فعالیت سرگرم‌کننده، خواندن، نوشتن و تلفظ را خطاب قرار می‌دهد.  شگفت‌آور است که چقدر سریع می‌توانید اصول اولیه را بدون اینکه حتی خودتان متوجه آن باشید، انتخاب کنید. بعلاوه، آسان است که دوباره دروس را مرور کنید و روی نقاط ضعف خود کار کنید، این یکی از بهترین راه‌های یادگیری است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۳٫ اپلیکیشن Memrise

 3. اپلیکیشن Memrise

بسیاری از دانشجویان از فلش‌کارت برای کمک به امتحانات خود استفاده می کنند و Memrise نیز رویکرد مشابهی را در پیش می‌گیرد. به آرامی شروع می‌شود؛ به عنوان مثال، برای یادگیری زبان روسی، شما از طریق الفبای سیریلیک هدایت می شوید، اما به هیچ وجه روش بدی نیست.

نکته‌ای جالب و جذاب در زمینه کمک‌های بصری ساده‌ی آن وجود دارد، گویی که دوستی نکاتی را برای یادآوری هر درس به شما نشان می‌دهد.

برنامه‌ی Memrise رابط کاربری دوستانه‌ای دارد که دلگرم‌کننده و جذاب است. Memrise Pro حتی بازی، چت بات و حالت آفلاین را برای یادگیری ارائه می‌دهد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۴٫ اپلیکیشن Busuu

 4. اپلیکیشن Busuu

با بیش از ۸۰ میلیون کاربر در سراسر جهان، بهترین جنبه‌ی Busuu تعاملی بودن آن است. با ۱۲ زبان، دوره‌های کامل، بررسی تمرین با زبان مادری و آموزش لهجه، تجربه کاملی با Busuu کسب می‌کنید.

شما می‌توانید با یک تست تعیین سطح کنید تا در سطح مناسب شروع کنید. اگر شما کاملا یک مبتدی نیستید اما می‌خواهید مهارت‌های زبانی را که قبلاً یاد گرفته‌اید تمرین کنید این برنامه بسیار عالی است. این برنامه همچنین با ارتقا به نسخه‌ی پریمیوم امکان دسترسی آفلاین، نکات دستوری و گواهینامه‌های رسمی را فراهم می‌کند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۵٫ اپلیکیشن HelloTalk

 5. اپلیکیشن HelloTalk

برنامه‌ی HelloTalk شما را به افرادی متصل می‌کند که به زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید صحبت می‌کنند. در عوض، به آن‌ها کمک می‌کنید تا زبان شما را یاد بگیرند. این یک ایده‌ی فوق‌العاده اساسی است که به شما امکان می‌دهد با افراد بومی صحبت کنید و روش خوبی برای غوطه‌ور شدن در زبان مورد‌نظر است.

لیست عظیمی از زبان‌ها برای انتخاب وجود دارد و شما می‌توانید لیست معلمان خصوصی خود را براساس سن و کشور اصلاح کنید. برنامه‌ی HelloTalk موانع بین کشورها را برطرف می‌کند، و این همان هدف یادگیری زبان‌های دیگر است.

مانند هر سایت دیگر در شبکه‌های اجتماعی، در امنیت باشید و اطلاعات محرمانه و خصوصی را به صورت آنلاین ارائه نکنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۶٫ اپلیکیشن Babbel

 6. اپلیکیشن Babbel

برنامه‌ی Babbel از آنجا که یک برنامه‌ی اشتراکی است که در آن می‌توانید اولین درس را به صورت رایگان امتحان کنید، شبیه برنامه‌ی Rosetta Stone است. از بین ۱۴ زبان انتخاب کنید، کلمات را گوش دهید و تکرار کنید، و سپس آنچه را یاد می‌گیرید تست کنید. همچنین می‌توانید میکروفن را غیرفعال کنید و فقط کلمات گفته‌شده را بشنوید و در پایان همچنین یک کوییز از شما گرفته می‌شود.

هنگامی که دروس را به پایان می‌رسانید، می‌توانید لیست‌های واژگان را مشاهده کرده و سپس از بین فلش‌کارت‌ها یا نوشتن تمرینات یکی را انتخاب کنید تا آموخته‌های خود را مرور کنید. اگر در یادگیری زبان دیگری جدی هستید و قیمت اشتراک برایتان مهم نیست، Babbel واضح‌ترین انتخاب است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۷٫ اپلیکیشن Drops

 7. اپلیکیشن Drops

برنامه‌ی Drops یک روش بسیار کاربرپسند و سرگرم‌کننده برای یادگیری سریع یک زبان جدید است که سازندگان Kahoot برای شما به ارمغان آورده‌اند. Drops به جای تمرکز روی آموزش کامل یک زبان به شما، روی ۲۶۰۰ کلمه‌ی متداول برای کمک به شما در برقراری ارتباطات روزمره متمرکز است.

اگر اخیراً به کشور جدیدی نقل مکان کرده‌اید این برنامه بهترین گزینه نیست. با این حال، به دلیل جنبه‌ی مکالمه‌ای که دارد، هنگام سفر یک راهنمای عالی است. شما فقط باید پنج دقیقه در روز را به دروس Drops اختصاص دهید و به‌زودی از دانش یک زبان جدید شوکه خواهید شد.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۸٫ اپلیکیشن Tandem

 8. اپلیکیشن Tandem

در حالی که بسیاری از برنامه‌های ذکر شده بر حفظ زبان تمرکز دارند، Tandem تمرکز خود را بر روی تبادل زبان قرار می‌دهد. شریکی را انتخاب می‌کنید که زبان مادری آن زبانی باشد که می‌خواهید یاد بگیرید. نگران نباشید، مکالمه‌ای را شروع کرده و مشاهده می‌کنید که به سرعت زبان جدیدی را فرا می‌گیرید.

این برنامه فوق‌العاده است زیرا به زبان مادری قدرت می‌بخشد و ارتباط انسانی را تشویق می‌کند. به اشتراک‌گذاری فرهنگ‌ها بهترین روش برای درک زبان جدید است به جای اینکه فقط کلمات کلیدی مشابه را بارها و بارها بخوانید و بخوانید. هنگامی که دوست پیدا کردید، سعی کنید آن‌ها را در یک بازی آنلاین به چالش بکشید تا مهارت‌های زبانی خود را بیشتر کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۹٫ اپلیکیشن Mondly

 9. اپلیکیشن Mondly

برنامه‌ی Mondly از تکنیک‌های کلاسیک یادگیری زبان، مانند حفظ فلش‌کارت‌ها و یادگیری مکالمه، برخوردار است.  Mondly همچنین دارای برخی از ویژگی‌های عالی است که ممکن است به شما در حفظ زبان شما حتی بیشتر کمک کند.

با Mondly می‌توانید یادگیری زبان خود را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید تا تجربه را به یک بازی یا حتی یک رقابت دوستانه تبدیل کنید. اگر کسی در اطراف نیست، نگران نباشید، Mondly یک چت‌بات اساسی دارد که می‌تواند در هر زمان به شما کمک کند تمرین کنید.

اگرچه ساده است، اما Mondly حتی دارای یک ابزار یادگیری زبان واقعیت مجازی (AR) برای کمک به شما در درک بهتر دنیای اطراف شما از دید فرهنگ دیگری است!

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۱۰٫ اپلیکیشن Mango Languages

 10. اپلیکیشن Mango Languages

بسیاری از برنامه‌های یادگیری زبان، دروس روزانه‌ی خود را بر اساس آنچه تصور می‌کنند باید بدانید، قرار می‌دهند. اما Mango Languages ​​به شما امکان می‌دهد برنامه‌های درسی خود را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید.

اگر قصد دارید یک کار مهم تجاری در یک کشور خارجی انجام دهید، حتماً در بخش معرفی‌ها تمرکز کنید. اگر قصد دارید با نامزد خود در خارج از کشور زندگی کنید، درس‌های سبک زندگی ممکن است مفیدتر باشد.

برنامه‌ی Mango Languages به‌طور ویژه برای تمرکز بر حساسیت فرهنگی بین زبان‌ها تنظیم شده است. یکی از بهترین ویژگی‌های آن چیست؟ این است که می‌توانید از قبل دروس را دانلود کرده و در هر مکانی به یادگیری خود ادامه دهید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 یادگیری زبان و اوقات فراغت

صحبت کردن به بیش از یک زبان حافظه‌ی شما را بهبود می‌بخشد، درک شما از جهان را افزایش می‌دهد و تسلط بیشتری به زبان مادری‌تان می‌دهد. این می‌تواند به گسترش تجارت شما و معرفی شما به دوستان جدید کمک کند.

به زبان ساده، این یک روش عالی برای بهتر شدن خود است. با وجود بسیاری از برنامه‌های آسان برای استفاده، هیچ دلیلی وجود ندارد که زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، گیلیک یا حتی مغولی را یاد نگیرید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا