آیفون و آیپدمک

چگونه از سرویس iCloud Drive استفاده کنیم؟

از هر‌جایی و روی دستگاه‌های مختلف به فایل‌های خود دسترسی پیدا کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

سرویس iCloud Drive ، که فقط یکی از جنبه‌های iCloud است، فضای ذخیره‌سازی ابری را برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ و سیستم عامل‌های مک و ویندوز شما فراهم می‌کند.  iCloud Drive به شما امکان می‌دهد تمام فایل‌ها و پوشه‌های خود را در همه‌ی دستگاه‌ها به روز نگه دارید، فایل‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، فایل‌ها و پوشه‌های جدید ایجاد کنید و غیره.

زیبایی iCloud Drive این است که از هر دستگاهی فارغ از اینکه در کجا هستید، می‌توانید به فایل‌های خود دسترسی پیدا کنید. هر نوع فایل را می‌توانید در iCloud Drive ذخیره کنید، به شرطی که ۵۰ گیگابایت یا کمتر باشد و از حداکثر حافظه‌ی ذخیره سازی iCloud شما بیشتر نباشد.

توجه: این اطلاعات درمورد iCloud Drive در همه‌ی دستگاه‌های پشتیبانی شده، از جمله آیفون، آیپد، آیپاد تاچ و سیستم عامل‌های مک و ویندوز اعمال می‌شود.

نحوه‌ی راه‌اندازی iCloud Drive

ابتدا مطمئن شوید که iCloud Drive در همه‌ی دستگاه‌های شما تنظیم شده باشد.

قبل از راه.اندازی iCloud Drive ، دستگاه اپل خود را به جدیدترین سیستم عامل iOS ، iPadOS یا macOS به روز کنید. اگر سیستم عامل ویندوز دارید، به ویندوز ۷ یا بالاتر به روز کنید و iCloud را برای ویندوز دانلود کنید. مطمئن شوید که iCloud در همه‌ی دستگاه‌های شما تنظیم شده باشد و به سیستم iCloud وارد شده باشید.

 • در iPhone ، iPad یا iPod Touch

به Settings [نام خود] بروید و سپس روی iCloud ضربه بزنید. ممکن است از شما رمز ورود خواسته شود.  به پایین بروید و iCloud Drive را پیدا کنید ؛  مطمئن شوید که روشن (سبز) باشد.

 • در سیستم عامل Mac

به Apple Menu بروید و System Preferences و سپس Apple ID را انتخاب کنید. (اگر از macOS Mojave یا نسخه‌های قبلی استفاده می‌کنید، نیازی نیست Apple ID را انتخاب کنید.)

سپس iCloud را انتخاب کنید و در صورت نیاز با Apple ID وارد سیستم شوید. (ممکن است از شما رمز عبور آیفون خود خواسته شود.) اگر برای اولین بار است که از مک خود به iCloud دسترسی پیدا می‌کنید، از طریق صفحه‌های مقدماتی روی Next کلیک کنید. گزینه‌ی iCloud Drive را انتخاب کنید تا روشن شود.

 • در وبسایت iCloud.com

وارد وبسایت iCloud.com شوید. گزینه‌ی Pages ، Numbers یا Keynote را انتخاب کنید. اگر از شما خواسته شد نسخه‌ی خود را به روز کنید، Upgrade to iCloud Drive را انتخاب کنید.

 • در سیستم عامل Windows

بعد از اینکه iCloud Drive را در آیفون، آیپد، آیپاد تاچ یا مک خود راه‌اندازی کردید، آن را در رایانه شخصی

ویندوز راه‌اندازی کنید. به Start بروید، به بخش Apps or Programs بروید و iCloud for Windows را باز کنید. برای ورود به سیستم، Apple ID خود را وارد کنید. iCloud Drive را انتخاب کنید و سپس Apply را انتخاب کنید.

دسترسی به فایل‌های خود در iCloud Drive

سرویس iCloud Drive ابزاری مفید است زیرا به شما امکان می‌دهد از هرجایی به فایل‌های خود دسترسی پیدا کنید. بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید، چندین روش برای دسترسی به فایل‌های شما در iCloud Drive وجود دارد.

 • برای دسترسی به فایل‌ها از iCloud.com ، به iCloud Drive بروید.
 • برای دسترسی به فایل‌ها از آیفون یا آیپد خود، به برنامه‌ی Files بروید. (در iOS 9 یا iOS 10 ، از طریق برنامه‌ی iCloud Drive به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.)
 • در رایانه شخصی خود با ویندوز ۷ یا بالاتر با iCloud for Windows ، به iCloud Drive در File Explorer بروید.

دسترسی به فایل‌های خود در سیستم عامل Mac

در مک، به iCloud Drive در Finder بروید.

برای انتقال همه‌ی فایل‌ها از پوشه‌ی Desktop and Documents به iCloud Drive ، باید ویژگی Desktop and Documents را روشن کنید.  برای روشن کردن آن :

 1. به Apple Menu بروید و System Preferences و به دنبال آن iCloud را انتخاب کنید. (اطمینان حاصل کنید که iCloud Drive روشن است.)
 2. در کنار iCloud Drive گزینه‌ی Options را انتخاب کنید.
 3. پوشه‌ی Desktop and Documents را انتخاب کنید.
 4.  Done را انتخاب کنید.

در Finder، اکنون پوشه‌ی Desktop and Documents را در بخش iCloud نوار خود مشاهده خواهید کرد.

مهم : برای روشن کردن Desktop and Documents ، به macOS Sierra یا بالاتر نیاز دارید.

فضای ذخیره سازی iCloud Drive

هر حساب Apple ID دارای ۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی iCloud Drive است. این فضای ذخیره سازی برای پشتیبان‌گیری از آیفون یا آیپد و حتی ذخیره‌ی برخی از عکس‌ها کافی است. با این حال، اگر می‌خواهید به بسیاری از عکس‌ها و فایل‌ها دسترسی داشته باشید یا اعضای خانواده را در همان Apple ID داشته باشید، ممکن است بخواهید مقداری فضای ذخیره‌سازی اضافه کنید.

iCloud Drive در مقایسه با سایر سرویس‌های ابری، نسبتاً ارزان است. اپل یک طرح ۵۰ گیگابایتی با قیمت ۹۹ سنت در ماه، یک طرح ۲۰۰ گیگابایتی با قیمت ۲٫۹۹ دلار در ماه و یک ترابایت فضای ذخیره‌ سازی با قیمت ۹٫۹۹ دلار در ماه ارائه می‌دهد. بیشتر افراد با طرح ۵۰ گیگابایتی راضی خواهند بود.

به روز رسانی فضای ذخیره سازی از iPhone ، iPad یا iPod Touch

برای ارتقای طرح ذخیره سازی خود، در آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود به آدرس Settings > [نام شما] > iCloud > Manage Storage بروید. روی Buy More Storage یا Change Storage Plan ضربه بزنید. طرحی را انتخاب کنید، روی Buy ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

به روز رسانی فضای ذخیره سازی از Mac

به آدرس Apple menu > System Preferences بروید، سپس Apple ID > iCloud را انتخاب کنید. گزینه‌ی Manage و به دنبال آن Change Storage Plan یا Buy More Storage را انتخاب کنید. طرحی را انتخاب کنید ، Next را انتخاب کنید و رمزعبور Apple ID خود را وارد کنید.

به روز رسانی فضای ذخیره سازی از Windows

ابتدا iCloud را برای ویندوز باز کنید. روی Storage کلیک کنید و سپس Change Storage Plan را کلیک کنید. طرحی را انتخاب کنید، سپس روی Next کلیک کنید. رمزعبور Apple ID خود را وارد کنید، سپس روی Buy کلیک کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا