کادوی ولنتاین
اپلیکیشن

بهترین اپ‌های آرامش‌بخش برای مسافران مضطرب

اگر فکر مسافرت شما را دچار استرس می‌کند، روش‌هایی برای تسکین بخشیدن به اعصاب وجود دارد که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید. خوشبختانه انتخاب‌های قابل اطمینانی در دنیای تکنولوژی وجود دارند که می‌توانند موجب آسودگی روان شما در مواقع پراضطراب باشند. از این رو پیشنهاد ما به شما این است که با انتخاب یکی از اپ‌های زیر در سفر بعدی‌تان، اوقات آرام‌تری را برای خود رقم بزنید.

۱. Sadhguru App

۱. Sadhguru App

این اپ به این هدف طراحی شده است که کاربر را در تمرکز کردن یاری دهد. در این اپ می‌توانید به تکنیک‌های مدیتیشن، مجموعه‌ای از ویدئوهای دارای نکات خردمندانه برای نگاهی شفاف‌تر به زندگی و پیشنهاد‌هایی ویژه از قبیل سخنرانی‌های Sadhguru به رایگان دسترسی داشته باشید.

از بخش  Popular Practices در این اپ می‌توانید به نمایه‌های رایگان آن، از جمله یوگا، مدیتیشن یا برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. در بخش یوگا و مدیتیشن می‌توانید تمرینات دلخواه خود را با مدت زمان انتخابی خود مشخص کنید. همچنین می‌توانید برای تمرینات روزانه خود ساعت مشخصی را برای یادآوری انتخاب نمایید.

این اپ برای افرادی که مایلند از شلوغی‌های روزمره فاصله بگیرند و تمرکز خود را دوباره بدست بیاورند و به آرامش برسند، انتخابی فوق‌العاده است. اگر مجبور به انتظار در لابی هتل هستید، یا می‌خواهید سوار هواپیما شوید و شلوغی فرودگاه شما را آزار می‌دهد، این اپ کمک‌رسان خوبی برایتان خواهد بود. این اپ به رایگان قابل دانلود است، اما برای استفاده از برخی نمایه‌های آن ملزم به پرداخت هزینه خواهید بود.

لینک دانلود: برای اندروید | برای iOS

۲. Waking Up: مدیتیشن هدفمند

۲. Waking Up: مدیتیشن هدفمند

این اپ نه تنها با تکنیک‌های هدفمند مدیتیشن از اضطراب شما می‌کاهد، بلکه انباشته از نکات خردمندانه‌ای است که ذهن شما را تربیت می‌کنند، و در مدیریت زمان و دستیابی به زندگی‌ای بهتر شما را یاری می‌دهد. این اپ برای مواقع پراسترس انتخابی عالی است چراکه ذهن شما را از عوامل آزاردهنده دور می‌کند.

فردی که در اپ صدای او را می‌شنوید، سم هریس عصب‌شناس، فیلسوف و نویسنده است که روش‌های گوناگون مدیتیشن را پیش پای شما می‌گذارد تا به روال خود آن‌ها را دنبال کنید. در این اپ می‌توانید برای روتین روزانه خود زمان تعیین کنید. اگر در حین مسافرت دچار اضطراب می‌شوید، این اپ را برای رسیدن به لحظاتی آرام امتحان کنید.

لینک دانلود: برای اندروید | برای iOS

۳. ویدیوهای ASMR در یوتیوب

۳. ویدیوهای ASMR در یوتیوب

ASMR به معنی «واکنش درونی اوج حسی» است (همان ویدیوهای برش صابون با چاقو و دیگر موارد) و به بیان ساده حسی را توصیف می‌کند که شبیه به حس سوزن‌سوزن شدن یا غلغلک پوست بوده و به محض شنیده شدن برخی اصوات خاص در انسان رخ می‌دهد. روان‌شناسان و روان‌پزشکان از ASMR به عنوان روشی کمکی برای بهبود وضعیت اعصاب مراجعین خود استفاده می‌کند. از این رو دسترسی به یک منبع ASMR در مواقع اضطراب‌آور می‌تواند راه‌حلی مؤثر باشد.

همه افراد قادر به تجربه ASMR نیستند. اگر شما جزو افرادی هستید که قادر به تجربه چنین حسی می‌باشید، می‌توانید در یوتیوب به بی‌شمار ویدئو  ASMR دسترسی داشته باشید. هنرمندان بسیاری در یوتیوب با صداهای گوناگونی مثل زمزمه‌ کردن، خراشیدن، با انگشت ضربه زدن، جرقه زدن، بریدن چیزهای مختلف و غیره ویدئوهای ASMR می‌سازند. جز یوتیوب، اپ‌های اختصاصی ASMR نیز در اپ استورها قابل دانلود می‌باشند.

۴. Spotify

موسیقی بهترین درمان استرس و اضطراب است. موسیقی می‌تواند ذهن شما را دستخوش تغییرات بسیار عمیقی کند. از این رو داشتن یک پلی‌لیست ویژه برای مواقع پرتنش می‌تواند بسیار کمک‌رسان باشد. در صورتی که دسترسی به اینترنت شما را نگران می‌کند، می‌توانید پیش از رهسپار سفر شدن، پلی‌لیست خود را دانلود نمایید تا در حالت آفلاین نیز به آن دسترسی داشته باشید.

اپ اسپاتیفای از محبوب‌ترین و پرکاربرترین اپ‌های پخش موسیقی است که پلی‌لیست‌های متنوعی از نوع موسیقی آرامش‌بخش و کتاب‌های صوتی سلامت ذهن دارد.

۵. Life: اپ مدیتیشن و موسیقی زمان خواب

۵. Life: اپ مدیتیشن و موسیقی زمان خواب

این اپ که شعار خود را «استرس کمتر، خواب بیشتر» قرار داده است برای افرادی طراحی شده که نمی‌توانند در حین سفر و در جاده به راحتی به خواب بروند. این اپ با ارائه محتوای آرامش‌بخش از خستگی جسمی و فشار ذهنی وارد بر انسان در حین سفر می‌کاهد.

در این اپ می‌توانید از میان دسته‌بندی‌های گوناگون از قبیل مدیتیشن، داستان‌های وقت خواب، محتوای آرامش‌بخش و خواب درمانی به دلخواه انتخاب نمایید. این اپ شما را در حین حال و هوایی که باشید تنها نمی‌گذارید. استفاده از آن نیز آسان و لذت‌بخش بوده و مهم‌تر از هر چیز اینکه کاملاً رایگان است، هرچند چندتایی آگهی تبلیغاتی نیز در این بین پخش می‌کند.

لینک دانلود: برای اندروید | برای iOS

۶. Calm

۶. Calm

اگر به دنبال اپ مدیتیشنی هستید که شما را برای دقایقی به خودتان بازگرداند، اپ Calm  را از دست ندهید. این اپ به‌گونه‌ای طراحی شده است که اضطراب و دلهره را از شما دور کند و کیفیت خوابتان را نیز بهبود بخشد. این اپ بسته به هدف شما نمایه‌های مختلفی از قبیل پخش صدای طبیعت و همچنین تمرینات مدیتیشن را ارائه می‌کند.

در شروع استفاده از اپ، از شما پرسیده می‌شود که به چه هدفی قصد استفاده از آن را دارید. می‌توانید پاسخ خود را از بین موارد مختلف از قبیل بهبود کیفیت خواب، کاهش استرس، افزایش اعتماد به‌نفس و موارد دیگر انتخاب نمایید. در صورت عدم ایجاد حساب کاربری برای استفاده از اشتراک رایگان کوتاه مدت می‌توانید حتی با بستن پنجره اپ از آن استفاده نمایید. هرچند در این حالت قادر به دسترسی به همه قابلیت‌های اپ نخواهید بود.

لینک دانلود: برای اندروید | برای iOS

سفر خود را با اپ‌های مدیریت اضطراب آسوده‌تر سازید

همه افراد به نوعی در حین سفر دچار استرس می‌شوند. اما با وجود اپ‌های کاهش اضطراب می‌توانید حتی در مواقعی جز مسافرت نیز دلهره خود را کنترل نمایید. این اپ‌ها به ما در آمادگی بیشتر در رویارویی با وقایع غیرمنتظره در حین سفر کمک می‌کنند. برای شروع می‌توانید هر یک از اپ‌های معرفی‌شده در بالا را امتحان نمایید و برنامه‌ای را انتخاب کنید که شما را در کنترل وضعیت‌تان بهتر یاری می‌کند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا