اپلیکیشن

۱۵ وبسایت برای کاستن از فشار روانی و دستیابی به آرامش

زندگی برای همه ما اوقات پرتنش و سختی دارد. حتی وب‌گردی و خواندن اخبار ناگوار در فضای مجازی گاهاً می‌تواند به تنهایی فشار روانی زیادی بر ما وارد سازد. اما بهترین راه برای فاصله گرفتن از این فضا و دستیابی دوباره به آرامش درونی چیست؟

استفاده از وب‌سایت‌های آرامش‌بخش یکی از این روش‌هاست. در گوشه و کنار دنیای وب مکان‌هایی وجود دارند که مختص به پاکسازی ذهنی و زیستن در لحظه طراحی شده‌اند. در این مطلب قصد داریم برخی از بهترین این نوع وبسایت‌ها را به شما معرفی کنیم.

۱. Breathe Slowly

۱. Breathe Slowly

تنفس عمیق و آرام در دستیابی دوباره به سکون و آرامش به شما کمک می‌کند. در این وبسایت می‌توانید دم و بازدم خود را به گونه‌ای کنترل‌شده و در واکنش به حرکات نرم و آرامش‌بخش انیمیشن انجام دهید. امکان تنظیم فواصل زمانی، تم رنگی و توقف یا پخش موسیقی به دلخواه در این سایت وجود دارد.

۲. Rainy Mood

۲. Rainy Mood

گوش دادن به صدای بارش باران در پشت پنجره برای همه ما لذت‌بخش است. اما اگر آب‌وهوای شهر شما آفتابی باشد و امکان سفر به جایی بارانی را نداشته باشید، چطور؟ در این وبسایت می‌توانید از نوای بی‌پایان باران لذت ببرید. این وبسایت همچنین دارای اپ اندروید و iOS است که می‌توانید برای خوابی بهتر نیز از آن استفاده نمایید.

۳. Coffitivity

۳. Coffitivity

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در سکوت کار یا استراحت کنند، اما هستند افرادی که با گوش دادن به همهمه کافه‌ها احساس آرامش می‌کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، ‌این وبسایت برای شماست. در این وبسایت می‌توانید ترانه‌های پس‌زمینه را از بین دسته‌بندی‌های زمان ناهار، سالن استراحت و همهمه دانشگاه یکی را انتخاب نمایید. اگر مایل به دسترسی به اصوات پس‌زمینه بیشتر هستید، می‌توانید اشتراک پولی وبسایت را خریداری کنید.

۴. Silk

۴. Silk

این یک وبسایت هنری تعاملی است که با حرکت ماوس شما کار می‌کند. در این وبسایت می‌توانید با نگه داشتن کلید چپ ماوس خود و حرکت دادن آن نقش‌ونگارهای رنگارنگ و متقارنی ایجاد کنید و با استفاده از ابزار موجود در سمت چپ بالای صفحه رنگ قلم خود را تغییر دهید و از خلق بی‌شمار لایه طرح متقارن لذت ببرید.

۵. Virtual Bubble Wrap

۵. Virtual Bubble Wrap

همه ما دست‌کم یکبار لذت ترکاندن نایلون‌های حبابی را تجربه کرده‌ایم و از لبخند رضایتی که انجام چنین کاری می‌تواند بر لبان ما بنشاند، باخبر هستیم. این وبسایت امکان بازآفرینی این تجربه را به شما می‌دهد. پس با صدای بلند تا هر زمان که می‌خواهید مشغول ترکاندن حباب شوید.

۶. Into Time

۶. Into Time

این وبسایت هرچند قدرتمندترین نیست، اما امکان خلق تصاویر هنری با طیف‌های رنگی گوناگون را با یک کلیک به کاربر می‌دهد. برای شروع در یک جا از صفحه کلیک کنید تا صفحه به چند بخش تقسیم گردد و رنگ‌ها به جلو و عقب شروع به حرکت کنند. در تماشای این حرکت نوعی آرامش غیر قابل ‌توصیف وجود دارد.

۷.  Do Nothing for 2 Minutes

۷.  Do Nothing for 2 Minutes

معمولاً چند وقت یکبار به‌طور خودخواسته تمرین آرامش می‌کنید؟ آیا تابه‌حال پیش آمده است که بخواهید بنشینید و ابداً‌ هیچ‌کاری انجام ندهید؟ در این وبسایت که توسط کمپانی اپ مدیتیشن Calm طراحی شده است، می‌توانید این چالش را بپذیرید. تنها کافی است به مدت دو دقیقه هیچ کاری انجام ندهید. به ماوس خود نیز دست نزنید و هیچ کلیدی را نفشارید. در غیر این صورت تایمر از نو شروع به شمارش می‌کند.

۸. A Soft Murmur

۸. A Soft Murmur

در این وبسایت می‌توانید با ایجاد یک صوت‌نما همه عوامل حواس‌پرتی را از خود دور کنید. ابتدا عناصر صوتی مدنظر خود از قبیل صدای باران، وزش باد، آتش و پرندگان را مشخص کنید. در صورت تمایل می‌توانید با فعال نمودن حالتی خاص کاری کنید تا بلندی اصوات فعال به‌طور تصادفی زیاد و کم شود. همینطور می‌توانید تایمر تعیین کنید و میکس‌های مختلف خود را ذخیره نمایید.

۹. The Thoughts Room

۹. The Thoughts Room

آیا افکار یا احساساتی وجود دارند که می‌خواهید از خود دور کنید، به این وبسایت سر بزنید. هرآنچه در ذهن‌تان می‌گذرد را تایپ کنید و محو شدن آن در کهکشان را تماشا کنید و آن را به خاطره‌ای دور و کمرنگ بدل سازید. هیچ کس آنچه را نوشته‌اید، نمی‌بیند. شاید انتظارش را نداشته باشید، اما تایپ کردن افکارتان می‌تواند به طرز غافلگیر‌کننده‌ای احوال شما را دگرگون کند.

۱۰. Dog GIF Page

۱۰. Dog GIF Page

سگ‌ها می‌توانند بهترین دوست انسان باشند، بنابراین طبیعی است که یک وبسایت انباشته از GIF به این حیوان دوست‌داشتنی اختصاص داده شود. با گشت‌وگذار در این وبسایت و دیدن تصاویر انیمیشنی سگی خیلی زود متوجه تغییر حال خود خواهید شد. به لطف وجود سگ‌ها می‌توانید همه نگرانی‌های خود را فراموش کنید.

۱۱. Drive & Listen

۱۱. Drive & Listen

اگر از تماشای دنیای اطراف خود در حین رانندگی لذت می‌برید،‌ این وبسایت را از دست ندهید. در این وبسایت به ویدیوهایی دسترسی خواهید داشت که از داخل ماشین دنیای بیرون را ضبط کرده‌اند و بسیاری از شهرهای دنیا را دربرمی‌گیرند. انتخاب شهر مقصد با شماست. همینطور می‌توانید بین شبکه‌های رادیویی مختلف بگردید و پخش صدای شلوغی شهر را نیز فعال کنید.

۱۲. Explore

۱۲. Explore

اینترنت این امکان را به شما می‌دهد که بدون نیاز به بلند شدن از جای خود به مکان‌های شگفت‌انگیز سفر کنید و سرگرم تماشای حیوانات عجیب و غریب شوید. اکسپلور یک وبسایت پخش زنده است که اقصی نقاط دنیا را پیش چشمان شما می‌آورد. اقیانوس‌ها، حیات وحش آفریقا، خرس‌ها، طوطی دریایی، سواحل گوناگون دنیا و بسیاری مناظر دیگر حالا از همیشه به شما نزدیک‌ترند. در این وبسایت حتی بخشی ویژه به محتوای مدیتیشن و زِن اختصاص داده شده است.

۱۳. This Is Sand

۱۳. This Is Sand

در این وبسایت می‌توانید شاهکار شنی خود را بسازید. با نگه داشتن کلید چپ ماوس، شن‌های مجازی به روی صفحه سرازیر می‌شوند و با ته‌نشین شدن به تدریج ارتفاع بیشتری پیدا می‌کنند. اگر مایلید می‌توانید رنگ شن را با کلیک کردن روی دایره سمت راست بالای صفحه تغییر دهید. در این وبسایت صبر و شکیبایی شما حرف اول را می‌زند. در صفحه اصلی سایت می‌توانید برای خلق طرح شنی خود ایده بگیرید.

۱۴. Make Everything OK

۱۴. Make Everything OK

آرزوی داشتن کلیدی طلایی که بتواند همه مشکلات‌مان را حل کند، حالا به حقیقت پیوسته است. به این وبسایت بروید و دکمه «همه چیز رو ردیف کن» را فشار دهید و منتظر ناپدید شدن همه مشکلات‌تان شوید. خب،‌ این وبسایت کاری بیشتر از این انجام نمی‌دهد، اما دست‌کم برای لحظاتی می‌تواند شما را از نگرانی درآورد.

۱۵. Imagination

۱۵. Imagination

این وبسایت روی تخیل شما حساب باز می‌کند. شاید هم بازنمایی تخیل شما باشد. به هر حال تنها کافی است نشانگر ماوس را بر روی صفحه حرکت دهید تا رنگ‌ها به پرواز درآیند و در پس‌زمینه‌ای تاریک با جذابیت نئونی خود احساس خوبی به شما القاء کنند. در اینجا بیش از این بر چیزی کنترل ندارید. همین موجب کاهش فشار ذهنی شما شده و تخیل‌تان را با دریایی رنگارنگ به وجد می‌آورد.

وبسایت‌های موردعلاقه خود از این لیست را بوکمارک کنید. به یاد داشته باشید که وبسایت‌ها تنها روش کاستن از فشار ذهنی و بازگشت دوباره به وضعیتی آرام نیستند. برخی بازی‌های موبایل نیز به همین هدف طراحی شده‌اند که می‌توانند در مکان‌هایی مثل قطاری پرازدحام یا در وقت استراحت در محل کار، ذهن شما را برای دقایقی از شلوغی محیط دور کنند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا