گوشی هوشمند

بررسی و خرید گوشی تاشوی وان پلاس مدل OnePlus Open

هیچ گوشی تاشوی دیگری به مجموعه ویژگی‌ها، عملکرد عالی و قیمت پایین OnePlus Open نزدیک نمی‌شود. این ویژگی‌ها آن را بر بسیاری از رقبای خود در فضای گوشی‌های تاشو در جایگاهی برتر قرار می‌دهد.

مزایا:

  • طراحی فوق العاده نازک و سبک
  • چندوظیفگی Open Canvas پویا
  • عمر باتری طولانی همراه با شارژ سریع
  • فضای ذخیره سازی سخاوتمندانه ۵۱۲ گیگابایتی

معایب:

  • عملکرد ضعیف دوربین در نور کم
  • بدون شارژ بی سیم

هر بار که یک گوشی OnePlus را بررسی کرده ایم، همیشه به یک نتیجه رسیده ایم: مشخصات عالی، اما دستگاهی معیوب به گونه ای که از رسیدن به جایگاه یک فوق ستاره جلوگیری می کند. این الگو با OnePlus Open، اولین تلاش این شرکت در ساخت یک گوشی تاشو، تغییر می‌کند به طوری که برای همه یک زنگ بیدارباش است.

طراحی

با وجود اینکه Open هنوز هم از یک گوشی سنتی قطورتر است، OnePlus کار فوق‌العاده‌ای را در طراحی گوشی انجام داده است. هنگامی که بسته است، به اندازه Pixel Fold پهن نیست، و به اندازه Z Fold 5 به شکلی غیرعادی باریک نیست – بنابراین می توانید بگویید که اندازه مناسبی دارد.

گوشی OnePlus Open

با این حال، هنگامی که باز می شود، OnePlus Open بزرگترین اندازه را در بین گوشی‌های تاشو دارد، اما با توجه به کیفیت ساخت عالی آن، این نگرانی چندانی ندارد.

یک برآمدگی بزرگ دوربین در پشت وجود دارد، حتی بزرگتر از برآمدگی دوربین در OnePlus 11  که این گوشی را به یک دستگاه قدرتمند در زمینه عکاسی تبدیل می کند، اما لبه های تیز حاشیه دوربین اغلب نگه داشتن آن را در دست سخت و سنگین تر هم می کند. به دلیل اینکه قسمت بالایی از قسمت پایینی ضخیم‌تر است، تقریباً غیرممکن است که هنگام قرار دادن گوشی به صورت صاف روی پشت، بتوانید روی صفحه کلید تایپ کنید.

نمایشگر

OnePlus Open رقبای خود را از نظر اندازه و وضوح تصویر پشت سر می گذارد. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش اصلی ۷٫۸۲ اینچی Flexi-fluid AMOLED با وضوح ۲K (2440 x 2268) و یک صفحه نمایش خارجی ۶٫۳۱ اینچی Super Fluid AMOLED (2484 x 1116) است. این نمایشگرها بزرگترند و وضوح بالاتری نسبت به نمایشگرهای موجود در Pixel Fold و Z Fold 5 دارند.

گوشی OnePlus Open

تست معیار نمایشگر نشان می دهد که خروجی روشنایی در ۱۱۵۸ نیت در نمایشگر داخلی اصلی Open به اوج می رسد. این مقدار کمی کمتر از خروجی اوج Z Fold 5 به میزان ۱۳۴۶ نیت است، اما بسیار بهتر از روشنایی ۱۰۰۰ نیت Pixel Fold است.

دوربین‌ها

آرایه دوربین خارجی شامل یک دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی، یک دوربین فوق عریض ۴۸ مگاپیکسلی و یک دوربین تله فوتو ۶۴ مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۳ برابری است. دومی قادر به ارائه زوم بدون افت کیفیت ۶ برابری در سنسور است، با حداکثر زوم Ultra Res 120 برابری در صورت نیاز به نزدیک شدن به چیزی که در حال عکاسی از آن هستید. برنامه دوربین موجود در Open تقریباً همه چیزهایی را که در یک دوربین گوشی می‌خواهید دارد، به همراه یک حالت حرفه‌ای اختصاصی برای کنترل‌های دستی هنگام گرفتن عکس، حالت پرتره، ویدیوی دو نمای و حالت فیلمبرداری که به طور مؤثر کنترل‌های دستی را اضافه می‌کند.

از نظر ویژگی‌ها و کنترل‌ها، OnePlus Open قطعاً با آنچه Galaxy Z Fold 5 ارائه می‌کند هم‌تراز است. درواقع OnePlus Open بهترین دوربین را در یک دستگاه تاشوی دارد، اما عملکرد آن در نور کم با رقبای خود همخوانی ندارد. البته، این بدان معنا نیست که OnePlus Open در نور کم غیرقابل استفاده است. علاوه بر آن، OnePlus Open صحنه های با کنتراست بالا را در نور کم به خوبی مدیریت می کند – بنابراین برای عکاسی در نور کم کاملاً هم ناامیدکننده نیست.

فیلمبرداری

ضبط ویدئو در OnePlus Open در کیفیت ۴K  و ۶۰  فریم در ثانیه به پایان می رسد، با نرخ فریم سریعتر برای ویدیوهای اسلوموشن در ۱۰۸۰p  با سرعت ۲۴۰ و ۴۸۰ فریم در ثانیه. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ویژگی های ویدئویی مناسبی روی آن وجود دارد که با گزینه های Galaxy Z Fold 5 رقابت می کند.

گوشی OnePlus Open

با این حال، در نور کم، داستان برای OnePlus Open و عدم توانایی آن در رقابت با رقبای خود یکسان است. نه تنها کم نورترین فیلمبرداری را در مقایسه با Pixel Fold و Galaxy Z Fold 5 دارد، بلکه نویز بسیار بیشتری نیز در تصویر وجود دارد. اگرچه بی نقص نیست، اما عملکرد ویدئو در نور کم Z Fold 5 به نظر من قابل قبول تر است.

در مجموع اما به طور قابل توجهی دوربین تله فوتو ۳ برابری آن به همان اندازه دوربین زوم اپتیکال ۵ برابری Pixel Fold خوب است و تقریباً همان میزان جزئیات و وضوح را تولید می کند. دوربین اصلی در ثبت صحنه های منظره، پرتره و حتی برخی صحنه های کم نور با کنتراست بالا تا حدی عالی عمل می کند. مطمئناً هنوز جای بهبود برای OnePlus وجود دارد، اما فکر نمی کردیم خروجی دوربین به این خوبی باشد.

نرم افزار

چیزی که هر کاربری را بیشتر مجدوب نرم افزار OxygenOS 13.2 در OnePlus Open می کند، نحوه مدیریت چندوظیفگی است.

Open Canvas ویژگی‌ای است که این گوشی  با عملکرد چندوظیفگی ارائه می دهد و پس از اجرای بسیاری از برنامه های مورد علاقه خود، فکر می کنیم بهترین پیاده سازی چندوظیفگی است که تا به امروز در یک گوشی تاشو دیده ایم. این به این دلیل است که می تواند به طور همزمان سه برنامه را اجرا کند، صرف نظر از اینکه برای صفحه نمایش اصلی بزرگتر بهینه شده باشند یا نه.

گوشی OnePlus Open

در بیشتر موارد، شبیه به نحوه مدیریت چندوظیفگی Galaxy Z Fold 5 و Pixel Fold با کشیدن و رها کردن برنامه های جدید روی صفحه است – اما نحوه نمایش آنها روی صفحه توسط Open Canvas متفاوت و منحصر به فرد است. اکثر برنامه ها در فرمت عمودی معمول خود نمایش داده می شوند، اما برنامه هایی که برای حالت تمام صفحه بهینه شده اند، تمام صفحه نمایش داده می شوند. این به این دلیل است که این “بوم” به طور پویا اجازه می دهد تا نمای خود را تغییر دهید، به طوری که برنامه های تمام صفحه با کلیک کردن روی آنها در صفحه اصلی جابجا می شوند.

عملکرد

همچون یک پرچمدار واقعی، OnePlus Open به تراشه Snapdragon 8 Gen 2 مجهز شده است – که همان قطعه‌ای است که به Galaxy Z Fold 5 نیز قدرت می دهد. به طور عجیبی اما OnePlus Open در GeekBench با نتایج ۱۰۸۷ و ۴۲۰۳ در تست های تک هسته ای و چند هسته ای نتایج ضعیف تری ارائه می دهد.

با این حال، این گوشی با اجرای ۳DMark Wild Life Original Unlimited نتایج بهتری در عملکرد پردازش گرافیکی خود کسب می کند. در واقع، با امتیاز ۱۴۱۵۷ و روان‌ترین نرخ فریم ۸۴٫۸ فریم در ثانیه، از رقبای اصلی خود پیشی می‌گیرد. در مقابل، Pixel Fold و Galaxy Z Fold 5 با نرخ فریم ۴۰٫۴ و ۸۱٫۳ فریم در ثانیه در اجرای همین تست، به ترتیب، پایین تر می‌ایستند.

باتری

با نگاه کردن به بدنه باریک آن، به سختی می توان باور کرد که Open یک باتری ۴۸۰۵ میلی آمپر ساعتی دارد، که برای گذراندن یک روز کامل استفاده معمولی بیش از حد کافی است.

تست معیار باتری نشان می دهد که OnePlus Open با میانگین زمان ۱۱ ساعت و ۴۵ دقیقه با تنظیم نرخ رفرش نمایشگر ۶۰ هرتز، بهترین عمر باتری را برای یک دستگاه تاشو دارد. مطمئناً، این هنوز هم در برابر پرچمداران استاندارد مانند iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra کوتاه است، اما بسیار بهتر از ۹ ساعت و ۴۶ دقیقه ای است که Pixel Fold ثبت کرده است – و همچنان بهتر از ۱۱ ساعت و ۲۵ دقیقه ای است که Galaxy Z Fold 5 ثبت کرده است.

OnePlus Open همچنین به لطف شارژ سیمی ۶۷ واتی خود، زمان های شارژ مجدد باورنکردنی را ارائه می دهد. با استفاده از آداپتور موجود، گوشی تخلیه شده پس از ۱۵ دقیقه شارژ به ۵۰ درصد و پس از ۳۰ دقیقه به ۸۵ درصد شارژ کامل می رسد.

عدم پشتیبانی از شارژ بی سیم احتمالاً بزرگترین نقطه اختلاف برای هرکسی است که قصد خرید OnePlus Open را دارد.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه این اولین تلاش این شرکت برای ساخت یک گوشی تاشو است، OnePlus با طراحی پریمیومی که از Pixel Fold و Galaxy Z Fold 5 ظریف تر و زیباتر به نظر می رسد، به هدف خود رسیده است.

انکارناپذیر است که OnePlus طراحی پریمیومی را به خود اختصاص داده است، اما فکر می کنیم تاکید بر نحوه تکمیل تجربه چندوظیفگی با Open Canvas حتی مهمتر باشد. اساساً این بسیار شبیه به چیزی است که گوگل و سامسونگ در دستگاه‌های تاشوی خود پیاده‌سازی می‌کنند، اما گام اضافی نحوه انطباق پویا صفحه نمایش برای قرار دادن سه برنامه به طور همزمان قابل توجه است.

OnePlus Open بدون ایراد نیست – مانند عملکرد ضعیف دوربین در نور کم – اما فکر می‌کنیم ترکیب قیمت پایین‌تر دستگاه، عمر باتری طولانی، زمان شارژ سریع و طراحی پریمیوم، موفقیت آن را تضمین می کند.

رتبه‌ی نهایی

ارزش خرید - ۸٫۷

۸٫۷

نمره محصول

با توجه به اینکه این اولین تلاش این شرکت برای ساخت یک گوشی تاشو است، OnePlus با طراحی پریمیومی که از Pixel Fold و Galaxy Z Fold 5 ظریف تر و زیباتر به نظر می رسد، به هدف خود رسیده است.

User Rating: Be the first one !

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا