آیفون و آیپد

نحوه استفاده از دکمه Action در آیفون ۱۵ پرو

شرکت اپل در جدیدترین محصول آیفون خود دکمه‌ی اکشن Action را معرفی کرد که میتونه برای کاربران کارایی زیادی داشته باشه. در این پست توضیح داده‌ایم که چه کارهایی میشه با این دکمه انجام داد.

آنچه باید بدانید

  • دکمه Action را سفارشی کنید: Settings  > Action button> انتخاب عمل > در صورت تمایل، روی فلش ها ضربه بزنید تا گزینه های بیشتری را انتخاب کنید.
  • برای استفاده از دکمه Action، دکمه را طولانی فشار دهید تا حالت فعال شود > دکمه را طولانی فشار دهید تا حالت خارج شود.
  • دکمه Action می تواند اقدامات سفارشی را از برنامه Shortcuts شروع کند، به این معنی که تقریباً می تواند هر کاری انجام دهد.

اپل سوئیچ زنگ/بی صدا را در سری آیفون ۱۵ پرو با یک دکمه Action جدید جایگزین کرده است. این مقاله نحوه سفارشی کردن و استفاده از دکمه Action آیفون را توضیح میدهد.

نحوه سفارشی کردن دکمه Action آیفون

برای استفاده از دکمه Action آیفون، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه عملی هنگام فشار دادن دکمه انجام شود. به طور پیش فرض، دکمه Action برای بی صدا کردن زنگ آیفون عمل می کند – دقیقاً همان کاری که سوئیچ بی صدا که جایگزین آن شده است انجام می داد. اما این تنها کاری نیست که می تواند انجام دهد. گزینه های پیش ساخته متعددی برای دکمه Action وجود دارد، و یکی از آنها به شما امکانات تقریباً نامحدودی می دهد.

برای سفارشی کردن دکمه Action آیفون، این مراحل را دنبال کنید:

۱٫   روی تنظیمات ضربه بزنید.

۲٫   روی دکمه Action ضربه بزنید.

۳٫   به طرفین بکشید تا انتخاب کنید که می خواهید چه اتفاقی بیفتد وقتی دکمه Action را طولانی فشار می دهید. گزینه ها عبارتند از:

o      حالت سکوت: گزینه پیش فرض. زنگ تلفن را بی صدا می کند.

o      تمرکز: یک فوکوس را روشن یا خاموش می کند.

o      دوربین: برنامه دوربین را باز می کند.

o      چراغ قوه: چراغ قوه را روشن یا خاموش می کند.

o      یادداشت صوتی: ضبط یادداشت در برنامه یادداشت های صوتی را شروع یا متوقف می کند.

o      ذره بین: برنامه ذره بین را باز می کند.

o      میانبر: میانبری را که مشخص می‌کنید راه‌اندازی کنید.

o      قابلیت دسترسی: یک میانبر دسترسی را به انتخاب شما باز می کند.

o      هیچ چیز: کاری نمی کند.

o      ترجمه: برنامه ترجمه را باز می کند (تا زمان نگارش این مقاله در دسترس نیست. اپل این مورد را بعداً در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد کرد)

۴. برای برخی از اقدامات، مانند Accessibility و Shortcut، انتخاب دیگری وجود دارد که با فلش های بالا/پایین زیر انتخاب نشان داده شده است. اگر می‌خواهید از این عمل استفاده کنید، همچنین باید روی آن فلش‌ها ضربه بزنید و برای کار کردن دکمه Action انتخابی انجام دهید.

نمونه هایی از این انتخاب‌ها شامل میانبر یا ابزار Accessibility است که می‌خواهید دکمه  Action  آن را راه‌اندازی کند.

نکته: پشتیبانی از میانبرها سلاح مخفی در اینجا است. برنامه Shortcuts به افراد اجازه می دهد تا اسکریپت ها و برنامه های کوچک را برای اجرای اقدامات ساده یا پیچیده و چند مرحله ای ایجاد کنند. هر وظیفه ای که Shortcuts می تواند اجرا کند را می توان با یک بار فشار دادن دکمه Action انجام داد. احتمالات بی پایان هستند!

نحوه استفاده از دکمه Action آیفون

برای استفاده از دکمه Action آیفون، دکمه را فشار داده و نگه دارید. نیازی نیست دکمه را برای مدت خیلی طولانی نگه دارید – بازخورد لمسی به شما اطلاع می دهد که چه زمانی می توانید دکمه را رها کنید. به عنوان مثال، سه ضربه لمسی سریع نشان دهنده رفتن به حالت سکوت است، در حالی که خروج از حالت سکوت با یک لرزش لمسی همراه است. پس از احساس بازخورد، می توانید دکمه را رها کنید. نیاز به نگه داشتن دکمه برای مدت کمی بیشتر برای جلوگیری از فشارهای تصادفی در جیب یا کیف طراحی شده است.

به یاد داشته باشید، دکمه می تواند وارد حالت اختصاص داده شده به آن شود و از آن خارج شود. علاوه بر مثال حالت سکوت/سایلنت، فشار دادن یک بار دکمه Action می تواند شما را در حالت فوکوس قرار دهد، و سپس فشار دادن مجدد آن از حالت فوکوس خارج می شود.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا