دوربین‌گجت‌های الکترونیکی

بررسی و خرید کوادکوپتر DJI Mavic 3 Pro

Mavic 3 Pro اولین پهپاد مصرف کننده/prosumer سه دوربینی جهان است که با اطمینان موقعیت پرچم را در سری پهپادهای Mavic 3 به خود اختصاص داده است. با دوربین اصلی ۲۰ مگاپیکسلی Four Thirds و دوربین‌های تله‌فوتو ۷۰ میلی‌متری و ۱۶۶ میلی‌متری، این универса‌ترین پهپاد Mavic تا به امروز است. کیفیت تصویر به طور کلی عالی است، اما با وزن بیش از ۳۱٫۷۴ اونس / ۹۰۰ گرم، Mavic 3 Pro در دسته پهپادهای C2 اروپا قرار می گیرد که آن را نسبت به مدل های با وزن کمتر از ۳۱٫۷۴ اونس / ۹۰۰ گرم محدودتر می کند.

 • طرفداران +سه دوربین مفید +کیفیت تصویر عالی +ویژگی‌های ایمنی محکم
 • معایب -رتبه بندی اروپایی C2 -همه به سه دوربین نیاز ندارند -زمان پرواز کمی کاهش یافته است
 • طراحی و کنترلر طراحی و ساخت مشابه سایر مدل ها سه دوربین رتبه بندی C2 اروپا

اولین چیزی که در مورد Mavic 3 Pro توجه شما را جلب می کند اندازه دوربین و گیمبال آن است که به طور طبیعی بزرگتر از دوربین های موجود در مدل های Mavic 3 و Mavic 3 Classic است زیرا دارای سه دوربین است. از نظر طراحی، به لطف کیفیت ساخت عالی و طراحی تاشو که پهپاد را از ۹٫۱۰ x 3.85 x 3.75 اینچ / ۲۳۱٫۱ x 98 x 95.4 میلی متر در حالت تاشو به ۱۳٫۶۸ x 11.44 x 4.24 / 347.5 x 290.8 x 107.7 میلی متر باز (بدون احتساب پروانه ها) می کند، طراحی Mavic آن غیرقابل انکار است.

این باعث می شود که بدنه هواپیما کمی بزرگتر از سایر مدل های Mavic 3 باشد، اما وزن پهپاد مهمترین تفاوت است، با وجود اینکه کمتر از ۲٫۴ اونس / ۷۰ گرم سنگین تر از مدل های قبلی برای ۳۳٫۷۹ اونس / ۹۵۸ گرم برای ۳ Pro و ۳۳٫۹۶ اونس / ۹۶۳ گرم برای ۳ Pro Cine است. این یک جهش بزرگ نیست، اما برای قرار دادن مدل‌های Pro در طبقه‌بندی C2 اروپا کافی است. این بدان معناست که خلبانان باید از پهپاد ۵۰ متر یا بیشتر از افراد بی ارتباط و حداقل ۱۵۰ متر دورتر از مناطق ساخته شده در اروپا استفاده کنند.

قیمت DJI Mavic 3 Pro

در بریتانیا، دارندگان گواهی A2CofC می توانند در زیرشاخه A2 دسته باز پرواز کنند که فواصل پرواز را در بالا کاهش می دهد. اما این البته برای کاربران در سایر نقاط جهان مرتبط نیست، بنابراین بهتر است قوانین و مقررات محلی پهپاد را در مورد استفاده از پهپاد با این وزن در صورت وجود محدودیت بررسی کنید.

Mavic 3 Pro از همان باتری های ۵۰۰۰ میلی آمپری مدل های قبلی استفاده می کند. احتمالاً به دلیل وزن اضافی، زمان پرواز تبلیغ شده از ۴۶ به ۴۳ دقیقه کاهش یافته است. در آزمایش، زمان پرواز تفاوت قابل توجهی نداشت و همچنان در حدود ۳۰ دقیقه سایر مدل های Mavic 3 باقی مانده است، بنابراین این تقریباً ناچیز است.
در مورد کنترلرها، به جز بسته پریمیوم Mavic 3 Pro Cine که فقط با DJI RC Pro در دسترس است، می توانید بین DJI RC و DJI RC Pro انتخاب کنید. هر دو کنترلرهای هوشمند با صفحه نمایش لمسی ۵٫۵ اینچی هستند – RC Pro کمی بزرگتر، ۴۳٪ سنگین تر است و عمر باتری تا ۴ ساعت در مقایسه با ۳ ساعت و صفحه نمایش روشن تر ارائه می دهد. هر دو به طور کلی عالی هستند. مدل Pro ویژگی‌های بسیار بیشتری، از جمله سیگنال قوی‌تر ارائه می‌کند، اما بسیار گران‌تر است.

ویژگی ها و پرواز

 •  اجتناب از برخورد همه جهته
 • ردیابی سوژه ActiveTrack 5.0
 •  بازگشت پیشرفته به خانه

Mavic 3 Pro بسیار خوب پرواز می کند و تشخیص عملکرد آن از عملکرد سایر مدل های Mavicغیرممکن است. سه حالت پرواز در دسترس است: حالت Sport سرعت ۴۷ مایل در ساعت را با خاموش بودن اجتناب از برخورد ارائه می دهد. حالت عادی کندتر است و اجتناب از برخورد روشن است و رایج ترین حالت استفاده است. در حالی که حالت Cine کندترین سرعت پرواز را با حساسیت کنترل کاهش یافته ارائه می دهد و بیشتر برای ضبط فیلم های سینمایی روان استفاده می شود. مقاومت در برابر باد فقط زیر ۲۷ مایل در ساعت است که امکانات بسیار بیشتری را نسبت به مدل های زیر ۲۵۰ گرم با مقاومت در برابر باد پایین باز می کند.

با نام Pro، ممکن است تعجب کنید که آیا Mavic 3 Pro برای مبتدیان مناسب است، و پاسخ مثبت است. پرواز بسیار آسان است و ویژگی‌های ایمنی عالی ارائه می‌کند که در یک لحظه به آن‌ها خواهیم پرداخت. ممکن است برای یک DJI Mavic Mini 3 زیر ۲۵۰ گرم که با تنظیم کننده سازگارتر است، مناسب‌تر باشید، زیرا Mavic 3 Pro گران است و ویژگی‌های آن برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه‌ای طراحی شده است. اگرچه اگر یک مبتدی با پول خرج کردن هستید، این یک پهپاد عالی است که بدون شک از آن لذت خواهید برد.

قیمت DJI Mavic 3 Pro

موقعیت یابی GPS توسط اتصال به ماهواره های GPS، GLONASS و BeiDou ارائه می شود و هاور دقیق را ارائه می دهد. Omnidirectional Obstacle Sensing از سیستم کمک خلبان پیشرفته (APAS) 5.0 برای اجتناب از برخورد استفاده می کند که داده ها را از شش حسگر چشم ماهی و دو حسگر واید جمع آوری می کند تا موانع را در تمام جهات حس کند. هنگامی که اجتناب از برخورد روشن است، پهپاد را می توان تنظیم کرد تا هنگام تشخیص موانع ترمز یا Bypass کند. تنظیم Bypass همچنین گزینه Nifty را ارائه می دهد که برای پرواز روان تر در هنگام تشخیص موانع در محیط های پیچیده تر طراحی شده است. این به شما امکان می دهد در محیط های دشوارتر پرواز کنید، اما همچنان با خطر برخورد بیشتر همراه است، اگرچه در طول آزمایش این حالت بسیار موثر ثابت شد.

ویژگی‌های ایمنی اضافی شامل بازگشت پیشرفته به خانه است که تا ۲۰۰ متر را برای محاسبه امن‌ترین مسیر بازگشت اسکن می‌کند و گیرنده‌های ADS-B AirSense که برای ایمنی بیشتر، اعلان هواپیماها و هلیکوپترهای نزدیک را ارائه می‌کند.

ویژگی‌های پرواز شامل کروز کنترل، Quickshots الگوهای پرواز خودکار برای ویدیو، Mastershots و Focus Track است که شامل ActiveTrack 5.0 است. این سیستم ردیابی سوژه است که از حسگرهای موانع همه جهته برای بهبود ردیابی سوژه استفاده می کند. یک نکته قابل توجه در اینجا این است که ActiveTrack هنگام عکسبرداری بالاتر از ۴K یا نرخ فریم بالاتر از ۶۰ فریم در ثانیه در دسترس نیست.

Mavic 3 Pro، همراه با Mavic 3 Classic و Mavic 3، همچنین با DJI Goggles Integra، DJI Goggles 2 و DJI RC Motion 2 سازگار است، بنابراین می توان آن را به سبک FPV نیز برای یک تجربه پروازغوطه‌ور و فیلمبرداری به پرواز درآورد. این برای کسانی که نمی‌توانند خرید DJI Avata را توجیه کنند مفید است، اما اجتناب‌ناپذیر است که هزینه اضافی را به کیت‌های Mavic 3 Pro اضافه می‌کند.

کیفیت تصویر و ویدیو

 •  دوربین اصلی Hasselblad 20MP 4/3
 • دوربین های تله با عملکرد کامل
 • ویدیو تا ۵٫۱K با دوربین اصلی

باید اعتراف کنیم که وقتی برای اولین بار شنیدیم که Mavic 3 Pro احتمالاً شامل سه دوربین است، در مورد اینکه دو دوربین تله چقدر موثر و مفید خواهند بود، شک داشتیم. این صرفاً به دلیل این بود که دوربین تلهMavic 3 در هنگام عرضه بسیار محدود بود، تا جایی که تقریباً بی معنی بود. سپس با Mavic 3 Classic، که چندین کاهش در مشخصات ویدیو، از جمله حذف فرمت Apple ProRes برای ویدیو داشت، احساس می شد که DJI ممکن است از رویکرد چند دوربین صرف نظر کند.

قیمت DJI Mavic 3 Pro

خوشحالیم که بگوییم Mavic 3 Pro نگرانی‌های اولیه را در مورد اینکه دوربین‌های اضافی چقدر مفید خواهند بود، برطرف کرده است. داشتن یک دوربین اصلی ۲۴ میلی‌متری ۲۰ مگاپیکسلی Four Thirds، یک دوربین ۷۰ میلی‌متری با همان سنسور ۴۸ مگاپیکسلی ۱/۱٫۳ اینچی Mavic Mini 3 Pro و یک دوربین ۱۶۶ میلی‌متری با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی ۱/۲ اینچی فوق‌العاده مفید است. علاوه بر این، به جز کنترل دیافراگم برای لنزهای تله که دیافراگم‌های ثابت دارند، کنترل دستی با دوربین‌های اضافی در کنار فیلمبرداری ویدیو درApplePro Res و پروفایل رنگی Normal در دسترس است. تله متوسط همچنین می تواند در HLG/D-Log M عکاسی کند، اگرچه این با تله در دسترس نیست.

کیفیت تصویر دوربین اصلی ۲۴ میلی‌متری Four Thirds Hasselblad برای عکس‌ها و ویدیوها بهترین باقی می‌ماند. علاوه بر این، دیافراگم قابل تنظیم f/2.8-f/11 برای تنظیم نوردهی ویدیو بدون نیاز به فرود پهپاد برای تغییر فیلترهای ND فوق‌العاده مفید است. با این گفته، کیفیت تصویر از هر سه دوربین عالی است و قابلیت زوم ۳x و ۷x برای مواردی که پهپاد به دلایل ایمنی و قانونی نیاز به فاصله بیشتری از افراد و اشیاء دارد مفید است. زوم دیجیتال با هر دوربین نیز وجود دارد – دوربین Hasselblad 1-3x، تله متوسط ۳-۷x و تله ۷-۲۸x ارائه می دهد – اما با دو دوربین تله احساس اضافی می کند.

هر سه دوربین می‌توانند عکس‌های Raw و JPEG را ثبت کنند و حالت‌های عکاسی، از جمله Single Shot، Burst Shooting، AEB و Timed را ارائه دهند. دوربین متوسط ۷۰ میلی‌متری می‌تواند با هر دو رزولوشن ۱۲ مگاپیکسلی و ۴۸ مگاپیکسلی عکاسی کند. برای ویدیو، دوربین اصلی از نظر گزینه‌های رزولوشن، فرمت‌ها و نرخ فریم، برگه برنده را در اختیار دارد، اما دو دوربین تله نیز بیش از حد توانایی دارند.. با این حال، تله متوسط از نظر آنچه ارائه می دهد همچنان مفید است. دوربین Hasselblad می تواند ویدیو را با کیفیت ۵٫۱K تا ۵۰ فریم در ثانیه، DCI 4K (4096 x 2160) 17:9 سینمایی ۴K تا ۱۲۰ فریم در ثانیه، ۴K تا ۱۲۰ فریم در ثانیه و FHD تا ۲۰۰ فریم در ثانیه ضبط کند. دوربین های تله متوسط و تله می توانند ۴K و FHD را تا ۶۰ فریم در ثانیه ضبط کنند.

قیمت DJI Mavic 3 Pro

آیا DJI Mavic 3 Pro مناسب من است؟

اگر شرایط زیر را دارید آن را بخرید…

 • به لنزهای تله نیاز دارید

اگر می توانید از دو لنز تله موجود استفاده کنید، Mavic 3 Pro پهپاد مناسب شماست. هر دو چشمگیر هستند، اما از بین این دو، این تله متوسط ​​۷۰ میلی‌متری است که بیشترین کیفیت تصویر و عملکرد را ارائه می‌دهد.

DJI Inspire 3 یک پهپاد شگفت انگیز است، اما با وجود اعتبار حرفه ای چشمگیر آن، به هیچ وجه به اندازهMavic 3 Pro قابل حمل یا همه کاره نیست. اگر نیاز به قابلیت حمل در کنار ویژگی‌های ویدیویی حرفه‌ای دارید، Mavic 3 Pro همه اینها را به علاوه سه دوربین مفید ارائه می‌کند.

 •  به ویژگی‌های ایمنی عالی علاقه دارید

همه مدل‌های Mavic 3، از جمله Mavic 3 Pro، ویژگی‌های ایمنی عالی، از جمله اجتناب از برخورد، موقعیت یابی دقیق GPS و بازگشت پیشرفته به خانه را ارائه می‌دهند. آنها همچنین فوق العاده بصری و آسان برای پرواز هستند، بنابراین خلبانان مبتدی و متخصص به طور یکسان می توانند با اطمینان پهپاد را پرواز کنند.

اگر شرایط زیر را دارید آن را نخرید…

 • یک مبتدی مطلق هستید

در حالی که Mavic 3 Pro پرواز فوق العاده آسان است و ویژگی‌های ایمنی عالی ارائه می‌کند که آن را برای همه کاربران مناسب می‌کند، ممکن است متوجه شوید که DJI Mavic Mini 3 یا Mini 3 Pro دقیقا همان چیزی را که با هزینه بسیار کمتر و با محدودیت‌های کمتر نیاز دارید ارائه می‌دهند.

 • بودجه محدودی دارید

بودجه همیشه یک عامل کلیدی هنگام خرید هر نوع فناوری خواهد بود و Mavic 3 Pro یکی از گران‌ترین پهپادهای مصرفی موجود در حال حاضر است. اگر کیفیت DJI را می‌خواهید اما در یک بسته مقرون‌به‌صرفه، DJI Mavic Mini 2 SE را در نظر بگیرید که ارزان‌ترین پهپاد DJI موجود در بازار است.

 • فقط به یک دوربین زاویه عریض نیاز دارید

اگر فقط به دوربین ۲۴ میلی‌متری معادل ۲۰MP Four Thirds نیاز داشته باشید، Mavic 3 Pro با سه دوربین خود اتلاف پول خواهد بود. در عوض، Mavic 3 Classic را در نظر بگیرید. فقط توجه داشته باشید که این مدل کدگذاری ویدیوی Apple ProRes را ارائه نمی دهد.

رتبه‌ی محصول

ارزش خرید - ۹

۹

نمره نهایی

اگر می توانید از دو لنز تله موجود استفاده کنید، Mavic 3 Pro پهپاد مناسب شماست. هر دو چشمگیر هستند، اما از بین این دو، این تله متوسط ​​۷۰ میلی‌متری است که بیشترین کیفیت تصویر و عملکرد را ارائه می‌دهد.

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا