گوشی هوشمند

گوشی گوگل Google Pixel 8 Pro

پیکسل ۸ پرو یک نمایش رضایت بخش برای چگونگی استفاده از هوش مصنوعی در گوشی های ما است، با دستیار گوگل هوشمندتر و انسانی تر در رأس آن. حتی با افزایش قیمت نسبت به نسخه قبلی، پیکسل ۸ پرو به لطف این پیشرفت‌های هوش مصنوعی متمایز می‌شود.

مزایا

  • ویژگی های دوربین حرفه ای
  • نمایشگر Super Actua روشن تر
  • طراحی شیشه مات چسبنده
  • ۷ سال به روز رسانی اندروید و امنیت
  • سریع شارژ می شود

معایب

  • عملکرد پردازنده Tensor G3 ناامید کننده
  • عمر باتری بهبود یافته، اما همچنان از گوشی های رقیب عقب است

گوگل روی ویژگی‌های هوش مصنوعی در پیکسل ۸ پرو سرمایه گذاری می‌کند تا مصرف‌کنندگان را از گوشی‌های آیفون اپل و گوشی‌های گلکسی سامسونگ جذب کند. از ترفندهای ویرایش دوربین‌های جالب که هر کسی را به یک ویرایشگر فتوشاپ تبدیل می‌کند تا توانایی دستیار گوگل برای فیلتر کردن تماس‌های تلفنی برای شما و ارائه پاسخ‌های متنی، کمبود ویژگی‌های Google AI در پرچمدار جدید گوگل وجود ندارد.

گوشی گوگل Google Pixel 8 Pro

اولویت به سخت افزار نیز داده می شود، همراه با تراشه جدید Tensor G3، نمایشگر Super Actua روشن تر، دوربین زوم ۵ برابر همه کاره و طراحی مجدد جذاب که مطمئناً مورد توجه قرار خواهد گرفت. همچنین یک سنسور دما وجود دارد که منحصر به پیکسل ۸ پرو است که نوعی ابزار را به گوشی اضافه می کند.

طراحی و رنگ‌ها

در نگاه اول، فکر می‌کنم اکثر مردم برخی از تغییرات ظریف طراحی پیکسل ۸ پرو را نادیده می‌گیرند، اما این تغییرات استفاده از آن را در دست بسیار بهتر می‌کنند. DNA طراحی آن هنوز بدون شک از Pixel است، که در برجستگی دوربین و حاشیه فلزی آن مشهود است.

ما به طور مداوم به دو تغییر در طراحی پیکسل ۸ پرو جذب شده ایم. اولین مورد مربوط به پوشش مات جدید گوشی است که آن را در دست چسبنده تر می کند. این یک کنتراست جزئی نسبت به احساس لغزنده‌تر ساختار شیشه و فلز نسل‌های گذشته گوشی‌های پیکسل است، بنابراین از این تغییر جدید خوشحال هستیم. همچنین عاشق گزینه رنگ خلیج با رنگ آبی روشن‌تر آن، در مقابل گزینه‌های معمول سیاه و سفید هستیم.

انتخابی که ما را در مورد اتفاقی که در اینجا می افتد به تردید می اندازد، تصمیم گوگل برای بازگشت به قطعه شیشه ای با چیدمان دوربین سه گانه آن است. بازگشت به قطعه شیشه ما را گیج می کند زیرا دوربین ها را آسیب پذیر می کند. قطعا پیشنهاد می کنیم در خرید یک کیس پوشش دوربین سرمایه گذاری کنید.

فرای آن، طراحی پیکسل ۸ پرو به طور چشمگیری متفاوت به نظر نمی رسد. در دست احساس خوبی دارد، به نظر می رسد به خوبی ساخته شده است و دارای همان درجه IP68 است – همه خصوصیاتی که از یک گوشی پرچمدار ممتاز انتظار داریم.

سنسور دما

پس از گذراندن وقت بیشتر با سنسور دمای جدید Pixel 8 Pro، بیشتر متوجه می شویم که استفاده از آن به اندازه سایر ابزارهایی که دیده ایم کاربردی نیست.

گوشی گوگل Google Pixel 8 Pro

سنسور در پشت گوشی، درست زیر فلش LED دوربین قرار دارد. حتما فکر می کنید که برای اندازه گیری دمای بدن شما استفاده می شود، کاری که البته باید بعداً انجام دهد زیرا گوگل به دنبال تاییدیه FDA برای این منظور است. با این حال، در حال حاضر، سنسور جدید Pixel 8 Pro برای اندازه گیری دمای سطح اشیاء طراحی شده است.

در حالی که دلایل منطقی برای انجام این کار وجود دارد، مانند دانستن اینکه آیا زمین برای راه رفتن دوستان چهارپا شما خیلی داغ است یا خیر، فکر می کنیم برای این کار بیشتر به عقل سلیم اعتماد کنیم. با این وجود، باید سنسور را حدود ۲ اینچ از آنچه اندازه گیری می کنید دور نگه دارید. با این حال، همچنین باید نوع موادی را که سعی می کنید از طریق برنامه Thermometer اندازه گیری کنید انتخاب کنید – که فکر می کنیم برای به دست آوردن نتیجه دقیق تر ضروری است.

ما فقط منطق Google را پشت افزودن این سنسور دما نمی فهمیم، که در نهایت بیشتر شبیه یک افزودنی جدید است تا یک ابزار ضروری.

نمایشگر

یکی از بزرگترین کاستی های Pixel 7 Pro نمایشگر آن بود. چراکه به سادگی به اندازه صفحه نمایش گوشی های پرچمدار دیگر روشن نبود. خوشبختانه، گوگل به دنبال تغییر آن با نمایشگر Super Actua Display 6.7 اینچی ۱۳۴۴ در ۲۹۹۲ Pixel 8 Pro است که برای رسیدن به ۱۶۰۰ نیت با روشنایی HDR و ۲۴۰۰ نیت روشنایی اوج رتبه بندی شده است.

گوگل در مورد پیشرفت‌های نمایشگر جدید خود مطمئن است و آزمایش‌های بنچمارک ما نشان می‌دهد که یکی از روشن‌ترین‌ها است. با رسیدن به روشنایی اوج ۱۵۲۶ نیت، تقریباً با خروجی اوج ۱۵۵۰ نیت iPhone 15 Pro Max مطابقت دارد.

در مقایسه با روشنایی ۹۲۷ نیتی که Pixel Pro 7 در آزمایش‌های ما تولید کرد، پنل Pixel 8 Pro سلف خود را از میدان بیرون می کند. این را زمانی که دو دستگاه را برای تماشای یک تریلر فیلم به بیرون بردم، دیدیم، Super Actua Display به طور قابل توجهی روشن‌تر و قابل دیدن‌تر بود.

همچنین کمک می‌کند که نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی Pixel 8 Pro هنگام پیمایش در وب‌سایت‌ها و در سراسر رابط کاربری، آن ظاهر صاف و کره‌ای را به آن بدهد. نرخ رفرش از ۱ تا ۱۲۰ هرتز افزایش می یابد، که باید به صرفه جویی در مصرف باتری کمک کند.

گوشی گوگل Google Pixel 8 Pro

دوربین‌ها

این جایی است که اوضاع برای Pixel 8 Pro هیجان‌انگیز می‌شود و بیشتر خود را از Pixel 8 استاندارد متمایز می‌کند. در پشت، Pro یک چیدمان دوربین سه گانه را به نمایش می‌گذارد – یک دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، یک دوربین فوق عریض ۴۸ مگاپیکسلی و یک دوربین تله‌فوتو ۴۸ مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۵ برابر. بزرگترین تغییر در اینجا دوربین فوق عریض آن است که نسبت به دوربین ۱۲ مگاپیکسلی Pixel 7 Pro به ۴۸ مگاپیکسل افزایش می یابد. این، همراه با لنز تله‌فوتو با زوم ۵ برابر، دو تمایز اصلی دوربین‌های Pixel 8 Pro در مقایسه با Pixel 8 هستند.

البته، این فرصت خوبی برای گوگل بود که دامنه دوربین تله‌فوتو خود را افزایش دهد، اما همانند Pixel 7 Proدر محدوده زوم ۵ برابر باقی مانده است. ما از این موضوع کمی ناراحت هستیم زیرا iPhone 15 Pro Max نیز به زوم ۵ برابر جهش کرد، بنابراین گوگل دیگر از نظر زوم بر رقیب خود برتری ندارد.

همانطور که انتظار می رفت، همه چیز در مورد دوربین‌های Pixel 8 Pro بهتر است، با ادعای گوگل در مورد بهبود عکاسی در نور کم، سلفی‌های واضح‌تر و بهترین زوم تا به حال.

نور کم به طور معمول ناحیه ای است که ما با دقت بررسی می کنیم زیرا جایی است که اغلب تفاوت هایی را می بینیم. در حالی که Pixel 8 Pro در عکاسی در نور کم به هیچ وجه ضعیف ظاهر نمی شود، اما تقریباً شوکه شدیم که چگونه رقبای آن عکاسی در نور کم را حتی بیشتر پیش برده اند. عملکرد نور کم Pixel 8 Proبا ظاهر کم نور و جزئیات نامحسوس کمی ناامیدکننده است.

گوگل با موجی از ویژگی‌های دوربین کمکی هوش مصنوعی، به وضوح نشان می‌دهد که Pixel 8 Pro برای کاربران حرفه‌ای طراحی شده است. ما در طول بررسی خود تعدادی از آنها را آزمایش کرده ایم و آنچه می توانیم در اینجا نتیجه بگیریم این است که همه این ابزارها ویرایش عکس و ویدیوهای شما را بسیار آسان تر می کنند. ویژگی‌هایی از قبیل MAGIC EDITOR، BEST TAKE، AUDIO MAGIC ERASER، VIDEO BOOST و ابزارهای کنترل حرفه‌ای مانند داشتن یک ویرایشگر شخصی در جیب شماست.

گوشی گوگل Google Pixel 8 Pro

فیلمبرداری

ضبط ویدیو همچنان در حد  ۴K 60fpsباقی می ماند. با توجه به تمام هیاهو حول قدرت تراشه Tensor G3، صادقانه بگوییم انتظار بهتری داشتیم. تاکنون، Galaxy S23 Ultra همچنان یکی از معدود پرچمدارانی است که ضبط ویدیوی ۸K را ارائه می دهد. با وجود این، از تمام حالت‌های ضبط ویدیویی که Pixel 8 Pro ارائه می‌کند قدردانی می‌کنیم – مانند Cinematic Pan که تثبیت بیشتری را برای حرکات پان اضافه می‌کند.

وقتی نور خوب باشد، Pixel 8 Pro ویدیوی عالی با جزئیات غنی و رنگ‌های پررنگ تولید می‌کند. با این حال، فکر می کنیم iPhone 15 Pro Max محدوده دینامیکی بهتری دارد زیرا بهتر می تواند برای مثال تعادل بین سایه ها در درختان با برگ ها را حفظ کند. با استفاده از زوم ۵ برابر Pixel 8 Pro، همچنین می توانیم نویز را در سایه ها تشخیص دهم – در حالی که iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra کمتر آنها را نشان می دهند.

نرم افزار

احتمالاً می دانید که Android 14 چه ویژگی هایی دارد، اما فکر می کنیم ارزش این را دارد که به ویژگی های انحصاری Pixel 8 Pro اشاره کنیم. از نظر بصری، اگر در چند نسخه اخیر نرم افزار از Android استفاده کرده باشید، رابط کاربری Pixel برای شما آشنا است. اما تمرکز بسیار بیشتری بر هوش مصنوعی گوگل در پشت صحنه وجود دارد.

به عنوان مثال، از Google Assistant در زمینه های بیشتری استفاده می شود – این چیزی است که داشتن یک Pixel را در مقایسه با سایر گوشی های Android منحصر به فرد می کند. قابلیت های دیگر دستیار گوگل عبارتند از  CALL SCREEN، FIX IT برای تصحیح گرامر، پشتیبانی چندزبانه، خلاصه نویسی محتوا و موارد دیگر.

عملکرد

بر اساس ادعاهای گوگل، قرار است Google Tensor G3 قدرتمندترین چیپی باشد که گوگل تا به حال ساخته است. مطمئناً سریعتر از G2 است، اما هنوز راه زیادی در پیش دارد تا ثابت کند که در مقابل چیپ‌های رقیب مانند Apple A17 Pro و Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 قهرمان است.

ما واقعاً اهمیت نمی دهیم که چگونه بزرگترین مدل یادگیری ماشین در Pixel 8 Pro چندین برابر پیچیده تر ازPixel 6 است. شما می توانید بگویید که این امر در بسیاری از ویژگی های کمکی Google AI آن به خوبی نمایش داده شده است، مانند پاسخ زبان طبیعی با غربالگری تماس یا نحوه حذف هوشمند صدای پس زمینه باMagic Audio Eraser .

همچنین این یکی از پاسخگوترین گوشی هایی است که امسال آزمایش کرده ایم. بازی‌هایی که روی Pixel 8 Pro اجرا کردیم، نرخ فریم مناسبی داشتند که آن‌ها را قابل بازی می‌کند، بنابراین نمی‌خواهیم قدرت پردازشTensor G3 را کاملاً بی‌اعتبار کنیم. با این حال، نمی توانیم نادیده بگیریم که چگونه در این زمینه های کلیدی از رقبای خود عقب مانده است.

گوگل سخاوتمندانه پشتیبانی از Wi-Fi 7 را با Pixel 8 Pro ارائه می دهد. در حالی که افراد معمولی ممکن است این ویژگی را نادیده بگیرند، اما باید برای پخش ویدیو یا دانلود فایل‌های بزرگ بسیار موثر باشد. این امر به وضوح Pixel 8 Pro را کمی آینده‌نگرتر می‌کند. با این حال، برای استفاده از اتصال بهتر، باید به یک روترWi-Fi 7 ارتقا دهید.

گوشی گوگل Google Pixel 8 Pro

باتری

محدوده دیگری که Pixel 7 Pro نتوانست چندان تأثیرگذار باشد، عمر باتری ناامیدکننده آن بود. با زمان ۷ ساعت و ۵۵ دقیقه در تست باتری  ما، بسیار کمتر از ۱۰ ساعت زمان همتایان آن است.

باتری Pixel 8 Pro کمی ارتقا یافته و به ۵۰۵۰ میلی آمپر ساعت افزایش یافته است، از ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت Pixel 7 Pro. به طور خاص، Pixel جدید با زمان قابل احترام ۱۰ ساعت و ۳ دقیقه ، ۲ ساعت بهبود نسبت به زمان ناامیدکننده Pixel 7 Pro است. با این حال، هنوز هم به طور قابل توجهی از نتایج منتشر شده توسط iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra عقب است – که هر دو در اجرای همین تست بیش از ۱۳ ساعت زمان کسب کردند.

علاوه بر این، Pixel 8 Pro  در همان شارژ بی‌سیم ۲۳ واتی گیر کرده است – در حالی که شارژ بی‌سیم Qi استاندارد نیز در ۱۲ وات باقی مانده است. این می توانست بهبود یابد، اما خوشحالیم که گزارش دهیم که برای شارژ مجدد بسیار سریع است. یک Pixel 8 Pro تخلیه شده پس از ۳۰ دقیقه شارژ با شارژ سریع خود به ۵۹ درصد می رسد که برای عمر باتری ضعیف تر آن تسلی بخش است.

نتیجه گیری

Pixel 8 Pro یکی از هوشمندترین گوشی هایی است که تا به حال دیده ایم. برای اولین بار، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که این دستیاری است که برای کارآمدتر و ساده‌تر کردن جریان کاری خود نیاز داریم. تمام ویژگی‌های کمکی هوش مصنوعی در Pixel 8 Pro نشان می‌دهند که چگونه تمام پیچیدگی‌های زندگی ما را می‌گیرد و آن‌ها را ساده می‌کند – مانند اینکه ویرایش عکس‌ها با Magic Editor ساده است یا چگونه Call Screen هوشمندانه به تماس‌های تلفنی پاسخ می‌دهد.

حتی بهتر، از دانستن اینکه Pixel 8 Pro در همه جنبه‌ها نسبت به Pixel 7 Pro ناامیدکننده سال گذشته بهبود یافته است، راضی هستیم. این Pixel جدید یک مدعی بسیار قوی‌تر در لیست بهترین گوشی‌های ما است، اما نمی‌توان نادیده گرفت که رقبای آن هنوز هم در زمینه‌های حیاتی مانند عملکرد، عمر باتری و دوربین آن را شکست می‌دهد.

اما در عین حال، نادیده گرفتن اینکه خط تولید Pixel همچنان به قیمت پایین‌تر از رقبای خود به حضور در بازار ادامه می‌دهد، غیرممکن است و به ارزش خرید این محصول می‌افزاید.

رتبه‌ی محصول

ارزش خرید - ۹٫۳

۹٫۳

نمره نهایی

تمام ویژگی‌های کمکی هوش مصنوعی در Pixel 8 Pro نشان می‌دهند که چگونه تمام پیچیدگی‌های زندگی ما را می‌گیرد و آن‌ها را ساده می‌کند - مانند اینکه ویرایش عکس‌ها با Magic Editor ساده است یا چگونه Call Screen هوشمندانه به تماس‌های تلفنی پاسخ می‌دهد.

User Rating: ۴٫۷ ( ۱ votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا