جهان

چرا «کاخ سفید» سفید است؟

از کاخ سفید به عنوان یکی از زیباترین ساختمان‌های جهان یاد می‌شود اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا این ساختمان تاریخی سفیدرنگ است؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا نکاتی را در مورد محل کار و اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مرور کنیم.

جالب است بدانید که کاخ سفید در گذشته نه سفیدرنگ بوده است و نه به این نام شناخته می‌شده است.

ممکن است شنیده باشید که رنگ سفید به این ساختمان زده شد تا آثار ناشی از آتش‌سوزی در اثر حمله سربازان بریتانیایی که در جنگ ۱۸۱۲ قصد تخریب آن را داشتند پوشانده شود. اما واقعیت این است که این ساختمان پیش از این حادثه سفیدرنگ بود.

ساخت کاخ سفید که در آن زمان «خانه رئیس‌جمهور» نامیده می‌شد در سال ۱۷۹۱ آغاز شد و در سال ۱۸۰۰ آماده میزبانی از اولین مهمان خود یعنی جان آدامز بود که به عنوان دومین رئیس‌جمهور آمریکا مشغول به خدمت بود.

اما جریان رنگ سفید مربوط به دو سال پیش از این اتفاق است یعنی زمانی که از آهک برای سفیدکاری این ساختمان استفاده شد.

به گفته وب‌سایت whitehousehistory.org، از آنجایی که دیوارها از جنس سنگ ماسه بودند، این کار انجام شد تا این سنگ‌های پرمنفذ در هوای سرد فصل زمستان یخ نزنند. یعنی در حقیقت رنگ سفید به ساختمان زده نشده بود بلکه در اثر سفیدکاری با آهک برای حفاظت بیشتر از ساختمان به وجود آمده بود.

کمی بعد «خانه رئیس‌جمهور» به کاخ سفید شهرت یافت و در سال ۱۸۱۲ یکی از اعضای کنگره از این نام در یک نامه استفاده کرد. در سال ۱۸۱۸ این ساختمان به جای سفیدکاری با رنگ سرب سفید رنگ‌آمیزی شد.

این نام توسط تئودور روزولت، بیست و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا، در سال ۱۹۰۱ وجهه رسمی به خود گرفت.

آیا شما پیش از این می‌دانستید که چرا کاخ سفید به این نام شهرت دارد؟

منبع
rd
برچسب ها
کلاغه در تلگرام

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن