کالاهای جانبی

بهترین شارژر چند پورت USB

پس از تست کردن چند مدل از شارژرهای دیواری USB‌ خور چند پورته، مشخص شد که شارژر دیواری Anker PowerPort 4 بهترین مدل سازگار برای بیشتر تلفن‌های هوشمند، تبلت و دیگر دستگاههای USB خور است. قدرت خروجی این شارژر تقریبا سه برابر دیگر مدلهای تاپ این حوزه است و اینکه همزمان می‌توان چهار دستگاه را با آن شارژ کرد. در حقیقت، می‌توان بطور همزمان سه آیپد همراه با یک گوشی هوشمند را با سرعت شارژ کرد. با مروری بر نظرات کاربرانی که این شارژر را خریده‌اند متوجه شدیم که آنها دنبال مدلی هستند که در شارژر همزمان دچار افت قدرت و سرعت نشود.


انتخاب اول

بهترین شارژر چند پورت USB

شارژر دیواری انکر مدل A2142 PowerPort 4

شارژر دیواری انکر مدل A2142 PowerPort 4

مشاهده این محصول در دیجی کالا

قیمت مناسب، سریع، و جمع جور؛ این شارژر چهل وات USB-A برای استفاده در خانه و در سفر بهترین گزینه است.

این شارژر چهار پورت ۴۰ واتی هم اندازه‌ی شارژر آیپد اپل است، اما بخاطر داشتن پورت‌های اضافی، در بعضی ابعاد از شارژر اپل بزرگتر است. عرض دوشاخه‌ی این شارژر طوری طراحی شده است که اگر روی یک سه راهی نصب شود، جای دیگر دو شاخه‌ها را اشغال نمی‌کند. تکنولوژی PowerIQ شرکت انکر نوع دستگاهی که قصد شارژ آن را دارید، شناسایی می‌کند و بهترین آمپراژ خروجی مناسب با دستگاه را ارائه می‌کند.


انتخاب دوم

بهترین شارژر USB شش پورت

شارژر دیواری ۶۰ وات ۶ پورت انکر 

 

شارژر دیواری 60 وات 6 پورت انکر 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک شارژر با قدرت بیشتر؛ برای آنهایی که به پورت‌های USB-A بیشتری نیاز دارند، شارژر ۶۰ واتی انکر بهترین گزینه است. اگر نیاز دارید که بطور همزمان دستگاههای بیشتری را شارژ کنید، شارژر Anker PowerPort 6 بهترین گزینه‌ی موجود در بازار است. این شارژر دو پورت بیشتر از انتخاب اول ما دارد و توانایی شارژ سریع شش آیپد همزمان را دارد. البته قیمت این مدل گرانتر از اولی است.


بهترین شارژر چند پورت مسافرتی

شارژر فندکی انکر مدل POWERDRIVE PLUS 3

شارژر فندکی انکر مدل POWERDRIVE PLUS 3

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شارژر فندکی Anker PowerDrive 3 بیشتر برای مواقعی مناسب است که در سفر هستیم و افراد زیادی در ماشین حضور دارند. این دستگاه توانایی شارژ همزمان ۳ دستگاه را بدون ضعیف شدن قدرت خروجی دارد. هرکدام از پورت‌های این شارژر ۲٫۴ آمپر خروجی دارند و ازینرو، چه یک دستگاه را به آن متصل کنید چه سه دستگاه، شما یک قدرت خروجی خواهید داشت.


چرا باید به ما اعتماد کنید

بهترین شارژر USB

ما تقریبا سه ماه روی این شارژرها وقت گذاشتیم و آنها را تست کردیم. در طول این مدت، در سایت‌های بسیاری دنبال بازخوردهای کاربران خریدار این دستگاهها بودیم و سعی کردیم نظرات را بطور دقیقی بررسی کنیم. با گشتن در میان نظرات کاربران سایت‌هایی چون آمازون و دیجی کالا، همچنین خواندن مقالات مرتبط در سایت‌هایی چون PCMag و Tom’s guide، بهترین‌ها را در این لیست برای شما گردآوری کردیم. البته به خاطر داشته باشید که ما فروشنده نیستیم و تعصبی روی هیچ کالایی نداریم و صرفا قصدمان انتخاب بهترین‌های بازار است.

این شارژر برای چه کسانی است

اگر شارژر USB اصلی گوشی یا تبلت شما شکسته یا گم شده است، به احتمال زیاد دنبال یک شارژر مناسب هستید. اما حتی اگر هنوز کابل اصلی شارژر دستگاههای خود را دارید، شاید دنبال چیزی هستید که بتوانید همزمان چند دستگاه را با آن شارژ کنید.

بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها همراه با دستگاه، یک شارژر دیواری هم دارند؛ برای مثال بعضی از هدست‌های بلوتوثی و اسپیکرها در کارتن یک شارژر دیواری نیز با خود دارند. حتی اگر کابلهای خود را دارید، ممکن است دنبال دستگاهی بگردید که بتوانید بدون افت سرعت، گجت‌های خود را بطور همزمان سریع شارژ کنید.

اغلب ما بیشتر از یک دستگاه همراه خود داریم که با کابل USB شارژ می‌شود: تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند، پک‌های اکسترنال باتری، کتابخوان‌های الکترونیکی، اسپیکرهای قابل حمل، هدست‌ها و هدفون‌های بلوتوثی، مچ بندهای سلامت و دیگر موارد. با تمامی اینها، مواقع زیادی پیش می‌آید که نیاز دارید چند دستگاه را همزمان شارژ کنید. این همان جایی است که شارژرهای چند پورت USB بسیار مفید هستند.

بعضی از کابلهای USB شارژر موجود در باکس دستگاههای خریداری شده هم نمی‌توانند با سرعت مناسب دستگاه شما را شارژ کنند. برای مثال، آیفون ۸ و ۸ پلاس آیفون، همچنین آیفون X، همراه با خود شارژری دارند که تنها یک آمپر جریان خروجی دارد.

شارژرهای چند پورته همچنین برای مسافرت هم عالی هستند. به جای همراه بردن یک سبد کابل برای شارژ کردن دستگاههای مختلف، می‌توانید شارژری را همراه با خود ببرید که همه کارها را بر عهده می‌گیرد. می‌توانید با این دستگاههای پر قدرت همزمان هم گوشی، تبلت، هست، اسپیکر بلوتوثی و دیگر دستگاههای خود را شارژ کنید.

اگر از تجهیزات شارژی کنونی خود راضی هستید، خرید یک شارژر جدید USB چندان ضروری به نظر نمی‌رسد. اما اگر دنبال این هستید که چند دستگاه را با سرعت زیاد و بطور همزمان شارژ کنید، بهتر است به دنبال یک شارژر جدید باشید. بسیاری از مدلهای شارژر چند پورته که در بازار وجود دارند با کابلهایی که همراه دستگاهها هستند هیچ فرقی ندارند.


انتخاب و آزمایش چگونه صورت گرفت

ما جستجویمان برای انتخاب بهترین شارژر چند پورته را از آمازون و گشتن در میان ده‌ها مدل شارژر USB شروع کردیم. ما در ابتدا لیستی از ۴۵ شارژر USB-A را برای نوشتن این مقاله تهیه کردیم و در انتخاب آنها موارد زیر را در نظر داشتیم:

پورت‌های چندگانه: شارژرهایی که حداقل دو پورت دارند، ارزان و کوچک هستند، پس دلیلی ندارد که دنبال شارژرهای یک پورته باشیم.

سرعت شارژ: ما هر شارژری را که کمتر از ۲٫۴ آمپر خروجی داشت را از لیست خارج کردیم. همچنین مدلهایی که خروجی یکسانی را ارائه نمی‌دادند را خط زدیم. برای شارژ دستگاه، شما نباید نگران این باشید که کدام پورت برای دستگاه شما مناسب است و دستگاه خود باید این را تشخیص دهد.

برندهای قابل اعتماد: کمپانیهای متعددی در کار تولید شارژرهای USB هستند. ما دنبال برندهایی بودیم که از شهرت خوبی در این زمینه برخوردارند؛ ازینرو اعتماد بیشتری به کیفیت محصولات انتخابی داشتیم.

با این گزینه‌ها، در لیست ما تنها ۱۸ مدل باقی ماند. در هر مدل ما موارد زیر را به آزمایش گذاشتیم:

خروجی شارژ برای هر پورت: ما یک آیپد را به یک اهم‌متر USB خور نصب کردیم؛ دستگاهی که سرعت انتقال قدرت را محاسبه می‌کند. از آنجایی که آیپد قادر به دریافت ۲٫۴ آمپر است، انتظار داشتیم این مقدار را از هر کدام از پورت‌ها دریافت کند.

خروجی کلی شارژ: ما چند آیپد را به تک تک پورت‌ها وصل کردیم. از اهم متر برای محاسبه‌ی میانگین قدرت خروجی هر آمپر استفاده کردیم.

ارائه قدرت USB-C یکی از شاخصه‌های صنعت شارژر است که منجر به شارژ با سرعت بالا می‌شود. بهترین شارژر‌های USB-C تقریبا ۲۵ درصد سریعتر از شارژرهای USB-A کار شارژ را انجام می‌دهند. اما می‌توان با USB-C ها تا ۱۰۰ وات هم شارژ کرد (برای مثال می‌توان لپ تاپ را شارژ کرد). بعضی از گوشی‌هایی که اخیرا تولید شده است، همچون گوشی‌های اندرویدی گوگل پیکسل ۲ و آیفون هشت، هنگام مچ شدن با سخت افزار شارژ USB PD از شارژ ۱۸ واتی پشتیبانی می‌کنند. ما چهار شارژر برتر ۱۸ واتی USB-C از کمپانیهای معروف را تست کردیم. این تست با متصل کردن یک آیفون XS و یک ساتشی متر برای محاسبه‌ی قدرت خروجی انجام دادیم. ما همچنین برای انتخاب‌هایمان، سایز شارژر و دیگر پورت‌ها را در نظر داشتیم.


بهترین شارژر USB چهار پورت

شارژر دیواری انکر مدل A2142 PowerPort 4

شارژر دیواری انکر مدل A2142 PowerPort 4

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شارژر Anker’s PowerPort 4 بهترین شارژر USB چند پورت برای بیشتر افراد است. این شارژر، قدرتمندترین شارژر دیواری موجود در بازار است؛ شارژری که در نظر سنجی‌های انجام شده، تقریبا همه خواهان خرید آن بودند و مواردی چون شارژ سریع آن را ستایش می‌کردند (شما می‌توانید همزمان با یک خروجی ثابت چهار آیپد را سریع شارژ کنید). این شارژر از نظر فیزیکی کوچک و قیمت آن بسیار مناسب است (البته همه چی به نرخ دلار بستگی دارد). و اینکه، انکر در صنعت اکسسوری‌های موبایل به شدت شرکتی خوشنام است: اکسسوری‌های شارژی انکر در میان خریداران، هم در دیجی کالا و هم در آمازون، به شدت محبوب هستند و سایت‌های زیادی درباره محصولات این شرکت نوشته‌اند.

شارژر PowerPort 4 ضخمات بسیار کمی دارد. چهار پورت این شارژر بطور افقی کنار هم چیده شده‌اند. یکی از ویژگی‌های مناسب این شارژر این است که جاگیر نیست و اگر روی یک سه راهی نصب شود، و چهار دستگاه هم در حال شارژ شدن با آن باشند، جای دیگر پریزها را نمی‌گیرد.

انکر از یک تکنولوژی به نام Power IQ برای تنظیم خروجی شارژرهایش استفاده می‌کند. طبق گفته‌ی این شرکت، تکنولوژی Power IQ «بطور هوشمندانه‌ای دستگاه را شناسایی کرده و سرعت متناسب با مشخصه‌های آن را ارائه می‌دهد». به زبان دیگر، این شارژر تشخیص می‌دهد که آیا شما در حال شارژ کردن یک گوشی، یا تبلت یا دستگاه دیگری هستید و اینکه آیا دستگاه شما اندرویدی است یا iOSی. سپس شارژر خروجی متناسب با بالاترین سرعت ممکن دریافتی دستگاه را به گجت شما عرضه می‌کند. این یکی از دلایلی است که دیگر نیازی به نگرانی در مورد پیدا کردن پورت «مناسب» با دستگاه خود نداشته باشید. هرکدام از پورت‌ها بسته به دستگاهی که به آن متصل است، خروجی مناسب را با سرعت بالا ارئه می‌کند.

ما همچنین روی شارژر Anker PowerPort 4‌ تست باتری هم انجام دادیم. اهم متر ما رقم‌های ۲٫۳ آمپر تا ۲٫۳۵ آمپر را برای آیپد ایر و نسل چهارم آیپد نشان می‌داد. لازم به ذکر است که این مقدار برای دستگاهی که می‌تواند ۲٫۴ آمپر دریافتی داشته باشد نرمال است. این بدان معنی است که شما می‌توانید تا چهار دستگاه را بطور همزمان به این شارژر متصل کنید و از هر کدام از پورت‌ها ۲٫۴ آمپر خروجی دریافت کنید؛ بدون اینکه قدرت کم شود یا سرعت افت کند.

البته به ندرت کسی پیدا می‌شود که همزمان چهار آیپد را شارژ کند. در عوض، اغلب افراد ترکیبی از تبلت، گوشی هوشمند، اسپیکر، پک‌های اکسترنال باتری و دیگر اکسسوری‌ها را همزمان به شارژر متصل می‌کنند؛ در نظر داشته باشید که تقریبا هیچ دستگاهی به اندازه‌ی آیپد دریافتی بالایی ندارد و این مقدار برابر با ۲٫۴ امپر است. حال بدون توجه به اینکه هر دستگاه متصل به شارژر، چه مقدار قدرت را دریافت خواهد کرد، این شارژر گارانتی می‌کند که هر دستگاه را با سرعت بالا شارژ می‌کند.

چرا ما شارژری با پورت‌های بیشتر و قدرت بیشتر را انتخاب نکردیم؟ چون ۸۴ درصد از کامنت‌های خریداران و همچنین جوابهای پرسشنامه گفته بودند که این عدد حداکثر تعداد دیوایسی است که آنها باید در طول روز شارژ کنند. با در نظر گرفتن این نکته، شارژر Anker PowerPort 4 بهترین گزینه‌ی ممکن است. اگر نیازهای بیشتری دارید، انتخاب دوم ما برای شما مناسب خواهد بود.

برای آزمایش میزان مصرف الکتریسیته در حالت آزاد، یعنی حالتی که شارژر به برق متصل است ولی دستگاهی به شارژر متصل نیست، ما از یک مانیتور محاسبه گر مصرف الکترییکی استفاده کردیم. پس از حدود ۱۶۶ ساعت، این دستگاه به ما نشان داد که هیچ مقداری از برق مصرف نشده است. ما این تصور را داشتیم که مقداری انرژی در این حالت هدر رود، اما این مقدار بقدری ناچیز بود که می‌توان بدون نگرانی بی خیال آن شد. به عبارت دیگر، هیچوقت نیازی نیست که Anker PowerPort 4 را از برق بکشید.

شارژر Anker PowerPort 4 در آمازون امتیاز بسیاری خوبی از خریداران گرفته است (۴٫۸ امتیاز) و تقریبا برای این مدل ۳۰۰۰ نظر گذاشته شده است. نه تنها بسیاری دنبال خرید این مدل هستند، بلکه بسیاری از کسانی که این شارژر را خریده‌اند عاشق آن شده‌اند.

نقص‌های قابل چشم پوشی

یکی از نقص‌های جزئی این دستگاه آن است که نمی‌توان بطور همزمان با بالاترین سرعت چهار آیپد را با آن شارژ کرد و میزان خروجی شارژر در این حالت کمی افت می‌کند. دوست داریم که شرکت انکر این مدل را به ۴۸ واتی آپدیت کند تا این مشکل نیز برطرف شود.


انتخاب دوم

بهترین شارژر USB با قدرت بالا

شارژر دیواری ۶۰ وات ۶ پورت انکر مدل

شارژر دیواری 60 وات 6 پورت انکر مدل

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگرچه چهار پورت به نظر کافی و زیاد می‌رسد، اما افرادی هستند که نیاز به پورت‌های بیشتری دارند. شارژر Anker PowerPort 6 بهترین گزینه برای این افراد است. این دستگاه نسبت به PowerPort 4 قدرت بیشتر و دو پورت اضافی دارد. البته این ارتقا وضعیت قربانی هم دارد.

شارژر PowerPort 6 ابعاد چندان بزرگتری نسبت به مدل اول ما ندارد: تقریبا همان ضخامت را دارد و پورت‌ها شبیه به هم هستند. چون فاصله‌ی بین پورت‌ها بهم نزدیک است ممکن است به هنگام متصل کردن شش دستگاه، شلوغی زیادی را روی دستگاه احساس کنیم. اما این کوچک بودن این مزیت را دارد که می‌توان به راحتی آن را در گوشه‌های پنهان کرد تا جلوی دید نباشد.

شارژر powerPort 6 از تمامی آزمایش‌های ما سربلند بیرون آمد. برای تست این مدل ما به جای آیپد مینی ۲، از یک آیپد ایر ۲ استفاده و به هر پورت یک آیپد متصل کردیم. شارژر Anker PowerPort 6 بطور قابل تحسینی در هر پورت مقدار ۲٫۴ آمپر خروجی داشت و ما هیچ افتی را مشاهده نکردیم. این دستگاه برای افرادی که تبلت‌های زیادی دارند بسیار مناسب است.

شارژر دیواری 60 وات 6 پورت انکر مدل

جرمی هورویتز از سایت ۹toMac یکی از طرفداران پر و پا قرص این مدل است و می‌گوید‌:«شارژر USB شش پورت انکر بسیار کاربردی و استفاده از آن راحت است. قیمت آن هم برای شش پورت کمتر از دو تا اداپتور قدرت ۱۲ ولتی اپل است. چه در خانه هستید و تنها یک پریز در اختیار دارید، یا اینکه در سفر هستید و نیاز دارید شارژری همراه خود داشته باشید که جای زیادی نگیرد، یک راه حل چند پورت پر قدرت مثل این مدل برای شما ساخته شده است».

همچون شارژر Anker PowerPort 4، زمانی که مقدار مصرف برق این مدل را در حالت استندبای تست کردیم، در طول ۴۸ ساعت مصرفی تقریبا نزدیک به صفر داشت. این بدان معنی است که اصلا نیازی نیست آن را از برق در بیاورید.

برچسب ها

فرید عباسی

فرید دانش آموخته‌ی رشته‌ی MBA است. سابقه‌ی 15 ساله‌ی او در حوزه‌ی کسب و کار و بخصوص دیجیتال مارکتینگ، اندوخته‌ی مهمی است که به یاری کلاغه آمده است. اینجا او بهترین‌ها را پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن