سرگرمیسینما

اولین تریلر فیلم Joker از استودیو Warner Bros منتشر شد

کمپانی Warner Bros اولین تریلر فیلم Joker را منتشر کرد که داستانی در مورد یکی از دشمنان کلاسیک و قدیمی بتمن است. تاد فیلیپس کارگردانی آن را به عهده داشته است و خواکین فینیکس در نقش جوکر ایفای نقش می‌کند.

این تریلر برای اولین بار به ما نشان می‌دهد که خواکین فینیکس چگونه شخصیت جوکر را به تصویر می‌کشد. در این فیلم یک دلقک و کمدین اهل گاتهام به نام آرتور فلک است که شرایط سختی را می‌گذراند. در خیابان‌ها و مترو کتک می‌خورد و مسخره می‌شود و در طی این تریلر با خود می‌گوید “فقط به نظر من میاد یا دنیا دارد دیوانه‌وارتر می‌شود؟”. ما شاهد افول او به جنون هستیم در حالی که در پایان تریلر او را در لباس همان شخصیت شرور کلاسیک می‌بینیم.

زمان آمدن این فیلم برای وارنر عجیب است، چرا که این استودیو خیلی تلاش می‌کند تا یک دنیای سینمایی شبیه به دنیای سینمایی رقیب، یعنی استودیو مارول، بسازد. این استودیو با سه‌گانه‌ی Dark Knight بتمن کریستوفر نولان موفقیت زیادی کسب کردو قصد داشت دنیای مرتبط و گسترده‌ی خود را بسازد و این کار را با Man of Steel زک اسنایدر آغاز کرد و به دنبال آن فیلم‌های Batman v Superman: Dawn of Justice، Suicide Squad، Justice League، Wonder Woman، Aquaman و Shazam آمدند. استودیو در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت فرنچایز دنیای گسترده‌ی خود را رها کند تا فیلم‌های مستقل بیش‌تری بسازد و فیلم‌های اخیر که از لحاظ فنی به هم مرتبط هستند، کم‌تر به مفهوم دنیای سینمایی تکیه کرده‌اند.

این فیلم هم جزئی از این روند فاصله زایی است. استودیو وارنر سال ۲۰۱۷ این پروژه را به عنوان بخشی از برند بزرگ‌تر آغاز کرد که روی فیلم‌های مستقلی درمورد شخصیت‌های مختلف دی‌سی متمرکز است. فیلم‌های آینده شامل قسمت جدیدی از  Suicide Squad و یک اسپین آف ترسناک از Aquamanمی‌شوند. گفته شده این فیلم از Taxi Drive و The King of Comedy مارتین اسکرسیزی (که خود تهیه کننده‌ی این فیلم است) الهام گرفته است. البته به نظر می‌رسد Joker  از کتاب کمیک کلاسیک Batman: The Killing Joke اثر آلن مور و برایان بولاند که سرگذشتی از شخصیت جوکر را به تصویر کشید، الهام گرفته است. با وجود این که به برخی از نمادهای دی‌سی مانند تیمارستان آرخام اشاره‌های کوچکی می‌شود، اما نشانی از بتمن نیست.

بعد از صف بلندی از بازیگرانی که شخصیت جوکر را بازی کردند مانند هیث لجر در The Dark Knight کریستوفر نولان، جرد لتو در Suicide Squad و کمرون موناگان در مجموعه‌ی تلویزیونی Gotham، حالا نوبت فینیکس شد تا نقش جوکر را بازی کند. جوکر نسخه‌ی فینیکس ظاهرا به برداشت کلاسیک لیجر نزدیک‌تر است و از برداشت جرد لتو فاصله دارد.

فیلم The Joker مهر ۱۳۹۸ اکران می‌شود.

تریلر این فیلم را می‌توانید از طریق این لینک در یوتیوب نگاه کنید.

منبع
theverge
برچسب ها

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن