هدفون

بررسی هدفون Bose QuietComfort 20

نکات مثبت: هدفون Bose QuietComfort 20, 20i یک هدفون تو گوشی بسیار جمع و جور است و برای استفاده بسیار راحت و مناسب به نظر می‌رسد. سیستم کاهش نویز این هدفون به طور شگفت‌انگیزی می‌تواند نویز اطراف و صدایی که در اطراف شما وجود دارد را کاهش دهد. باطری لیتیومی که در این مدل قرار دارد کاربر را قادر می‌سازد تا ۱۶ ساعت از این هدفون استفاده کند. گوشی‌های این هدفون به طور کامل با گوش سازگار هستند و در شرایط دشوار به هیچ وجه فشاری به گوش وارد نمی‌کنند.

نکات منفی: قیمت بالای این هدفون یکی از نکات منفی به حساب می‌آید. این مدل در میان رقبای هم‌رده خود قیمت بسیار بالاتری دارد و خرید آن تقریبا سخت است. نکته منفی دیگر، غیرقابل جایگزین بودن باطری آن است. این بدین معناست که بعد از خراب شدن باطری، هدفون تقریبا غیر قابل استفاده می‌شود و سیستم کاهش نویز محیط عملا از کار می‌افتد. (در ادامه در مورد این عیب بیشتر توضیح خواهیم داد.)

نتیجه‌گیری: با وجود نکات منفی این دستگاه مثل قیمت بالا، نمی‌توان سیستم کاهش نویز بسیار قوی را نادیده گرفت. Bose QuietComfort 20 بهترین سیستم کاهش نویز را در هدفون‌های توگوشی دارد. همچنین اندازه بسیار مناسب این هدفون آن را به عنوان یک گزینه بسیار عالی برای مسافران و افرادی که زیاد سفر می‌کنند تبدیل کرده است.

مشاهده این محصول در دیجی کالا


هدفون بوز مدل QuietComfort 20

هدفون بوز مدل QuietComfort 20

مشاهده این محصول در دیجی کالا

هدفون‌های Bose از زمان شروع به کار خط تولید در سال ۲۰۰۰ همواره یکی از بهترین‌ها در زمینه سیستم کاهش نویز محیط بوده است. در مدل‌های قبلی QC15s و QC3s این موضوع کاملا مشخص و واضح بوده است. همچینن حالا در مدل جدید این شرکت که به عنوان اولین هدفون توگوشی شرکت Bose شناخته می‌شود، سیستم کاهش نویز محیط خیلی بهتر از مدل‌های قبلی شده است. این محصول در دو مدل QC20 برای محصولاتی است که از شرکت اپل نیستند و مدل QC20i برای محصولات شرکت اپل است. قیمت این محصول حدود ۳۰۰ دلار است.

اما چرا باید چنین مبلغ زیادی را برای این محصول هزینه کرد؟ در ادامه به چند مزیت و عیب این دستگاه اشاره می‌کنیم.

مزایای هدفون بوز مدل QuietComfort 20

جایگیری این هدفون در گوش بسیار راحت است. وزن کمی دارد و در طولانی مدت شخصی که از آن استفاده می‌کند را اذیت نمی‌کند. کیف حمل و نقل بسیار خوبی دارد و حمل آن در زمانی که استفاده نمی‌کنید هم بسیار راحت است. در هر دو گوشی دو میکروفون قرار دارد که به افزایش قدرت کاهش نویز کمک می‌کند و کیفیت این فرآیند را افزایش می‌دهد.

باطری لیتیومی که در این دستگاه قرار دارد وظیفه کاهش نویز را به عهده دارد. زمانی که سیستم کاهش نویز روشن است، می‌توانید به مدت ۱۶ ساعت از دستگاه استفاده کنید و زمانی که شارژ باطری تمام می‌شود، تغییر در کیفیت صدا و وضوح آن را حس خواهید کرد. سیستم کاهش نویز در یک بخش جدا از گوشی‌ها قرار دارد و با استفاده از میکرو یو‌اس‌بی شارژ می‌شود. این بخش از سیم آویزان است و همیشه در دسترس شما قرار دارد.

بر روی کابل اتصال بین گوشی‌ها و دستگاهی که سیستم کاهش نویز در آن قرار دارد، دکمه‌هایی برای کنترل صدا و قطع و وصل کردن آن وجود دارد. در این بخش همچنین دکمه‌ای تعبیه شده است که شرکت Bose از آن برای فعال کردن حالت «هشیار» استفاده می‌کند. زمانی که این حالت فعال شود، سیستم کاهش نویز محیط خاموش می‌شود و صدای محیط به گوش شما می‌رسد. این قابلیت برای زمانی مناسب است که قصد صحبت کردن با فرد دیگری را دارید ولی نمی‌خواهید هدفون را از گوش خارج کنید. حالت هشیار مجددا با همان دکمه خاموش می‌شود و سیستم کاهش نویز فعال می‌شود.

بخوانید: بررسی هدفون Bose QuietComfort 35 II

یکی از مشخصه‌های اصلی هدفون‌های Bose صدای بسیار عالی آن است. اما در این مدل به نسبت مدل‌های قبلی این کیفیت صدا دیده نمی‌شود. نکته مهم این است که این مدل برای پخش کردن هر چیزی طراحی شده است. هر موسیقی در هر سبکی به بهترین شکل با این هدفون شنیده می‌شود و چیزی نه بسیار بالا و نه چیزی بسیار پایین وجود ندارد.

به عنوان آخرین نکته مثبت از این هدفون مجددا به سراغ طراحی آن می‌رویم. یکی از تجربه‌های شخصی افراد از استفاده از این هدفون می‌گوید زمانی که از این دستگاه در یک پرواز به نسبت طولانی استفاده کرده هیچ خستگی در گوش‌های خود احساس نکرده است. طراحی گوشی‌های این هدفون کاملا با گوش سازگار هستند. خصوصا در زمانی که فرد روی گوش خود خوابیده است هیچ فشاری احساس نمی‌کند.

معایب هدفون بوز مدل QuietComfort 20

هدفون بوز مدل QuietComfort 20

مشاهده این محصول در دیجی کالا

معایبی که درباره این هدفون می‌توان گفت در حوزه باطری و جایی که باطری و سیستم کاهش نویز قرار دارند قرار می‌گیرد. اول از همه، زمانی که بخش باطری و سیستم کاهش نویز همیشه از سیم آویزان است حس خوبی به کاربر دست نمی‌دهد. نکته بعدی این است که باطری این دستگاه غیرقابل جایگزینی است. همانطور که قبل‌تر اشاره شد، این نکته به این معناست که اگر یک بار باطری دستگاه شما خراب شود، دیگر قابلیت استفاده از سیستم کاهش نویز را نخواهید داشت و فقط یک بخش اضافی همیشه از سیم هدفون شما آویزان است. زمانی که درباره این موضوع از شرکت Bose پرسیدیم، پاسخ این بود:

«باطری‌های این مدل غیر قابل جایگزینی هستند. باطری به نوعی طراحی شده است که برای ۵۰۰ بار شارژ کامل آماده باشد. برای شخصی که خیلی زیاد از این هدفون استفاده می‌کند و با در نظر گرفتن ۱۶ ساعتی که هر باطری کار می‌کند، نیاز است که هر ۲ الی ۳ روز شارژ شود. این به این معنی است که هدفون و باطری آن به مدت ۳ سال به طور کامل کار می‌کنند. بعد از ۳ سال ظرفیت باطری به مرور کاهش پیدا می‌کند. این موضوع به این هدفون محدود نمی‌شود و در تمامی باطری‌های لیتیومی رخ می‌دهد.»

اگر فراموش کنید سیستم کاهش نویز را خاموش کنید، در نهایت با یک دستگاه با باطری خالی روبرو خواهید شد. در این مدل و با این قیمت، به نظر می‌رسد که باید یک سیستم خودکاری سازی خاموش کردن وجود داشته باشد که به کاربر کمک کند.

حرف آخر

با وجود نکات منفی که درباره این هدفون وجود دارد اما باز هم این مدل بسیار دوست داشتنی است. سیستم کاهش نویز بسیار خوب، طراحی بسیار سازگار با گوش و قابلیت حمل راحت در کیف و جیب این هدفون را بسیار دوست داشتنی می‌کند.

شاید با توجه به قیمت بالایی که این محصول دارد به نظر برسد که پول خیلی زیادی پرداخت می‌کنید ولی بعد از تحقیقاتی که در بازار صورت گرفته است مشخص شده است که این مورد در انتخاب بسیاری از افراد قرار داشته است.

بخوانید: بررسی هدفون وایرلس Bose SoundSport Free

برای مثال اگر فردی هستید که زیاد سفر می‌کند و نمی‌خواهید یک هدفون بزرگ مثل QuietComfort 15 یا Beats Studio 2013 (که صدای بهتری دارد ولی سیستم کاهش نویز ضعیفی دارد) را در کیف خود حمل کنید ولی نیاز دارید که دستگاه‌تان سیستم کاهش نویز و صدای خوب داشته باشد، هدفون Bose QuietComfort 20 می‌تواند بهترین گزینه باشد.

به عنوان آخرین مورد ضروری است که در نظر داشته باشید با توجه به باطری لیتیومی این دستگاه، قرار نیست تا ابد از سیستم کاهش نویز استفاده کنید و از جایی به بعد دیگر این سیستم را با خود نخواهید داشت. اگر با این موضوع مشکلی ندارید و حاضرید قیمت این دستگاه را تقبل کنید، پس بهترین گزینه برای شما همین هدفون Bose QuietComfort 20 خواهد بود.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۸
قابلیت‌ها - ۹
صدا - ۸
ارزش کلی - ۷

۸

نمره نهایی

Bose QuietComfort 20 بهترین سیستم کاهش نویز را در هدفون‌های توگوشی دارد. همچنین اندازه بسیار مناسب این هدفون آن را به عنوان یک گزینه بسیار عالی برای مسافران و افرادی که زیاد سفر می‌کنند تبدیل کرده است.

مشاهده در دیجی کالا
User Rating: ۵ ( ۱ votes)
برچسب ها
کلاغه در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن