اینستاگرام کلاغه
پوشاک و اکسسوری زنانه

راهنمای انتخاب گوشواره براساس فرم صورت

یکی از اولین راه‌های ارتباط با افراد مختلف از طریق ظاهر و نوع لباس پوشیدنمان است. و این لباس هرچه به صورت و به‌خصوص چشم‌ها نزدیک‌تر باشد، تأثیر آن بیشتر است. انداختن گوشواره یکی از ساده‌ترین راه‌های بازی با خطوط چهره و جذاب‌تر نشان دادن اجزای صورت است و محل قرارگیری، اندازه، شکل و رنگ آن به نکات بسیاری از جمله فرم صورت بستگی دارد.

سوراخ کردن و تزئین گوش با گوشواره، از هزاران سال پیش در تمام دنیا رایج بوده است. یکی از قدیمی‌ترین مومیایی‌های یافت شده، گوش‌هایی کشیده شده داشته است که نشان دهنده‌ی سوراخ بودن و استفاده از گوشواره است. حتی برخی معتقدند دلیل گوش‌های کشیده در بودا، استفاده‌ی او از گوشواره‌های سنگین است. نکته‌ی جالب درباره‌ی سوراخ کردن گوش این است که این حرکت در تمام قسمت‌های کره‌ی زمین انجام می‌شده و مختص یک فرهنگ یا قاره‌ی خاص نبوده است. انسان‌ها از چین تا آمریکای جنوبی، به دلایل مذهبی، قبیله‌ای اجتماعی و.. به سوراخ کردن گوش خود می‌پرداختند.

در آلمان، دریانوردان فکر می‌کردند با انداختن گوشواره، چشم‌ آن‌ها تیزتر می‌شود و بهتر می‌توانند خشکی را تشخیص دهند. این گوشواره‌ها برای دریانوردان نوعی بیمه‌ و ضمانت هم بوده است و وقتی می‌مردند، از آن طلا برای خرج کفن و دفنشان استفاده می‌شد. اما با مدرن شدن انسان، گوشواره هم به کالایی تزئینی تبدیل شد و استفاده‌ی آن بیشتر در زنان محبوبیت یافت. اگرچه تصاویری از مردان مشهوری که گوشواره می‌انداختند در تاریخ همچون شکسپیر وجود دارد.

راهنمای انتخاب گوشواره

پیش‌تر درباره‌ی چگونگی تشخیص فرم صورت به تفصیل پرداخته‌ایم و می‌دانیم که ۵ فرم اصلی چهره وجود دارد: بیضی، دایره، مستطیلی، قلبی شکل، الماسی شکل. اگر هنوز درباره‌ی فرم صورت خود مطمئن نیستید به مطلب عینک آفتابی رجوع کنید.

فرم صورت بیضی:

چهره‌ی افرادی که فرم صورت بیضی دارند کاملاً در تعادل است و اجزای چهره‌‌ی ایشان، تشکیل یک بیضی کامل را می‌دهد. این افراد بسیار خوش‌شانس هستند چراکه می‌توانند از تمامی مدل‌های گوشواره استفاده کنند و در واقع هرچه سلیقه‌ی آن‌هاست را بدون ترس از تحت تأثیر قراردادن ترکیب‌بندی صورتشان بپوشند.

گوشواره طرح ویمن دریم

گوشواره طرح ویمن دریم

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره طرح طبیعت

گوشواره طرح طبیعت

مشاهده در دیجی کالا

اگر چنانچه از آن دسته افرادی هستید که فرم صورت بیضی دارید اما خط طولی صورتتان از خط عرضی بسیار بلندتر است و به اصطلاح صورت کشیده‌ای دارید، از گوشواره‌های پهن‌تر به جای گوشواره‌های درازتر استفاده کنید. پهنای گوشواره، طول صورتتان را خواهد شکست و آن را به تعادل خواهد رساند.

گوشواره آویز زنانه

گوشواره آویز زنانه

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره طرح چشم

گوشواره ناران دیزاین طرح چشم

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت مستطیلی:

افرادی با صورت مستطیلی افرادی هستند که اندازه‌ی خط پیشانی آن‌ها با خط فک آن‌ها یکی است و استخوان‌های فک درشت و زاویه‌داری دارند. این فرم صورت در سراسر دنیا بسیار شایع و استایل کردن آن ساده است. بهترین انتخاب برای شما گوشواره‌های حلقه‌ای است. این نوع گوشواره‌ها امروزه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را در موقعیت‌های رسمی و غیر رسمی استفاده کنید. گوشواره‌های طلای و ساده‌ی حلقه‌ای در سایزهای مختلف برای استفاده‌ی روزمره و حتی مجالس رسمی‌تر و گوشواره‌های حلقه‌ای با رنگ‌های شاد و منحنی‌های بزرگ برای موارد غیررسمی‌تر بسیار مناسب هستند. به علاوه، گوشواره‌های حلقه‌ای هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند و برایتان همیشگی هستند.

بخوانید: رنگ‌ ها و تاثیر آن در لباس؛ معرفی چند مدل لباس رنگی مردانه و زنانه

گوشواره حلقه ای استیل

گوشواره حلقه ای استیل

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره برنجی طرح درخت زندگی

گوشواره برنجی طرح درخت زندگی

مشاهده در دیجی کالا

اگر صورت مستطیلی دارید، می‌توانید از گوشواره‌های آویز هم استفاده کنید اما توجه داشته باشید که طول گوشواره به خط فک نرسد زیرا تمام تلاش ما درهم شکستن خطوط زاویه‌دار و خشن فک‌ است و اگر گوشواره در خط فک تمام شود، توجه را مستقیماً به آن سمت می‌برد. طول گوشواره بسته به طول صورتتان، یک الی سه سانتی‌متر کافی است.

گوشواره طلا ۱۸ عیار سکه ای

گوشواره طلا 18 عیار سکه ای

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره طلا ۱۸ عیار ترنج

گوشواره طلا 18 عیار ترنج

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت گرد:

پهن‌ترین جای چهره‌ی افرادی با فرم صورت گرد، خط گونه‌ی آن‌هاست. این افراد تقریبا هیچ زاویه‌ای در صورت خود ندارند و تکه‌ی پایین صورت آن‌ها نیم‌دایره‌ای کامل را تشکیل می‌دهد. برخلاف افراد با چهره‌ی مستطیلی، پیشنهاد می‌کنم به هیچ‌وجه از گوشواره‌های حلقه‌ای استفاده نکنند. زیرا اضافه کردن دایره و اجسام منحنی به صورت، فقط باعث گردتر و چاق نشان دادن چهره‌ی این افراد می‌شود. حتی اگر فرد از وزنی عادی برخوردار باشد. بهتر است به جای استفاده از گوشواره‌های حلقه‌ای، از گوشواره‌هایی زاویه‌دار استفاده کنند. مثلاً فرم لوزی یا مربع برای این افراد بسیار ایده‌آل است و صورتشان را به سمت تعادل می‌برد.

بخوانید: راهنمای کامل خرید و راه رفتن در کفش پاشنه‌ بلند

گوشواره مدل مستطیل

گوشواره مدل مستطیل

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره مثلثی

گوشواره مثلثی

مشاهده در دیجی کالا

نوع دیگری از گوشواره که برای افراد با فرم صورت دایره بسیار مناسب است، گوشواره‌های نازک و بلند آویزمانند است. طول این گوشواره‌‌ها هرچه بلند تر باشد بهتر است و می‌تواند به کشیده نشان دادن گردن و صورت کمک کند.

گوشواره طلا ۱۸ عیار زنانه

گوشواره طلا 18 عیار زنانه

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره نقره اقلیمه

گوشواره نقره اقلیمه

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت قلبی شکل:

افرای که فرم صورت قلبی شکل دارند، قسمت پیشانی آن‌ها پهن‌تر از سایر خطوط عرضی صورتشان است. نقطه مشخصه‌ی این افراد داشتن چانه‌های نوک تیز و لاغر است و صورت آن‌ها درست مانند قلب است. اکثر افرادی که این نوع فرم صورت را دارند چهره‌های بسیار ظریف و لاغر دارند و بهتر است برای رسیدن به تعادل و یکسان نشان دادن خطوط چانه و گونه‌ها با خط پیشانی، از گوشواره‌های درشت استفاده کنند تا بتوان توجه را از لاغری چانه برگرداند. یکی از بهترین اشکال برای این فرم صورت، گوشواره‌هایی به شکل اشک است. این نوع گوشواره‌ها که در بالا نازک و تیز و در پایین درشت و منحنی شکل‌اند، باعث می‌شوند اثر تیزی چانه خنثی شود.

گوشواره طلا ۱۸ عیار

گوشواره طلا 18 عیار

مشاهده در دیجی کالا

این افراد می‌توانند از انواع فرم‌های مثلثی استفاده کنند. درست به همان دلیلی که برای فرم اشکی گفتیم، گوشواره‌های مثلثی هم می‌توانند بسیار برای این افراد ایده‌آل باشند. همچنین فرم گوشواره‌ی لوزی هم بسیار صورت افراد با فرم قلبی شکل را جذاب نشان خواهد داد. توجه کنید که هر چه گوشواره‌تان درشت‌تر باشد بهتر است.

گوشواره میخی زنانه

گوشواره میخی زنانه

مشاهده در دیجی کالا

فرم صورت الماسی شکل:

بزرگترین مشخصه‌ی افرادی با فرم صورت الماسی، استخوان‌های گونه‌شان است. خطوط چانه و پیشانی این افراد از خط گونه‌ی ان‌ها کوچکتر است. این نوع چهره، فرم صورت ایده‌آل برای گوشواره‌های درشت و رنگارنگ است. هدف از استفاده از این نوع گوشواره‌ها برگردادن توجه از چانه‌ی کوچک و اضافه کردن حجم به یک سوم پایین صورت است.

گوشواره آویز زنانه

گوشواره آویز زنانه 

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره زنانه

گوشواره زنانه

مشاهده در دیجی کالا

این افراد می‌توانند از انواع گوشواره‌های آویز و بلند نیز استفاده کنند. همچنین برای به تعادل رساندن صورت، می‌توان از گوشواره‌هایی که در قسمت بالای گوش قرار می‌گیرند هم استفاده کرد. این نوع گوشواره‌ها، حجمی کم اما تأثیرگذار به خط پیشانی می‌دهند و توجه را از گونه‌ی پهن گرفته و به سمت چشم‌ها می‌برند.

گوشواره نقره

گوشواره نقره 

مشاهده در دیجی کالا

گوشواره طلا ۱۸ عیار

گوشواره طلا 18 عیار

مشاهده در دیجی کالا

نکات دیگری درباره‌ی گوشواره‌ها:

  • گوشواره‌های میخی و ظریف تقریباً در فرم صورت بی تأثیرهستند و تمام فرم‌های صورت می‌توانند از این گوشواره‌ها استفاده کنند. این نوع گوشواره‌ها اگر با رنگ مناسب انتخاب شوند، می‌توانند به درخشش بیشتر چشمان شما کمک کنند.
  • هرچه گوشواره آویز و نگین بیشتری داشته باشد یا رنگ آن زنده‌تر باشد تأثیربیشتری خواهد داشت.
  • حتماً سعی کنید گوشواره‌های خود را قبل از انداختن تمیز کنید. خصوصاً اگر مدت زیادی است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید.
برچسب ها
کلاغه در تلگرام

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن